Graphilla.com :: Преглед на тема - Победителят в 3D конкурса!
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Победителят в 3D конкурса!
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> 3D Конкурс - космически кораб
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Joro*



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 446

МнениеПуснато на: Съб Апр 12, 2003 1:15 am    Заглавие: Победителят в 3D конкурса! Отговорете с цитат

Е банда – часът настана! :)

След дълга дискусия и много разнопосочни «за» и «против» по картинките, искаме да ви кажем най-напред, че е МНОГО трудно да се избира само една работа, когато доста повече заслужават похвали! Контестът определено мина чудесно (и като организация и като представяне) и надхвърли очакванията на всички гледащи, а те не бяха само от журито: работите бяха наблюдавани и от други хора – измежду тях един преподавател в Калифорнийски униврситет (човекът преподава на младите американци моделиране и анимация в Мауа).
Така или иначе победителят според журито е #12!






Основание? Доста са, ето основните:

1. Семплостта на модела (и съответно текстурата) са ценно качество, особено когато общата сцена (било то за филм, било за игра) вече е достигнала 1 милион фейса ;). Пестенето на полигони БЕЗ това да е за сметка на внушението което трябва да придаде един модел е безценно качество. Самия модел никой от нас не го е виждал разбира се, но факта че формата позволява оптимизация сам по себе си е похвален.
2. Осветлението на бекграунда и модела съвпадат чудесно, както и хвърлените сенки.
3. Заиграването с атмосфери/партикали/т.н. е минимално и НЕ се опитва да скрие някакви «недостатъци» на модела, точно обратното, дори кораба се вижда прекалено ясно и струята от соплата не дава вид на летящ обект. Това естествено при пост лесно може да се оправи :)
4. Механиката на кораба е доста логична и не предизвиква чудене «ма това как се движи» и «защо няма еди какво си което да прави еди що си». За съжаление дори и HI RESа на картинката която е постната на форума не е много HI, така че много детайлно вглеждане не може да се направи, но и това което има е достатъчно.
5. Има един стремеж за по-ретро вид на кораба – а-ла 50те и 60те години и от тук – няма много влияние от Star Wars или друга фантастика която ни се предлага по кината напоследък. Оценяваме и способността са замостоятелно мислене без взаимстване от Лукас или Спилбърг :)
6. Единствения по-съществен недостатък според всички видяли картинката е липсата на детайл (примерно илюминатори) по горната (сферичната) част на кораба, което я оставя малко гола.
7. Драматичността в облаците на фона и подсветката им на 2 места.

Определено АДСКИ читави са и #10, който по мнението на публиката е наи-добрата постната работа – подробен модел, подробна текстура, добро осветяване на самия кораб. Чудесно е и осветлението и реализма на #1, ярката текстура на #2, и композицията (като кадър) на #3, и подробността на детаила и подходящата цветова гама при #5 (както в текстурата, така и в модела), и майтапчийската закачка за ДИТЦ при #7 (наистина така трябва да изглежда един кораб за събиране на боклук) и... и... и... просто няма да ни стигне цялата следваща седмица за да ви представим последователен разбор на всяка работа поотделно! Заслужава си и отбелязването на био-механичния стил на #19 – явно автора има слабост към негово светейшество H.R.Giger, бе с 2 думи – нямаме думи, модела отгоре – чудесен, текстурата е много добта и като детаил и като гама.... Бе кое по-напред да каже човек :). Критериите по които журито е оценявало работите са доста конкретни:

1. идея: самостоятелно мислене и различен поглед.
2. модел: семпъл но достатъчно конкретен.
3. текстура: с добър детайл и с достатъчно заиграване по реализма.
4. композиция: как е разположен модела в пространството и как се съешава с околната среда (от тук и сенките).
5. рендер: GI, подсветки и атмосфера (която да не пречи на останалото и да го скрива).
6. ефекти: да са постигнати в рендера а не с някакъв пост – било PhotoShop или с нещо по-сериозно.

Още веднъж повтаряме, че е трудно да се избере само една работа по тези критерии, защото повече от една отговаря добре на много от тях, но за съжаление журито трябваше по условие да излъчи само една. Това е от нас – продължавайте в същия дух, добре е да има повече BG хора които да работят в тази посока – ние мислим че това е нещо с което можем да се представим добре пред света, отдава ни се а и желание има много както виждаме!
УСПЕХ!


Владислав Дунев
Иво Сливков
Alvaro Villagomez


P.S. Ако някъде сме пренебрегнали нещо (а то е неминуемо) – форума е на разположение :). Колкото повече дискусия – толкова по-добре! Предполагаме че следващата седмица ще протече и в оплюване на това което сме написали – все пак сме в BG ... За членовете на журито които не говорят БГ – щте правим седмични извадки и ще ги превеждаме на ENG :)


Последната промяна е направена от Joro* на Съб Апр 12, 2003 1:33 am; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
morgoth
Dark Lord


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2242

МнениеПуснато на: Съб Апр 12, 2003 1:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито на победителя! Не си вдигна телефона гадта, така че ще разбере чак утре сигурно :)

Последната промяна е направена от morgoth на Съб Апр 12, 2003 1:28 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
achko



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 166
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Апр 12, 2003 1:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

eh Morg kak me izprevari da kaja pryv 4etito na pobeditelq
btw koi e toi?

PS moq liubimec be6e onq s vyzdu6noto ohlajdane :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
SINNER



Регистриран на: 19 Ное 2002
Мнения: 810
Местожителство: къмпинг черноморец

МнениеПуснато на: Съб Апр 12, 2003 6:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

10 x .-))))

.-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Апр 12, 2003 10:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

URAAAAAA moq favorit spe4eli - POZDRAWLENIQ :)

... prostete, ma ne razbrah imeto na POBEDITELQ ;)
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Апр 12, 2003 11:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Chestito sluggard :))))

_______________________________________

chai sa da vidim dali she si dignesh telefona :)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
chokoboko



Регистриран на: 18 Яну 2003
Мнения: 60
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Апр 12, 2003 11:32 am    Заглавие: LOL Отговорете с цитат

:))))))))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Съб Апр 12, 2003 11:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ок,
конкурса свърши
На победителя честито!

Айде вече да сложите имената под корабите
Задоволете любопитството ни!
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Джоуви
God of Rain


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1847
Местожителство: I ride the winds that bring the rain

МнениеПуснато на: Съб Апр 12, 2003 12:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Chestito!:)
Chestitete na Spacer-a - Zdravko Pavlov:)!
Ne zavijdam na jurito, triabva da im e bilo dosta tejko dokato izberat pobeditelia:)

za imenata...ami az predlagam horata sami da si postnat rabotite v 3d/compositing sus sobstvenite si nickove za da mojem da pravim comments, neshto koeto az lichno osobeno iskam da napravia poneje niamashe kak vuv wip foruma:)

Ochakvaite 2-iq 3d konkurs na Graphilla mnogo skoro:)
_________________
www.КостаАтанасов.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
voltaja



Регистриран на: 12 Фев 2003
Мнения: 357

МнениеПуснато на: Съб Апр 12, 2003 12:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Da vreme e talpata da polu4i svoeto daite imenata i adresite za ostanaloto nie she se pogrijim :)
_________________
When I am on the road , no one can stop me!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
SINNER



Регистриран на: 19 Ное 2002
Мнения: 810
Местожителство: къмпинг черноморец

МнениеПуснато на: Съб Апр 12, 2003 12:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ex ama niama li da ima niakakva galeria HISTORY na Contestite da OSTANE

mi to taka se edno nishto ne same pravili .(

be tva e Parviat Bulgarski Internet 3D contest koito se provede Uspeshno

triabva da ostane nekade i za idnite pokolenia .)

.?? pone as taka si go predstaviax
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
PerroBG



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 205
Местожителство: Sf

МнениеПуснато на: Съб Апр 12, 2003 1:20 pm    Заглавие: graz! Отговорете с цитат

zdravko chestito!
sea e vreme da cherpish! :)))))))))
mnogo iaki nesta imashe! radost za okoto!
_________________
... Ako ti e tumno - prenastroi si
Brightness, Contrast i Gamma ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Джоуви
God of Rain


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1847
Местожителство: I ride the winds that bring the rain

МнениеПуснато на: Съб Апр 12, 2003 1:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Sinner, shte go ima,
vupros na vreme:)
zasega shte go durjim tuk
posle shte go premestim na specialno miasto:)
_________________
www.КостаАтанасов.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гост






МнениеПуснато на: Съб Апр 12, 2003 3:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат Променете/Изтрийте това мнение

si4k koeto e napisano kat zastita na izbora e dostoino za emciklopedia deea.stom twa e kriterii se se saobraziam ot tuk natatak s tezi waznii osnowi na crewatiwa .SORRY pi4owe za men twa si e dobre izpulnen model na letiasta panica.no iawno kriteriite mi sa baia razli4ni, moze bi stoto ne sam pro.a moze bi ne.az imam kriterii w slednia red
KONCEPT
da e nesto koeto ne sme wizdali, twa obsto wzeto e ideiataa koito porazda razwitie.da se opias da naprawis newazmoznoto da izglezda ubeditelno i ralisti4no.
Izpulnenie
tuka kriterite sa iasni
ZAWARSENOST NA SCENATA
pak e iasno
ma s goliamo sazalenie wizdam 4e ste izbrali wazmozno nai utepania koncept.letiasta panica. mi twae wie poru4wate wie plastate wie kazwate.
az ne protestiram dawam si li4noto mennie kato winagi sam prawil.
NADIAWAM SE
sledwastia kontest da se prowede s po iasna HARAKTERISTIKA za iziskwaniata i POD4ERTANA takawa za towa kakwo ste e nai dobre da e akcent.toest se biem wurhu izplnenie ili koncept .ako goworim za sa4etanieto mezdu dwete FAVORITA e nomer 5.
sled twa e bersekera. ali4no za men dobre naprawenata 4inia si e dobre naprawena 4inia.NE MISLIA 4e samo az sam razo4arowan ot twa det wizdam.sigurno ima mnogo koito niam da si kazat.OSTAWA SAMO NADEZDATA 4e sledwastia put netstata ste sa po iasni i po dobre organizirani //wiz za primer 2d skateboard//.
POZELAAM USPEH NA WSI4ki, I blagodaria na tezi koito sa otdelili wreme za organizacia.SE PAK za prw put e deba. trea da se ot4ete i twa:)))
Върнете се в началото
BadmotherfuckeR
Kill 'em All


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 912

МнениеПуснато на: Съб Апр 12, 2003 4:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Chestito na Pobeditelia i drugite uchastnitzi.




p.s
Nubzi...znaesh li go tioa laf brat :)) " Kibitzite da mulchat "
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Съб Апр 12, 2003 4:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат Променете/Изтрийте това мнение

bad a ti znaes li go onzi laf Kibicite se nekoi den im sipwt na nekibicite ot poparkata. WERWAI MI TOIA DEN E BLIZKO:))))))
il mai iskas da mi kaes 4e niam prawo kat sam kibik NA MNENIE.
breh EH SAMO AKO MOZEH DA ml4Aaa MA NE MOA DEBA
pa i misla 4e sam nekoko puti napisal 4e praa ewala za organizaciata i iniiciatiwkata .Znam li sa moe da ne si pro4el.
Върнете се в началото
BadmotherfuckeR
Kill 'em All


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 912

МнениеПуснато на: Съб Апр 12, 2003 4:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Mi kogato ti organizirash konkurs ili uchstvash v nego ili si v jurito...moe i da davash takiva mennie kato" NAI UTREPANIA CONTCEPT" i tem podobni. ne mislish li che po toia nachin obijdash i uchastnika i jurito??? Inak vseki si ima pravo na mnenie da...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Съб Апр 12, 2003 4:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

nubzi..sia nema ko da sporim... beshe napraveno glasuvane ot potrebitelite na foruma...te izbraha 3 koraba ot koito jurito da opredeli koi e nai-dobur spriamo iziskvaniata na contesta...taka che ko ti haresva i ko ne e stignalo do chelnata 3-ka si ostava za tebe...spored men UFO- si e favorit oshte ot wip-a.. da ne govoria che konkursa e mnogo dobre organiziran i pochti tolkova demokratichno e izbran lidera... az lichno ne sum vijdal 3D chinia realizirana..sichki sme chuvali ma nikoi ne pravi, imenno v tova e unikalnoto na ideata.. ae pozdravlenia na organizatorite koito svurshiha chudesna rabota..pozdravlenia na uchastnicite, koito sushto taka se predstaviha dobre i nai veche pozdravlenia na pobeditelia mislia napulno zaslujeno....
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
spacer
bad ass panda


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2193
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Апр 12, 2003 5:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Hi. Pyrwo, blagodarq na wsichki. Na tiq deto "twa im e lubimoto UFO" i na tiq deto mi se obadiha dneska (nqkoi sa zwynqli i snoshti, ama ne e imalo koi da chue) ili pratiha SMS-i.

Sa bez podhodqshtoite za sluchaq prewzemki, she si kazha, che sym naistina iznenadan. Bqh reshil, che neshtata weche sa si qsni, i e poweche ot ochewidno koi shte izbere jurito. Beshe mi dobre na 3-toto mqsto, zashtoto za mene po-wazhno beshe korabcheto da se haresa, a ne tolkowa da specheli.

towa za "NAI-UTEPANIQT KONCEPT" go PRIEMAM NAPULNO!

Ideqta oshte w samoto nachalo beshe, da ima element na debilnost (vic, ili tam kakto i da mu wikat raznite tam dizaineri), zaigrawka, wzemane na podbiw i pr.

Qvno "vica" ili az ne sum go "razkazal" kato horata, ili nqkoi prosto ne go e shwanal, ili pyk ne go e smetnal za kefesht. Kakto i da e.

Iskam da otbelezha, che moite lubimi korabi, bqha #2 i #3, koeto si e pokazatelno za razlichiqta wyw wkusowete.


Nqkolko dumi za konkurenciqta: Kato q widqh i hlucnah!! :))) Abe hora, da behte postnali po edin wip, che mi izkarahte ykyla kato widqh gotowite raboti :)))) Neweroqtno gotini neshta!!!!!!! yeah!


Za modela: Malko go omazah nakraq, no wse pak mislq da go uploadna tiq dni nqkyde za da go razgleda wseki koito bi proqwil interes, ewentualno. Toi si e standartem MAX-ovski scanline, nqma plugin-s, taka che ne wqrwam da ima problem da se razgleda.

okay... twa shte e wsichko zasega.

---
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Съб Апр 12, 2003 5:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

na pobeditelya chestito!!!!!

a na sporestite :::>>>>>>>>> mi tam nai otgore jourito kaza zasto e izbralo tova hvarchilo - bese dostatachno ubeditelno!!!!!!!!!!!!!!!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> 3D Конкурс - космически кораб Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov