Graphilla.com :: Преглед на тема - www.gaddict.net
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

www.gaddict.net

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Новини, интервюта и уроци
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Пет Юли 07, 2006 12:56 pm    Заглавие: www.gaddict.net Отговорете с цитат

Независима галерия на потребителите в този форум можете да намерите на http://www.gaddict.net
Начинанието е частно, още е в началото си и не представлява някаква позиция за качеството на показаните и пропуснатите автори и творбите им. В скоро време някои то вас ще получат лична бележка - покана да дадат съгласието си за тяхна подгалерия вътре, както и възможност да изберат какво да остане вътре и кое да отпадне.

Лично на мен ми е писнало от гледане на теми пълни с хиксчета.
Надявам се инициативата да се развие. Сайта има много недостатъци, изслушвам предложенията на всеки, надявам се малко по малко, да се оформи една голяма база.

Съдържанието на галерията включва основни категории, автор -подгалерия - връзка към темата в която произведението е било показано.
В сайта няма да има форум или възможност за коментари. Такива си е имало по времето когато е правена съответната тема. По скоро целта която гоня е библиотечна. Да се даде "лице" на добрите неща поствани през времето и съответно изгубени сред други теми изтикани по дата някъде назад.


За момента черпя данни от наличните все още изображения. по-нататък искам да започна издирване на проекти, които вече не са намираеми на сървър.
В този ред на мисли приканвам самите автори или хора които са събрали по-стари проекти да се свържат с мен на лично съобщение или по ICQ след което ще направя запитване към всеки автор с конкретните теми и изображения са последвашо разрешение да бъдат включени в галерията.

Тук, съответно се надявам на снизхождение от страна на хора, чиито проекти са правени години назад. Целта ми е да събера добри проекти на едно място в съответните категории, не да замесвам взаимоотношения и/или симпатии или антипатии.


Още едно уточнение - няма да има раздел фотграфия поради две причини.

Фотографски форуми на български има.

Всеки втори снима с дигитален фотоапарат на килограм. Нито смятам себе си за компетентен че да тръгна да селектирам едни творби а дру ги не (което се отнася и за другите раздели - тук автор ако държи нещо да бъде включено, независимо от преценката ми, ще бъде) нито целта ми е да дублирам фнцкиите на други форуми. Сори - но с фотото специално засега няма да се занимавам. Имаше няколко автора (от вече съгласилите се и публикивани в 2д секцията) с много хубави серии от снимки но хвана ли едното конче ще трябва да хвана целия възел.

И така....
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ben



Регистриран на: 18 Мар 2003
Мнения: 666

МнениеПуснато на: Пет Юли 07, 2006 1:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

готин фрейм :)))
аз да нарисувам ли нещо?
щот ма нема :Р
моу малки тез картинки - за кво ти дават 10000000 ГБ трансфер, ползвай го :Р :)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Пет Юли 07, 2006 1:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Снупър (покрусен от новината, че Михалич каза Не на фотото:)...) :

Благородно начинание, мен обаче долния фрейм ме блъска много неприятно... а и дано застрахователя ти е сериозен, щото нали се сещаш, че ако падне сървъра за ден - ще видиш пред дома си стотици графилци с вили, прави лопати тип "Бел" и писалки от Интоус със стоманен връх... :)
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Пет Юли 07, 2006 1:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Този фрейм за зега ще е така, след няколко дена вероятно няма да се наложи да го има (дотогава умни люде ще ме светнат ка да вградя преработения веариант на текста в php-то).

о с т а в е т е ме с тоз фрем (скъсАхте ме направо :))))....)
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
2S384U



Регистриран на: 25 Юли 2005
Мнения: 506

МнениеПуснато на: Пет Юли 07, 2006 1:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ideiata e 6++ !!!

pojelavam edin den tova da e bulgarsika deviantart... 4e i pove4e:)
_________________
"Най-добрите дизайнерски решения са прости, защото не съдържат елементи, които не са необходими... и съдържат необходимите елементи по начин, който изглежда логичен."

¬ƒŒ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mira



Регистриран на: 01 Апр 2004
Мнения: 992

МнениеПуснато на: Пет Юли 07, 2006 3:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

де е фотото? :<
_________________
Жить - хорошо!
А хорошо жить - еще лучше!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Пет Юли 07, 2006 5:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Възникнаха няколко въпроса, които искам да уточня за да няма обидени или неразбрали.

Мопже да се смята че това е фен сайт - или по скоро че graphilla addict е директория (целия сайт е замислен като нещо много по-голямо) посветена на този форум.
Оттам дойде въпросът, кято е посветена, колко е редно да започна такава акция (издирване на проекти запитване на автори и прочее) че да не питам първо модераторите.
Макар това да е частен форум съм на мнение че графила не представлява компания от 7-8 човека ами по някакъв (невероятен видите ли) начин включва и мен че и вас... потребителите.
Непрекъснато се повтаря че "заради вас такъв конкурс нямаше да има" и прочее.
Поради което аз се насочих исключително към авторите - тези които са създали нещотот и са го постнали, доразвили са го и са обменили мнения с другите - а това не са 7-8 едни и същи души.
По въпроса за модераторите в този ред на мисли - тяхното касателство в случая е или да ми сритат задника или да ми гледат сеира - разрешение за работа на други хора от трети лица няма да търся.

По въпроса за фотото - физически не мога да поема организирането на такава подгалерия.
Защото всяка нова тема на автори от другите секции включва 1,2,34 изображения а не 10 на пост с 4 поста ведин типок... дори да е по малко пак има проблем. Тъй като начинанието си е мое лично - при прегледа на други теми имам възможност илида включа изображебие и да укажа темата или да не го правя.
Във топик с 5 фотграфии ако избера 3 става проблем - поради каква причина аз смятам че авторът не трябва да се представя с друфгите фотографии в галерията. Дори последният да ми укаже предпочитаните изображения пак се получава твърде много работа в съотношение спрямо другосекционните потребители.

ДЪРЖА ДЕБЕЛО ДА ПОДЧЕРТАЯ:
Не ми е целта да генерирам трафик/интерес за да се саморекламирам
Не ми е целта да дублирам функции на форума (затова там няма да иа форум или форми за коментар)
Не ми е целта да ставам официална галерия на форума - начинаието е обвързаност между мен и съгласилите се автори и се цели улесненост в прегледа на работите им - който преглед дами и господа от личен опит ще кажа е кошмарен в момента - постве в чужди теми дълбоко забравени - без възможност да видиш картинката ако не си попаднал на темата случайно и прочее.

Искам да създам приятно за разглеждане място
Не искам да вкарвам нечии цели и лични отношения в посока на сайта, ако някой не иска да бъде включван или впоследвствие реши да откаже галерията това му право ще е винаги уважено.
Нека просто го направим по рпиятно това място.
И вие го заслужавате и ние си го заслужаваме

@snooper
Имам лимит от 100 гб месечно тъй че ще удържим наплива ;)

Още нещо конкретно - написал съм името "graphilla" без да искам разрешение - те тука вече съм сгафил - ако се смята за проблем пратете лчно съобщение.
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
2S384U



Регистриран на: 25 Юли 2005
Мнения: 506

МнениеПуснато на: Пет Юли 07, 2006 6:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

za men e vse edno s kakvo ime shte e. nishto ne moje da spre 4oveshkia ustrem za novi neshta, zatova i tova koeto si zapo4nal ima budeshte spored men. i ako ne budesh podkrepen ot graphilla core to shte budesh podkrepen ot mnogo drugi tvorci... sure:)
_________________
"Най-добрите дизайнерски решения са прости, защото не съдържат елементи, които не са необходими... и съдържат необходимите елементи по начин, който изглежда логичен."

¬ƒŒ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
competition



Регистриран на: 15 Юли 2003
Мнения: 615
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юли 07, 2006 6:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ne che mi e rabota, ama cialata tazi rabota mi izglejda GNILA!
_________________
*
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Пет Юли 07, 2006 6:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

competition написа:
Ne che mi e rabota, ama cialata tazi rabota mi izglejda GNILA!


Еми дано не е така... но вероятно просто не ме познаваш - като дадеш десен бутон properties там пише "щурчо"
И дано не стане ... след 4 месеца изведнъж тоз нещо спря да качва..
Качването на хост на много от картинките на представящите се, не съм го правил от едното добро сърце (две са едното си го държа в хладилника за резерва) ами заради идеите скоито съм направил тази галерия - да има добри неща за гледане подредени непрекъснато там и възможни за преглед спрямо форума.
Стига обяснения че форум трябва да преравям :P
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Пет Юли 07, 2006 7:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

competition написа:
Ne che mi e rabota, ama cialata tazi rabota mi izglejda GNILA!


Pak li te muchi yazvata?
Az nyamam otnoshenie kum tozi proekt, vse mi e edno, obache mnogo mrazya da se hvurlyat takiva zlostni zabelejki bez nikakvo pokritie.
Ako si neshto personalno zasegnat, Mihalich si e dal icq-to i vseki jiv chovek moje da go contactne. Ako puk imash nyakakvi osnovatelni prichini da se izkazvash taka, obosnovi se.
A, i izpusni malko vuzduh. Kiselyak!
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
competition



Регистриран на: 15 Юли 2003
Мнения: 615
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Юли 08, 2006 3:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

sumo написа:
...A, i izpusni malko vuzduh. Kiselyak!


"sh si praa kvot si iskam weee!"


@galeriata - USPEH!
_________________
*
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ironhacker



Регистриран на: 08 Сеп 2003
Мнения: 590
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юли 09, 2006 8:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е нещо като частен deviantart...кефи :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Нед Юли 09, 2006 10:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми то зависи от вас повече, отколкотоот мен какво ще стане... аз парите ги дадох... по постове обикалям... бележки пиша... ако така дадено не ви харесва не знам как ще си го направите другояче... само с говорене не става:)
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Viktor M.



Регистриран на: 01 Сеп 2004
Мнения: 1497
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пон Юли 10, 2006 10:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво Ники, идеята емного добра, много се надявам да се получи една добра симбиоза между Графила и тази галерия.
_________________
www.mazhlekov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
piks



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2382
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пон Юли 10, 2006 1:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добра инициатива г-н Михайлов! :)

Гледам, че се отвори въпрос и за фото форума...
Аз съм против да има фото галерия на сайта ти. Мисля, че ако някой ден
се прави такова нещо, то трябва да е от модераторите на фото форума.
M... може и да помисля по въпроса :)
_________________
°
°In an unseen forest they can hide
just like a child's hidden minds°
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Nixon



Регистриран на: 19 Дек 2002
Мнения: 886
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Юли 11, 2006 3:56 pm    Заглавие: mmm Отговорете с цитат

много добра идея, ама как да си кача неща след като се регистрирах?
_________________
Критиката е хубаво нещо, за хубави неща...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
2S384U



Регистриран на: 25 Юли 2005
Мнения: 506

МнениеПуснато на: Вто Юли 11, 2006 4:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ironhacker написа:
Това е нещо като частен deviantart...кефи :)


4e toi deviantart mai ne e durjaven:)
_________________
"Най-добрите дизайнерски решения са прости, защото не съдържат елементи, които не са необходими... и съдържат необходимите елементи по начин, който изглежда логичен."

¬ƒŒ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Вто Юли 11, 2006 5:00 pm    Заглавие: Re: mmm Отговорете с цитат

Nixon написа:
много добра идея, ама как да си кача неща след като се регистрирах?



амииии
не става по този начин.
По принцип само аз ги качвам от гледна точка на това да се сложат само проекти поствани във форума. Целта на регистрацията е малко повече права. По-нататък ще има разрешения/ограничения в зависимост дали си се регистрирал (всъщност регването още ми е под дълбока въпросителна нужно ли е.. от една страна могат са се разрешават забраняват елементарни неща като разглеждане, коментиране, ъплоуд и гласуване; от друга нарочно се стремя да не се прави платформа за мнения и "теми" а да си е един вид огледало, но в снимки.) Вероятно определени потребители ще имат просто повече права ако се налага(и ако те имат желание за ъпдейт на общите галерии, персонални на регистрираните за момента няма да има)


Малко по малко... времето ще покаже.
Макар че няколко пъти ме питат хора, добре де не може ли да сложиш наши по-нови неща нищо, че не сме ги поствали в Графила...
Която идея вероятно ще стартира с натрупването на по-голяма база.

За момента моля за малко търпение и - да си четете личните бележки отвреме-навреме :)
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kliment



Регистриран на: 30 Окт 2004
Мнения: 2044
Местожителство: Новогорци

МнениеПуснато на: Вто Юли 11, 2006 5:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

piks написа:
Добра инициатива г-н Михайлов! :)

С Вас сме ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Новини, интервюта и уроци Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov