Graphilla.com :: Преглед на тема - Няколко дизайн елемента, без които не можем, а трябва
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Няколко дизайн елемента, без които не можем, а трябва
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Май 15, 2003 1:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Iskashe mi da kaja neshto, ma kato gledam nema da me rzberesh, kakto ne si razbral i do sega za kakvo ide rech... ma nema znachenie de.

btw, trevata e napalno naturalen produkt, ama vodi do razseianost, neadekvatnost i paranoia.
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
koceto



Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 512
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Чет Май 15, 2003 10:18 pm    Заглавие: Re: стадо Отговорете с цитат

gradinko написа:
"подходящият дизайн е продаденият" е девизът, на който дължим грозотата и ниското качество на продуктите около нас. защо в натуралния сок има повече вещества от комплект юннъй химик? - аре бе, нали има картинка с портокал. защо кокакола се цели в децата, като съдържа кофеин и разяжда зъби и стомаси? - про-мо-ци-яаааа! защо използваме за придвижване машина, която примитивно изгаря една от най-ценните ни минерални суровини и бута планетата към екологичен колапс по-бързо отколкото бута твоя гъз през централно кръстовище? ей, ма не може ли с още конски сили и да спестим катализатора.
и така, колеги, макар че на ивгин идеалистичният порив е малко детински краен, той за момент е вдигнал глава от пашата. respect!

мм дам... аз винаги съм бил на мнение че клиента винаги е прав, но сичко си има своите граници. Идва момент, в който всеки уважаващ себе си дизайнер трябва да може да отстоява работата си, разбира се в границите на разумното и възможното. Ама неможе па да клякаме на сички само за да ги земим кат клиент... е... ако снасят пачка яка може ма е за парите... ако е аверче е ... заради приятелството, причини мноо. Ама напоследък се кляка много здраво на всеки за всичко и както каза в началото градинко, "подходящият дизайн е продаденият" е девизът, на който дължим грозотата и ниското качество на продуктите около нас.
_________________
jiv i div
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fox



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 525

МнениеПуснато на: Чет Май 15, 2003 11:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

otnosno
podhodqshtiq design e prodadeniq

predi vreme mi se naloji da napravia dizain, koito shte se doopravia ot "dizainer" vav France [bulgarin] , koito po edna ili druga prichina niamaiki vreme sam da se zanimava s "grubata rabota" go porachva na priatel tuk
priatelia se svarzva s men i eto rezultata

tova e 1via dizain koito predlojih
http://z-fox.com/journal/01

sled tova se naloji da smenia niakoi fontove, i dobavka po jelanie na klienta na malak zakachliv i nikomu nenujen animiran "GLOBUS"
http://z-fox.com/journal/02

az biah do tuk

i nai-nakraia rezultata e takav
http://www.journaldutextile.com

moje bi zashtoto dizainera vav FR e "dizainer" ili zashtoto klientite sa imali pretencii
neznam

izvoda i sami mojete da si go napravite

podhodqshtiq design e prodadeniq

ama dali ???
az ne mislia taka
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
koceto



Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 512
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пет Май 16, 2003 12:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

еееее фокс ко ве няма лошо ве :)))
то нали знайш ко са казали ората - много баби келяво дяте!
твойтоо по-убуу ако тва ща успокои :)))), тва последното само менютата мноо големички ми идват, твойте по-фини и елегантни по се връзва с модата викам!!! А за фонтовете - тва козметика вече.
_________________
jiv i div
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fox



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 525

МнениеПуснато на: Пет Май 16, 2003 12:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

podhodqshtiq design e prodadeniq

za tova govoria
ne sam saglasen s tova mnenie
smiatam, che e kraino pogreshno

ako edin dizainer se zadovoliava samo sas zaplashtaneto to toi ne e dizainer a edin prost zanaiatchia

a az se si mislia, che ne e samo zanaiat
vseki uvajavasht sebe si tvorec, bil toi i web dizainer, niama da se izsere varhu rabotata si samo zashtoto mu plashtat za tova

az pone ne go pravia
vsiako neshto si ima granici

inache po temata za nashumelia v dizaina stil
shte mine
i shte se poiavi neshto drugo

i kakvo kato vseki izpolzva edni i sashti elementi
nomera e da gi polzvash dobre
i ako molesh-poveche ot dobre
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
koceto



Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 512
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пет Май 16, 2003 9:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ммм даммм, съгласен!
Пък и все пак си има тенденции във всичко и навсякъде та и във Веб-а мисля аз!!!
_________________
jiv i div
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pro_01



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 238
Местожителство: random

МнениеПуснато на: Нед Май 18, 2003 1:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ae move bi bat snaker se izrazi s nepodhodqshta duma. ne PODHODQSHTIQ, a spored men SPOLUCHLIWIQ. dali e podhodqsht ili ne za daden sluchaj twa e mnoo dylga tema s 2+ strani. fakt e che sled kato e prodaden e spoluchliw za toq kojto go e platil. shtoto komersa hrani, ne arta. ili pone men komersa me hrani i trqa kava che weche mi e absoliutno prez huq twa che nqkoj ganio she izwadi ot 10 kladeneca woda da zasere nqkoj layout za da mu pasne na selskiq mantalitet - wyobshte ne brysna - az originalniq layout si go paza i nishto i nikoj nqma da me spre ako ne da go prodam na nqkoj drug, to pone da go polzwam kakto namerq za dobre w posledstwie, a ganioto neka si e dowolen - parata mu e w moq dvob i pet pari ne dawam w chii ochi edi koj si element bil demode ili ne na mqsto i alabala. kato dojde wreme da praq art she se obadq da pitam koj element stawa za toq style i koj ne. sega-zasega obache wseki element stawa za wseki style dokato mi nosi parata. are mnoo celuwki na sichki.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ivgin



Регистриран на: 17 Апр 2003
Мнения: 56
Местожителство: В съня на черния цар

МнениеПуснато на: Нед Май 18, 2003 2:21 am    Заглавие: Жалко. Отговорете с цитат

Надявам се, че няма още много дизайнери тук, които мислят като теб. Наистина. Пожелавам ти да работиш с все повече ганьовци :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gradinko



Регистриран на: 02 Яну 2003
Мнения: 60

МнениеПуснато на: Нед Май 18, 2003 5:36 pm    Заглавие: мен pro_01 пък ме кефи Отговорете с цитат

щото простите хора, селяните и тн са субкултура колкото и антиглобалистите и гейовете. в тяхната субкултура е суперяко в рисунката на христос с агънца да са вградени червени светодиоди, присветващи в концентрични лъчи около Него. и кво, такива хора да ги оставим без сайтове, или да ги караме да претопят културната си идентичност? та те продават на същите като тях - не на нас, ерудираните и с бръснещ "естетизъм".
а дизайнът е занаят. никое произведение, което отказва да се занимава само и единствено с проблемите на създателя си, не може да претендира за изкуство. да си добър занаятчия за мен е достойно дело, поне колкото опаковането на сгради и пикаенето в чаша пред публика.
най-добре ми се струва всеки дизайнер да може да подбира за коя субкултура да работи. това изисква по-разработен пазар, с по-систематизирано търсене и предлагане. за щастие малка страна сме, та, аре още малко почти стигнахме:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
pro_01



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 238
Местожителство: random

МнениеПуснато на: Пон Май 19, 2003 4:30 pm    Заглавие: Re: Жалко. Отговорете с цитат

ivgin написа:
Надявам се, че няма още много дизайнери тук, които мислят като теб. Наистина. Пожелавам ти да работиш с все повече ганьовци :)


e ne wsichki imame unikalniq shans da rabotim samo za wisokointeligentni i tehnologichni klienti... pri wse che pochti ne rabotq s bylgari imam dostatychno sblysyci s tworcheski wivdaniq na wsqkakwi tipowe, shtoto ganiowcite ne e recheno che sa made in bg. pyk i golemite pichowe obichat da skipwat momenta s plashtaneto kogato e wyzmovno. parata si e para nezawisimo ot nachina po kojto e izkarana. mina momenta kogato se boreh za nqkwi neqsni kauzi. istinata e che bez nadupwane nqma para.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ivgin



Регистриран на: 17 Апр 2003
Мнения: 56
Местожителство: В съня на черния цар

МнениеПуснато на: Пон Май 19, 2003 4:36 pm    Заглавие: Един приятел казва... Отговорете с цитат

Парите и сексът за всичко, когато ги нямаш :) Аре някой да изтрие тази тема вече.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov