Graphilla.com :: Преглед на тема - Комплекс за риболов
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Комплекс за риболов

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
_sasho



Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 1579
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Юли 22, 2006 5:03 pm    Заглавие: Комплекс за риболов Отговорете с цитат

Комплекс за риболов
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kingBMF



Регистриран на: 17 Апр 2006
Мнения: 294
Местожителство: Liege, Rue de Serbie 99

МнениеПуснато на: Съб Юли 22, 2006 5:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Nice work!


Само ме учуди леко разликата (различната гама на зеления цвят) в сплаш страницата и навътре в сайта.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Deskov



Регистриран на: 26 Юни 2006
Мнения: 423

МнениеПуснато на: Съб Юли 22, 2006 5:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И на мен ми харесва :) но защо има скрол там където може и без него ?(1024x768)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
emil_ivanov



Регистриран на: 14 Фев 2003
Мнения: 70
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юли 31, 2006 2:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

1. Мисля, че няма особена нужда от сплаш страница.
2. На сплаш страницата - при mouse over върху всяка пиктограма се появява текстово обяснение - малко е объркващо... първоначално помислих, че е нещо като навигация...
3. дизайна на вътрешните страници е готин :) харесва ми :) артистично-илюстративния стил ми допада и е подхоидящ и за темата на сайта
4. На страниците, където се скролира текст, стрелките за скролиране не се забеляват много лесно...
5. На страницата 'риболов и спорт' в ляво, където е рамката за снимка, не ми допада много, че е илюстрация, може би снимка ще е по-добре и по-последователно.

М май е това :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kliment



Регистриран на: 30 Окт 2004
Мнения: 2044
Местожителство: Новогорци

МнениеПуснато на: Вто Авг 01, 2006 9:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

браво браво :)) !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
TT2



Регистриран на: 19 Май 2003
Мнения: 245

МнениеПуснато на: Пет Авг 18, 2006 10:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Адски приятен! Иначе одобрявам забележките на Емил, но като сайтчето създава страхотно впечатление като дизайн.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
_sasho



Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 1579
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Авг 19, 2006 5:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси. И аз общо взето съм съгласен, с изключение на това, че не трябва да има сплаш страница. Дори в един друг форум повдигнах специално въпроса "За" и "Против" сплаш страницата като такава.

Според мен ако сайтът не е портален и има повече от един език, трябва да има сплаш страница, от която да си избереш език. Защото другия вариант е да трябва да влизаш на даден език и ако не е твоя да го сменяш (това е пак един клик повече, което се получава и с влизане от сплаш страница).

Българина ако влезе на сайт, чийто home page е на английски (дори и български сайт) и после да трябва да влиза на български език не се впечатлява много. Обаче за един германец е дори обидно да го караш да влиза на английски език и после да трябва да влиза на немски. Като съм се ровил из нета дори съм виждал доста немски сайтове без секция с английски език.

Бях посъветван да разпознавам потребителя по accepted languages и ако не приема предлаганите езици да пуска английска версия, което ми се струва добър вариант. Обаче аз лично предпочитам splash page, защото първо по някакъв начин подготвя за съдържанието вътре (като корица на списание) и дава възможност за избор на желаната от потребителя езикова версия.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hipukritus



Регистриран на: 21 Окт 2005
Мнения: 108
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Нед Авг 20, 2006 11:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

спаш страница да има, но представянето на "офертите", които се предлагат от този рибиловен център, не трябва да имат roll over ефект. Решението е да не изглеждат като бутони и да нямат текст. Пиктограмите достъчно ясно показват идеята ти.
_________________
Дерзай!
Иван Белчев
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
_sasho



Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 1579
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Авг 21, 2006 9:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, казах, че за това съм съгласен. Получава се малко подлъгване, защото като отидеш на пиктограма и тя реагира по подобен начин, очакваш при кликане да те заведе на нещото, показано на пиктограмата. Поне мойта логика е такава. Ама така или иначе клиента държи на точно такова представяне на нещата и не можах да го убедя в противното, така че така си остава. Стрелките вътре може да пробвам да ги направя по-видими.
Мерси.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov