Graphilla.com :: Преглед на тема - (Ретуш) -10
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

(Ретуш) -10

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Фотография, фотоманипулация и ретуш
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Ying



Регистриран на: 18 Авг 2003
Мнения: 112
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Дек 03, 2006 9:29 pm    Заглавие: (Ретуш) -10 Отговорете с цитат

Ура, на фона на всички авторски снимки ще се тръшна с прост ретуш :)

Но исках да попитам дали този път е добре. Дадоха ми хубава снимка и беше приятно да се работи по нея.

thumbs:
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Нед Дек 03, 2006 10:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ретуша не е само премахване на бръчки и петна от дадена снимка. Той е комплексна обработка една снимка да започне да изглежда по-добре от колкото натурално заснета. това включва: колор баланс, изправяне на деден елемент, премахване на ненужни детайли, добавяне на допълнителни детайли, засилване или смекчаване на сенки и блясъци..и тн..

в този случей добре си премахнал недостатъците от лицето, но нищо повече, челото, нейната лява буза, брадичката седят прегорели и плоски поради липса на светлосенки.... врата и изглежда доста по-тъмен от лицето, добавил си коса не много сполучливо, горната устна наше дясно е с доста по висок връх от колкото в ляво, дупчиците на нослето са доста криви...нейното ляво око е по отворено и голямо от дясното (не че е лошо) но разликата може да е по малка и да не се набива на очи. цветен баланс няма... бяла като платно, никакъв живот в тая плът.

тва на пръв поглед.
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ying



Регистриран на: 18 Авг 2003
Мнения: 112
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Дек 03, 2006 10:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Всъщност махнах коса? А по-малкото дясно око е увеличено спрямо оригинала.

Жената не искаше да я променям много, за да си личи, че е тя. Но се радвам, че каквото трябваше да свърша е свършено добре, благодаря, implant :)

Водя си бележки за цветовете.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
komrade



Регистриран на: 18 Фев 2004
Мнения: 315

МнениеПуснато на: Нед Дек 03, 2006 11:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Съгласен съм с написаното от implant относно същността на retouch-ерската работа. Но, и ретушът както и всичко останало е въпрос на вкус и стил. Не всички искат да изглеждат като чалга звезди "след". Търси се и прилика с изходната снимка - понякога :-) Понякога се работи по точно зададени желания на клиента. В случая на мен лично цветовете ми допадат. Cheers!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
mira



Регистриран на: 01 Апр 2004
Мнения: 992

МнениеПуснато на: Пон Дек 04, 2006 12:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

implant написа:
горната устна наше дясно е с доста по висок връх от колкото в ляво, дупчиците на нослето са доста криви...нейното ляво око е по отворено и голямо от дясното (не че е лошо) но разликата може да е по малка и да не се набива на очи.


Според мен ретуша зависи от приложението на кадъра и при все това мисля, че не трябва да се прекалява и бяга от действителността твърде много. Тука се сещам за оная реклама на Dove - Natural Beauty.

Що се отнася за снимката тя ми харесва, но не знам - ако е за лична употреба - то ретуша според мен е вече доста в страни от действителността ... но ако пък жената така се харесва ...
_________________
Жить - хорошо!
А хорошо жить - еще лучше!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Пон Дек 04, 2006 12:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

верно, махнал си коса.. и това е добре :)

кой каза че ретъча е да бягаме от действителноста????
когато се налага може да се направи изходния материал да няма нищо общо с входящия..но това е само когато се изисква такъв резултат. И стига вече с тия чалга звезди, какъв ретуш пък има там? там е мазане до безобразие!!!!
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Пон Дек 04, 2006 12:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

тва дали жената се харесва така няма абсолютно никво значение в реална работа по продукт. важно е крайния резултат да има такова внушение каквото е нужно. а що се отнася до действителността. ми не знам тя дали е обект на търсене за който и да било от този форум, та дори и за фотографите. По скоро изходна точка.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ying



Регистриран на: 18 Авг 2003
Мнения: 112
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Дек 04, 2006 1:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bio, в случая клиентът е жената на снимката и тя искаше просто да изглежда както е изглеждала преди 10-тина години (или малко по-добре). Това относно желаното внушение (?).

Симетричните ноздри и подравнените устни не ми харесват, нито червеното в човешката кожа. Засилени светлосенки в конкретната снимка не мисля, че ще стоят добре, ако някой иска да опита - картинките са линкове за снимки в оригинален размер.

Във всеки случай, благодаря за насоките, винаги е полезно да чуеш второ мнение :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
54ka



Регистриран на: 15 Окт 2003
Мнения: 1198
Местожителство: space

МнениеПуснато на: Вто Дек 05, 2006 4:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако целта на занятието е била само да подмладиш дамата ... резултата е добър :)
Кофтито в случая е че ти е даден за ретуш вече работен кадър и с малка резолюция

Според мен обаче на брадичката не и е нужна толкова голяма корекция, единствено е трябвало да се махне тъмното петно в дясно. Така в момента променяш чертите на модела и бягаш от заданието.

И второто е че бръчките над очите ... по точно увисналите клепачи издават, че снимката е пипана!
_________________
:::::| 54ka PhotoBlog and Gallery |:::::| 54ka SketchBook |:::::
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ying



Регистриран на: 18 Авг 2003
Мнения: 112
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Дек 06, 2006 8:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

54ka написа:
И второто е че бръчките над очите ... по точно увисналите клепачи издават, че снимката е пипана!


Ей 54ка, благодаря за тази забележка! На мен не ми беше направило впечатление :/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Фотография, фотоманипулация и ретуш Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov