Graphilla.com :: Преглед на тема - education
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

education

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
temp00



Регистриран на: 25 Фев 2006
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Съб Фев 25, 2006 10:40 pm    Заглавие: education Отговорете с цитат

Здравейте!

Имам въпрос, на който бих искалда получа отговори именно от участниците в този форум, защото тук са събрани професионалисти, които за мен са пример за подражание.

Тази година трябва да реша в кой университет и в коя специалност ще кандидатствам.
Това ,с което искам да се занимавам е 3д графика и дизайн - в момента сериозно съм се захванал с 3д макс.По-конкретно с character design, concept art, game design реклама, специални ефекти за филмовата индустрия.

Ще ме посъветвате ли за университетите в БГ, може би споделете своя опит, къде нивото на преподаване е най-високо, кои специалности са най-подходящи.
Художествена академия, Технически -Варна,София, Русе?(инжинерен дизайн? или ...)
Това рашение, (по-обясними причини)е много важно за мен и затова ще бъда благодарен за всякакво инфо и препоръки...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dadi



Регистриран на: 18 Яну 2006
Мнения: 240
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Съб Фев 25, 2006 11:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Mojat savet e VITIZ, Animacia:)

Hudojestvenata akademia niama da ti dade mnogo neshta v posoka 3D i game design...
Tehnicheskite universiteti ne biha ti dali istihska sreda ot 'tvorci' - pone spored men

A moje bi ne e chak tolkova vajno kade uchish (pone v BG), a kolko celenasocheno jelaesh da postignesh neshto sas sebe si.

jelaja ti uspeh:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bicubic



Регистриран на: 07 Сеп 2005
Мнения: 396

МнениеПуснато на: Нед Фев 26, 2006 10:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

НБУ
2 семестъра 3d max бакалавърска, още два магистърска, а и компютърните системи и технологии са там, можеш да видиш курсове за game design. Аз най-малкото съм виждал обяви за работа за гейм-дизайн.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
temp00



Регистриран на: 25 Фев 2006
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Нед Фев 26, 2006 9:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За худ. академия и аз мисля, че там откъм компютърна графика не дават много, обаче пък там поне има среда от творци(има ли?). Според вас важно ли е класическото художествено образование, за да си добър и в 3д?

bicubic - 2 семестъра - това е по-малко от година(е и за магистратурата още 2), което значи че дори и след като завърша друг университет няма да ми е много трудно да специализирам в НБУ. А възможно ли е задочно обучение по специалността?

Споделете къде сте завършили, и доволни ли сте от наученото и най-вече помогнало ли ви е като 3д художници.

Предварително благодаря.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
temp00



Регистриран на: 25 Фев 2006
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Нед Фев 26, 2006 9:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

П.С. Специалността в НБУ, в която се изучава 3ds max "визуални изкуства" ли е?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bicubic



Регистриран на: 07 Сеп 2005
Мнения: 396

МнениеПуснато на: Нед Фев 26, 2006 9:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аха.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ConcreteDonkey



Регистриран на: 08 Фев 2004
Мнения: 922
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Фев 26, 2006 10:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

и в CST също
_________________
"Аз трябваше да слушам, когато кака Ленче ми казваше да се пазя от тихи момичета с тесли, нищо че са тихи казваше тя, те все пак са с тесли!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Calader
2D/Concept Artist


Регистриран на: 10 Ное 2002
Мнения: 210
Местожителство: Earth/UK/London

МнениеПуснато на: Пон Фев 27, 2006 1:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Zareji NBU, ako iskash da uchich neshto v taz nasoka podgotvi se i probvai da kandidatsvash v chujbina, v NBU sa pochti 100% nekompetentni i neadekvatni po vuprosa, az bih ti preporuchal da se zahvanesh zdravo s risuvane, cvqt, kompoziciq, osvetlenie i tn., Takova neshto kato dobur "3D" artist "nqma"(da ne se ubijdat horata koito prosto vladeqt software-a ;) ), ili si dobur artist ili ne ne si, 3Dto e samo sredstvo, az lichno sum se uchil sam, i povecheto dobri v bulgariq koito poznavam sa se uchili sami, v momenta materialite koito mojesh da polzvash kato knigi , tutorials, education videos e na praktika neokranichen, tui che zahvashtai se...
_________________
chaos/logic/chaos
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
Queller4



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 28
Местожителство: най-долу

МнениеПуснато на: Пон Фев 27, 2006 9:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

мда... няма кой да те научи в българските университети за съжаление...

хахах,...от личен опит знам, че за някои хора са достатъчни 60 часа, да увладееш 3D MAX...

не се занимавам с 3D, но съм сигурен че няма да се получи...

само самичка! - има всичко в нета, а има и хора, които ще ти помогнат...

успех!!!
_________________
being not ready is the best kind of ready to be
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
TheViolator



Регистриран на: 10 Фев 2004
Мнения: 446
Местожителство: Beverly Hills, CA

МнениеПуснато на: Пон Фев 27, 2006 9:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
само самичка! - има всичко в нета, а има и хора, които ще ти помогнат...


Ти да не си пиян нещо ? Или си прекалил с наркотиците....
_________________
Liebe und Verstand gehen selten Hand in Hand..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bicubic



Регистриран на: 07 Сеп 2005
Мнения: 396

МнениеПуснато на: Пон Фев 27, 2006 9:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Calader написа:
...

Да, това е най-лесно да се каже. Слушай, НБУ като всеки друг университет дава само базата. Ако смяташ само да отбиваш номера, ясно е, че няма да си добре подготвен. Но в НБУ никога няма да ти липсва компютър примерно, и няма никаква корупция. Освен това аз съм графичен дизайн там, а не анимация, така че не знам със сигурност за аниматорите.
То много хора тука са били или още са в НБУ, но се правят на 2.5
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Queller4



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 28
Местожителство: най-долу

МнениеПуснато на: Пон Фев 27, 2006 9:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

.............наркотиците ....hahahahahahaha
_________________
being not ready is the best kind of ready to be
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Queller4



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 28
Местожителство: най-долу

МнениеПуснато на: Пон Фев 27, 2006 10:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Bicubic написа:
Calader написа:
...

Да, това е най-лесно да се каже. Слушай, НБУ като всеки друг университет дава само базата. Ако смяташ само да отбиваш номера, ясно е, че няма да си добре подготвен. Но в НБУ никога няма да ти липсва компютър примерно, и няма никаква корупция. Освен това аз съм графичен дизайн там, а не анимация, така че не знам със сигурност за аниматорите.
То много хора тука са били или още са в НБУ, но се правят на 2.5


да. бил съм там (сега съм 2,5) има страхотна база :) ...на мене ми трябваше висше...
_________________
being not ready is the best kind of ready to be
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
temp00



Регистриран на: 25 Фев 2006
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Пон Фев 27, 2006 9:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

благодаря за съветите.

Аз в началото се бях насочил към инжинерен дизайн в техническите, обаче щом започнах да се подготвям с рисуване, разбрах, че класичевската подготовка е много важна и затова сега съм по-навит за художествената. Жалко,че не го измислих по-рано, защото доколкото чувам,там нивото е много високо и трудно се влиза...

my chances are slim...
:(
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dadi



Регистриран на: 18 Яну 2006
Мнения: 240
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Вто Фев 28, 2006 9:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

nivoto tam odavna ne e taka visoko kakto predi 10 da ne govorim za poveche godini...

tam obuchenieto e oshte dosta 'stara shkola', no pak dava svoeto za perspektiva i t.n., a podobno neshto za 3D ti e vajno

ne se vliza chak tolkova trudno:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dickens



Регистриран на: 12 Юни 2004
Мнения: 103
Местожителство: Orange county

МнениеПуснато на: Вто Фев 28, 2006 11:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
...от личен опит знам, че за някои хора са достатъчни 60 часа, да увладееш 3D MAX...

Е те това беше виц на деня!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov