Graphilla.com :: Преглед на тема - steadicam българско производство - slideman
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

steadicam българско производство - slideman
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки"
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 08, 2007 1:26 am    Заглавие: steadicam българско производство - slideman Отговорете с цитат

Отдавна се каня да се похваля с това, но все се чудя, дали е тук мястото да го споделя. Та за тези които не знаят какво е това стедикам, да обясня. Устройство, което се използва в кино и видео продукциите, като дава възможност на оператора да се движи свободно, да тича или ходи нормално по пресечени и равни терени, да изкачва и слиза по стълби, без да разклаща камерата. Използва се също и за снимане от движещи се превозни средства.

До скоро в българия имаше много малко такива устройства. За тях се говореха едва ли не митове и легенди, а на мен ми се стори, че не е чак толкова невъзможно да се напави. та понеже си падам малко инат, отделих доста от свободното си (и не чак толкова свободно) време за да конструирам първия прототип. Това се случи преди около 3 години. След като се убедих, че може да бъде създадено и професионален вариант, впрегнах всички свои сили, както и тези на брат ми и още няколко други съмишленици, благодарение на което вече са факт няколко продадени бройки на студиа, които го използват сериозно.


Можете да видите в действие едно от нашите устройства в "Сделка или не". Друг наш стедикам участва в снимките на няколко български филма, които се очаква скоро да излязат на екран, множество концерти и видеоклипове.
Малко пак се поулях с описанието. Ако на накого му е станало интересно, може да научи малко повече от сайта ни, който в момента се разработва и има само българска версия. Липсва и голяма част от снимковия материал, пояснителни текстове и видео от снимачните площадки, както и кадри от самото устройство. Скоро това ще бъде поправено
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Чет Фев 08, 2007 3:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Евала!!! - само това ще кажа аз.
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Чет Фев 08, 2007 8:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 08, 2007 9:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

бата мата!!! ... по принцип не отбирам много от тез неща, но доколкот имам представа, разработката на подобно нещо си е сериозно предизвикателство, което иде да рече, че имате моя огромен РЕСПЕКТ!!! ... много се радвам, че има толкова будни и предприемчиви българи, които успяват с много труд, усилия и талант разбира се, и то в държава, в която нещата често стават въпреки обстоятелствата, а не благодарение на тях ...

... пожелавам ви много успехи и какво още?! ... айде сега пък направете и mocap, че в БГ май още няма (е май имаше некви легенди преди време ама ...)

... а и йош нещо погледнете си енкодинга на индекса нещо се е овъртолил ;)
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 08, 2007 10:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси за милите думи, трогнат съм.

Сега ще проверя какво е положението със сайта. (дизайнерката ще го провери де :) )
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
StarFish



Регистриран на: 17 Окт 2006
Мнения: 320
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 08, 2007 11:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз хич не отбирам от тези неща... но това не пречи да се радвам, че има такива хора :) Поздравления Жоре, желая ти за напред да има още поводи за още поздравления и все по-големи успехи. Труда си заслужава :))
_________________
Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 08, 2007 12:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

StarFish, мисля че вече отбираш от тези неща. Все пак докато ни правиш сайта, си поразбрала що е то стедикам :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
StarFish



Регистриран на: 17 Окт 2006
Мнения: 320
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 08, 2007 12:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хич не те бива да пазиш тайна.
_________________
Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fan4battle



Регистриран на: 28 Ное 2004
Мнения: 597

МнениеПуснато на: Чет Фев 08, 2007 1:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз съм възхитен, браво!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
radostina



Регистриран на: 18 Авг 2003
Мнения: 20

МнениеПуснато на: Чет Фев 08, 2007 1:09 pm    Заглавие: Re: steadicam българско производство - slideman Отговорете с цитат

Ле-ле... каква упоритост.... Браво, браво!!!
_________________
аз съм едно малко перде

и ти ако искаш ела да сме две ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Чет Фев 08, 2007 1:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mucho написа:
бата мата!!! ... по принцип не отбирам много от тез неща, но доколкот имам представа, разработката на подобно нещо си е сериозно предизвикателство, което иде да рече, че имате моя огромен РЕСПЕКТ!!! ... много се радвам, че има толкова будни и предприемчиви българи, които успяват с много труд, усилия и талант разбира се, и то в държава, в която нещата често стават въпреки обстоятелствата, а не благодарение на тях ...

... пожелавам ви много успехи и какво още?! ... айде сега пък направете и mocap, че в БГ май още няма (е май имаше некви легенди преди време ама ...)

... а и йош нещо погледнете си енкодинга на индекса нещо се е овъртолил ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
chono



Регистриран на: 19 Апр 2005
Мнения: 705
Местожителство: Wien, AT

МнениеПуснато на: Чет Фев 08, 2007 5:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Евалата братле! Фен съм ти :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Viktor M.



Регистриран на: 01 Сеп 2004
Мнения: 1497
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Чет Фев 08, 2007 6:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво само така!!
_________________
www.mazhlekov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 08, 2007 8:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

благодаря на всички, трогнат съм от отзивите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ИлиянШмилев



Регистриран на: 14 Апр 2003
Мнения: 204
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 08, 2007 9:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пожелавам ви да си намерите спонсор за серийно, било то ръчно по поръчка или конвейрно производство, да станете известна марка, много още по-големи успехи.
_________________
780524
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 08, 2007 9:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря, за сега ние сме си спонсори и сме го подкарали серийно, Доста инвестирахме, надявам се да започнем да възвръщаме скоро. това от което в момента имаме нужда е продажби. Дълго време не го рекламирахме, за да финализираме модела, но това вече е факт, и затова сега атакуваме пазара. Миналата година продадохме 4, без абсолютно никаква реклама, да видим какво ще последва тази..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Чет Фев 08, 2007 9:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vrabchev написа:
Миналата година продадохме 4, без ... да видим какво ще последва тази..


44 :-D
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 08, 2007 9:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм много набожен, но чул те господ:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Чет Фев 08, 2007 9:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vrabchev написа:
Не съм много набожен, но чул те господ:)


чух та, шчерпиш :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 09, 2007 2:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ето и едно демо филмче, да се види как се балансира и как работи
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки" Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov