Graphilla.com :: Преглед на тема - Bogorex web design
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Bogorex web design

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Dosadnika



Регистриран на: 24 Апр 2003
Мнения: 137
Местожителство: sofiq

МнениеПуснато на: Вто Апр 29, 2003 6:44 pm    Заглавие: Bogorex web design Отговорете с цитат

abe ima oshte 3 tona rabota po taq pushtina ama da vidim kvo shte kajete i vie

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Add



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 886

МнениеПуснато на: Вто Апр 29, 2003 6:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Sigurno si propusnal da popitash LH za RED Colour vs- proper use?
Header-a turpi prerabotka...pone neshto cool cato sample na phone, trgovski vid da ima...)
_________________
surplus
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dosadnika



Регистриран на: 24 Апр 2003
Мнения: 137
Местожителство: sofiq

МнениеПуснато на: Вто Апр 29, 2003 6:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Add написа:
Sigurno si propusnal da popitash LH za RED Colour vs- proper use?


ubima tva ne moa not go zacepq nit go razcepq

hedara me mu4i zdravata verno si e ama sha go pilime ko da sa praj
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivgin



Регистриран на: 17 Апр 2003
Мнения: 56
Местожителство: В съня на черния цар

МнениеПуснато на: Вто Апр 29, 2003 10:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мястото за контент (с думата контент поздравявам некои членове на грпхлла) е твърде малко и правоъгълно. Навигацията е адски сбита. Аре за линиите на 45 градуса няма да говоря...

Цветовете ми харесват :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dosadnika



Регистриран на: 24 Апр 2003
Мнения: 137
Местожителство: sofiq

МнениеПуснато на: Вто Апр 29, 2003 10:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ivgin написа:
Мястото за контент (с думата контент поздравявам некои членове на грпхлла) е твърде малко и правоъгълно. Навигацията е адски сбита. Аре за линиите на 45 градуса няма да говоря...

Цветовете ми харесват :)


mersi za cvetovete
linii 45 gradusa ima samo na edno mqsto : )))) ama 4etoh na dulgo i shiroko za 45 beveli imbosi i t.n.n

za navigaciqta ami ima loshata vazmojnost tam da ima pove4e ot 15 butona po nqkoe si vreme ( opravdanieto e kato zadnika vseki si go ima )

eto vi i edin po ranen stadij





a da ne vi kazvam 4e bah tragnal ot neshto takova



i po edno vreme imashe edna takava istoriq

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivgin



Регистриран на: 17 Апр 2003
Мнения: 56
Местожителство: В съня на черния цар

МнениеПуснато на: Вто Апр 29, 2003 11:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи... приемаме, че правиш сайт, който да изглежда добре на 800x600 - в такъв случай имаш достатъчно място да разтегнеш малко навигацията по вертикала - повече място между бутоните примерно. И си помисли дали ти е толкова важно да са антиалаяснати - ако не, ще спестиш около минута чакане на модемните юзъри, като я направиш текстова...

Така че разтягай смело, разчупи дизайна, налей си едно, отиди малко на sonyericsson.com, 2advanced, onyro и dir.bg за вдъхновение :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dosadnika



Регистриран на: 24 Апр 2003
Мнения: 137
Местожителство: sofiq

МнениеПуснато на: Сря Апр 30, 2003 12:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ivgin написа:
Значи... приемаме, че правиш сайт, който да изглежда добре на 800x600 - в такъв случай имаш достатъчно място да разтегнеш малко навигацията по вертикала - повече място между бутоните примерно. И си помисли дали ти е толкова важно да са антиалаяснати - ако не, ще спестиш около минута чакане на модемните юзъри, като я направиш текстова...

Така че разтягай смело, разчупи дизайна, налей си едно, отиди малко на sonyericsson.com, 2advanced, onyro и dir.bg за вдъхновение :)


zna4i za HTML i modemni useri nqma da sa pritesnqvame az ti obeshtavam saita da e pod 40kb : )
butonite shte sa si tekstovi texturata za tqh e 2x2px : )

na dir bg za vdyhnovenie nqma da hodq : )

za rezoliuciqta pravilno 800x600 minimalna
i sa cudq dali da go razpuvam po x i y ili da go izakam v sredata i da go razpana samo po y ama sha gi napravq i dvata varianta i sha mu mislim
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vALE



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 151
Местожителство: USA

МнениеПуснато на: Сря Апр 30, 2003 9:11 am    Заглавие: traibwa oshte Отговорете с цитат

За съжаление, всички дизайни, които си показал, не стават.

Сега, доколкото виждам, ти липсва вдъхновение и познания. Също така и само с работа няма да стане. За целта, разгледай например какви дизайни прави bad или implant или някой друг. Например виж www.samsung.com - за мене това е един много добър корпоративен/потребителски web site.

Не е зле, поне в началото, да подражаваш на добрите дизайни. Чрез подражание по-лесно ще разбереш принципите, които са заложени в добрия дизайн:

Подходящи цветове, композиционно добър layout, удачни шрифтове, пасващи орнаменти, премерени пропорции, лесна използваемост на site-a и т.н. ... да не говорим за по-нестандартни концпции на дизайн и т.н.


Има още много неща, но засега това.

Успех!


Последната промяна е направена от vALE на Сря Апр 30, 2003 9:22 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Dosadnika



Регистриран на: 24 Апр 2003
Мнения: 137
Местожителство: sofiq

МнениеПуснато на: Сря Апр 30, 2003 9:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

verno ne stavat : (
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dosadnika



Регистриран на: 24 Апр 2003
Мнения: 137
Местожителство: sofiq

МнениеПуснато на: Сря Апр 30, 2003 10:18 am    Заглавие: Re: traibwa oshte Отговорете с цитат

vALE написа:
За съжаление, всички дизайни, които си показал, не стават.

Сега, доколкото виждам, ти липсва вдъхновение и познания. Също така и само с работа няма да стане. За целта, разгледай например какви дизайни прави bad или implant или някой друг. Например виж www.samsung.com - за мене това е един много добър корпоративен/потребителски web site.

Не е зле, поне в началото, да подражаваш на добрите дизайни. Чрез подражание по-лесно ще разбереш принципите, които са заложени в добрия дизайн:

Подходящи цветове, композиционно добър layout, удачни шрифтове, пасващи орнаменти, премерени пропорции, лесна използваемост на site-a и т.н. ... да не говорим за по-нестандартни концпции на дизайн и т.н.


Има още много неща, но засега това.

Успех!


oh i az ne znam kvo mi lipsva za momenta mi lipsva nqkoj kojto da me podgotvi za kandidatstvane s grafika

etoti oshte edna boza da q razfasovash : )
http://www.coretrek.nl
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivgin



Регистриран на: 17 Апр 2003
Мнения: 56
Местожителство: В съня на черния цар

МнениеПуснато на: Сря Апр 30, 2003 4:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво, Вале, справи се страхотно. Доказа, че дизайните не струват. Сигурен съм, че беше изказването ти беше много полезно на всички :) Обожавам градивна критика.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d-phrag



Регистриран на: 26 Мар 2003
Мнения: 71
Местожителство: Sofia - Plovdiv

МнениеПуснато на: Сря Апр 30, 2003 6:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

CoreTrek imat prilichno logo, no kolkoto do sajta za telefonite...pochni otnachalo. I tozi pyt ne izpozvaj toa BrickRed cvjat...i po-malko cherno & sivo. Nuzno li e buttonite da pokazvat che znaesh (znaesh li?) kak da pravish Layer Effects vyv Photoshopa?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Dosadnika



Регистриран на: 24 Апр 2003
Мнения: 137
Местожителство: sofiq

МнениеПуснато на: Сря Апр 30, 2003 9:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

d-phrag написа:
Nuzno li e buttonite da pokazvat che znaesh (znaesh li?) kak da pravish Layer Effects vyv Photoshopa?


Znam znam : ) pone tova znam oba4e

Vale mi govoreshe za designa na samsung ko mi go butate toq design za pokazno ele pa za fonts tam prebroih pove4e ot 8 razli4ni shrifta maznati na edno mqsto ( za home page govorim )
ina4e si e klasika priznavam iz4isten do dupka predstavqneto na telefoni s flash pak iako

a za kulajite,... i na mene kato mi otpusnat pari za fotograf manekeni i ma pusnat v sklada na panasonic da si napravq edno 10GB album4e s snimki na telefonite kakto az si iskam togava ( .... opravdanieto e kato zadnika seki si go ima )
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dosadnika



Регистриран на: 24 Апр 2003
Мнения: 137
Местожителство: sofiq

МнениеПуснато на: Сря Апр 30, 2003 9:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

d-phrag написа:
CoreTrek imat prilichno logo, no kolkoto do sajta za telefonite...pochni otnachalo. I tozi pyt ne izpozvaj toa BrickRed cvjat...i po-malko cherno & sivo. Nuzno li e buttonite da pokazvat che znaesh (znaesh li?) kak da pravish Layer Effects vyv Photoshopa?



onova logo ne sam go mazal az i slava bogu mene ne mi haresva


tva e moe tvorenie [/i]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BadmotherfuckeR
Kill 'em All


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 912

МнениеПуснато на: Сря Апр 30, 2003 9:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Dosadnika написа:
Vale mi govoreshe za designa na samsung ko mi go butate toq design za pokazno ele pa za fonts tam prebroih pove4e ot 8 razli4ni shrifta maznati na edno mqsto ( za home page govorim )


Kude be chovek prebroi poveche ot 8 shrifta ????
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dosadnika



Регистриран на: 24 Апр 2003
Мнения: 137
Местожителство: sofiq

МнениеПуснато на: Сря Апр 30, 2003 10:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

BadmotherfuckeR написа:
Dosadnika написа:
Vale mi govoreshe za designa na samsung ko mi go butate toq design za pokazno ele pa za fonts tam prebroih pove4e ot 8 razli4ni shrifta maznati na edno mqsto ( za home page govorim )


Kude be chovek prebroi poveche ot 8 shrifta ????


izvinqvaj tuka sum se izkazal mnogo nepodgotvenn sorry
a i v predvid na gorepokazanata rabota imam pravo na podobni neuki izkazvaniq
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Donkey



Регистриран на: 17 Апр 2003
Мнения: 20

МнениеПуснато на: Чет Май 01, 2003 8:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако аз правя подобен сайт за комуникации бих използвал други цветове (по меки) май в момента в тая свера са модерни меки и пастелни тонове (таргет 16-30 годишни) и не чак толкова линии под 45°ree. Колкото по-малко остри ръбове толкова по добро настроение (според мен де;-))) Ако фирмата има някъв слоган използвай го за идея.
Това всичко е ако бях правил аз такъв сайт, а как щях да се справя, тва е една друга тема;-)) Давам ти моето мнение, не си длъжен да се съобразиш естествено;-)


Последната промяна е направена от Donkey на Чет Май 01, 2003 2:21 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tn1



Регистриран на: 30 Ное 2002
Мнения: 231

МнениеПуснато на: Чет Май 01, 2003 12:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Dosadnika написа:



az da ti spomena samo, che si izpusnal i-to v communication, za vseki sluchai, da ne se izlojim ;))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dosadnika



Регистриран на: 24 Апр 2003
Мнения: 137
Местожителство: sofiq

МнениеПуснато на: Чет Май 01, 2003 1:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

tn1 написа:
Dosadnika написа:



az da ti spomena samo, che si izpusnal i-to v communication, za vseki sluchai, da ne se izlojim ;))


mersi 4esno ne bqh zabelqzal
no tva e samo za fon na logoto ot tva poster ne stava nqma nikva zaka4ka v nego edno logo s light "BLIAH sha svarna da povarna "
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov