Graphilla.com :: Преглед на тема - Ballantine's
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Ballantine's

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Сря Ное 21, 2007 8:42 pm    Заглавие: Ballantine's Отговорете с цитат

Отдавна не съм поствал нищо, та реших да пусна този сайт.

Виждал съм много и изключително добри (не локал-) проекти на алкохолни продукти, и съзнавам, че този бледнее сравнен с тях, но пък и мащабите са доста различни.

Всички коментари са добре дошли.

http://www.ballantinesbg.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
PetyoDenev



Регистриран на: 20 Мар 2006
Мнения: 1241
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Ное 21, 2007 9:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много ми харесва

само това премръдване на екрана наляво на дясно при мен доста кофти се получава

а не ти ли синее доста :)

иначе много добро
_________________
ALFA MILANO
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
_sasho



Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 1579
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Ное 21, 2007 10:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Доста добър проект.
Малко шрифта по линковете не ми харесва, обаче това си е мое мнение.
Също така основния текст трудно го чета, може би малко вдигане на междуредовото разстояние ще е биващо или промяна на антиалиасинга.
Също така на линка "Коктейли" чашите с високите столчета са снимани под различен ъгъл спрямо останалите чаши, което не е на добро. Общо взето тия чаши малко по-добре трябва да се подравнят.

Това са само препоръки, иначе доста ми харесва хавата. Добра работа!
_________________
www.skachkov.eu
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Чет Ное 22, 2007 9:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за коментарите ( и на тези на лични ). Честно казано ми се искаше да имам още седмица да го пипна повече, но времето никога не стига. :(
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
chester



Регистриран на: 10 Яну 2006
Мнения: 67
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Ное 23, 2007 1:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

поздравления и от мен. Харесвам както визията така и изпълнението. Едно леко bug-че, което забелязах: в "За Ballantine's" при onReleaseOutside на бутоните блока с текста остава.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
chono



Регистриран на: 19 Апр 2005
Мнения: 705
Местожителство: Wien, AT

МнениеПуснато на: Пет Ное 23, 2007 8:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А този също ли ти си го правил:
http://www.ballantines.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Пет Ное 23, 2007 10:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На мен не ми допада. Седи блърнат с множество артефакти, бандове по бекграунда, много намазани снимки антиалайзинга на някой форми е кофти... защо дните на месеца започват от 31.. а не от 1.. годината пък от 2007? Явно имате гайд да наподобява официалния сайт.. но и той не ми допада... обаче там всичко е доста по клиър..по-качествено един вид.
Сигурно си нямал време.
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bile



Регистриран на: 26 Авг 2003
Мнения: 1367
Местожителство: dead city

МнениеПуснато на: Пет Ное 23, 2007 10:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

съгласен с implant
плюс, в БГ версията движението наляво надясно само дразни, просто защото тук няма на къде да се скролва. в оригиналния сайт колажа е бая дълъг и там има смисъл от тва джиткане. но не и тук.
наистина май сте нямали време
_________________
pestilence
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
denull



Регистриран на: 13 Ное 2005
Мнения: 256
Местожителство: Tyrnovo

МнениеПуснато на: Съб Ное 24, 2007 12:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

приятно е да ! но защо графиките са с кофти качество...и можеха да се вкарат по-газарски анимациики ....иначе бравос :)
_________________
nufabric.org
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Съб Ное 24, 2007 12:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

chono написа:
А този също ли ти си го правил:
http://www.ballantines.com/


Не :) задачата беше да е сходен.

implant написа:
На мен не ми допада. Седи блърнат с множество артефакти, бандове по бекграунда, много намазани снимки антиалайзинга на някой форми е кофти... защо дните на месеца започват от 31.. а не от 1.. годината пък от 2007? Явно имате гайд да наподобява официалния сайт.. но и той не ми допада... обаче там всичко е доста по клиър..по-качествено един вид.
Сигурно си нямал време.


~ 2 седмици...дизайн, флаш, програминг + обработка на матриали + в деня на пускането още получавах материали. Както казах още една седмица и щах да го излъскам. За снимките нямам какво да кажа... или по скоро имам но ще си замълча. Да кажем, че изходния материал не беше на ниво...:(

bile написа:
в БГ версията движението наляво надясно само дразни, просто защото тук няма на къде да се скролва.


Съгласен, в .com е по-добър колажа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Съб Ное 24, 2007 7:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

implant написа:
..защо дните на месеца започват от 31.. а не от 1.. годината пък от 2007?


хаха...мдам... това с дните явно като съм reverse-вал годините и тях съм ги подбрал... няма логика, току що го фикснах.

Годините виж са от 2007 защото е много по-вероятно да си роден например 1970 гледайки този сайт, отколкото 1940та и така по-малко да скролваш. От друга страна почват от 1900 просто за пълнота. Те хората дето са родени в началото на миналия век нямаше да са живи вече ако знаеха какво е комютър, па за интернет да не говорим...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Иво Станков



Регистриран на: 07 Юли 2006
Мнения: 21
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Ное 25, 2007 1:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Допада ми. Пуснал съм го днес (25.11) да се появи в Designer Source
_________________
Блогът за уебмастъри . Уеб дизайн галерия
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
chono



Регистриран на: 19 Апр 2005
Мнения: 705
Местожителство: Wien, AT

МнениеПуснато на: Нед Ное 25, 2007 3:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

МИ той същия като официалния. Само дето оня е малко по-пипнат :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Ное 28, 2007 1:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз тъй чисто технически бих вметнал, че щеше да е по гот ако паралакс скролинга ставаше по експоненциален (примерно) закон, а не по линеен ... много по мазничко и въздействащо щеше да е
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Сря Ное 28, 2007 2:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mucho написа:
аз тъй чисто технически бих вметнал, че щеше да е по гот ако паралакс скролинга ставаше по експоненциален (примерно) закон, а не по линеен ... много по мазничко и въздействащо щеше да е


Да, съгласен, визуално е по-добре. Проблем обаче се оказва юзабилитито. Ако пуснем движението по безие например има разминаване м/у скороста на движение и разстоянието изминато от мишката и същите при картинката. Оказа се, че в този случай на хората им е трудно да целят обектите, които са активни. И ефекта започва да дразни потребителя. 10х за коментара! :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov