Graphilla.com :: Преглед на тема - Двойно представяне
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Двойно представяне
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Bicubic



Регистриран на: 07 Сеп 2005
Мнения: 396

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 12:20 am    Заглавие: Двойно представяне Отговорете с цитат

Здравейте, представям се ( пак ), надявам се да получа права за "Лого&Шрифт" и за "Графики и Илюстрации". Пощата ми е vasil_stanev@abv.bg :) Работя изключително на Адоби Илюстратор. Някой работи, надявам се, ще ви харесат, други не толкова, а от трети ще ви се повръща, всеки с вкуса си. Надявам се във всеки случай да внеса малко добро настроение в делника ви :)))
Първо за шрифта, там се усещам по-силен...

Първо бих искал да представя проекти по поръчка. Започвам с най-големия от тях: изработка на декоративен шрифт който да съчетава модерното с традиционното. След кратки разговори с клиентите се спряхме на Times New Roman като най-всекидневен шрифт, който орнаментирах с вектори на ръка. Работеше се в CMYK, златното също беше четирицветно по желание на клиента, чието разрешение впрочем имам да покажа проекта:



Х-то има някои неизлечими дефекти за което се извинявам0 ползвах го демонстрация и вследствие малко го освиних *blush*
Следва сравнително стар шрифт, който условно наричам "караконджул фонт". :) Представлява един вид кирилически отговор на Silva.

Толкова ми писна от повсеместната употреба на Ижица че реших да я поразиграя малко за чудесната книжка на Уики.

.
.
.
Горе са сравнително стари работи, сега бих искал да покажа някои типографики ( "Buchstabenspiele" на езика на Капр ) от последната седмица. Правени за чисто удоволствие и без особено вманиачаване по детайла, което ми е присъщо.


Следва нещо за което разбрах че е било много стар конкурс във форума... впоследствие и че трябва да се ползва друг шрифт, показвам го все пак:

Типографиките продължават сега:



тази

е спъната в краката на терена,
и с нея ще приключим серията.
Следват няколко лога, в който тип дизайн не съм толкова силен но се старая.
ЛОГО ЗА ГРАФИЛА, впоследствие се оказа че някой го е измислял за други неща преди мен. И не, не прилича на гъз, това е само болното ти подсъзнание. :)

Скорошна заигравка... такова чудо действително съществува в София, зад пазара Красно село.

И накрая показно как изглеждат драсканиците ми преди да ги омотая в безиета. Фонт на квартакната ни баничарница, префасониран в "Wozom font" с цел амбиграма.

Това е всичко за "Лого&Шрифт", моля останете с нас след антракта за втотата част на това представяне. :)

:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kapitana!



Регистриран на: 11 Авг 2005
Мнения: 536
Местожителство: OC Оrange County

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 12:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

това нема ли си права бре?!? :D
уелкам!!! :}
_________________
no ads, no mercy!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 1:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Изненадан съм че ти се налага да пишеш тук. Без да съм част от там за където кандидатстваш, надявам се мога да изразя своето възхищение на работите ти.
_________________
www.vrabchev.com
www.slideman.net
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
yazz



Регистриран на: 26 Яну 2005
Мнения: 297
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 1:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

браво! :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
D3im05



Регистриран на: 24 Фев 2006
Мнения: 1060

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 4:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

аз за графики и илюстрации нищо не видях ?
_________________
Metro 2033
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
epixs



Регистриран на: 02 Фев 2007
Мнения: 1492
Местожителство: с. Добри дол - в центъра

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 10:13 am    Заглавие: brao, be!!! Отговорете с цитат

welcome i ot men

s tia medieval bukvi prosto biesh ribata - oste gi varstam da gi dorazgledam - neznam niakoi tuk dali e pravil takova neshto i na takova nivo!!!
az lichno bih te nael s udovolstvie za podobna rabota - pri men izlizat podobni ekzotichni zadania.
_________________
Best Wine Labels Design
Best Logos
Hand Lettering on Wine Labels
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bicubic



Регистриран на: 07 Сеп 2005
Мнения: 396

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 10:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте отново скъпи приятели, време е за втората част на това представяне :) Този път то е за "графики и илюстрации" и макар надали да успея да влеза там ( защото хал-хабер си нямам от рисуване с таблет ), това не ми пречи да представя няколко работи с надежда и за добро ( надявам се! ) настроение. :) ::
Музика: Картини от една изложба
:
:
:
Философският камък:

астронавт с главата като планета:

открийте 6-те лисици: ;)

Един проект, който се оказа мастодонтско начинание: векторизация на една стара картина на древния китайски генерал Гуан Ю. Засега е WIP, май и така ще си остане.

Бялото показва колко надолу ще отиде евентиално като му начертая краката.
:
Нереализиран плакат:

И без надписите:

Бялата черта долу я няма в оригинала, нещо Фотобъкета ми е прави, честно. *blush*
Първата ми работа с меш в илюстратор, много отдавна и все още си я обичам. Показвана е тук но мисля я махнаха много бързо или нещо такова. Това е НОКС със стария си аватар и подпис ( и два леви крака ;), с когото и чудесната му жена надявам се вече съм изгладил всякакви отношения. :)

:
Идват типажите: Първо, един баскетбохлюв:

А това е Суперклошаря- Хобомен :) Навремето го нацелил магически астероид, метнат от Батман, и нашия човек придобил суперсили. Винаги готов да си пийне от магическата патронка за да придобие суперсилите и да помага на бедните и онеправданите. Архивраг: СУПЕРБИРНИКА! ( boo ! )
Мислех да има и sidekick Алкохолчо Розовото слонче но се отказах ;)

:
:
:
И с това Двойното представяне свършва. Дано сте си изкарали добре. :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PetyoDenev



Регистриран на: 20 Мар 2006
Мнения: 1241
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 10:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво браво

много кефят нещата

от мен Велкоме :))
_________________
ALFA MILANO
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
competition



Регистриран на: 15 Юли 2003
Мнения: 615
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 11:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

koe tochno mu e wellcome-to?
nito edna ot rabotite ne neshto osobeno.
izglejdat nedovarsheni...povecheto.

Uspeh!
_________________
*
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sami



Регистриран на: 08 Мар 2003
Мнения: 1190

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 11:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами, типографията и на мен ми изглежда много зле. Не само като самостоятелен елемент, а и като част от композициите ти. Например плакатът на варненския театър. Заемна книжарница Буквояд е също голямо шрифтово недоразумение.
_________________
печат на книги
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
oho



Регистриран на: 30 Ное 2002
Мнения: 453
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 11:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пък да ти кажа, че първата част от представянето ти много ми хареса. Изкефих се доста, а то това е важно. Браво! Личи си, че обичаш буквичките :)
_________________
The only rules that matter are these:
What a man can do
and what a man can't do.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vegetastef



Регистриран на: 19 Юни 2007
Мнения: 76
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 11:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

буквичките ти са супер :)
_________________
BLOODY VAMPIRE
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
high crime



Регистриран на: 22 Окт 2005
Мнения: 341

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 12:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

на мен пък ми харесват типографиките. браво бикубик
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PetyoDenev



Регистриран на: 20 Мар 2006
Мнения: 1241
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 12:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

competition написа:
koe tochno mu e wellcome-to?
nito edna ot rabotite ne neshto osobeno.
izglejdat nedovarsheni...povecheto.

Uspeh!
аз от букви не разбирам като се знае :))

но в графиките намирам че Бикубика има дадености
да вярно е че не са завършени но си личи че човека може

така мисля
_________________
ALFA MILANO
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 1:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

competition написа:

nito edna ot rabotite ne neshto osobeno.


малко крайно се изказваш.



едно е да видиш снимки на Данчо(етикета) хванал коркова тапа и 4 часа да рисува надпис, друго е да видиш това и някак си да те мързи да помислиш откъде е тръгнато и как е постигнато.
Уважавай усилията на човека.

Това тука е почвано от молив, сканирано и правено наново... все пак...
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
жапанкъ



Регистриран на: 17 Сеп 2007
Мнения: 1944

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 1:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

за глафикити и илустрациите казвам - не. за типографиите съм за. гуд уърк. давай все така.
_________________
www.grozen.com
grozen ent. fb page
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 1:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Брест кенсър, гуд...
покажи моливите на орнаметирания Таймс.
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
simov



Регистриран на: 24 Авг 2006
Мнения: 717
Местожителство: Bankia

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 1:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Da. Ako moje dai poveche info za ornamentnoto typo... skici i ot kakvi stilove si se povlial. Ornamentite samo po sebe si sa dobri , vapreki che imash dosta raznostilie na bukvite edna sprqmo druga , da ne govorim za debelini i razstoqnia. Uspeh!
_________________
fontfabric.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bicubic



Регистриран на: 07 Сеп 2005
Мнения: 396

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 3:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Декоративен шрифт Times New Roman Orthodox Decorated- Making Of

( името на шрифта е примерно )

1. ИСТОРИЯТА

Нашата мила Уики се свърза с мен веднъж и каза че има клиент който се нуждае от типа орнаментиран дизайн, който правя. Благодаря ти още веднъж, Мая!! :D :))
Клиентът беше ИК "Дипломатически преглед", от които имам устно разрешение за показване, както писах по-горе ( ако някой техен представител чете това и не е съгласен моля да пише на мен и модераторите ) да показвам проекта и да го включа в портфолиото си.
Срещах се няколко пъти с техен представител , не помня точната й длъжност, мисля беше редактор там. Отначало показах примерни букви от А до Е в старинно начератние, но те изискваха то да е съвременно. Така на втората среща представих три типа букви: Проста, По-сложна и Разкошна, цените бяха съобразени със сложността на орнамента

( на картинката цифричките са регистрационни номера, не цени. Бих желал да запазя заплащането в тайна, важно е че беше удоволетворително- за това по-долу ). Спряха се на разкошния вариант и помолиха да им направя завършена една буква за да преценят уменията ми. Аз вече бах направил една част от тези букви за упражнение: подбрах буквата Х защото имаше и зверинни, и растителни орнаменти. Отпечатах бяла буква Х с черен контур на хартоя в нужния размер и положих отгоре един лист паус, който заляпих за основата със скоч. Паусът е нож с две остриета: когато се ползва за авторска работа, тогава той е толкова полезен, колкото вреди когато се ползва за плагиатстване. В моя случай рисувах директно на пауса, съобразявайки се с контурите на буквата отдолу. Накрая автотрасирах. По това време бях с Illustrator CS версията.

Както виждате, не се получи добре, макар че на висоина от 5 сантима не би си личало толкова. Одобриха проекта, но помолиха всяко векторизиране да се прави на ръка. Вече бях техният официален дизайнер по този проект. :)

2. ДИЗАЙНЪТ
Шрифтът-база беше подбран- Тайм Ню Роман, най-прозрачният, първосигнален съвременен шрифт- но се изискваше орнаментиката да е църковнославянска и то не каква да е, а специфично българска, а не например руска. Консултирах се с един куп библиографски рядкости- книги и сборници с фотокопия на миниатюри от личната си библиотека, и едно издание по темата, което копирах от Народната библиотека- "Орнамент и буква въ слвянските ръкописи на народната библиотека въ Пловдивъ" от Николай Райнов (1925 г. ). Подбрах подходящи заглавки от вековете и ги разработих според начератнието на шрифта-база. Това ми е стихията, правя го отдавна.
Процедирах както при буквата Х- лист отдолу с буквите и отгоре паус. Отначало редът беше по-друг- за тази тема го измених за да не ме питат хората защо има празни места в преоекта. Един проект трябва да е бонбон!! ;)



Това беше сканирано и векторизирано на ръка, приблизително от 3 до 5 часа на буква, без почивки по никакъв повод освен за сън през ноща. Работех при много либерални условия, не ми бяха поставили строги срокове.
Имаше проблеми когато стигнах до буквата И, там проекта беше замразен от клиента за половин година по независещи от мен причини. Това е причината И-краткото да не е съвесем като хората- просто го забравих, иначе гледах да не си спестявам работа, примерно при Ъ и Ь. През лятото ме потърсиха и помолиха да продължа работа. Скоро след това подписах и договора, бяха много коректни.

ПРОЕКТЪТ Е ГОТОВ
Проектът беше завършен преди сроковете които ми дадоха в един момент, когато клиентите видяха умалените JPG-та платиха и предадох пректа както си му е реда. Доколкото можах да разбера той ще се ползва за книга на име "Българските знаци" която ще се подарява на дипломати и вероятно няма да види широк пазар, но може и да бъркам. Бях удоволетворен от сумата, но по-горд бях когато ми казаха, че съм бил много акуратен и се ще се радват да работят с мен и за вбъдеще. Това е истинската награда.
С това историята приключва.

Към потенциалните клиенти:
Ако сте заинтересован от шрифта купувач, моля не крадете тези малки назъбени мазни jpg-чета- свържете се с мен и ще ви бъде предложа напълно приемлива цена, или още по-добър дизайн. :)

Що касае професионалните критики бих искал в своя защита да кажа, че
а) не съм подбирал аз шрифта база , особено Л-то. Причините описах по-горе.
б) Орнаментите са или преработки почти 1:1 от стари оригинали ( Примерно П-то е по рилски дамаскин от 17 в. ), или авторови с оглед на историческите даденсти през епохата. Сигърен съм че много хора ще намерят косури но както знаете.
б) такова нещо като окончателен шрифт няма. ;)
Бих искал да благодаря на приятели от този форум, които ме подкрепяха с напътствията и добросъвестните си критики при изготвянето на проекта-те си знаят кои са. Благодаря ви, задължен съм ви много.
Поздрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PetyoDenev



Регистриран на: 20 Мар 2006
Мнения: 1241
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2007 3:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

еваларка бе :)) знаех че си струва да подкрепя :))
Успех

без значение дали ще получиш или не разни права
_________________
ALFA MILANO
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov