Graphilla.com :: Преглед на тема - az ne sum takuv ... a ti?
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

az ne sum takuv ... a ti?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> 2D Конкурс - КОШМАР!
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
AleXXX



Регистриран на: 04 Юли 2005
Мнения: 453

МнениеПуснато на: Нед Яну 29, 2006 6:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хората, които гласуват срещу тази творба се опитват да потъпчат един артистичен порив, без значение в каква посока е поел. В моя свят подобно престъпление се наказва със смърт. А имайки предвид силата на въздействието и дозата лична емоция, вложена в този кошмар, тяхната реакция е още по-неадекватна.
_________________
Hello, 911 emergency? There's a handsome guy in my house! Oh, *huh*, wait a second, cancel that. It's only me...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
high crime



Регистриран на: 22 Окт 2005
Мнения: 341

МнениеПуснато на: Нед Яну 29, 2006 9:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

сега тук има нещо което трябва май да се опитам да обясня. обаче няма да мога направо- значи, хитлер също е бил пдплътен с идея, в смисъл, това което е правил и е искал да направи е било здраво подкрепено от идеи, обяснения, идеологически обосновано. нали уж стъпвал на философията на ницше, за свръхчовека.това пак е идея, мисъл, обосновка. има си красота. човек може да види колко е умно, велико, дръзко, нали, кефиш се. идея, дух.ето малко от едно нещо написано по 1984 на оруел:"интелектуалците често са благосклонни спрямо фашизма и още повече спрямо сталинизма-докато обикновените хора знаят че трябва да се води борба с хитлер.""причината за това е че те са по-надарени духовно от средно ниво т. е. готови са да прегърнат тоталитарната кауза, за да могат да останат в опозиция"(винаги опозиция).тъй че внимателно на какво се дава път. по-ясно не мога да го формулирам, съжалявам
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Chef



Регистриран на: 05 Окт 2003
Мнения: 1148

МнениеПуснато на: Пон Яну 30, 2006 1:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

high crime написа:
сега тук има нещо което трябва май да се опитам да обясня. обаче няма да мога направо- значи, хитлер също е бил пдплътен с идея, в смисъл, това което е правил и е искал да направи е било здраво подкрепено от идеи, обяснения, идеологически обосновано. нали уж стъпвал на философията на ницше, за свръхчовека.това пак е идея, мисъл, обосновка. има си красота. човек може да види колко е умно, велико, дръзко, нали, кефиш се. идея, дух.ето малко от едно нещо написано по 1984 на оруел:"интелектуалците често са благосклонни спрямо фашизма и още повече спрямо сталинизма-докато обикновените хора знаят че трябва да се води борба с хитлер.""причината за това е че те са по-надарени духовно от средно ниво т. е. готови са да прегърнат тоталитарната кауза, за да могат да останат в опозиция"(винаги опозиция).тъй че внимателно на какво се дава път. по-ясно не мога да го формулирам, съжалявам


cool
_________________
ground zero terorist
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wicky



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4389
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Яну 30, 2006 1:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

volen_21 написа:
az sam naistina udiven ot vazdeistvieto na rabotata i sam mnogo saglasen s Tchudo,PASTA i orehovka, taka 4e zavar6i rabotata si za da razberem vsi4ki kolko ko6marno naistina moje da bade,pozdravi :)))))

не мисля, че е необходимо да се завършва и въобще да се рисува, за да разберем, че е кошмарно. Всеки здравомислеш човек знае че това е кошмарно... проблемът е че ако не беше в тази тема, заради начина по който е нарисувано, може да се разбере и по друг начин - сори
а това че е причина за толкова негодования и коментари не го прави изкуство, немислите ли?!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Пон Яну 30, 2006 1:56 am    Заглавие: астници Отговорете с цитат

Да на подхода, на правилен път си. Търсиш реалността и я пресъздаваш така както я виждаш ти.
Аз съм за това че опитваш да счупиш клишето от чудовища, лъснати до посиняване изцепки, понякога гледайки цифрово рисувани неща ми се повръща. СКАНДАЛНОТО Е РЕАЛНОТО.

Обаче малко отклонение:
с умението идва и отговорността, тоест художника не е фотоапарат на магистрала с хипер зум, средствата които ползва трябва да са овладяни. В случая конкретно ако искаш да пресъздадеш усещането за страх в дететето е напълно достатъчно да нарисуваш примерно само
едно детско уплашено лице и мъжка ръка на рамото му. Предизвикателството не е в детайлното обрисуване на сцената, тоест за да провокираш дай възможност на зрителя да се досети а не да види и по този начин ще омекотиш въздействието като задържиш вниманието.

А относно дали това което си нарисувал е гадно съветвам всички да поразгледат Гоя и цикъла "Ужасите на войната"(доколкото си спомням така се казваше).
Успех.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
AleXXX



Регистриран на: 04 Юли 2005
Мнения: 453

МнениеПуснато на: Пон Яну 30, 2006 5:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Хитлер се е опитал да стане художник, но не е успял заради мързел. И не е можел и обичал да рисува хора - във творбите му винаги се набляга на монументалното, а хората, когато ги има, са без лица и рисувани без мерак. На него не му е пукало за хората. Тук явно се акцентира върху човека и неговите чувства/страхове. Аналогията с Хитлер е неуместна. И наистина, при толкова много велики художници, които рисуват извращения, защо тази картина да не остане, при положение, че все пак само загатва. Реално подсъзнанието е това, кето прави картината такава или онакава. Ако се загледате ще ведите момиче и до него чудовище. Останалото идва от самите вас.
_________________
Hello, 911 emergency? There's a handsome guy in my house! Oh, *huh*, wait a second, cancel that. It's only me...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
high crime



Регистриран на: 22 Окт 2005
Мнения: 341

МнениеПуснато на: Пон Яну 30, 2006 10:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

"АМА ТОВА Е АРТ'!!!
'ПРОИЗВЕДЕНИЕ НА ИЗКУСТВОТО!!!!'
какво като е арт, нищо че е арт. даже още повече го задължава. пък и отдолу винаги стои човек с неговите си личностни качества.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hof



Регистриран на: 04 Яну 2005
Мнения: 684
Местожителство: с.Скрът

МнениеПуснато на: Пон Яну 30, 2006 11:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Дайте и аз да се искажа :)))))

1 Първо Да забраним и "Лолита" на Набоков(това че нещо не се засяга не означава че то не съществува , въпроса е как подхождаме към темата) ?

2 Работата сама по себе си прилича на Русски революционен плакат
липсва само надписа "Това те правят с нашите деца, буржуите са педофили и извратеняци" :)))))))))))) тоест има съвсем деректен образен тип на ЛОШИЯ КОЙТО ПРАВИ ЛОШИ РАБОТИ и това внушава ЛОШО отношение на хората към него, така че тук имаме налице плакат "НЕ НА ПЕДОФИЛИЯТА"

3 Аз не виждам нищо лошо в концепта (нали казах това е по скоро антиплакат) но въпроса е в това че ако трыгваш да спекулираш с някоя болна тема трябва да го правиш просто невероятно добре, а самата рисунка като художественно произведение малко ме притеснява, формите плуват рисунката е слабичка....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
The_Cat



Регистриран на: 27 Май 2004
Мнения: 289
Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Пон Яну 30, 2006 3:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Отдавна не съм се мяркал из Графила, но тази тема ме предизвика. Не мисля, че противниците на този кошмар, т.е участие са прави. Особено хората, които заемат позицията че е много реално. Ами що не вземете да гледате пак филма Стената и после идете да кажете на Алън Паркър, че нещо му се губи филма, щото има реализъм и ужас в анимациите с мелницата и месото или чукове, които разбиват черепи на хора и плиска кръв... ТОВА Е КОШМАР БЕ ХОРА!
_________________
Design your mind
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ben



Регистриран на: 18 Мар 2003
Мнения: 666

МнениеПуснато на: Пон Яну 30, 2006 6:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

завърти го малко туй дЕте към нас, че да се вижда по-убу oe :::DDD

ай ся да ида да си пия лекарствата... а?
:оРр
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
scarecrow



Регистриран на: 30 Яну 2006
Мнения: 12
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Яну 30, 2006 8:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

и аз като rookie ще си кажа скромното мнение

какво е кошмар а? помните ли си кошмарите или само тези за които не бихте казали на никой? кошмарите са свързани най-често с вас самите или с най-скъпите ви хора. случвало ли ви се е да се будите от кошмар питайки се истина ли е? колко често сънувате кошмарите си в 24битов цвят
А? а колко често това което сънувате е с идеални пропорции и художествено издържано?

та сега по въпроса
1. за мен ТОВА Е ИСТИНСКИ КОШМАР - gumata_trie - No1
2. ако имах деца 100% най-големия ми страх ще е да не им се случи нещо такова
3. ако се ужасявате от такива неща защо сте направили този конкурс - да се изфукате с новите си таблети или супер машини с яките възможности за рендер?
_________________
Oooo isn't that cute!!?!! BUT IT'S WRONG!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hof



Регистриран на: 04 Яну 2005
Мнения: 684
Местожителство: с.Скрът

МнениеПуснато на: Пон Яну 30, 2006 11:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Започноха се глупостите
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ironhacker



Регистриран на: 08 Сеп 2003
Мнения: 590
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 31, 2006 10:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Всеки има право да рисува каквото пожелае, но моята теза е, че точно тази рисунка не е по темата на конкурса. Има разлика между кошмар (nightmare) и ужас/страх/отвращение (horror), а тя влиза точно към второто.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Juana



Регистриран на: 20 Мар 2003
Мнения: 1052
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Яну 31, 2006 11:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Почвам да мисля, че всякакви приказки оттук нататък биха били излишни, човекът май няма да се появи повече....
_________________
... Днес изпитах мноо лошото чувсту докато заклиучвах вратата имах лошото чувству че зад мен има роуг в стелт...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SPIT



Регистриран на: 25 Апр 2004
Мнения: 1137

МнениеПуснато на: Вто Яну 31, 2006 11:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

basi spora za edna risunka, se edno vas vi snima chichkoto....i sega kvo???? nqma li da q dovurshi choveka....
a te i povecheto risunki v kontesta gram ne sa po temata, ako taka go gledame.
_________________
http://dribbble.com/KossyoKOKALANOV
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LuPi



Регистриран на: 12 Яну 2004
Мнения: 1175
Местожителство: eastern hemisphere

МнениеПуснато на: Вто Яну 31, 2006 12:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

SPIT написа:
basi spora za edna risunka, se edno vas vi snima chichkoto....i sega kvo???? nqma li da q dovurshi choveka....
a te i povecheto risunki v kontesta gram ne sa po temata, ako taka go gledame.


Амин!
_________________
Не так страшний руски танк, как его пияний екипаж.
http://badpixel.cghub.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
TIFF



Регистриран на: 23 Сеп 2004
Мнения: 1345

МнениеПуснато на: Вто Яну 31, 2006 12:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Juana написа:
Почвам да мисля, че всякакви приказки оттук нататък биха били излишни, човекът май няма да се появи повече....


еми да...

в крайна сметка си забихме главата в асфалта (като щрауса в зоологическата градина).

кошмарът трябва да е страшен, а ние поставихме морална граница на страха?
_________________
100% biodegradable
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
wicky



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4389
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Яну 31, 2006 1:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз защото много обичма споровете да се опитам пак да кажа... Ако тази картина беше на друго място в друг форум може би доста по-забранен и нецензурен от този - дали щеше да се приеме като кошмар?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
TIFF



Регистриран на: 23 Сеп 2004
Мнения: 1345

МнениеПуснато на: Вто Яну 31, 2006 2:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ами хайде, заради спора, щото и аз обичам.

ама с една стара тактика - да се ограничим в по-ентелектуалското обсъждане, м?

'начи, не знам дали да вярвам за професията на автора, ама няма значение - за да нарисуваш подобен кошмар, трябва с рисунката да се опитваш да се отърсиш от страха да се окажеш или на мястото на жертвата или от страната на злодея. неутрална позиция няма.

а темата е наболяла (темата, а не проблема, щото проблема си го има отдавана и, уви, ще го има) и това може би е причина за по-острата реакция.

мисля, че въпреки кусурите си, рисунката доста явно показва злото, назидава, поучава, отучава. дали трябва да е толкова реалистична или трябва да се подходи по-символично... ами това е лично решение. не мисля че трябва да се пазим толкова от общественото порицание и елементарното, мързеливо възприемане на изобразеното.

точно в тази тематика границата е доста тънка и преходът е доста болезнен - от една страна имаме повсеместното използване на лолитки в попкултурата и циганските сватби на 12-годишни, от друга посегателството на малолетни се счита за по-гадно и от убийството. такава поляризация не е естествена за общество, което е дорасло да реши проблема.
_________________
100% biodegradable
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hogosha



Регистриран на: 28 Яну 2006
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Вто Яну 31, 2006 4:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не ми се искаше да пиша отново, защото развалихме темата на човека. Във всеки случай обаче тази тема се оказа много полезна, тъй като тя показа, че доста хора от този форум си създават собствен, измислен свят, в който живеят. Създават стена между този свят и реалния с цел да не се сблъскват с ужасните неща, които съществуват в релния. Когато обаче по някакъв начин (в случая тази рисунка) даден проблем от реалния свят навлезе в техния измислен свят, те не са подготвени да се сблъскат с него и ги обзема паника. Тази паника води и до неадекватни реакции. Опитват се да изтикат проблема извън границите на техниа си свят, обратно там, откъдето е дошъл - реалния. Това доказва само едно - такива са действията на егоцентрици и егоисти.

Имаше и негативни отговори, които бяха продиктувани от друго - да покажат, че отричат въпросния проблем и по този начин да се изкарат много праведни и чисти.

Надявам се някой да не се обиди от моя пост, просто за мен така изглеждат нещата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> 2D Конкурс - КОШМАР! Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov