Graphilla.com :: Преглед на тема - Представяне - 3D
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Представяне - 3D
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Svetoslav



Регистриран на: 03 Окт 2003
Мнения: 156
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Фев 25, 2007 4:30 pm    Заглавие: Представяне - 3D Отговорете с цитат

Здравейте !
От скоро се занимавам с 3D предимно за визуализации . Права ще прецените дали заслужавам , но ми се иска да чуя мнения и препоръки. Визуализациите са за мои студентски проекти. Дано ви харесат :)










[/url]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bulLET



Регистриран на: 21 Юни 2004
Мнения: 372
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Фев 25, 2007 7:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

абе в 3д-то што го ползвате така безразсъдно тоя ДОФ?
_________________
:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetoslav



Регистриран на: 03 Окт 2003
Мнения: 156
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Фев 25, 2007 8:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

да пич попрекалих с дофа :( но съм си взел бележка ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
And0



Регистриран на: 16 Фев 2006
Мнения: 257

МнениеПуснато на: Нед Фев 25, 2007 9:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Kъщата е добре, обаче визуализацията не ми харесва. Няма живот, няма растителност. Прегоряла е наляво надясно. Прозорците са зле като материал. Моделинга не е впечатляващ. Също така няма beckground.
Имаш още цъкане според мен :(
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetoslav



Регистриран на: 03 Окт 2003
Мнения: 156
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Фев 27, 2007 12:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ето нещо по-ново







Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
And0



Регистриран на: 16 Фев 2006
Мнения: 257

МнениеПуснато на: Вто Фев 27, 2007 12:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Хубави рендета с хубави мебели, това да не са случайно евърмоушън ?
Може ли да покажеш нещо по-различно от архитектурна виз. предполагам си правил и други неща ,въпреки че това ти е работата...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetoslav



Регистриран на: 03 Окт 2003
Мнения: 156
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Фев 27, 2007 1:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да моделите са на Evermotion . За съжаление нямам рендери на
нещо различно от арх. :( . Нямам много време , а и май арх. визуализации са ми най-интересни сега :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
And0



Регистриран на: 16 Фев 2006
Мнения: 257

МнениеПуснато на: Вто Фев 27, 2007 1:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Svetoslav написа:
Да моделите са на Evermotion .

Eстествено че са на евърмоушън. Като ги изключим тяь остават само боксове. Аз бих искал да видя и нещо друго освен тия помещение било то стол или някакъв друг мебел.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vastril4o



Регистриран на: 11 Ное 2004
Мнения: 31
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Сря Фев 28, 2007 3:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

брей ша взема и аз да си дръпна некое двд :)
с малко повече работа може да изглежда много добре
_________________
^^
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mav



Регистриран на: 15 Дек 2002
Мнения: 214

МнениеПуснато на: Сря Фев 28, 2007 8:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

:) iaki sa neshtata, az sum zapoznat s tiah i osobeno se kefia che gi napravi mnogo prilichni imajki se predvid che se zanimavash ot 3 meseca s 3D.

And0, brat ESTESTVENO che shte polzvash gotovi referencii za obzavejdane, tova e arhitekturna vizualizacia, osven ako niamash bezumno mnogo vreme, nikoj niama da se hvane da si zapulva prostranstvata na interira s negovi si modeli, osven ako ne pravi interioren design. Tia modeli sa za tova da ti vurshat rabota i da ti pestiat vreme.
_________________
.... listen to the waves ... everything communicates ....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
And0



Регистриран на: 16 Фев 2006
Мнения: 257

МнениеПуснато на: Чет Мар 01, 2007 4:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

mav написа:
And0, brat ESTESTVENO che shte polzvash gotovi referencii za obzavejdane, tova e arhitekturna vizualizacia, osven ako niamash bezumno mnogo vreme, nikoj niama da se hvane da si zapulva prostranstvata na interira s negovi si modeli, osven ako ne pravi interioren design. Tia modeli sa za tova da ti vurshat rabota i da ti pestiat vreme.

mav много ти благодаря за разяснението, аз мислех че са е-books за разглеждане преди лягане.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 01, 2007 10:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

В представяне се представят лични работи. Аз винаги съм подкрепял максимално представящите се, но съм добре запознат с това какво ти предлагат готовите модели - вкл. материали, понякога и осветление, да не говорим за настройки на рендера. Личи си че тук не са ползвани готови настройки на рендера, защото петната са навсякъде.

По отношение на това, че никой не изгражда сам моделите си, можем страшно много да поспорим и да го докажа с куп доказателства.

Представи се с нещо свое. Модел на стол от рода на тези, присъстващи в рендерите ти се прави за половин час, маса за 10 мин, да не изброявам това което се вижда от колоните или телевизора. Настройката на материалите им ще ти отнеме малко повече време, но удоволствието от работата върху тях е огромно. Ако иска човек да присъства в подобен форум, да взима участие в дискусии по това, което друг е направил, трябва да покаже, че има способности да го създаде. За момента аз виждам един user, който ползва готови модели.
_________________
www.vrabchev.com
www.slideman.net
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mav



Регистриран на: 15 Дек 2002
Мнения: 214

МнениеПуснато на: Чет Мар 01, 2007 2:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Странен разговор протича тук :)

Аnd0, не се засягай, идеята ми беше друга, не да те нападам :)

Съгласявам се с всички, само да си споделя мнението по един въпрос. Форумът беше създаден с цел хора да обменят информация, да дават и получават съвети. В последните 2 години нещата опряха до това, кой колко е профи в дадената сфера, ако не си много светнат няма нужда да те светкаме, така излиза. Значи Светослав, няма да почне да се занимава с моделинг на герои или разни интересни предмети, той използва 3Дто главно за визуализации и то архитектурни, той си го е казал, за да си подкрепя проектите, както и аз впрочем. Дори само това, да докараш реалистични материали и светлина в/извън помещение, е доста комплексно, а за архитектурната визуализация това е от основно значение. Реално във форума има толкова много запознати хора които могат, ако искат, да дадат много градивна критика по тези въпроси. Обаче дори в тази тема, представянето на нешо, всички започват да се "възгордяват" и да сочат с пръст. Имате интериор, явно е че мебелите са готови, дайте тогава да обсъдим другото в сцената. Vrabchev спомена за шума в осветлението; материалите, дори и да не го приемете споделете някаква критика, за да може най-малко той да си види грешките.
Ако се създаде диалог м/у знаещия и новака, значи форумът си е свършил работата.


:)) моля продължете.
_________________
.... listen to the waves ... everything communicates ....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
And0



Регистриран на: 16 Фев 2006
Мнения: 257

МнениеПуснато на: Чет Мар 01, 2007 2:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм се засегнал, шегувам се :P

Аз също се занимавам с арх. виз. и също ползвам евърмоушън, обаче в представянето ми в графила показах и други неща, даже не помня дали тогава показах интериори изобщо. Това, че той е решил да прави 3д колажи не значи, че ще ми е полезен в 3д секцията с нещо. Врабчев го е казал, рендера не е пипнат, материалите имат да се настройват шум това онова... Остави мебелите, тъпо е че наистина се хванах за тях, но ще повторя, това за мен не е изтъкване на качества, а нали все пак раздел представяне е да се покаже колко си дОбър. :) Не става дума да почне да моделира герои, а да измоделира нещо мебелно по-завъртяно и авторско. Да не говорим че това са ДВА проекта. Най-лесно ще е да кажа "Покажи още" и като покаже още 20 в същия стил да кажа, "нямаш ли нещо по-различно" ?! Така е най-лесно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 01, 2007 3:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Факт е че има усет за пространството и с малко повече работа ще достигне резултати. Факт е че много хора използват евър-а за да си създадат сцените, аз също го правя. Въпросът който стои тук е да се разбере каква е целта на конкретния форум. Разгледайте темите и вижте колко хора вътре показват картинки изпълнени с готови модели. Такива теми не се обсъждат и да ги има. Тук всеки иска да види изкуство създадено от автора или колектив, а не нещо взето от библиотеката. Има форуми в които на драго сърце ще ти обърнат внимание, ще ти видят проблемите, ще ти ги покажат и ще ти дадат съвет, как да ги отстраниш. Аз също присъствам в такива и често давам своите комментари. В този форум обаче ситуацията е различна.

Сега се надявам да ме разберете правилно, защото това, което ще кажа, някой би определил като надуто изказване, а аз по никакъв начин не искам да звуча така. Когато кандидатстваш в средно или висше учебно заведение, се явяваш на изпит, за да преценят там дали си достигнал нужното ниво. Не можеш от основно образование да кандидатстваш директно във Висхето учебно заведение. Това си има същите причини. Всеки трябва да извърви своя етап от развитието си, за да влезе в едно или друго общество.
_________________
www.vrabchev.com
www.slideman.net
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LMNT



Регистриран на: 09 Ное 2002
Мнения: 321

МнениеПуснато на: Чет Мар 01, 2007 5:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Predpolgama si student,nali?
Koj kurs si?
Ima potential v rabotite ti.
Dobre doshal tuk.
_________________
На экзаменах в разведшколу абитуриент Петр Семенов не ответил ни на один вопрос, в результате чего был принят сразу на второй курс
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
kruchmar



Регистриран на: 03 Дек 2002
Мнения: 180
Местожителство: i otnovo Sofia Bulgaria

МнениеПуснато на: Пет Мар 02, 2007 3:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

леле, не съм писал 2 години, ама на тва представяне не се въздържах. Много рендери, много мебели и накрая... Дъщеря ми като беше малка и ходеше на детска градина, учителката им даваше изрязани масички, столчета, перденца и тн. Децата ги лепяха на цветна хартия и правеха весели колажи. Та на въпрос- това е същото, само че с по-модерни изразни средства. Не че има лошо в тези неща, ама и аз тогава не съм носил нейните колажи на преподаватели от ВИАС за критики и съвети. Надявам се си ме рабрал правилно и не си се обидил.
_________________
hayde dnes po-edno ot zavedenieto
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vasqez



Регистриран на: 18 Юли 2006
Мнения: 48

МнениеПуснато на: Пет Мар 02, 2007 2:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

а добар ден:)
и аз невъздаржах! требе да напиша нещо по повод това представяне мебелите и тн. са ясни, всеки ги ползва ма не така "гаменски"
На мен лично това което виждам ми прилича на лоша реклама на евърмоушън. Не съм сигорен ма мисля даже ,че и зградите са техни. Това което ме дразни най-много е липсата на идея. Чесно казано личи от километри че се занимаваш от скоро с 3д. С риск да съм мако груб щи кажа , че подобни изцепки дразнят много. Някои пипнал 3DMAX, светнали го че има прекрасни готови модели, прочел някаде настроиките на V-Ray за интериорни визуализации, боцнал няколко дръвчета- да ги беше пораздвижил поне не само да ги копираш - и хоп вече е напред с материала. Ма нестава така! Затова коментарите са такива.
Явно има хляб в теб , но според мен си тръгнал по грешния път.
Първо трябва да ти е добра идеята а всички тези готови модели , настроики и тн. да са ти в помощ за пестене на време.
Щото това което виждаме е следното упражнение- взимаме си зградите от тук-слагаме си мебелите от там-добавяме малко растителност от еди каде си-а я да прочетем какви беха настроиките на рендера и хоп ....готови сме .Нямя околна среда , няма атмосвера , няма нищо което може да впечатли хората в този форум.
Чесно казано много дълбоко се съмнявам , че на тоя етап би могъл да направиш визуализация по определена задача-да усвоиш дадено пространство , да прецениш къде и как да стоят нещата, да се зблъскаш с чисто дизайнерките проблеми.

П.С
Горното изказване , както и всички останали, нямат за цел обиждане или каквото и да било от тоя сорт , а насочване в равилния път.
Все пак ти желая успех и равитие!
_________________
мале кво стана:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetoslav



Регистриран на: 03 Окт 2003
Мнения: 156
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Мар 02, 2007 5:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами благодаря ви пичове за коментарите, критиките ,съветите и напътствията . Мисля че отсях това, което би ми било полезно . Прави сте, че като 3д нещата не са на някакво особено ниво . Преди всичко обаче аз се уча да проектирам, а не да визуализирам , в тоя ред на мисли не ме притеснява да използвам максимално готови материали (това не е оправдание а обяснение).

Все пак благодаря на всички ви , благодаря и за правата. От тук нататък освен да продължавам да бачкам няма какво друго да си пожелая :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kruchmar



Регистриран на: 03 Дек 2002
Мнения: 180
Местожителство: i otnovo Sofia Bulgaria

МнениеПуснато на: Пет Мар 02, 2007 5:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Svetoslav написа:
Преди всичко обаче аз се уча да проектирам, а не да визуализирам

Ми тогава недей да се лакомиш да правиш всичко, нека и за тез дето НЕ проектираме остане парченце хляб :-)
_________________
hayde dnes po-edno ot zavedenieto
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov