Graphilla.com :: Преглед на тема - Папка за брошури.
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Папка за брошури.

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Печатен дизайн и предпечат
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ivgin



Регистриран на: 17 Апр 2003
Мнения: 56
Местожителство: В съня на черния цар

МнениеПуснато на: Пон Май 19, 2003 6:31 pm    Заглавие: Папка за брошури. Отговорете с цитат

Така... Трябваше да правя пълноцветна папка за брошури и листове А4. Да се вижда логото на компанията, да бъде изпълнена във фирмени цветове и външният й вид да се асоциира с фирмените ценности - надеждност, професионализъм и т.н. Не правя често принт дизайн и не знам, май не се справих добре. Имам време за още един вариант. Кажете какво мислите за този.



[/img]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
klown_der



Регистриран на: 04 Фев 2003
Мнения: 176

МнениеПуснато на: Пон Май 19, 2003 6:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На мен ми харесва като цяло, но едно ме подразни - от вътрешната страна, където си изброявал разни неща, и за булети си сложил парченца от звездата... стои ми някак дразнещо. А комбинацията от цветове е хубава, ама дали ще успееш да изкараш такова бистро синъо от печат :)

... а, да - джоба ти не е ли много плитък?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ivgin



Регистриран на: 17 Апр 2003
Мнения: 56
Местожителство: В съня на черния цар

МнениеПуснато на: Пон Май 19, 2003 6:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, за булетите си го мислех, че седят ръбато ;) Сега вече го знам :)

А някой с повече опит може ли да ми каже колко трябва да е висок джобът, за да не съ обръщат листовете?

Цветовете... не знам, ще се боря с рекламната агенция, която ще го печата, те ги могат тези неща според мен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
klown_der



Регистриран на: 04 Фев 2003
Мнения: 176

МнениеПуснато на: Пон Май 19, 2003 6:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми аз работя в рекламна агенция - вервай ми, не го можем :)) Майтап - всичко зависи от печатарите, а тееееее... ъъъъ...

Но по принцип това нещо като се конвертира в CMYK, заминава направо. Освен ако не печатиш с някакви Pantone - тогава може и да стане.

А джоба - ти решаваш колко искаш да е дълбок - направи си едно макетче 1:1, и пробвай как ти стоят листата - изпадат ли, клюмват ли ти... ей такива неща.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Пон Май 19, 2003 6:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И на мен ми харесва, но се опасявам от "натискане" на синьото на корицата за цвят, в следстви е на което звездата да се изрвни с фона
малко повече разлика няма да е зле

БТВ това пантони или CMYK ще бъде
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
koceto



Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 512
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пон Май 19, 2003 6:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ivgin написа:
Да, за булетите си го мислех, че седят ръбато ;) Сега вече го знам :)

А някой с повече опит може ли да ми каже колко трябва да е висок джобът, за да не съ обръщат листовете?

Цветовете... не знам, ще се боря с рекламната агенция, която ще го печата, те ги могат тези неща според мен.

Tе тази рекламна агенциа или там който е изпълнителя на папката няма ли си някоя готова щанц-форма за папката та питаш колко да е голям джоба!?!
Има мноо фирми които имат вече форми и има различни джобове.
_________________
jiv i div


Последната промяна е направена от koceto на Пон Май 19, 2003 6:53 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivgin



Регистриран на: 17 Апр 2003
Мнения: 56
Местожителство: В съня на черния цар

МнениеПуснато на: Пон Май 19, 2003 6:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Така... работих го в CMYK mode в Илюстратора, не е ли достатъчно? След като ми показва там цветовете, значи е ОК, не е ли така?

А за готовата щанца, да, имат. Само че не знам каква форма е. Трябва ми нещо с много ъгловато, без извити линии, за да се връзва с логото. Ще ги проверя пак...

А ValBo, обясни ми го това пак - имаш предвид да има повече контраст между различните сини форми, така ли?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
klown_der



Регистриран на: 04 Фев 2003
Мнения: 176

МнениеПуснато на: Пон Май 19, 2003 6:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Само още едно нещо - не искаш ли малко да направиш формата на джоба така, че да се връзва с щанцата за визитката? Или обратното? В смисъл - не те ли дразни малко това, че имаш много различни ъгли на щанцата...?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ivgin



Регистриран на: 17 Апр 2003
Мнения: 56
Местожителство: В съня на черния цар

МнениеПуснато на: Пон Май 19, 2003 7:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре, ще се сменя джобът, разбра се :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Morty



Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2050
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Май 19, 2003 7:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

1. viz dali shte se pravi nova shtanca ili shte rabotish po gotova takava
a/ ako se pravi nova - pravish 4ertez i po nego dizain
b/ ako e po gotova ve4e shtanca NEPREMENNO iziskai 4ertez na zhtancata
2. v CMYK rabotish
3. v suotvetnata rezolucia
4. cvetovete - ako minavate prez reklamna agencia, uto4ni gi s 4oveka, koito shte pravi prepress na papkata
5. napravete si cvetna proba /obiknovenno niama vreme za tova de/

moze bi, nai-dobre e, kogato si gotov da izpratish AI faila na niakoi koito e v 4as s pe4ata za da go proveri
_________________
pixel pixelu oko ne vadi
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Пон Май 19, 2003 7:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е достатъчно само да е в CMYK, Има и калибрации и пр подробности
По големия проблем е ако засилят циана или намалят магентата за да постигнат хубав син цвят, а не лилав!
Тогава може да изчене разликата между звездата и фона
За това ти препоръчвам по голяма разлика и по добра печатница;-)
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Май 20, 2003 10:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Daaa, pak utplesane po tehnicheskata chast, ma tia vse pak si e chast ot foruma:)

Az shti otpravia edna chisto kompozicionna zabelejka: Teia neshta v gornata chast na fron-ta ne ta li drazniat ? Ne smetash li, che taka celata "geometria" otiva po diavolite ? Principno pri web-a takiva neshta se opravdavat s nujdata ot navigacia, ama tva ne e web i prosto ne im e tam miastoto. Otdelno probva li da gi razpechatash, da vidish kolko shte sa golemi, shtoto tai kato gi gledam nakraia prosto shte otvlekat vnimanieto ot osnovnoto - logoto.

Moia savet e da gi namalish dosta, da im potarsish po interesno miasto i nai veche da gi preresuvash, che taka sa dosta postni.
Drugoto si e OK siakash, makar, che az ne bih riskuval s gradienti ot cinio kam podobno sinio, ama tva shtoto paren kasha duha:))))
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Вто Май 20, 2003 11:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

m LH ma e izprevaril s kritikata :(
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Печатен дизайн и предпечат Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov