Graphilla.com :: Преглед на тема - Beware of the dog или нискочели клиентоиди (Fendora)
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Beware of the dog или нискочели клиентоиди (Fendora)

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
auslander



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 207
Местожителство: Sf

МнениеПуснато на: Чет Сеп 28, 2006 3:27 pm    Заглавие: Beware of the dog или нискочели клиентоиди (Fendora) Отговорете с цитат

За колегите, които се занимават с web, или са по един или друг начин близо до този бранш - дружеско предупреждение... избягвайте (или поне имайте повече от едно наум по отношение на) някой си Иво Димитров от "Недвижими имоти ФЕНДОРА", все още притежател на сайта http://www.imotifendora.com/ - сайтът е в оригиналния му вид и в момента, поради отказ на 3та поредна фирма (по негови собствени думи, не бих се учудил, ако числото е двуцифрено) да продължи да работи с него.

Въпросният господин очевидно не е в една и съща плоскост на реалността с останалия свят - чете документи (подробни, смея да твърдя), подписва ги, предплаща - дотук добре, всичко в реда на нещата. Поисканите услуги са извършени и предадени (с протокол), чакаме остатъка от парите... Тук започват същинските забавления - претенции за неспоменавана до този момент функционалност, отказ да се изплати остатъка от уговорената сума... Нещата ескалират - "нищо не е свършено, върнете ми капарото", заплахи за физическа саморазправа, парадиране "на мен не ми е за парите, аз всъщност исках [Mission impossible III], а не каквото пише в документите, и трябва да стане до утре, защото съм платил [почти половината]" - последното с грандоманско размахване на тънки пачки дребни банкноти, и бой в гърдите "аз съм сериозен!".

Гарнитурата на целия описан дотук екшън включва - изтрисане без уговорка по всяко време (много зряло и отговорно, бих казал дори "бизнес" поведение), но това се компенсира с пропускане на уговорени срещи (без обаждане), последващо задълбочаване на делириумните симптоми ("аз исках и връзка с GPS системата, за да се виждат апартаментите на зелено в Манастирски ливади, и съм платил на NASA и Google maps 5000 евро!") - предполагам, няма смисъл от повече подробности...

Не мога да отрека известния комедиен талант на горепосочения, просто не разчитайте на нищо повече от забавление (брр, тръпки ме побиват, като си представя как си върти недвижимостите!)
_________________
...sleepwalking...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
spacer
bad ass panda


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2193
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Сеп 28, 2006 4:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз вече бях почнал сериозно да се притеснявам за вас, а вие си карате кефа и никакви ви няма! :)


П.С. Брат, след всичките тия години, това продължава да ти прави впечатление? Х0
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
panagonov



Регистриран на: 07 Апр 2004
Мнения: 1355
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 28, 2006 4:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Амиии, то аз с web не се занимавам, ама и ние имаме подобен клиент - е поне не ни е заплашвал със саморазправа, но да забравиш че 22 септември е почивен ден и да се сърдиш че няма никой в офиса по това време - това лично на мен ми дойде в повече малко.
_________________
Много говориш бе, Панагонов!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
auslander



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 207
Местожителство: Sf

МнениеПуснато на: Чет Сеп 28, 2006 4:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

spacer написа:

П.С. Брат, след всичките тия години, това продължава да ти прави впечатление? Х0


блах, впечатление... :Р просто да не се прекара още някой, този конкретно си е тежък случай дори по холандските стандарти (if you know whadda mean)

панагонов, в prepress-a по-страшно...
_________________
...sleepwalking...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
panagonov



Регистриран на: 07 Апр 2004
Мнения: 1355
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 28, 2006 4:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Страшно си е - трескат джъпега, дръпнат от нета, обработен преди това от някой вебаджия - така компресиран, та и да скачаш отгоре му няма как да се свие повече, иска го за плакат, изнасилва те със срока и накрая те преебава с парите щото, някак си, не му харесва крайния резулт.
Ама то аз съм си виновен че ги търпя такива.......
_________________
Много говориш бе, Панагонов!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
spacer
bad ass panda


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2193
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Сеп 28, 2006 5:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

panagonov написа:
трескат джъпега, дръпнат от нета.....иска го за плакат....


Че къв е проблема?

--
Ауси, imotifendora.com си е екстра бе! Виж как палаво се подава едната къщичка от рамката. Такива малки детайли правят голямата картина! И бетината култ. Ма не си ти човека дето ще ги оцени тия неща!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
panagonov



Регистриран на: 07 Апр 2004
Мнения: 1355
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 28, 2006 5:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе от друга страна знаеш ли вчера автомонтьора какви ядове е брал докато ми свали карето на колата - а аз по цял ден цъкам на някаква клавиатура. Нема кво да рева и аз....
_________________
Много говориш бе, Панагонов!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Чет Сеп 28, 2006 6:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мда чалгата на бг веба:
http://digitalentropia.com/bgindex.htm
А извън това наглостта и простотията на нашия веб пазар нямат граници. Буквално. Аз предпочитам да съм на слънчеви батерии от колкото да оусна аванта на неоимотаджии, последния го отпратих с думите:

"Скъпо ти е 10 000лв викаш. И фирмата не е на печалба. И немаш пари. Като ти гледам джантите на кайена са по 1500 евро парчето. Продай ги и ела ние нема да избегаме."
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Пет Сеп 29, 2006 2:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

nub написа:
Мда чалгата на бг веба:
http://digitalentropia.com/bgindex.htm
А извън това наглостта и простотията на нашия веб пазар нямат граници. Буквално. Аз предпочитам да съм на слънчеви батерии от колкото да оусна аванта на неоимотаджии, последния го отпратих с думите:

"Скъпо ти е 10 000лв викаш. И фирмата не е на печалба. И немаш пари. Като ти гледам джантите на кайена са по 1500 евро парчето. Продай ги и ела ние нема да избегаме."


am werno li taka mu kaza?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Пет Сеп 29, 2006 3:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Mchi werno taka mu kazah. Sto nesto ti wliza nawupreki ili ne ti se wiarwa. A.?

Настрана майтапа. Всеки им аправо да си избира начина на комуникация с клиентите. Моя е " Както се държи клиента, така се държа и аз".
Това работи. Има хора с които се комуникира културно и безпроблемно и хора които живеят с представата че са богоизбрани и всички са им длъжни. Колкото по-отрано човек се научи да си избира клиентите толкова по-добре за него, а най-важното е здравето, изхабените нерви няма как да се възстановят. А пари винаги се изкарват.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Пет Сеп 29, 2006 4:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

nub написа:
Mchi werno taka mu kazah. Sto nesto ti wliza nawupreki ili ne ti se wiarwa. A.?



Ne be! Daje choweka sia mi se obadi i mi razkaza sluchkata - weche e prodal djantite, ostanalite pari sha gi zeme na zaem, che she trea se pak da slozi edni jelezni 15ki na chayen-a. Kaza sashto che kat dodi da ta moli za flaer sha sa e podgotwil i weche sha e prodal celata kola... i sa nadqwa pone za designa da mu stignat... pechata Ico sha mu go prai bez pari...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Пет Сеп 29, 2006 6:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

A ubawo kai mu sledwastia put bez Uiski ako dode nema mu otvora:)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Пет Сеп 29, 2006 6:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

nub написа:
A ubawo kai mu sledwastia put bez Uiski ako dode nema mu otvora:)))


Oke, ma kat zemesh parata sha pratish chakaluk... :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Пет Сеп 29, 2006 9:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Nema drama che pieme i chakluk se ima.:)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
piker



Регистриран на: 08 Фев 2006
Мнения: 358

МнениеПуснато на: Пет Окт 20, 2006 1:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

@Nub - true
и аз така си ги лекувам клиентоидите ... стоят край мене като наказани в ъгъла първокласници и не смеят да гъгнат :)
/не на последно място заради визията ми на татуиран бръснат каратист тежка категория/
ама... то така трябва - той като е рогач и от малък по селскогенетична линия само на казармени методи е свикнал - бой с канчето по главата, докато почне да вдява, че има причина той на вас кинти да ти дава за дезигн, а не вие на него...
_________________
брадато българче. с пушка. автоматична.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov