Graphilla.com :: Преглед на тема - Lorem ipsum! А на български?
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Lorem ipsum! А на български?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
hipukritus



Регистриран на: 21 Окт 2005
Мнения: 108
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пет Юни 16, 2006 11:21 am    Заглавие: Lorem ipsum! А на български? Отговорете с цитат

Lorem ipsum е текст, по-точно макетен текст, който се използва от печатарите още от XVI век. Използва се, за да насочи вниманието на зрителя не към съдържанието на текста (всички знаем латински), а към презентацията. В класическият латински разпределението на думите е близко до това в английския.
превод на английски и български : http://hasenchik.unipharm.bg/wp-content/themes/hasenchik/misc/lorem_ipsum.html

10х Деян Мечев

И тук проблема, както правим когато презентираме сайт на български. Какъв текст използвате?
_________________
Дерзай!
Иван Белчев
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
iDesign-er



Регистриран на: 21 Яну 2004
Мнения: 551

МнениеПуснато на: Пет Юни 16, 2006 2:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Отново Lorem Ipsum. Не виждам проблем текстът да бъде с латински букви, при положение че целта му е само да покаже разположението на текстовите блокове. Не съм забелязал това да е проблем или да обърква възприемането на дизайна.

Или просто пускаш текста през някой "преводач" и имаш текст с кирилски букви. :) Хамалско решение, но с едно търсене в Google за cyr2lat или lat2cyr ще намериш решение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
FPrint



Регистриран на: 23 Юни 2004
Мнения: 709
Местожителство: San Francisco

МнениеПуснато на: Пет Юни 16, 2006 3:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз лично смятам, че ако имаш реално съдържание, сайта ще се възприеме от клиента доста по-добре. Стига ДА ИМАШ съдържанието, разбира се. Ето една интересна статийка по въпроса с презентацията на текст при дизайн на графичния макет -> Статията

На мен лично ми се е случвало няколко пъти да представя дизайн с Лорем Ипсум, след което са ми задавали въпрос "А какво по дяволите прави този безсмислен текст в нашият сайт? Така ли ще изглежда страницата ни?" и ред подобни. Затова прецени какви са клиентите и ако можеш постави реално съдържание :) на съответния език, на който ще бъде и самият сайт. Презентация с реално съдържание изглежда доста по-професионално отколкото да наблъскаме само макетен текст.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kliment



Регистриран на: 30 Окт 2004
Мнения: 2044
Местожителство: Новогорци

МнениеПуснато на: Пет Юни 16, 2006 4:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абсолютно си прав FPrint
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
iDesign-er



Регистриран на: 21 Яну 2004
Мнения: 551

МнениеПуснато на: Пет Юни 16, 2006 6:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

FPrint написа:
Презентация с реално съдържание изглежда доста по-професионално отколкото да наблъскаме само макетен текст.


Разбира се, но ако нямаш текст става въпрос. Не мога да си спомня какви невероятни неща съм виждал хората да слагат в mock-up-и... стихотворения, философски цитати, 1000 пъти копирано изречение, даже и copyright-а на Internet Explorer. :) Със сигурност един макетен текст ще е по-представителен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kliment



Регистриран на: 30 Окт 2004
Мнения: 2044
Местожителство: Новогорци

МнениеПуснато на: Съб Юни 17, 2006 2:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мен пък днес ме питаха какъв е тоя език, португалски или турски ... клиенти ;в
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov