Graphilla.com :: Преглед на тема - какъви монитори?
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

какъви монитори?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки"
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
deepart



Регистриран на: 27 Юни 2003
Мнения: 66
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Май 15, 2007 4:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз ползвам Eizo SlimEdge1910S 19" основно за веб но съм го пробвал и за печат, доста са му приемливи характеристиките и съм доволен от него. Цена - качество, може би ми е най-добрия вариант. Когато го купувах струваше 1300 лв. с ддс, сега е под 1000 лв. Така че можеш да му обърнеш внимание.
_________________
Creative blah
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mechanic_X



Регистриран на: 25 Яну 2006
Мнения: 210
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2007 10:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси на всички за помоща. Значи в крайна сметка ще се вземат два EIZO 20.1" FlexScan S2000K. Другите ги мъдрим като на pipi. deepart ще обърна внимание на Eizo SlimEdge1910S 19", ако наистина цената му е под 1000 лв. Благодаря Ви!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2007 11:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

vij i tova
http://www.nec-display-solutions.co.uk/coremedia/generator/index,realm=Products__Details__Main,spec=x__uk__en,docId=146180,group=all

az go predpochetoh pred s2000k
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2007 12:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Price: ?465.00* - около 1500 иде това;-)
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mechanic_X



Регистриран на: 25 Яну 2006
Мнения: 210
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2007 5:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте имам следната дилема. Eizo s200k или s2111w. Мерси :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RiN



Регистриран на: 27 Апр 2004
Мнения: 603
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Май 17, 2007 12:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

аз съм за момента с s2111w и съм доста доволен. тестван и за веб и за принт. сравнявал съм го на няколко проекта с 23-ка cinema display с който съм в бачкането и еизото в някои отношения въпреки че не е IPS повече ми допада. ако смяташ да взимаш два обаче, може би е добра идея да се замислиш вместо тях за новия 26'' на NEC който е бая добър и с покритието на 95% от AdobeRGB, и с DCC-то при SW модела. а и е IPS. ако имаш нужда от повече инфо мога да ти споделя още, защото напоследък купих и тествах доста монитори на eizo, nec и apple и имам пряки впечатления от предлаганите на пазара. ако си се спрял конкретно на еизо s200k или s2111w - зимай втория и щракай с пръсти :)
_________________
>=<>
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mechanic_X



Регистриран на: 25 Яну 2006
Мнения: 210
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Май 17, 2007 9:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

RiN мерси за помоща. Така или иначе ще се кихне за два монитора то поне да са качествени. Наистина не разбирам от монитори и съм в голяма дилема за това се обръщам към graphilla. Ако споделиш какво би си взел ти ще ми е от полза стига да не са фрапантни разликите в цените. Ама 26" ми се вижда, като да е някакво чудовище. Иначе и на мен много ми хареса s2111w. Благорадя!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Май 17, 2007 10:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

какво му е по-хубавото на s2111w спрямо s2000k ????????
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Чет Май 17, 2007 12:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И двата монитора за са видеообработка, не за принт.
Високия им контраст ги прави направо неприложими за предпечат - това чудо не може да се калибрира!

Както не веднъж съм казвал - нямате ли належаща нужда от нов монитор, не си купувайте. Засега плоските са все още прекалено скъпи за това което предлагат.
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mel



Регистриран на: 13 Авг 2004
Мнения: 461
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Чет Май 17, 2007 2:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

be ne iskam da se izkazvam nepodgotven, ma az sam s S2111W, i edinstvenata "kalibracia" koiato se naloji beshe da namalia iarkostta za da ne mi se vzriviat ochite. bez da vkliuchvam spyder-a imam sashtia rezultat kato na staria monitor.
nakratko-az sam ujasno dovolen ot monitora, riazak e, ne premodulira cvetove i kontrasti i e s perfektnata za men rezoliucia(1680-1050).
ako triabva da sam chesten-vapreki che mraza samsung - SyncMaster 226bw opredeleno e monitor koito bih si kupil-mnogo prilichen, i na znachitelno po-niska cena. no poneje sam stisnat otvoreniak shte prodaljavam da se macha pri domashni uslovia na ekrana na laptopa-veche mi e se taia na kav monitor sam, stiga da ima blenda 8 i da ne se trese:)))) ako pa imashe i rezoliucia.....
_________________
смехът е здраве, освен ако някой се смее на гроба ти:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
RiN



Регистриран на: 27 Апр 2004
Мнения: 603
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Май 17, 2007 2:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ValBo: ся ясно е, че то зависи от лични критерии, но трябва да ти кажа, че постигнах доста приличен резултат с калибрацията. е предполагам, че при ColorEdge-а ще е по-добър, но за тези си пари определено съм доволен. Единствения видим кусур и то само при някои специфични ситуации който забелязах в s2111w е че не е съвсем хомогенен.

mechanic_X: довечера като ми остане време ще понапиша за опита ми до сега. като цяло съм съгласен с ValBo, че плоските са прекалено скъпи за това което предлагат, но няма избор защото ми писна да бачкам на 5-6 годишни CRT-та, които колкото и да са добри се амортизират и това няма как да се избегне защото такава е технологията.
_________________
>=<>
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
nickyz



Регистриран на: 29 Авг 2003
Мнения: 194
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Май 17, 2007 4:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

S2000 като цветопредаване е по-добър от S2111w!

NEC 2090UXi обаче e по-добър като цветопредаване от Eizo S2000, и като настройки разполага с пъти повече. Двата съм ги тествал обстойно един до друг и аз като 'ico' избрах NEC-a. Eizo S2000 има по-плътно черно, което се дължи на по-добрия контраст на SPVA матрицата, но силния контраст никак не е препоръчителен за дизайн и предпечат понеже дава нереални цветове и мори очите.

NEC rulez.
_________________
не се чете.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mechanic_X



Регистриран на: 25 Яну 2006
Мнения: 210
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Май 22, 2007 9:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

RiN все още чакам малко инфо :) и какъв е модела на този NEC 26". Благодаря предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RIP



Регистриран на: 10 Окт 2003
Мнения: 36
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Юли 20, 2007 7:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Предложете монитор, който ще се ползва от прохождащ графичен дизайнер, но ще се ползва и за доста игри и филми. Търся нещо 20" или 22" и на цена да кажем до 1000 лв., но това е абсолютен максимум. Попрочетох ревюта за мониторите предложени в темата и по-скоро в началото й и се спрях засега на Dell 2007WFP и Samsung 205BW. Споделете и дали цената на Samsung 245B е оправдана, защото ми се струва малко 1000 лв. за качествен 24", въпреки, че четох приятни коментари за него.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
smart



Регистриран на: 16 Ное 2006
Мнения: 82

МнениеПуснато на: Съб Юли 21, 2007 1:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Нека и аз да кажа моето впечатление....

Аз работя на лаптоп, поради нуждата от мобилност и често се налага после да псувам, заради разликите в цветовете. Или неща, които не се виждат на моя дисплей. Въпреки, че моя екран да се води сравнително добър (за лаптоп). Преди тов ползвах тръби...Sony 21" Trinitron i Mitsubishi DiamondTron NF 22" ....всичко добре и бях много доволен, ама всеки от тях тежи по 40 кила и как се взима това в самолета?

От LCD-тата, за EIZO не мога да кажа от личен опит, но и аз съм чувал само хубави думи за тях. Другата марка, за която съм чувал също само добри думи са http://www.agneovo.com Но никога не съм ги виждал с очите си.

По-точно по темата. Тези, които са ми правили впечатление са мониторите на Apple и Dell. Не знам Apple, чии екрани ползват (на кой производител) но картината се различава незабежимо спрямо един CRT. Виждал съм наживо екрана на 23 инчовия Apple и ми останаха очичките в него. Въпреки, че ненавиждам всичко Apple-ско...

На работа всичко е Dell 24", но не сещам кой точно модел беше. Някой от High-серията. Но съм много доволен от него също...много приятна картина. Доста ергономичен, трябва да кажа. Опънат на NVidia QuadroFX при 1920x1200, монитора беше удоволствие да се работи на него. Плюс това, мисля, че е и по-евтин от Apple.

Успех с начинанието! Аз като си взимам нов, се чудя дали просто да не събера повече пари и да не си взема един Wacom Cintiq и да мирясам..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Съб Юли 21, 2007 2:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

За мен Ябълката си е Ябълка. Във високия клас са еизо и нек.
Аз ползвам вече трета година 20" пай и нямам никакви оплаквания.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Юли 21, 2007 9:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

smart написа:
Не знам Apple, чии екрани ползват (на кой производител)


на Филипс ...

а Деловете ако са тези, които си мисла са прекрасни (хеле па за парите си), но не и за принт, поне за мен щото дори не са с истински 8 битов цвят, а 6+2
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
RIP



Регистриран на: 10 Окт 2003
Мнения: 36
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Юли 21, 2007 10:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз знам кое е най-доброто, но говорим за по-достъпни монитори. Все още не си вадя парите с това, но смятам да бъде така. Дотогава обаче ще трябва да се задоволявам с нещо по-нормално. Щях да си карам със 17-ката CRT, но тотално се прецака и реших като ще взимам да е поне нещо полу-професионално. Някой със впечатленя от горните монитори? Dell-а много ме грабна, но не знам тези 16ms как са в игрите и филмите, навсякъде различно пишат...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RIP



Регистриран на: 10 Окт 2003
Мнения: 36
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Юли 23, 2007 12:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

След дълго четене изключих моделите с TN матрица и се спрях на следните 3 - Dell 2007WFP, Samsung 215TW и NEC 20WGX2. За първия слушам само добри неща, дори нямал проблеми при игри и филми с тези 16 ms, но пък чета мнения, че имал проблем с градиента. Първите ревизии били така, но така и не разбрах има ли го това и сега. Самсунга чух, че го хвалят доста и има доста добри характеристики. NEC-a е ясно, че е типично дизайнерски, а и се справя с всичко останало, но и цената му е солена. Ако някой има един от тези монитори ще съм благодарен ако сподели мнение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юли 23, 2007 10:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

20WGX2 e доста далече от "типично дизайнерски" :))) тва е gaming монитор. Заради оpticlear-a цветовете изглеждат много ярки, а хардуерните настройки са прекалено непрецизни за добра калибрация. Ако няма да правиш неща за печат става.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки" Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov