Graphilla.com :: Преглед на тема - Shine
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Shine

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Фотография, фотоманипулация и ретуш
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
LOX



Регистриран на: 17 Мар 2003
Мнения: 147

МнениеПуснато на: Чет Мар 20, 2003 8:49 pm    Заглавие: Shine Отговорете с цитат

начи исках да пусна един отговор на поста на Rosty от форума за фотография и ретуш
http://www.graphilla.com/viewtopic.php?p=10054&highlight=#10054

Не знам какви са правилата (нов съм в тоя форум), така че ако не е уместно да изказвам коментар, поправете ме.

Rosty, гледам че снимаш с цифрова камера, та рекох да споделя това дето съм забелязал.

Повечето цифрови камери имат доста лоша динамика в бялото, и в черното. Това при нормални снимки не е проблем, но при снимки като тая се забелязва доста ясно. Бих ти препоръчал да снимаш такива неща без светкавица.. И изобщо комбинацията цифрова камера + вградена светкавица е доста смрадно нещо. Единственото приложение което съм й намерил е да запълва малки сенки на матови предмети когато наоколо има достатъчно фонова светлина...

Ако все пак държиш да снимаш със светкавица, то поне пробвай да се поотдалечиш малко и да zoom-неш доколкото може с оптичния зуум. По този начин светлината се разпределя по равномерно. Също така става да си сложиш ръката пред светкавицата :) (често отразената светлина е достатъчна). Освен това при дълга експозиция без светкавица динамиката е доста по-добра и цветовете излизат по топли и въобще имаш повече детайли в снимката. Проблема както знаеш е да не ти треперат ръцете, (е тук вече си е** м**та) начи аз досега съм си намерил следните техники:


  • опираш едната страна на апарата в стена или дърво или каквото има там и притискаш да не мърда.
  • слагаш апарата на пода/масата/ограда и снимаш с самоснимачка (повечето цифрови камери си имат такава..)
  • пускаш самоснимачката, опираш лакти в тялото и се опитваш да не мърдаш



абе и други неща мога да напиша ама айде да не се излагам повече.
бих искал да отвотим един топик за цифрова фотография/фотография с ефтини камери.

Не че не ме кефат готини снимки правени с rolleiflex и пипани 2 дена в студиото, просто аз не права такива.. а от друга страна усещам нещо живо в цифровите фотографии които са правени на момента. Може да не са перфектни, но са някак си истински.


ето например аз как виждам снимката на rosty:

[/list]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aD



Регистриран на: 24 Дек 2002
Мнения: 393
Местожителство: dgrad

МнениеПуснато на: Пет Мар 21, 2003 6:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Към Локс: много издържано мнение .. съгласен съм всичко освен за снимането на самоснимачка с опрени лакти в тялото ... не че и на други места не съм чел че става ама аз като пробвам се shit-ни излизат. отказал съм се вече .. а не че ми треперят ръцете щото пък имам снимки на 1/6 скорост снимани се едно със трипод (него май го забрави по горе).
Аии стига че то целия пост не е за тука .. има си форум за тия неща.

Към правораздаващите: Локс има ли права да поуства по другите форуми .. ако не сега е момента да ги получи ;-)))))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LOX



Регистриран на: 17 Мар 2003
Мнения: 147

МнениеПуснато на: Пет Мар 21, 2003 11:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

трипод-а умишлено го пропуснах, щото нямам такъв, а и в случая имах предвид импровизираните снимки - когато просто видиш нещо което те кефи и трябва да го снимаш веднага щото после отидЕ...

виждал съм малки триподи, които като се разгънат стават 20-30см - а сгънати стават за разнасяне и в джоба. Проблема е, че не мога да намеря в магазините които знам.. (когато търсих веднъж, навсякъде ми предлагаха някакви "преносими" по 5 кила и нагоре)

any help?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aD



Регистриран на: 24 Дек 2002
Мнения: 393
Местожителство: dgrad

МнениеПуснато на: Пет Мар 21, 2003 1:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Никога не съм виждал такива триподи .. но вероятно има разбира се. Проблема при тях е че ще бъдат много леки и нестабилни и ще се наложи да снимаш единствено на самоснимачка с тях.
Последните 2 години бях в Лондон .. обиколил съм ги тия магазина от типа на Jessops, Jacobs, Adventure и другите такива .. ама толкова малки триподи наистина не съм виждал. ;-)))) Тва разбира се не означава че в България не могат да се намерят ама няма да е лесно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LOX



Регистриран на: 17 Мар 2003
Мнения: 147

МнениеПуснато на: Пет Мар 21, 2003 1:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами аз съм ги виждал когато бях в Токио (оттам си купих камерата). Ама да се е** в главата що не си купих и едно триподче..

Иначе ги има най различни размери - някои са направо като играчки, ама сега като се замисля един такъв би ми вършил чудна работа. Иначе да, ще трябва самоснимачка, ама туй не ми е голям проблем.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Мар 21, 2003 3:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

лятото се сдобих с трипод
алуминиев, 1100 грама, разтегаем, от 50см до 150см (за моя ръст е достатъчно), доста е стабилен и издържа на Практиката ми + 200мм обектив, т.е. повече от собственото си тегло
има и бейби стативи, разпънати около 30см, но са скъпички има такива на Славейков и в ПроФо на графа
бих препоръчала и използването на жило, ако е възможно, че не на всички фотоапарати може да се сложи
една такава джаджавка на старо ми струваше 2лв, колкото капачка за обектив, а да и трипода беше 85лв чисто нов от Халите
за светкавицата има и още 1 номер - бял лист хартия пред нея
и осветява с доста по-мека светлина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DinYa



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 1039

МнениеПуснато на: Пон Мар 24, 2003 10:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз напоследък виждам по магазините едни съвсем малки около 10-15см неразгъваеми..
много симпатични, но може би не чак толкова практични
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan



Регистриран на: 12 Дек 2002
Мнения: 801
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Мар 24, 2003 11:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

w metro gi ima - tochno tia 10-15sm, spokoino si go slagash w dzoba, i e 5lv do kolkoto si spomniam, az sym mnogo dowolen - edinstwenoto kofti nesto e che ne mozesh da prawish vertikalni snimki, no mislia che twa se preziwiawa niakak :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dimo



Регистриран на: 21 Апр 2003
Мнения: 25
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Апр 23, 2003 4:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много ме изкефиха съветите ти. Ще се радвам ако продължиш. Аз от скоро се сдобих с дигитален апарат непрофесионален, но има дасто възможности за нагласяне на различни неща. Та ми е много интересно да го разцъквам, а като гледам как снимат майсторите, ми се ще и аз да се науча.
Джобни перископични триножки продават във фотото до пекарната на Графа. Струва под 20 лева, аз имам такава и съм много доволен от нея.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Фотография, фотоманипулация и ретуш Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov