Graphilla.com :: Преглед на тема - ЛОГО КОНКУРС - Биенале на българския дизайн
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ЛОГО КОНКУРС - Биенале на българския дизайн
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Лого, бранд и шрифт дизайн
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
TIN-TIN



Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 276
Местожителство: Bogota

МнениеПуснато на: Пет Мар 14, 2008 3:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

irf написа:
TIN-TIN чудно ми е дали същите щеше да ги разправяш ако при друга обстоятелства ти беше на мястото на Кеката. Аз ще участвам. Що касае старите кучета, те ще си умрат и сами, жалко само че вместо да се понаучим нещо от тях директно тръгваме със "старите мухльовци", историята почва с нас, нали така. :/ Болна тема която не и е мястото тука, мисля.


1. Разправял съм ги тези преди 15 години, по други поводи, разправям ги и днес! Радвам се че Кеката иска да промени нещо, и дано успее.

2. Учил съм се и съм адмирирал винаги "старите кучета", но не и тези от СБХ - заради които сумати кадърни хора, оставаха в "3-та глуха" и си умираха по разни тавани от глад заради гилдията - Русев, Газдов, Зидаров, Старчев, Чапкънов, Рашидов и тн.

3. Казваш че "Историята почва с нас" .. Да така е .. но не и под шапката на СБХ .. имах амбицията навремето да направим нещо като Дизайн асоциация .. но уви не намери почва.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Kekata



Регистриран на: 09 Май 2003
Мнения: 2242
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Пет Мар 14, 2008 4:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ами ако не си се отказал и имаш хъс - хайде ;) крайно време е да има работеща дизайн организация - и колкото повече сме - толкова повече.. затова и се мъча да подкарам нещата (не само аз разбира се) - макар и да не е лесно - ама си е за нас всички тука.. затова и искаме да имаме добро лого, защото с това Биенале ще започнем да показваме какъв дизайн се прави в БГ и кой го прави ... дали ще стане добро Биенале зависи от всички нас, затова и казвам - имаме нужда от всякаква подкрепа, няма да върнем никого и ще спечелим всички, ако се получи така, както искаме. Крайно време е и България да си забие флагче на световната карта на дизайна ;)
_________________
www.velichkovelikov.com
www.pured.co.uk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
irf



Регистриран на: 20 Дек 2007
Мнения: 106
Местожителство: Илюстрания

МнениеПуснато на: Пет Мар 14, 2008 8:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много ти е голяма кошницата ман... и все пак трябва да се мечтае. Ще се постаря да намеря време да ударя рамо :)
>> За мен проблема с дизайна е бил винаги в икономиката- ако цените бяха сносни и хорат разполагаха с пари никога нямаше да се стигне до тези аберации с поръчките и логата за по пет лева примерно които стават в момента.
А СБХ по мои скромни познания е
Цитат:
По време на комунистическия режим СБХ се превръща в един от елементите на тоталитарната система, провеждащ официалната политика в областта на изобразителното изкуство. През този период той придобива значително имущество, което притежава и днес: собствено издателство, 4 други предприятия, малки хотели (творчески домове) в София, Самоков, Балчик, Боженци, Велико Търново, Вършец, Долна баня, Сливен, Созопол, Шкорпиловци. Съюзът притежава и две художествени галерии в София - галерията на улица „Шипка“ №6 и Галерия „Райко Алексиев“.

, и след Промените някакси се опита пак да контролира пазара, което се изметна в негов ущърб.
Познавал съм хора, които са учили при ония стари мозъци... на тях обикновено им задавам въпроса "как ,викаш, ще го направиш тоя керамичен билборд" ?

А че Чапкънов се разписа в архитектурата на София, това не мисля че някой може да отрече, както и че го пре*баха ( него и Кирил Гогов ) здраво с Герба- но герба въпреки тва се ползва навсякъде.
Иначе и двамата сте прави.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=qoIvd3zzu4Y
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kekata



Регистриран на: 09 Май 2003
Мнения: 2242
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Нед Мар 16, 2008 11:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

регулация на пазара аз не мисля, че може да се прави.. по-скоро бих бил съгласен да има някаква форма на регулиране на качеството на услуги :) ама това е фантастика
Благодаря на всички, които мислят положително за развитието на дизайна в БГ, ако ние не се хванем, няма кой да го направи, само като зрители може да е безопасно, но в никакъв случай не е толкова интересно.. прочетет програмата на Биеналето, ще има лекции, ъуркшоп (засега един - някой ако има идеи - да казва) конкурси в почти всички сфери на дизайна, смятам че си струва
_________________
www.velichkovelikov.com
www.pured.co.uk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
irf



Регистриран на: 20 Дек 2007
Мнения: 106
Местожителство: Илюстрания

МнениеПуснато на: Нед Мар 16, 2008 12:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Какъв уоркшоп ?
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=qoIvd3zzu4Y
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kekata



Регистриран на: 09 Май 2003
Мнения: 2242
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Вто Мар 18, 2008 11:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

:) ами засега за дизайн на мебели, както и за дизайн на графични елементи... ако има предложения, както казах - отворени сме за всякакъв вид помощ... уъркшоповете принципно трябва да приключат преди края на юли. Така че - няма време ;)
_________________
www.velichkovelikov.com
www.pured.co.uk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladisss



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 74

МнениеПуснато на: Чет Апр 03, 2008 2:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Комисия - жури в състав: Вилиам Китанов - председател и членове: проф.Иван Газдов, Цветан Илиев, Владимир Йосифов, Александър Радославов, Теодор Лихо и арх. Васил Вълчев – представител на САБ разгледа всички проекти.
Мнението на журито е, че конкурсът не даде необходимия резултат и не се присъжда награда.


Интересно.. защо аджеба не бяха публикувани всички "недостойни" за награждаване проекти ?
Скромното ми мнение е, че един от най-характерните моменти във всеки конкурс е награждаването на най-добрия от участниците (достойни или недостойни). Не ми се ще да вярвам, че радетелите на БГ-дизайна се опитват да минат метър, обявявайки конкурс за 1000 лв, който може да бъде спечелен само от корифей на логостроенето. Щото в конкурса, който организирахме със SINNER-a през 2006 ( www.conceptbg.dibla.com ) спонсора не реши да използва никой от наградените проекти, но това не му попречи да даде 6000 за награди..

Аз вече си мисля, че няма смисъл да се налива свежа кръв в агонизиращи трупове на стари институции. Смятам, че ако в момента някой в БГ е способен да направи Биенале за БГ-дизайн това са неформалните професионални общности от рода на graphilla и dibla.. Ама пък от друга страна що ни е да правим Биенале, като в тези общности е нормално да се представят проекти ежедневно, а не веднъж на две години ?!! По-логично е да организираме един съвместен пейнтбол.. : )
------------------------------------------------------------------------
P.S. В случая признавам, че съм лично заинтересован от темата поради факта, че след като СБХ ми загубиха ужасно много време, обсъдихме организационните проблеми , изготвихме план за работа и т.н. изведнъж се оказа, че DIBLA.com не е достойна за съорганизатор на Биеналето.. не беше уточнено според кой.. само ми беше обяснено, че хората, които реално имат право да вземат решения си нямат хабер, че се организира Биенале.. Нямали са хабер, че някой обещава съорганизаторство, нямат хабер, че после го е отказал.. безхаберна работа, базирана единственно на ентусиазма и очакванията на тези, които искат да работят с "институцията" СБХ..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dreamer



Регистриран на: 25 Юли 2003
Мнения: 3548
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Апр 03, 2008 12:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е малко като на Олимпиадата да кажат "Ааааааааа не, на 100м резултатите не ни харесват, няма да даваме медали........"

Тъпо?!?! Ако са искали гениален десигн да бяха дали поръчката на някои гуру и да знят за кво плащат. С конкурс винаги има шанс да няма нивото което се търси :)))
_________________
.


Dreamerworx.com
-------------------------------------
Steps Of Inspiration
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Чет Апр 03, 2008 12:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

1000 лв. е смешно, за подобен род мероприятие.
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kekata



Регистриран на: 09 Май 2003
Мнения: 2242
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Нед Апр 06, 2008 2:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

здравейте,
не бях край компютър известно време, та затова пиша чак сега.
най-напред ще се съглася с имплант - малко са парите, да. Проблема е, че това биенале сега започва, прави се за първи път и финансирането е от спонсори и различни програми, които са в процес на уточняване. Та, засега - това са ни възможностите :( Акцента е изцяло върху добри награди по време на биеналето за различните направления и конкурси, които ще текат. Ако можехме да си позволим да наемем истински про - щяхме вече да сме го направили! Такива са реалностите и въпроса е биеналето да се случи ВЪПРЕКИ тях, а не да търсим проблеми и оправдание да не стане.

Сега искам специално да отговоря на г-н Владислав Василев, и това ще е последното ми оффтопик мнение в тази тема:
Уважаеми г-н Василев, имам към вас няколко въпроса:
1.Откъде накъде смятате че личния ви форум - дибла, има основание да се постави в едно изречение с графила? това е смешно!
2.Отговарям на поставените въпроси, тъй като смятам, че има и други потребители тук, които може би си ги задават:
Не бяха публикувани досегашните проекти, защото конкурса все още не е приключил. Смятам (и не само аз), че ще е некоректно към изпратилите проекти досега, да се публикуват техните проекти преди завършването на конкурс, тъй като те могат да участват и на втория тур с подобрена версия на идеята, която са имали първоначално.
3.Награждаване, разбира се ще има. Никой тук не се опитва да "мине метър" - лично мога да го гарантирам. Желанието на журито е проекта за това лого наистина да бъде максимално добрия. Ще имате възможност и сами да прецените участниците. Мога да ви уверя, че журиращите ни колеги се отнасят изключително сериозно към този конкурс (все пак правим биенале за всички нас) за да поставим основата на един истински форум за дизайн, където да си правим равносметка кой докъде е стигнал в творческото си развитие, както и да заявим че в БГ дизайнери има. И това се прави за всеки дизайнер в БГ, не за лични облаги не един или двама души - колкото и да е стара институция СБХ, хубавото в нея е това, че тя е била и ще си остане сериозна форма на сдружение, като ОСВЕН ТОВА, НЯМА КАК НЯКОЙ ДА Я ОБЯВИ ЗА ЛИЧНА СОБСТВЕНОСТ. Както вие, г-н Василев, направихте с дибла.
Колкото до конкурса, който споменахте, имаше желание спонсора да изпълни проектите, но вашето лично ЕГО (няма толкова главни букви за да го напиша правилно) провали всички възможности. Може и Иван да каже, той беше свидетел на това.
Колкото до СБХ - агонизиращ труп е смешно определение от човек, който обявява форум, с активни 20-тина члена за значим в БГ. Ежедневно проекти в дибла вече не се постват(изобщо не споменавам тук качеството), най-вече пак заради гореспоменатото ЕГО. Да не говорим за адекватни коментари. Ама пък това си е Вашия форум - халал да Ви е. Кой каквото сам си направи... нали?
Биеналето ще го направим, въпреки Вас, може да си играете пейнтбол на воля :)
И накрая, щото вече стана дълго това писание, искам да чуя какви бяха пък тези огромни много ужасни загуби на време, които СБХ са Ви изгубили?! Пак смях! Нищо такова не е имало.
И да - дибла не може да бъде съорганизатор - това е защото там щяха да помагат Вие (В.В) и кой? Кой стои зад името дибла? хайде да го чуем?
Преди няколко дни колега там се опита да направи статистика на съществуващото заплащане в интериорния дизайн и какво му беше казано? : "... за цени под 25 евро на кв. м. не искам в този форум клиентите да чуват" - или да цитирам: "...че коментирането на цени под 25 евро във форума е вредно..." след което темата беше скрита от посетителите във форума :)
Пич (не мога да се накрам да кажа "колега") - нали не смяташ да наложиш принудително цени за дизайн в БГ?! Темата е толкова смешна, че просто не виждам смисъл от коментар.

Извинявам се на всичи колеги, четящи тази драма :) но лицето Василев е с усещането че в него живеят поече от 2 души явно.. може би цял форум? Не можех да подмина без коментар по-горните обвинения, предвид, че той благодарение на личните си неосъществени желания се опитва да пречи на инициатива, която засяга всички нас.

Това беше последния ми офф по темата, надявам се да имаме добър резултат от конкурса.
_________________
www.velichkovelikov.com
www.pured.co.uk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladisss



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 74

МнениеПуснато на: Пон Апр 07, 2008 12:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Kekata написа:
здравейте,
не бях край компютър ...


Моля г-н Великов да преживее личната си драма спрямо мен в личен дуел на игрището на пейнтбол, вместо да вкарва толкова излишни емоции в една сериозна тема, каквато е обсъждането на коректността на един конкурс !

Относно горепоставените въпроси:

# В основата на всяка работеща структура има един или няколко човека, които са способни да вземат решения и да ги изпълняват. Иначе настъпва групова безотговорност. В dibla се вземат решения от Иван Гроздев, Иван Арнаудов, Никола Македонски, Росен Каракашев и Владислав Василев. Много от решенията се вземат с гласуване на цялата група "Проектанти"..

# Kакво е dibla и доколко функиционира смятам, че всеки може да провери сам..

# Относно минималните цени за проектиране - ако тук някой влезе и напише "Правя лого за 50 лв. на парче" вярвам, че темата ще бъде справедливо затрита.

# Относно биеналето - ще се смеем наесен : ) Очаквам да се повтори старата история с изложбата "Дизайн за интериора", в която първо не искаха да допуснат студенти (единственните студенти, които участваха бяха от страна на Dibla.com, защото декларирах личното си решение пред г-жа Копчева, че или ще участва цялата група от Dibla или няма да участва никой) , а после поради липса на участници изложбата стана "Дизайн за интериора и дърворезба".. Интересно е с какво ще ни разсмеят тази година. Всъщност на щанда на dibla в "Света на мебелите" тази година бяха представени (за първи път) около 14 пъти повече реално произведени изделия на БГ-дизайнери (което ще рече 14 изделия) отколкото в изложбата "Дизайн за интериора и дърворезба".

# Относно пейнтбола - предложението остава : )

P.S. Вичо.. ето това е личен форум: http://www.design-r.info/
но ще изчакам да положиш достатъчно труд преди да те обвиня публично в това : ))


Последната промяна е направена от vladisss на Пон Апр 07, 2008 4:44 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Kekata



Регистриран на: 09 Май 2003
Мнения: 2242
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Пон Апр 07, 2008 4:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

както вече казах това беше последното ми мнение офф-темата... моля модераторите да изтрият в темата всичко, което не е свързано с конкурса за лого на биеналето.
_________________
www.velichkovelikov.com
www.pured.co.uk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladisss



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 74

МнениеПуснато на: Пон Апр 07, 2008 4:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Kekata написа:
моля модераторите да изтрият в темата всичко, което не е свързано с конкурса за лого на биеналето.


Не мисля, че поставянето под въпрос на коректността на конкурса е "оффтопик". С нетърпение очаквам да видя неодобрените в първия кръг на конкурса проекти.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Kekata



Регистриран на: 09 Май 2003
Мнения: 2242
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Пон Апр 07, 2008 4:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

правилно ли разбирам, че ти в момента поставяш под съмнение коректността на този конкурс? и на какво основание, би ли обяснил? като изключим рекламите на твоя пейнтбол ?
ако имаш конкретни въпроси относно конкурса (смятайки да участваш)- с радост ще ти отговоря. Ако основанията ти са други - моля те не затлачвай темата - тя е с конкретна цел
_________________
www.velichkovelikov.com
www.pured.co.uk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladisss



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 74

МнениеПуснато на: Пон Апр 07, 2008 4:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Kekata написа:
правилно ли разбирам, че ти в момента поставяш под съмнение коректността на този конкурс? и на какво основание, би ли обяснил?


Да, смятам за некоректно обявяването на "Втора сесия" на конкурса
без да са показани резултатите и без да е излъчен победител
от "първата сесия". В противен случай всеки конкурс би имал между 5 и 15 "сесии".
Не смятате ли, че е малко унизително да поставяте участниците в позицията на студенти, които се явяват в поправителната сесия ?!?!

Конкурсът е нещо, което си има само една "сесия" и ще опищя
върталъка докато не видя наградения проект и неодобрените
резултати от "първата сесия".
Надявам се да сте им направили копие, щото както пише в
сайта на конкурса: "Проектите могат да бъдат взети от
секция „Дизайн”, СБХ, Ани Шапкарова. "..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Kekata



Регистриран на: 09 Май 2003
Мнения: 2242
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Пон Апр 07, 2008 4:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

на това отговорих малко по-нагоре, може да го препрочетеш. Докато не приключи конкурса няма да бъдат показвани никакви резултати преди приключването му
_________________
www.velichkovelikov.com
www.pured.co.uk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
SIMPLI



Регистриран на: 22 Ное 2002
Мнения: 1175
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пон Апр 07, 2008 4:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Владко, ти участва ли в конкурса, батков?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladisss



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 74

МнениеПуснато на: Пон Апр 07, 2008 5:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

SIMPLI написа:
Владко, ти участва ли в конкурса, батков?


В първата "сесия" не успях да се включа, но сега подготвям проекти за "поправителната" и много държа всичко да си е коректно : )))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
irf



Регистриран на: 20 Дек 2007
Мнения: 106
Местожителство: Илюстрания

МнениеПуснато на: Пон Апр 07, 2008 7:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

irf написа:
Какъв уоркшоп ?

И кога ?
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=qoIvd3zzu4Y
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kekata



Регистриран на: 09 Май 2003
Мнения: 2242
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Пон Апр 07, 2008 9:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

irf написа:
irf написа:
Какъв уоркшоп ?

И кога ?

:) извинявай за закъснението, ето инфо за първия уъркшоп:
http://design-biennial.com/DizaIn/DizaIn/Workshop-N1-2008040725.html

скоро ще пусна информация и за втория, уточняваме детайлите все още, но до края на седмицата всичко трябва да е готово.

Относно конкурса - първи тур искам да добавя нещо.
Участвали са над 70 проекта, след отсявката журите е било наистина разколебано.. тъй като доста от проектите са били на ниво и добре презентирани. Желанието на всички е да се стигне до лого, което да е достатъчно добро за начинание от такъв мащаб, символ на общността (колкото и пъстра да е тя) и духа на дизайна в БГ.
Пиша като страничен наблюдател, тъй като аз също участвах в първия етап ( ина втория ще участвам :) и не съм имал достъп от първо лице до тези събития.
В края на конкурса, работите на всички участници ще бъдат публикувани на сайта на Биеналето, както и ще бъдат изложени по време на самото Биенале.
_________________
www.velichkovelikov.com
www.pured.co.uk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Лого, бранд и шрифт дизайн Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov