Graphilla.com :: Преглед на тема - Edin sduwkan, namachkan.....
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Edin sduwkan, namachkan.....
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
TurboAnimator



Регистриран на: 28 Апр 2003
Мнения: 118
Местожителство: Sofiq

МнениеПуснато на: Сря Авг 02, 2006 9:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ти не знаеш какво значи простотия.Аз я виждам чувам и усещам ежедневно.Вярвай във възможностите си и натрий носовете на аристократичната левица и на гръцката десница ,тоест на простотията :)!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
marin



Регистриран на: 06 Яну 2003
Мнения: 187
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Сря Авг 02, 2006 9:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ami nqmam ni6to protiv :)) (w momenta sam na more ama kato se varna 6te probvame) da probvame Vlad ama ne e i ako smo se hili6 ehidno a iskam da mi naprawi6 i ti sa6toto i na zbrush koeta az naprawq w 3d programa 6te ogoworim uslowiqta -mislq 4e 6te stane interesno (mejduvpro4em sam napisal podpukate sori za hliukavicata ama ti si go inproweziral po twoi vkus de:))))
a za 50 god za 2-3 modela ami qwno e maitap ,ako li ne 4owe4e ima6 si problem ti ili rabotodatelq ti
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vlad74



Регистриран на: 09 Дек 2003
Мнения: 865

МнениеПуснато на: Сря Авг 02, 2006 10:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Marin znam kakvo moje da se napravi s edna ili druga programa bila tia zbrush mudbox xsi maya i taka natatuk. Niama nujda da mi pokazvash i vuobshte niamam namerenie i vreme da se probvam s koito i da bilo. Vuprosa beshe ot suvsem drugo estestvo. Tuka stava vupros 1-2 chasovi skulptove s MUDBOX. Vuobshte ne mojah da si obiasnia smisula na tvoia komentar.

I na men i na koito i da e bilo shte mu bude dosta trudno za zamesi testoto po tozi nachin v maya,max za tova vreme. :)

Kolkoto za improvizaciata - drug put ne burzai tolkova - pishi bavno shtoto propuskash bukvi.:)

aide chao i vniamavai s gadjetata tam :))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ConcreteDonkey



Регистриран на: 08 Фев 2004
Мнения: 922
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 02, 2006 10:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

всяко радикално мнение е грешно :)....
всичко си зависи от детайлите...

честно казано напоследък ми се струва че хората прекаляват с ZB...
_________________
"Аз трябваше да слушам, когато кака Ленче ми казваше да се пазя от тихи момичета с тесли, нищо че са тихи казваше тя, те все пак са с тесли!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Drone



Регистриран на: 30 Яну 2003
Мнения: 2190
Местожителство: Gwon nee ju jee du shu!

МнениеПуснато на: Чет Авг 03, 2006 12:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

50-te godini sa, kakto sigurno powecheto hora sa predpolozhili, metafora, demek, figuratiwna i inoskazatelna forma na komunikatsia. S drugi dumi, estestweno, che wsichko mozhe da se izmodelira kakto po klasicheskiya nachin, taka i sus Zbrush/Mudbox, etc. Ne stawa duma za towa, che mozhe, a za towa kolko wreme shte ti otneme -- nowite tools sa napraweni da se pesti wreme i da ne se prawyat kompromisi s kachestwoto. Ili s oshte drugi dumi, ne beri grizha za men ili za rabotodatelya mi.

Eto i primer, shtoto w debelite knigi pishe, che edna kartina struwa kolkoto 1000 dumi:

Towa e edin star model, s koito se uprazhnyawah sled rabotno wreme (za da ne strada rabotodatelyat mi :) ) Naprawil sum go za obstho 5-6 chasa rabota. Ti za kolko shte go izmodelirash w normalna 3D programa?






A inache, obiknoweno radikalnite mneniya sa greshni, da. Oswen towa, wizhdal sum purwa ruka kak hora prekalyawat s detailite i s normalni 3D programi :)
_________________

there ain't no way but the hard way
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bat Konnan



Регистриран на: 02 Сеп 2004
Мнения: 29

МнениеПуснато на: Чет Авг 03, 2006 2:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

sujaliavam ce s e vklucvam otnovo no may se nalaga pro4etetoh adski mnogo gluposti ok no moito mnenie po vuprosa e dosta razlicno ZB I MUDBOX sa dve suvsem razlicni programi nasoceni kum razlicna cast ot piplina na edno suvremenno studio tova ce vurshat edno i sushto neshto v niakoi slucai ne gi oednakviava te sa napraveni za razlicni neshta i razlicni nujdi ne izpadaite v isteria.ne samo tuka se slucva no i navsiakade covek vinagi iska da backa s po dobria softuer, iska ........ da mu e po goliama i razni drugi raboti.
Kolkoto do temata az e vuzprieh kato testova i se zaradvah zashtoto tuk imame obiknovenno konstatacii vmesto opit. Neshtata koito sum postnal sa testove za okolo cas dva i sa za kef . akolkoto do horata koito kazvat soorrri ma s obiknoven poli modeling imash sushtia detail daq si gledat rabotatat tova ne e da vzemesh kub ili sfera subdivade i majesh tova go ppraviat idiotite i trova sa tezi koito iamt venicka vliavoto slepoocie i za tiah tova etova e vajno.hora razberete vseki model na koito shte naistina dobaviash detail za produkcia triabva da e razpredelen do poslednia poligon i da znaesh kude v nego kvo shte se sluci sled tova.A kolkoto do razlikata zb i mudbox za da napravia aditiven displacement za niakoi bleND SHAPE POLUCAVAM DIARIA A V MUDBOX KOITO E NAPRAVEN ZATOVA STAVA S DVE KLIKANIA NA MISHKATA
stop po vuprosa a ako niakoi si misli ce moje da 4upi dostatu4no dobre poligini za normativ da mi seobadi
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Drone



Регистриран на: 30 Яну 2003
Мнения: 2190
Местожителство: Gwon nee ju jee du shu!

МнениеПуснато на: Чет Авг 03, 2006 11:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

bat Konnan написа:
....ZB I MUDBOX sa dve suvsem razlicni programi nasoceni kum razlicna cast ot piplina


Makar i printsipno suwsem suglasen s bat Konan, towa spored mene ne e taka. Mislya, che MB se tseli tochno w sushtata nisha na pipelina, w koyato e i ZB. Developerite na MB se opitwat da prewuzmognat nyakoi ot problemite na ZB chrez drug podhod -- no spored men ideyata e da naprawyat direkten konkurent na ZB.

I da, zapochnah tazi tema samo i edinstweno s ideyata da se obsuzhda nowata programa, kato ewentualno horata pokazwat kakwo sa naprawili i kakwi sa im wpechatleniyata.
_________________

there ain't no way but the hard way
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ConcreteDonkey



Регистриран на: 08 Фев 2004
Мнения: 922
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Авг 03, 2006 7:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Drone написа:
...
A inache, obiknoweno radikalnite mneniya sa greshni, da. Oswen towa, wizhdal sum purwa ruka kak hora prekalyawat s detailite i s normalni 3D programi :)


;) туше прободе ме в сърцето уважаеми :)).... но аз говорех не за грешки в концепта и липса на самоконтрол (какъвто правилно намекваш че нямам).... аз говорех по-скоро за ползването на ZB за неща които всъщност биха могли да станат по-лесно по съвсем тривиални методи - без да ти се налага да позлваш 5 6 итерации да изостряш нещо ...

просто има един куп неща които гледам по модели правени на ZB които биха станали много по-лесно без него... хората някак се увличат

всъщност който както си иска да работи :) важното е резултата да е използваем и качествен.
_________________
"Аз трябваше да слушам, когато кака Ленче ми казваше да се пазя от тихи момичета с тесли, нищо че са тихи казваше тя, те все пак са с тесли!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vlad74



Регистриран на: 09 Дек 2003
Мнения: 865

МнениеПуснато на: Пет Авг 04, 2006 9:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

neshto novo. Taia programa vze da izglejda vse po privlekatelna.

http://www.mudbox3d.com/featurehighlights.html
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vlad74



Регистриран на: 09 Дек 2003
Мнения: 865

МнениеПуснато на: Съб Авг 05, 2006 12:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Oshte malko.


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
marin



Регистриран на: 06 Яну 2003
Мнения: 187
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Нед Авг 06, 2006 10:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ami kato mahnem liri4nite otkloneniq sam napalno saglasen s Donkey ,az sa6to polzwam zbrush na rabota ama powe4eto raboti gi prawq na normalna 3d programa ,a za towa 4e ne6to stawa na zbrusha ei taka za dwe min ...ami 4e towa si e fantasmagoriq be,izpipan model si otnema star6no mnogo vreme (tiq kifli tuka deto ste gi pokazali izob6to ne gi broq,6toto ne mqzat na ni6to) tai 4e kato nikoga sam s magareto
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vlad74



Регистриран на: 09 Дек 2003
Мнения: 865

МнениеПуснато на: Пон Авг 07, 2006 6:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Marin za izpipania model si prav. Za tova triabva vreme. Samo che nikoi tuk ne e spomenal i duma za takiva.

Chestno ama chestno da ti kaja ne znam kakvo ti stava i s kakvo tolkova sme te zasegnali s nashite postove za da reagirash i such a way. Ako mislish che tova deto go puskame sa bukluci nai logichnata reakcia e da spresh da vlizash v taia tema. No ti pravish tochno obratnoto. Ne che niakoi ti zabraniava samo che shte bude mnogo po polzotvorno da ni kajesh kak mojem da si podobrim modelite za da ne prilichat na kifli. Tova ne ti kazvam v sarkastichnia smisul na dumama. I mean it.

Sushto taka ako ni pokajesh neshto tvoe moje i da ne e zavursheno shte ti budem mnogo blagodarni. Pak ne sum sarkastichen. Naistina ako imash jelanieto mojesh da ni pokashesh neshto tvoe. Tvoi concept i tvoe izpulnenie.

Ne misli che se zaiajdam. Vuobshte niamam vreme za tova a i ne mi e v prirodata.

Aide chao i po-spokoino.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dickens



Регистриран на: 12 Юни 2004
Мнения: 103
Местожителство: Orange county

МнениеПуснато на: Пон Авг 07, 2006 6:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За моженето си може, аз знам :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Grotesq



Регистриран на: 12 Мар 2005
Мнения: 442
Местожителство: Булгаристан

МнениеПуснато на: Пон Авг 07, 2006 9:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми аз не разбирам за какво някой трябва да се засяга на който и да е след като тая тема не е сбора на най добрите 3Д работи на определен човек.Тая тема май някога беше за МЪДБОКСА и какво може да прави, а след като някои хора си пуснаха разни неща изведнъж стана надпревара на кой може повече?!?
А истината за МЪДБОКСА е че е нещо замислено много добре но сравнението с ЗБРЪША е немислимо,по простата причина че като излезе 2.5 бръш ше го издуха тоя МЪДи мнооооогооо на далече.
Най лошото ми впечатление от МЪДи-то е че няма едитване на полигони тоест ЕКСТРУД и БЕВЕЛ,което би било единственото му предимство пред БРЪША!
_________________
My Linkedin profile
My art prints
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Grotesq



Регистриран на: 12 Мар 2005
Мнения: 442
Местожителство: Булгаристан

МнениеПуснато на: Пон Авг 07, 2006 9:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аааа и @ConcreteDonkey:
Тоя ти коментар за радикалните идеи ми напомни на една мисел която много ми хареса
"Ако си на 20 години и неси поне малко комунист то заначи нямаш сърце,но ако си на 40 и все още си комунист то значи нямаш мозък."
Сети се какво искам да ти кажа.
_________________
My Linkedin profile
My art prints
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vlad74



Регистриран на: 09 Дек 2003
Мнения: 865

МнениеПуснато на: Пон Авг 07, 2006 9:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Grotesq написа:
Тая тема май някога беше за МЪДБОКСА и какво може да прави, а след като някои хора си пуснаха разни неща изведнъж стана надпревара на кой може повече?!?


Prav si Grotesq - temata se prevurna na absolutna prostotia :)


Grotesq написа:


А истината за МЪДБОКСА е че е нещо замислено много добре но сравнението с ЗБРЪША е немислимо,по простата причина че като излезе 2.5 бръш ше го издуха тоя МЪДи мнооооогооо на далече.
Най лошото ми впечатление от МЪДи-то е че няма едитване на полигони тоест ЕКСТРУД и БЕВЕЛ,което би било единственото му предимство пред БРЪША!


V MB ima mnogo hliab. Siguren su che sled vreme shte zatvoriat procesa na modeling kato implementirat low-poly modul. Sushto taka shte ima i paiting tools. Tova e neizbejno. Structurata na MB e nodalna koeto e mnogo dobra baza za po natatushno razvitie. Konkurenciata shte bude jestoka :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov