Graphilla.com :: Преглед на тема - подвеждащ светофар на Орион
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

подвеждащ светофар на Орион
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 3:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

BSC System написа:
spacer, право думаш :

Питали един пич дето има книжка от 20години и няма нито един акт или взети точки "Абе ти как така?!?!? 20 години книжка, пък нямаш нито една злополука?!?!", а тоя им отговорил "Ми просто никога не съм си ползвал предимството!" ...


То и аз имам книжка от почти 20 години (18 по точно)
И имам само едно ПТП - една кака изкочи от паркинг без да погледне и ме нацели странично.
Но пък става ли въпрос за предимство си го търся, чат пат свиря, понякога и псувам през джама.
Аз друг начин да стигна на работа сутрин и да се прибера вечер в задръстванията не се сещам. Не че не може да изчакваш всички, но ще трябва да тръгнеш 3 часа по рано


Та на приказката - тия бабини приказки не ги разправай много, че не сме на по 21 повечето
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dreamer



Регистриран на: 25 Юли 2003
Мнения: 3548
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 3:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Чл. 37 (1) При завиване наляво за навлизане в друг път водачът на завиващото нерелсово пътно превозно средство е длъжен да пропусне насрещно движещите се пътни превозни средства.


Цитирам правилника :) Никъде не се упоменава дали като имаш светофар САМО за наляво, тези отсреща са спрели.
_________________
.


Dreamerworx.com
-------------------------------------
Steps Of Inspiration
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 4:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
§ 4. Член 12
(9) При регулиране движението на превозните средства с трисекционни пътни светофари се използват и следните допълнителни средства за сигнализиране:
1. .........
2. указател за завиване наляво – указване на водачите, завиващи наляво, че преминаването направо и надясно през кръстовището на насрещнодвижещите се превозни средства е забранено.”.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
StarFish



Регистриран на: 17 Окт 2006
Мнения: 320
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 4:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Може да съм руса, но нямах грешка на листовките...
http://maverick2000.net/ZDP/Sfetofari.htm
_________________
Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
BSC System



Регистриран на: 08 Сеп 2004
Мнения: 725
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 4:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ValBo написа:
Та на приказката - тия бабини приказки не ги разправай много, че не сме на по 21 повечето


Ми има ли значение на колко си като не ти се отдава шофирането ? (тук въобще не казвам, че аз съм про или че друг конкретно не е) просто съм се нагледал на чичаци дето ме засичат щото незнаят кой е с предимство и прочие, че тия 20 годишните са повече като бройка неадекватни е всеизвестно, но възрастта не е кой знае какъв критерии за качество тука ValBo.

На раковска и гурко има същия светофар, ако щеш ми вярвай като правя десен завой на същото това крастовище посока стадиона от славейков, от 10 пъти поне 2 някой ще тръгва да се мушка преди мене. Дали от нахалство или защото не му е много ясно кой е с предимство не знам, но е факт! То това е и причината да съм толкова активен в тая тема, защото ми е до болка позната конкретната ситуация, а не защото много ги разбирам законите.


пп:
Абсурди и дупки в тия закони бол, ама никоя няма да ги оправи така че здраве да е. На мен един такъв терикат за отнето предимство, слезна и ми строши прозореца...после в КАТ ми викат, можеш ли да го разпознаеш на 100% като е бил с каска, защото той каза, че е дал мотора на друг да го кара? И аз "ами не немога", а тия ми викат "Ми пии една студена вода и т'ва е". А аз му викам на катаджията, ще пия, но от сега нататъка като ме спре катаджия ще го заобикалям като препядствие на пътя и после ще им викам "Ма ти сигурен ли си, че бях аз зад волана, щото дадох колата на Пешо да я покара малко"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
spacer
bad ass panda


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2193
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 4:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ValBo написа:
BSC System написа:
spacer, право думаш :

Питали един пич дето има книжка от 20години и няма нито един акт или взети точки "Абе ти как така?!?!? 20 години книжка, пък нямаш нито една злополука?!?!", а тоя им отговорил "Ми просто никога не съм си ползвал предимството!" ...


То и аз имам книжка от почти 20 години (18 по точно)
И имам само едно ПТП - една кака изкочи от паркинг без да погледне и ме нацели странично.
Но пък става ли въпрос за предимство си го търся, чат пат свиря, понякога и псувам през джама.
Аз друг начин да стигна на работа сутрин и да се прибера вечер в задръстванията не се сещам. Не че не може да изчакваш всички, но ще трябва да тръгнеш 3 часа по рано


Та на приказката - тия бабини приказки не ги разправай много, че не сме на по 21 повечето




то и аз свиркам и псувам много и съм наситигал и съм блъскал, ама си знам като идват коли срещу мене да ги чакам. А в спора не участвам първо щото наистина не съм го чел правилника и второ щото аз за разлика от вас лепя брони от време на време :)

Надявам се само човека ако има някакви права, да си ги намери и да го обжалва тоя акт, шото няма оправия с тия катаджии иначе.
:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BSC System



Регистриран на: 08 Сеп 2004
Мнения: 725
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 4:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Споко не само ти лепиш бронии [= А с по горния пример съветвам човека да "пие една студена вода" и да не се занимава, защото най много оня да го съди за 'вредни', че и това го имало в кериза хахах
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bass



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 166
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 4:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

BSC System написа:
Къде го пише това в закона, че май съм го пропуснал?!


Не го пише изрично, но обикновено се реализира по този начин заради чл.31, ал.1 от ППЗДП, който казва кога се ползва отделна секция със стрелка:

Цитат:
(5) Светофар с 3 светещи полета, на който светещото поле за зелената светлина е с формата на стрелка (стрелки) и върху светещите полета за червената и жълтата светлина са нанесени контурите на същата стрелка (стрелки), се използва само когато сигналите за преминаване и спиране не се подават едновременно към всички пътни превозни средства от даден вход на кръстовището. В този случай конфигурацията на стрелките в светещите полета на отделните светофари от този вход съответства на разрешените посоки за движение от отделните пътни ленти и на този вход на кръстовището не може да се поставя светофар, светещото поле за зелената светлина на който е с формата на кръг.

В ситуацията на Врабчев би трябвало да седи светофар без стрелки, щом пуска едновременно, и тогава е повече от ясно, че трябва да чака насрещните прио ляв завой. Ама в случая разправиите ще са непоносимо тегави, мисля... Вероятно са сложени отделни секции със стрелки с идеята "някога" да се облекчи левия завой, ама...

Като пример бих дал светофарът на Аворов до Семинарията - там преди нямаше отделна стрелка за наляво към гара Пионер и се чакаше много, докато минат насрещните. След ремонта вече има стрелка и левият завой е без изчакване (насрещните са спрени).
_________________
Beauty is not enough
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 5:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Важното е че няма пострадали хора. Ако обаче имаше човек домен, незнам как щеше да свърши всичко. А ако не се оправи светофара, може и да се случи нещо по-ужасно с някого. Аз пък затова съм толкова активен. Акта не е толкова фатален. ще ми отнемат 4 точки за отнето предимство. Застрахователите ще платят щетите. Ще се занимавам малко с простотии, но най-важното е да се сведат до минимум предпоставките за нови подобни инциденти.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 5:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vrabchev написа:
Цитат:
§ 4. Член 12
(9) При регулиране движението на превозните средства с трисекционни пътни светофари се използват и следните допълнителни средства за сигнализиране:
1. .........
2. указател за завиване наляво – указване на водачите, завиващи наляво, че преминаването направо и надясно през кръстовището на насрещнодвижещите се превозни средства е забранено.”.


това е което и аз знам. има ли изрично стрелка наляво на светофара, онези отсреща би трябвало да им е червено.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bass



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 166
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 5:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

...светофарА на Яворов...

Ех, кога ще стигне EDIT-a и до този раздел... :-)
_________________
Beauty is not enough
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BSC System



Регистриран на: 08 Сеп 2004
Мнения: 725
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 5:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ама ти хубаво цитираш правилника, но не гледаш май хубаво светофара. Нарочно е сложен с една стрелка наляво, за да остане още 1,2 секунди зелено и тия които са БЕЗ ПРЕДИМСТВО да се ИЗТЕГЛЯТ.

vrabchev може да се е объркал като е видял червено за момент на пред и зелено на ляво, но то за това трябва да знаеш като правиш завой а не продължаваш посоката направо кога си с предимство и кога не.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bass



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 166
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 5:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитирам правилника само за да стане ясно, че както при всичко в тая страна, и тук няма последователност в реализацията на квото и да било, което води до обърквания на моменти...
Освен тва виж цитата на Bio от ЗДП - там ИЗРИЧНО пише за кво е стрелката и как се ползва, но.... е от стар закон :-/
В Дакси (Държавен вестник) като актуално състояние в момента седи ей тва:

Цитат:
Чл. 19. При регулиране на движението на ППС с трисекционни пътни светофари се използват и следните допълнителни средства за сигнализиране:

1. указател за завиване наляво на кръстовище с пътни светофари - за указване на водачите, завиващи наляво, че преминаването направо и надясно през кръстовището на насрещнодвижещите се ППС е забранено; указателят има формата на квадрат с размери 300/300 mm, черен фон, светещо поле с бял цвят и форма на стрелка, насочена наляво съгласно приложение № 7;


Тоест, по някое време са сменили кондиката. Аз обаче такова чудо досега не съм виждал по пътищата...
_________________
Beauty is not enough
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BSC System



Регистриран на: 08 Сеп 2004
Мнения: 725
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 5:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

То в закона никъде КОНКРЕТНО, ТОЧНО и ЯСНО не пише, че на третата врата е забранено да си лепиш фолио, ама катаджиите пишат актове чак навик им стана.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 5:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

абе в тая държава анархията е пълна и колкото по-културен е човек или се опитва да бъде, толкова повече го мачкат. вместо да бъдат потиснати кретените. в младост например няма човек който да спазва правилото за дясностоящия. карат си като ненормални, а като спреш да изчакаш някой който на теб ти е отдясно, и той чака а често и псува щото не минаваш. може би в новия закон и това е отменено.
ма как да е. баща ми има един лаф че на гробището има алея за тия дето са спазвали предимство и отделна за тея дето не са. 'ко ме разбирате :) та с аз лично предпочитам да си жертвам предимството пред алтернативата да се занимавам с изроди.
пожелавам успех с дебилите по пътищата.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bass



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 166
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 5:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе зарежи фолиото, тия детинщини ще отминат с времето :-P
За светофарите обаче е върло опасно...
Хем има нов начин за указване кога насрещните са спрени (който се ползва неизвестно къде), хем продължава да има светофари със стрелки наляво, които работят по различна схема (едните пускат свободно, при другите чакаш) - как, по дяволите, можеш да реагираш уверно в такава ситуация?
Аз например отдавна вече не разчитам на никви знаци и светофари в София - с колкото и предимства да съм, чакам половин секунда да видя кой ква простотия се кани да сътвори, и чак тогава действам...
_________________
Beauty is not enough
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 6:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

BSC System написа:
spacer, право думаш :

Питали един пич дето има книжка от 20години и няма нито един акт или взети точки "Абе ти как така?!?!? 20 години книжка, пък нямаш нито една злополука?!?!", а тоя им отговорил "Ми просто никога не съм си ползвал предимството!" ...


тва е стар виц, но е толкоз неправилен, колкото и интерпретациите на Врабчев по темата.... предимството не е само право, но и задължение - дори и по закон.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 6:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аватарче написа:
BSC System написа:
spacer, право думаш :

Питали един пич дето има книжка от 20години и няма нито един акт или взети точки "Абе ти как така?!?!? 20 години книжка, пък нямаш нито една злополука?!?!", а тоя им отговорил "Ми просто никога не съм си ползвал предимството!" ...


тва е стар виц, но е толкоз неправилен, колкото и интерпретациите на Врабчев по темата.... предимството не е само право, но и задължение - дори и по закон.

по повод на интерпретациите ми, днес от КАТ като им показах филмчето, се зачудиха как е възможно така да работи светофара, ама хайде.....
Май по правило в този форум всеки постнал нещо каквото и да било, ако не е от по-особенните, трябва да бъде оплют, преди да разберем всичко, щото кефа на чужд гръб е най-сладък...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 6:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аватарче написа:

.... предимството не е само право, но и задължение - дори и по закон.


щом казваш... ако и правиш така както говориш не ми се мисли колата ти как изглежда.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Сря Яну 24, 2007 6:40 pm    Заглавие: :-) Отговорете с цитат

Че кой не помни култовата Лада?!

:-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov