Graphilla.com :: Преглед на тема - Scripts......
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Scripts......

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
requiem



Регистриран на: 06 Авг 2004
Мнения: 175
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 15, 2005 11:38 am    Заглавие: Scripts...... Отговорете с цитат

Пускам част от скриптовете които съм си писал в процес на работа. Надявам се да ви бъдат от полза.
http://www.tepavicharov.com/scripts.html

А и ето един рендер на бонбони от които останах без зъби :-)))))


_________________
Huic ergo parce Deus, pie Jesu Domine, dona eis requiem! Amen!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bethoven



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 710

МнениеПуснато на: Вто Фев 15, 2005 11:48 am    Заглавие: Re: Scripts...... Отговорете с цитат

requiem написа:
...останах без зъби...

E... останали са ти няколко :Р
_________________
M i h a i l P o p o v
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 15, 2005 12:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Приятна цветова гама. Глосито малко ти е прекалено, както и DOF-а. Заболиаха ме очите докато гледах картинката. Направи бонбончетата да са на фокус целите
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
requiem



Регистриран на: 06 Авг 2004
Мнения: 175
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 15, 2005 12:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vrabchev написа:
Глосито малко ти е прекалено, както и DOF-а.

Всъщност няма DOF, рендерирал съм с Bland филтара затова така размазано седи, иначе си прав, няма да е лошо да се пусне и по чисто.
_________________
Huic ergo parce Deus, pie Jesu Domine, dona eis requiem! Amen!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
loshia3d



Регистриран на: 22 Окт 2004
Мнения: 267
Местожителство: ROUSSE

МнениеПуснато на: Вто Фев 15, 2005 12:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

e stiga le kato gi vidqh mi sa doqde i shah da izqm monitora :P
ama shtqh da ostan i as baz zabi i vikam dan go griza :P~
ina4e dobre GJ
samo malko po ischisteno i e super
pak GJ
_________________
(:
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Christo



Регистриран на: 08 Ное 2002
Мнения: 148

МнениеПуснато на: Вто Фев 15, 2005 4:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За скриптовете - много ме радва, че изобщо някой се занимава с писане на такива, прегледах ги, ама не видях особена полза от тях, а и повечето явно дублират модификатори и функции от МАХ-а...
Подред:
1 - Animation Transfer - дублира Point Cache Mod. Има и един още по- полезен скрипт - Point Cache 2, който ти позволява и миксиране.
2 - Batch Render - в "3dsmax\scripts\MAXScriptTools\" стои макроскрипта Macro_BatchRender.mcr дето май върши същата работа.
3 - Bip Navigator - освен че има много написани такива, аз не виждам проблем със селектването на която и да е част от Бипеда в една добре организирана сцена.
4 - Isolate Polygon - нещо като Hide UnSelected ???
5,6 - Material Navigator & Material Update - ако на някой му е трудно да се ориентира в Material Editor-a нa MAХ-a, отдавна има графични интерфейси (като Hypershade на Maya) - на Борислав Петров TreeMatoGraph-a (http://www.scriptspot.com/bobo/darkmoon/tmg/) и Schematic Material Editor-a на EPHERE (http://ibmr.net/sme/)
7 - Export Mesh - прилича на №1, но не дублира ли "Shapshot" ??
8 - Noise Animation - ако искаш Noise да е само за определен период време, как процедираш ??? Един от смисълите Noise да ти е на отделен контролер в Лист от контролери, е именно това - можеш да го спреш и пускаш когато искаш.
10 - Reset Viewport - ??? no Comment ??
11 - Size Object - ако ме интересува размера - CommandPanel\Tools\Measure, а за промяната на размера Scale & XForm са ми достатъчни. Интересното е, Scale-то на нода ли го прилагаш или на геометрията ??? Щото според мене истинския начин е да е на геометрията, т.е нещо от сорта :

clearSelection()
select $objectX
toolMode.coordsys #view
subobjectLevel = 1
select $.baseObject.verts[#{1..NumVert}]
toolMode.coordsys #local
scale $.selectedVerts [x,y,z]
-- za proportional Scale x=y=z
__________________________

Шапка ти свалям за труда, но за мен поне резултата е леко безсмислен. Но пък си остава едно добро упражнение !
_________________
_____________________________________
Подпис.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
requiem



Регистриран на: 06 Авг 2004
Мнения: 175
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 16, 2005 1:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Christo написа:
За скриптовете - много ме радва, че изобщо някой се занимава с писане на такива, прегледах ги, ама не видях особена полза от тях, а и повечето явно дублират модификатори и функции от МАХ-а...

Май нещо не си разбрал за какво съм писал тези скриптове. Не претендирам, че съм открил топлата вода, но "топлата вода" не ми е допаднала и съм си направи мои варианти, така както ми е удобно на !мен!
Всъщност, изобщо не си разбрал повечето от скриптовете с какво са по-различни от предшествениците си. А и не са ли за това скриптовете, за да може човек сам да си организира работата.
1 - Animation Transfer - пренася анимацията по позиция, ротация и скала, вижда ми се доста по-леко от това да кешираш меша. Тук е уместно да спомена за Mesh Transfera - тук вече се дублират с PointCache.
2 - Batch Render - ами в скрипта от макса трябва за всеки файл, който е в листа да му задавам параметри, изобщо не признава вече въведените рендер сетинги във файла.
3 - Bip Navigator - че са много скриптовете -много са, но не виждам по лесен начин да хайднеш или направиш в бокс (примерно 100) бипеда само с едно натискане на бутона.
4 - Isolate Polygon - пробвай го докато моделираш в поли.
5 - Material Navigator & Material Update - еми дай като един е написал скрипт другите само с него да работим :-)
8 - Noise Animation - погледни хубаво скрипта,виж какво предлага и тогава пиши. За мен лично мисълта, че мога да направя нойс анимация само с ключове ( и то да си ги манипулирам както си искам ) звучи добре.
10 - Reset Viewport - аз също не коментирам (ако работиш в екип ще разбереш)
11 - Size Object - наистина го има в макса, много си приличат, но ми се искаше да бъде в диалогов прозорец.

Благодаря за вниманието. След като съм отделил не малко време за да ги направя, значи поне на мен са ми били нужни.
Сложил съм ги тук, ако могат да бъдат полезни и на друг, само бих се радвал.
_________________
Huic ergo parce Deus, pie Jesu Domine, dona eis requiem! Amen!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Сря Фев 16, 2005 4:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Christo написа:
За скриптовете - много ме радва, че изобщо някой се занимава с писане на такива, прегледах ги, ама не видях особена полза от тях, а и повечето явно дублират модификатори и функции от МАХ-а...


Тва че се радваш е добре, но още по-добре е да знаеш основното предназначение на скриптовете по принцип и основната разлика между сцрипт и плъгин. А именно да правят неща които и софтуера прави само че автоматизирано и улеснено най-вече за този който ги е писал. За някои от скриптовете и аз смятам че се препокриват, но

Isolate Poly - просто не си го пробвал в работа.

Noisa предимството е че не слагаш нов контролер. а ти поставя ключове на настоящия.

и др.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
chrom



Регистриран на: 13 Ное 2002
Мнения: 180
Местожителство: Edmonton AB

МнениеПуснато на: Сря Фев 16, 2005 4:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mersi za sharevaneto na scriptovete.isolate poly e ludnica , na men celia mi interface e v sekvi tools za modeling obache tova ubi zmeia.adski polezno e.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Boteff



Регистриран на: 04 Мар 2003
Мнения: 2354
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Фев 16, 2005 4:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

yeap .. az imam udovolstvieto da gi polzvam malko po otdavna .. i to s golqm kef :) .. tumbs up ..
_________________
.. so far .. so good .. so what ? ..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Coldblooded



Регистриран на: 15 Дек 2002
Мнения: 1401
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 16, 2005 4:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

много 10х за споделянето на скриптовете:))
_________________
зомбииии!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
requiem



Регистриран на: 06 Авг 2004
Мнения: 175
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2005 11:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Boteff написа:
yeap .. az imam udovolstvieto da gi polzvam malko po otdavna .. i to s golqm kef :) .. tumbs up ..


Boteff te tvoite koito sum ti dal sa malko bugavi :-))) (ti kato burzash taka e).
Po dobre si iztegli tezi.(ne che tezi nesa) :-)
_________________
Huic ergo parce Deus, pie Jesu Domine, dona eis requiem! Amen!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Nixon



Регистриран на: 19 Дек 2002
Мнения: 886
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2005 11:42 am    Заглавие: ухаа Отговорете с цитат

Не знам какво да кажа, много са малко хората, които пускат някакви неща за общо ползване, затова, най-малкото ти свалям шапка. Интересно ми е дали си мислил и за някаква документация - т.е. по-добро описание с картинки и т.н. ? В момента е много малко описано и честно казано за човек който не се занимава със скриптове (като мен). Точно затова и ти се наложи да обесняваш на Christo защо си написал нещата и разликите с функциите на макса.

А иначе мисля че това е много важна работа когато не си доволен от нещата да ги променяш сам и не случайно точно такива хора са най-високо ценени и платени по света. Това, че в България програмистите в повечето случаи не се ползват в CG продукции за да подпомагат артистите е една грешна практика, която надявам се да започне да се променя с времето.

От мен лично - късмет и успех във всички начинания!
_________________
Критиката е хубаво нещо, за хубави неща...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
requiem



Регистриран на: 06 Авг 2004
Мнения: 175
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2005 12:49 pm    Заглавие: Re: ухаа Отговорете с цитат

Nixon написа:
Не знам какво да кажа, много са малко хората, които пускат някакви неща за общо ползване, затова, най-малкото ти свалям шапка. Интересно ми е дали си мислил и за някаква документация - т.е. по-добро описание с картинки и т.н. ? В момента е много малко описано и честно казано за човек който не се занимава със скриптове (като мен). Точно затова и ти се наложи да обесняваш на Christo защо си написал нещата и разликите с функциите на макса.

А иначе мисля че това е много важна работа когато не си доволен от нещата да ги променяш сам и не случайно точно такива хора са най-високо ценени и платени по света. Това, че в България програмистите в повечето случаи не се ползват в CG продукции за да подпомагат артистите е една грешна практика, която надявам се да започне да се променя с времето.

От мен лично - късмет и успех във всички начинания!

Nixon благодаря ти за думите.
Значи за документацията - не мисля да правя такава. Бих направи ако целта на тези скриптове е да се представям като програмист (какъвто не съм). Всъщност уча maxscripta за да ми бъде полезен в работата, и само толкова.
Не ти трябва да разбираш от скриптове за да можеш да ползваш такива. Направил съм кратко описание за всеки от тях на моя сайт http://www.tepavicharov.com/scripts/scripts_info.html. Ако нещо те интересува в повече няма проблем, по e-mail или ICQ-то питай, ако мога ще помогна.
_________________
Huic ergo parce Deus, pie Jesu Domine, dona eis requiem! Amen!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov