Graphilla.com :: Преглед на тема - Dash & Bio анимационна дискусия
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Dash & Bio анимационна дискусия
Иди на страница 1, 2, 3 ... 40, 41, 42  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Дискусии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Сря Май 07, 2008 6:02 pm    Заглавие: Dash & Bio анимационна дискусия Отговорете с цитат

За затварянето на 2д отдела на Дисни казваш че е ход около 3д големия пай от бизнеса. На мен все пак ми се струва че не е само това.

Това че Simpsons, Southpark пчечелят пари, може би и Миязаки и Belleville, според мен показва че Дисни вече не могат да уцелят ритъма в 2Д анимацията. Много им тежи наследството.

А и защо ако могат да печелят пари и от 2д сега, след като имат Pixar за себе си, не върнат 2д производството?

Много ми е мътна тая. А и тия трагични филми които изкарваха дори когато Пиксар не беше почнал да мрънкя за процентите... WTF?
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dash



Регистриран на: 29 Окт 2006
Мнения: 895

МнениеПуснато на: Сря Май 07, 2008 6:09 pm    Заглавие: Re: Dash & Bio анимационна дискусия Отговорете с цитат

Bio написа:
А и защо ако могат да печелят пари и от 2д сега, след като имат Pixar за себе си, не върнат 2д производството?


Click ;)))

Идват и още. Видях общата им програма, която Ласи представи пред широката публика преди няколко седмици.

И м/у другото - връщат не само пълнометражните класики, но и кратките рисувани анимации, преди основната прожекция. Link

=P
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Сря Май 07, 2008 6:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

O.... яко!

Това доста потвърждава твоята теория. Ма отде па точно Ласи се загрижил за 2д то , странно ми е.

А и също ми е странно защо го направиха толкова хай в йерархията на компанията? Надяват се малко механично да се предаде успеха на Пиксар в успех за цялата Дисни ? Хм.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dash



Регистриран на: 29 Окт 2006
Мнения: 895

МнениеПуснато на: Сря Май 07, 2008 6:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ласитър е голям фен на класическата анимация. Меко казано. След дипломирането си в CalArts доста години е рисувал за Дисни. Работил е по Mickey's Christmas Carol и дори е бил сред хората задвижили The Brave Little Toaster, проект, който в последствие му отнемат, но как да е.

Много пъти е твърдял в интервюта, че не медията е определяща за качеството на историята. Лично е поканил Брад Бърд да режисира за Пиксар, въпреки че последният до Феноменалните е имал нула опит в 3D-то. И дори се говори, че сега, с разрастването на Пиксар, в студиото вече се разработват както игрални, така и 2D проекти. Гледа предполагам финалните надписи на Ratatouille както и Your Friend The Rat в бонусите към дивидито. Мислиш ли, че това е случайно?

О, да - и още един изключително любопитен факт - след затварянето на рисувания си отдел през 2003-а, Дисни разпродават на търг всички работни маси, на които легендарните "Nine Old Men" а в последствие и поколението на Глен Кийн създават всички безсмъртни класики от Снежанка до Тарзан. До една, масите са изкупени от Пиксар. Кой според теб е отговорен за това? И какво се крие за този негов ход? М?

М?

;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Сря Май 07, 2008 7:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

hahahahahahaha яко !

навъртяна ти е анимационната пружина на максимум! Еваларка :)
Приятно е човек да се осведоми така подробно.

Истината е че Ласитър ми стана неприятен напоследък.
Първо Cars. Нямам думи за тая кретения. Негово дело. И второ държи се като някакъв дебел ненормалник.
За мен Андрю Стентън е N1. Брад Бърд след това въпреки че някак е най-про, неговите проекти са с малко сух привкус.
Пийт Доктър е след тва. А Ласитър милия бос го оставям накрая.

А би ли ме просветлил, кво точно е казал Ян Пинкава на Ласитър че тоя психар го изгони така свирепо?
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dash



Регистриран на: 29 Окт 2006
Мнения: 895

МнениеПуснато на: Сря Май 07, 2008 7:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Забравих. Отдавна беше =)))))

Не пропускай обаче и Лий Ънкрич - човекът режисира еднолично новото Toy Story и има баси якото чувство за хумор.











А, да - и Гари Ридстрьом, който от най-великият саунд-дизайнер е на път да се превърне в най-любимият ми режисьор на 3D-та. Всички се изкефихме на Lifted. Дано не сe прецака с тая безумна любовна история за тритони която Пиксар готвят за 2011-а.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
кошмар



Регистриран на: 07 Юли 2006
Мнения: 832

МнениеПуснато на: Сря Май 07, 2008 7:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Странни неща се случват дам... Глен Кийн пък работи по Рапунцел http://www.imdb.com/title/tt0398286/. 2-Д се ориентираха към 3-Д и обратното :)). Тва в кръга на шегата. Трябва да се намери няква златна среда. На година примерно да излизат по 2 пълнометражни класически и примерно 2 3-Дта. Пренасища се пазара, да не говорим за спада на качество. Иначе не съм съгласен с теб Стояне - на мене Хоум он дъ реиндж си ми харесва много :))), а тва че не е Тарзан/Красавицата и звяра и т.н. е друг въпрос :Р....
_________________
Aaaaaaalrighty then!
http://www.nicknp.deviantart.com/gallery/
http://thenightmarecompartment.blogspot.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dash



Регистриран на: 29 Окт 2006
Мнения: 895

МнениеПуснато на: Сря Май 07, 2008 7:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Между другото, Андрю Стантън прилича на Чандлър от приятели! ROFL
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Сря Май 07, 2008 8:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На мен ми прилича на Франкенщайн. ма карай.
Лий Ункрич ( аз му казвам Улрих по лесно е ) Та Улрих още не е застанал редом до другите. Така го усещам. На мен краварника не ми аресва.

За мен един от най-хубавите филми на Дисни е един от мнооооооого малкото в които няма шитави песнички.
Rescuers in Downunder - невероятен.

А що се отнася до пренасищането, ми просто да затворят Dreamworks Animation. Тия хора определно не са чували че има такава длъжност като художник на продукция. Баси кича и безсилие във визията.

И изобщо Каценбърг с квот се захване аз не гледам.

Чакам кво ще стане с Lucas Animation
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Сря Май 07, 2008 8:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Който иска, да се включва в Дискусията. Тва че пише Даш&Био е наследство от една излишно финансова тема пусната пак от аниматорка :)
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
кошмар



Регистриран на: 07 Юли 2006
Мнения: 832

МнениеПуснато на: Сря Май 07, 2008 8:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Съгласен съм с тебе Био. Само с едно не съм. Дриймуъркс нека си затворят 3Д департамента, ама нека си оставят 2Дто. Принцът на Египет/Синбад/Пътят до Ел Дорадо... Това са все стойностни анимации за мен.

П.С. - и първия Шрек ми хареса.... Предлагам да имат право на едно 3Д за примерно 3-5 години :))))....
_________________
Aaaaaaalrighty then!
http://www.nicknp.deviantart.com/gallery/
http://thenightmarecompartment.blogspot.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dash



Регистриран на: 29 Окт 2006
Мнения: 895

МнениеПуснато на: Сря Май 07, 2008 8:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bio написа:
...


Странно съвпадение е, че спомена Франкенщайн и Lucas Animation в един и същи пост... ;P
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Сря Май 07, 2008 8:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

NP написа:
Съгласен съм с тебе Био. Само с едно не съм. Дриймуъркс нека си затворят 3Д департамента, ама нека си оставят 2Дто. Принцът на Египет/Синбад/Пътят до Ел Дорадо... Това са все стойностни анимации за мен.

П.С. - и първия Шрек ми хареса.... Предлагам да имат право на едно 3Д за примерно 3-5 години :))))....



Бива. То и Синдбад това което го прецака беше нечовешки ЗЛЕТО 3д вътре, Грифона....... ЛЕЛЕ Крейкъна...... ЛЕЛЕЕЕЕЕЕЕ

Спирит... нека всички заедно замълчим и да говорим за друго.

Dash написа:
Bio написа:
...


Странно съвпадение е, че спомена Франкенщайн и Lucas Animation в един и същи пост... ;P


Що бре, да не човъркат по Щайна ? Дай линк!
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dash



Регистриран на: 29 Окт 2006
Мнения: 895

МнениеПуснато на: Сря Май 07, 2008 8:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мщот тоз проект им е on & off & on & off поне от 99-а насам. Последно знам, че го outsource-ваха в Сингапур чак... Мислех, че знаеш...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Сря Май 07, 2008 8:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Чувах нещо за Сингапур ма не ми се вярваше. Лукас пак ще е пръв.
Аутсорс на 3д студио за анимация...
Ще видим.

Нещо за България не се ли споменава? :)
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dash



Регистриран на: 29 Окт 2006
Мнения: 895

МнениеПуснато на: Сря Май 07, 2008 8:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А пък Дриймуъркс праят Катценбъргленд в Обединените Арабски Емирства... =)))))))













Seriously!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Сря Май 07, 2008 9:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз па разбрах че ще отваря Катцзънбъргър, за бързо хранене.
Не толкова сериозно :)

А няма ли да е по-добре в Ливан да го отвори? Че те топло ще го посрещнат.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Сря Май 07, 2008 9:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Между другото до 1-2 дена ще имам DVD на Nocturna< изглежда многообещаващо! Невероятна анимация праскат испанците.

Някой да го е гледал, впечатления?

И ако се намери някой и друг субтитър на английски че да мога да го преведа
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dash



Регистриран на: 29 Окт 2006
Мнения: 895

МнениеПуснато на: Сря Май 07, 2008 9:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сериозно, бе! Не се бъзикам. Условно го нарекох "Катценбъргленд" щот най-неуместно в случая би било да кажа "Дисниленд" предвид дългогодишните съдебни драми между тях... =)))

И като ще е анимационна дискусия - да си прехвърлим викам инфото от Пиксарската тема в другия раздел, че тоя филм спициалну много го чакам:



BTW, някой знае ли нещо повече за Presto, освен незначителната информация, която успях да извлека от моя мизерен скан на кадър от въпросното филмче на Пиксар...?

Чувствам как ще ни заключат скоро. Както се разписах... =)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Сря Май 07, 2008 9:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Четох нещо.. попаднах на някакъв upcoming list на Pixar до 2012 г. Но не мога да го намеря, както и да е там нямаше много повече. И пак тая картинка. Даже не знам дали са го почнали...
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Дискусии Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 40, 41, 42  Следваща
Страница 1 от 42

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov