Graphilla.com :: Преглед на тема - до тук добре, а сега накъде?
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

до тук добре, а сега накъде?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Фотография, фотоманипулация и ретуш
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
LOX



Регистриран на: 17 Мар 2003
Мнения: 147

МнениеПуснато на: Пет Мар 21, 2003 11:21 pm    Заглавие: до тук добре, а сега накъде? Отговорете с цитат

Реших начи, да си поизтупам праха от Photoshop-а и да седна да направа нещо до края. Сетих се за една серия снимки, на която то много време и се заканвам и фанах да "творя" (разбирай да мажа).

Снимката е правена една есенна вечер в автобус 280. Автобусът беше в движение, аз бях прав, така снимката не е от най-качествените. Това което ми хвана окото беше двете момичета. И по-специално как и двете гледат в една посока и в същото време са някакви такива студени, дистанцирани (аре пак се разфилософствах).

Абе с една дума реших че има нещо в тая снимка.

Почнах, направих основни корекции, след това не толкова основни, докато в един момент се стигна дотам че нямаше какво да пипам.

Рекох си "ся тря'а тука да сложим една фашичка и някакво текстче". Сложих аз фашичката и ето какво се получи:



почнах да мисля някакви текстове, ама не ме кефи и тва е...

тогава се сетих за един превод дето правих наскоро и ми се стори, че си пасва екстра с картинката. (BTW някой мисли ли, че не се връзват?)

лепнах го текста, но ако е на къси редове - не се събира (пък реших че не искам да го съкращавам)

направих го на дълги редове и съответно махнах фашата. Изглеждаше доста по-добре, ама не се четеше вече... Почнах да го боядисвам, ха тук, ха там ама не става.. Накрая го докарах до 70% да се вижда, но на малките бели петна не върви да инвертирам текста... Тогава сложих един Levels layer с който смъквах нивото на бялото. Обърнах маската така че всичко да е прозрачно и почнах да мажа с четката. И ето го резултата - белите петна станаха сиви, от друга страна - запазих цветовете където можах. Но пак не ме кефи...



кажете някакви мнения, идеи, критики...

BTW малко се е скапала картинката от компресията, ама все пак това е превю. За момента съм сложил и оригиналната снимка, PSD-то и един realsize JPEG на http://www.schizogenesis.com/pub/graphilla/dimitar/dogma280/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Съб Мар 22, 2003 2:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

haresva mi...prevoda se vurzva s viziata, napulno se potapiash v atmosferata na praznite pogledi...da be haresva mi..verno na mesta ne se chete ma taka e po got...
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Мар 24, 2003 2:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва ми идеята
текстът е наистина добър и страхотно се връзва с тия празни погледи
но като цяло в автобусите е така, заради малките разстояния между хората, гледаш в нищото, за да не притесняваш другите

та допада ми идеята де
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LOX



Регистриран на: 17 Мар 2003
Мнения: 147

МнениеПуснато на: Пон Мар 24, 2003 11:02 pm    Заглавие: final Отговорете с цитат

това е final версията.

Това е линк към full size версията http://www.schizogenesis.com/pub/graphilla/dimitar/dogma280/dogma280.jpg

За момента съм постнал и PSD-то, ама сигурно ще го разкарам по някое време. (http://www.schizogenesis.com/pub/graphilla/dimitar/dogma280/dogma280.zip)

Credits:

  • Текстът е авторски превод на песента Dogma от албума Xtort на KMFDM (всъщност "песен" е странна дума за такова нещо). Правен е заедно с картинката.
  • Двете момичета не ги познавам
  • Автобуса е 280


Тва е.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Фотография, фотоманипулация и ретуш Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov