Graphilla.com :: Преглед на тема - Победител!
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Победител!
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> 2D Конкурс - КОШМАР!
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
morgoth
Dark Lord


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2242

МнениеПуснато на: Вто Фев 07, 2006 11:32 am    Заглавие: Победител! Отговорете с цитат

Най-после имаме победител. Съжалявам за закъснението, но изборът не беше лек - има много чудесни работи

Победител в конкурса е Aragorn A. с Kurtz's Dream.

------
Особено ме е яд за работите на hton и Anacreon, които направо сами си ги саботираха. Скицата на Doomed Pinoccio беше подобаващо страхотна, като всички графики на hton, но после оцветяването просто издъхна - като се тръгне от мазните петна, през убиващите всякакъв обем и убедителност рефлекси и се стигне до ужасните сенки.. та дори до загубеното лице на Пинокио, което в скицата беше картина на ужаса, с тази дебела, беззъба уста, която в крайния вариант стана тънка, като изрязана от хартия... :/ Просто смятам, че това не е правилния цветен стил на hton, този гонен реализъм просто убива нереалното в работите му, дори да беше изпълнен перфектно..

Anacreon тръгна страхотно, този пейзаж имаше страхотен заряд, не мога да проумея защо не го продължи! Накрая просто получихме една разкадровка с убийствен трети кадър и други 3, които не му помагат кой знае колко... Седи си човекът в стаята и си експлоадира..

lik, velinov и fidelio са, според мен, с най-добре изпипаните работи в техническо отношене. Просто страхотни!

lik също може да се причисли към авторите, които си саботираха работата, след като смени гледната точка и в крайна сметка получихме момиче, което се държи да не го отнесе вятъра.

velinov (а и gb) е направил сигурно любимия сън на почти всеки мъж - героична сцена, в която се спасява момичето в беда :) Може би това е кошмарът на чудовището? ;)

fidelio също не пощади творбата си и я обрамчи с винетки :) Така или иначе, изрично беше споменато, че заданието не е само за типажи, но пък от друга страна тези са наистина чудесни

Прекрасно оцветените типажи на gb така и не застанаха на този фон, който освен това им отстъпва доста и технически.

Работата а Viktor M. е може би тази, която бих си окачил на стената. Проблемът е, че просто е прекалено лична. На мен не ми носи никакво настроение, което бих асоцирал с кошмар, изобщо каквато и да е форма на ужас. Би могло със същия успех да се казва "Прозрение" или "Тъга" :)

Идеята на kekata е страхотна, наистина носи страшно настроение, изборът не ракурс е чудесен, просто ДРУГИЯ ПЪТ СЕ ВКЛЮЧИ ПО-РАНО И ДОВЪРШИ БЕ ЧОВЕК!!

Има някои иначе чудесни работи, които страдат от недостатъчно добро оцветяване - в различна степен мазни и мъртви цветове, недобра светлина, неясни обеми, по-слаба цветова и светлинна композиция - примерно работите на rediky, wolfhunter и, донякъде, redo (чиято рисунка и идея е особено страхотна!)
Тук можем да включим и DJ_CyberGod, който започна обещаващо с една доста кошмарна идея (макар че все се чудех, къде го намери това мачете тоз бебок :), но пак оцветяването не стана достатъчно убедително..

Специално внимание заслужава и SoulSurvivor, който, според мен, представи най-добрата си работа изобщо! Чудесна не само като изпълнение, а и като идея, която аз намирам съвсем пасваща заданието на конкурса, съвсем малко не и стига за първото място. Добра работа, гордея се с тебе :)

Птицата на shmud също пострада от промените, беше много по-добре в първата скица!

Жалко също, че Hoff така и не оправи някои от проблемите на неговия Ловец на души. Работата е наистина въздействаща (по хубавия начин:), просто трябва да се пипне още - крилата, някои контури и цветове..

Работата на kol4ica също ми харесва доста, особено последния вариант, който дойде 5 дена след крайния срок :)

Кошмарът на illblood също заслужава да се спомене, особено ако разкара или оправи тия облаци

И стигаме до победителя, Aragorn A. За мен това е работата с най-добър баланс между идея и внушение и изпълнение, една чудесна илюстрация по Апокалипсис сега, която обаче също не е без проблемите си. Най-вече фонът, просто още работа трябва по него, не е на нивото на чудесния охлюв, който е ренднат страхотно - не съвсем реалистично, от което само печели. Композиционно също е доста простичко, но за конкретната картина работи.

И така... съзнавам, че този конкурс може да има няколко победителя, защото има доста добри работи, но това е субективното ми мнение. Отново, добра работа, хора, следващия път - още по-добра! :)

--

Ако някой се интересува от моето мнение като цяло за темата "кошмар": според мен да се нарисува нещо хубаво по темата, не е толкова лесно, колкото изглежда на пръв поглед. Да въздействаш на човек, да го потресеш и шокираш всъщност е доста лесно: покажи бременна жена, размазана в катастрофа, или сомалийски дечица, които си ядат ръцете или бебета, набучени на шиш, държащи очите си в ръце. Баси, може просто да изкочиш иззад ъгъла и да крещиш "БАУ!"

Една наистина добра творба по темата трябва да има доста повече фантазия и фина идея, защото, както казах, да изкараш първичен ужас, отвращение и погнуса от случайния наблюдател не е особено предизвикателство и само по себе си не говори за кой знае какви идеи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
gopher's



Регистриран на: 01 Сеп 2005
Мнения: 1072
Местожителство: White Birches

МнениеПуснато на: Вто Фев 07, 2006 11:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито на Aragorn A. Работата е доста добра, въпреки че не беше от личните ми фаворити.
_________________
Funko POP
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Вто Фев 07, 2006 11:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Bravo!
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Soul)S(urvivor



Регистриран на: 25 Мар 2003
Мнения: 1384
Местожителство: The Edge

МнениеПуснато на: Вто Фев 07, 2006 11:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито на Арагорн, заслужаваше го!
_________________
'Success is 90 percent perspiration and 10 percent inspiration.'
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Vase



Регистриран на: 21 Дек 2004
Мнения: 17

МнениеПуснато на: Вто Фев 07, 2006 12:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Chef



Регистриран на: 05 Окт 2003
Мнения: 1148

МнениеПуснато на: Вто Фев 07, 2006 12:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Zupa!
_________________
ground zero terorist
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Add



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 886

МнениеПуснато на: Вто Фев 07, 2006 12:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито Aragorn A.!
креативно и вдъхновено ползване на наградата;)
Спечели в един доста необичаен конкурс, сериозна конкуренция и взискателно до....** степен жури;)))
_________________
surplus
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LuPi



Регистриран на: 12 Яну 2004
Мнения: 1175
Местожителство: eastern hemisphere

МнениеПуснато на: Вто Фев 07, 2006 1:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито!
_________________
Не так страшний руски танк, как его пияний екипаж.
http://badpixel.cghub.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Джоуви
God of Rain


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1847
Местожителство: I ride the winds that bring the rain

МнениеПуснато на: Вто Фев 07, 2006 1:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито на победителя!
Аргументацията е желязна, и споделям на 100% оценката на журито за всяка една от работите. Много як конкурс, с много яки идеи и много, яки идеи. Мисля, че "честито!"-то е за всички участници, невероятни работи, които никак не е лесно да се оценят и класифицират по какъвто и да било начин:)
_________________
www.КостаАтанасов.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Вто Фев 07, 2006 2:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито, Сине Араторнов ;) Много силна работа, и като идея и като техника, браво!
_________________
"I'm a ink injected doodling machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Aragorn A.



Регистриран на: 16 Дек 2002
Мнения: 62

МнениеПуснато на: Вто Фев 07, 2006 2:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Wow! :)

Страшно благодаря на журито, при такава конкуренция мога да се чувствам само много, много поласкан :) Наистина чудесен конкурс, супер тема, страхотни конкурсни работи, много от които станаха и мои лични фаворити, благодаря и на всички, които се обадиха с коментар, съвет или просто подкрепа в темата, както и за ценната аргументация на журито накрая; абе изобщо въпреки че доста се колебаех дали да участвам, в крайна сметка беше ми страшно приятно, дано и за всички останали е било така, и тези, които тепърва ще се престрашават да участват в подобни начинания мога само да уверя, че няма какво да се колебаят, ама изобщо. ;)

И понеже имам фобия от собствените си писания, тук приключвам, с пожелание към всички за много вдъхновение, успехи и творчески хъс, и по-малко кошмари. ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Вто Фев 07, 2006 5:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз може ли да помоля да качите всички творби на едно място за да мога да ги видя.
На победителя творбата (честито Aragorn A.) е на екзотичен сайт до който моя провайдер неосигрява достъп
с част от другите е същото!
Ще ви бъда много благодарен!
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ndesign



Регистриран на: 09 Апр 2004
Мнения: 449
Местожителство: DE

МнениеПуснато на: Вто Фев 07, 2006 6:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Евала :)
Aragorn rulez :P
_________________
Portfolio | Prints
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
lik



Регистриран на: 05 Окт 2004
Мнения: 88
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Фев 07, 2006 6:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

честито, Aragorn A., заслужаваш наградата отвсякъде! със здраве да си ползваш таблета:)
_________________
cool beans
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
yazz



Регистриран на: 26 Яну 2005
Мнения: 297
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Фев 08, 2006 12:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито, Aragorn A! Само така и още много победи!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kekata



Регистриран на: 09 Май 2003
Мнения: 2242
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Сря Фев 08, 2006 2:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито :)
много добре обосновано журиране, мисля, и справедливо също така!
дано следващия път има повече и по-яки идеи:)
_________________
www.velichkovelikov.com
www.pured.co.uk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Reality defining fox



Регистриран на: 04 Яну 2006
Мнения: 93
Местожителство: Pod krivata kru6a

МнениеПуснато на: Чет Фев 09, 2006 5:00 pm    Заглавие: -_-" Отговорете с цитат

Hm, 4estno kazano, az ni6to osbeno ko6marno ne vijdam v ohluva, daje ne go 4uvstvam ko6maren.

Но за сметка на тва мн ме кефи изпълнението и идеята. Макар че тва с изграждането на фигура от други фигурки не е нщо ново. Ма аз пак с я харесвам идеята.

Но наистина мисля, че имаше по-добри работи относно идея.

Ама охлюва си ми остава домашния desktop wallpaper. :}

It`s just too well-done not to.

a, da - est., 4estito na pobeditelq, toi sus sigurnost zaslujava tablet. :}
_________________
Nqma me za dulgo.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzekin



Регистриран на: 29 Яну 2006
Мнения: 41

МнениеПуснато на: Пет Фев 10, 2006 2:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито!!
_________________
An Apple a day keeps Windows away
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Viktor M.



Регистриран на: 01 Сеп 2004
Мнения: 1497
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пет Фев 10, 2006 5:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

4estito Aragorn A, Neznam kakvo da kaza,kakvoto i da kaza ve4e 6te si go 4ul.Moga da opredelq rabotata ti kato interesna i zagadu4na. Tova sa dumite koito mi se vurtqt oz glavata? Pak 4estito i da polzva6 nagradata sus zdrave)
.
Morgoth, blagodarq za dumite, tova e taka da se kaze edna izklu4itelno priqtna nagrada za men)
_________________
www.mazhlekov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Hof



Регистриран на: 04 Яну 2005
Мнения: 684
Местожителство: с.Скрът

МнениеПуснато на: Чет Фев 16, 2006 9:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито на победителя ...Според мен конкурса се получи много добре... Браво но организаторите и на участниците...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> 2D Конкурс - КОШМАР! Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov