Graphilla.com :: Преглед на тема - проучвам: колко вървят заплатите в българия в момента?
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

проучвам: колко вървят заплатите в българия в момента?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки"
Предишната тема :: Следващата тема  

смятате ли, че положението в българия се подобрява? (имайки предвид заплатите, които взимат хората в различните сфери в момента...)
да
39%
 39%  [ 29 ]
не
60%
 60%  [ 44 ]
Общо гласове : 73

Автор Съобщение
abbadon



Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 137
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2008 3:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

UBS - Prices and Earnings - A comparison of purchasing power around the globe

2006 Issue
2008 Update

Prices (NY=100)
1.Oslo
..
53.Sofia
..
71.Kuala Lumpur


Domestic purchasing power(NY=100)
1.Copenhagen
..
67.Sofia
68.Manila
69.Dehli
70.Mumbai
71.Jakarta

53<67!

14,2% инфлация спрямо март 2007
_________________
..the pieces of the puzzel are waiting...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
BSC System



Регистриран на: 08 Сеп 2004
Мнения: 725
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2008 11:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

wicky написа:
За плочки, нали?


Не хванах идеята в това което каза.

Иначе секи има право да си циври колкото иска, заплатите според мене са добре, че всеки иска 5бона е ясно...

За всичко останало нз, не слушам такава музика.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
wicky



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4389
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2008 11:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре казваш... хъм...
Значи - да бачкаш по 13-14 часа на ден и да правиш някакви чудеса от храброст, при това не претупани а добре направени и накрая да чакаш да ти платят мижавите пари след месец - два с които ще покриеш сметките и заемите са добри пари ли? Чудя се дали ходиш на пазар в магазина? Щото съм забелязала, че напоследък суперите някак много умело изсмукват доста драматичен процент от парите. За нови дрехи - егати лукса :) И това стандарт на живот ли е? Определно заплатите трябва да са по-високи, особено, ако статистиката, която извадиха тук е вярна... Иначе с риск да се повторя, но си е направо обидно това положение.
_________________
Отрежеш ли крилата на жената, тя ще полети на метла !

http://wickyhouse.com

http://wickywelcome.blogspot.com/

http://this-and-that.eu/

http://tui-onui.blogspot.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2008 11:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

като баби сте се събрали и кой кво чул кво му казали, по-добре питайте бившите и настояши гурбетчии от форума, те ще ви светнат като 40 ватова крушка на трифазен ток вързана
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2008 11:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Уики, при средна работна заплата в страната около 500 лв, ти смяташ заплати от 1000-1500 ниски?
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2008 11:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Бързат хората, бързат. :))
Като лихварите стегнат примката, изведнаж парите се виждат адски недостатъчно. Което си е така.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2008 11:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

аз прудължаам да недоумявам смисъла на тази тема ... нашия труд не е като да береш чушки (макар, че и там сигур си има степенуване) ... нали тва уж е смисъла на капитализЪма, да няма уравниловка, сиреч "и всекиму според делата му" и според тва колко умее да се продава :)
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
wicky



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4389
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2008 12:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е тук си има степенуване бре mucho - ето зидаро-мазач взима доста добри пари, но те къщите са си важно нещо - не е като нашето драскане:) И определно е по-важно от даскалската професия или пък тази на лекарите. Всичко е точно! ;)
И да - определно 1000-1500 лв за подобна работа, кат нашата - ми се виждат доста малко ;) А какво да мрънкаме, кат милите лекари взимат по-малко (не броя лекарите-мафиоти, въпреки, че повечето май станаха такива).
Майка ми е с 25 години трудов стаж и е била и шеф - сега взима 400 лв от които й се приспадат одръжките. Това за мен не е нормално. А незнам какво ще стане, ако отворим темата за пенсиите :D
Леле... еми сори, ама ми се насъбра един по-тежък период и тази тема... хъммм
_________________
Отрежеш ли крилата на жената, тя ще полети на метла !

http://wickyhouse.com

http://wickywelcome.blogspot.com/

http://this-and-that.eu/

http://tui-onui.blogspot.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2008 12:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз лично мога да кажа, че съм бил и от двете страни на барикадата и точно поради тази причина, смятам темата за безмислена ... и тук според мен не трябва да се говори малко ли са, много ли са кинтите, а дали отговарят реално на заслуженото, защото сигурен съм, че всеки тук може да даде поне по един пример за дизайнер, заслужаващ всяка стинка от парите си, че и отгоре и за друг който не само, че не тряя зима кинти ами и да го убият с камъни и дръвйе и то ритуално туку насред жълтите павета ...

... ясно е, че има дизайнери и дизайнери, има работодатели и работодатели, тва което според мен все още не е съвсем изяснено у БиДжи е въпроса с ефективността и разбира се момента с недоуценяването на интелектуалния труд, който изначале би требало да е най-скъпия ;)
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2008 12:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mucho написа:
аз прудължаам да недоумявам смисъла на тази тема ... нашия труд не е като да береш чушки (макар, че и там сигур си има степенуване) ... нали тва уж е смисъла на капитализЪма, да няма уравниловка, сиреч "и всекиму според делата му" и според тва колко умее да се продава :)



Тя темата, Мучо, няма никъв смисъл изначално. Сибила пусна тука малко да наводни форума.

Със същия успех мога да пусна няколко теми

1. Проучвам доволни ли сте от лекарите? Стават ли по-добре нещата ? :)))

2. Дупките по улиците, как ви се струват? По-малко ли са или не? Щото май- надобре вървят нещата попитайте двама шофьори какво мислят.

хаха :))

пусни мухата и народа троши пръстите по клавира.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
жапанкъ



Регистриран на: 17 Сеп 2007
Мнения: 1944

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2008 12:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

който не вижда смисъл от тази тема да не се хаби да коментира.. толкова е просто. ама не, все трябва ад има кой да се оплаква и да е недоволен...

факт е, че заплатите са високи на много места и е озадачаващо, че мрънкането, което се носи стерео от всички посоки не спира, при положение, че хората май изкарват достатъчно за да си покриват нуждите. това ме провокира да се поинтересувам къде колко се плаща. защото, когато спреш комуникация с хора, които не са ти в средата малко загубваш представа как реално стоят нещата.

аз съм на принципа, че ако нещо не те кефи да го работиш - вместо да кесиш там и да се оплакваш, и да си недоволен, и постепено да се затвориш в себе си, да спреш да си вършиш добре работата, и да спреш да се радваш на живота или да се превърнеш в циник и непукист - неа сми. направо сменяй работното място. от друга страна, така няма да има кой да чисти тоалетните, да продава в магазинитер да работи в кухнята и т.н. явно, за да има равновесие, и да може да има богати и доволни от работата си хора, винаги трябва да има някой на който му е зле ситуацията, работейки за никви кинти, но някакси примирен с това. това, че всеки се продава, според възможностите си е факт също, но при положение, че хората нямат пари да дават исканото заплащане за к`во говорим? затова е добре да се знае къде-колко се дава, и за какво - за да са що-годе реални и исканите заплати.

има го и това, че ако на хигиенистите, нощните пазачи, работягите в цехове за чаршафи или боза, миячите на прозорци и пр., им плащат повече, май излиза, че реално недоволни няма да има. въпроса е да се покриват сметките и храната. ако остане и за благинки, толкова по-добре. а варианта за това е - да се дигнат заплатите, но това да не се отразява на цените на консумираните неща - ток, храна, вода или друго... обаче, ако цените останат същите няма да има пари да се плащат заплатите... въобще, сложнотийка. ама, в някои страни вече са постигнали баланс. :)

тази тема е полезна за хора, които не са доволни от позицията, която заемат, биха искали да сменят работното място и искат да знаят горе-долу как върви заплащането в различните професии. поне на месна почва. защото, това с което се е захванал човек не винаги е най-доброто за него. а при положение, че има и по-добро, че сметките и кредитите те притискат - все е по-добре да се ориентираш към преквалифициране или работа, където се плаща повече.

според мен ГОЛЕМИЯТ ПРОБЛЕМ в българия е, че цари някъв мнол противен, `оплаквачески` манталитет сред хората: всеки вини държавата, че му е виновна, мрънкя че не му плащат добре, че сметките му са високи или че в магазина цените са твърде завишени. има един лаф` не бой се от големи разходи, а от ниски приходи`.
ако недоволните просто спрат да мърморят и вместо това направят нещо за подобряване на ситуацията им в личен план, нещата ше станат по-добре за всички.

също така, ако дигнат минималната работна заплата над 1000 лв. положението ще стане много по-розово и бързо ще догоним чуждите стандарти. и друго - според мен, докато има хора, които се примиряват да работят за по 220лв.(минималният доход), нещата в родината все така бавно ще вървят към подобрение. щото, факт е, че `щом има кой да работи евтино, защо да се плаща скъпо на други?`

колкото до дали заглавието на темата е точно, подходящо или дали има смисъл от темата въобще, е тъпо да се обсъжда - защото имаше много смислени неща, които се казаха между другото.
_________________
www.grozen.com
grozen ent. fb page
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
spacer
bad ass panda


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2193
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2008 12:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Оооооо, да не почвам за дупките начи! То пътища на практика нямаме тука. Пък не може в Швейцария една годишна винетка да е 50 лева, пък тука да е 67 :)))))))))))


Иначе да кажа за кинтите. Ми те все не стигат :) Искам обаче да ни вдигнат и заплатите и цените по две, за да може като идеме някъде да не пиеме кокакола за 6 кинта :) Догодина може би нещо такова ще се получи, надявам се :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wicky



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4389
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2008 1:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

жапанкъ написа:
...
също така, ако дигнат минималната работна заплата над 1000 лв. положението ще стане много по-розово и бързо ще догоним чуждите стандарти. и друго - според мен, докато има хора, които се примиряват да работят за по 220лв.(минималният доход), нещата в родината все така бавно ще вървят към подобрение. щото, факт е, че `щом има кой да работи евтино, защо да се плаща скъпо на други?`

...


аха де!

И да доизясня - от моята си позиция! Аз не съм доволна дето взимам повече от средните пари, които се споменаха тука - та камули да слушам за това как им се плаща на хората по 200-300 лв! И за това как трябва да се примирим, че е зле положението щото да - върха бил 1500 лв за заплата! Така че съм съгласна със Сиб - не бива да се примиряваме ;) И да - държавата има сериозен проблем в това отношение!
И според мен - най-важното е да не зарязваме това в което най-ни бива и което ни е най-приятно и да се примиряваме с някаква досадна работа, защото там плащат много по-добре! От доста години съм си самостоятелна и сама се издържам, но компромиси в това отношение не правя нито в качеството на труда, защото наистинна има неща, които определно са по-важни от парите и ако човек е упорит - може да се справи и да балансира и с двете неща (нищо че от време на време ме хващат нервите и избивам на сантиментални и дълги писания:)))
_________________
Отрежеш ли крилата на жената, тя ще полети на метла !

http://wickyhouse.com

http://wickywelcome.blogspot.com/

http://this-and-that.eu/

http://tui-onui.blogspot.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Morty



Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2050
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2008 1:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

абе заплатите се вдигнаха но не колкото цените. жена ми е лекар, с 2 чужди езика, прави изследвания за левкемии /т.е. ако има съмнение дали наистина имаш или нямаш/. взима чистно към 350 - 400. зависи от пътеките. и да, не е доволна колко взима. ма след толкова години учене какво, да си смени работата и да стане преводачка ли? аз взимам над 1000, обаче само се занимавам с дизайна, препресса и подизпълнителите, чат пат и копирайта ...
_________________
pixel pixelu oko ne vadi
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Juana



Регистриран на: 20 Мар 2003
Мнения: 1052
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2008 1:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ValBo написа:
Уики, при средна работна заплата в страната около 500 лв, ти смяташ заплати от 1000-1500 ниски?

Ти пък не се прави, че не четеш един друг форум, където огромна купчина жени смятат, че 1500, че и повече, са ръба на мизерията!!! При положение, че децата им са в държавното образование.... :)))
_________________
... Днес изпитах мноо лошото чувсту докато заклиучвах вратата имах лошото чувству че зад мен има роуг в стелт...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kekata



Регистриран на: 09 Май 2003
Мнения: 2242
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2008 1:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

някой тука говори по едно време колк обило скъпо навънка, та и заплатите затва били там по-високи. Ми не е вярно. Поне като сравнявам БГ с Англия - ми че там цените са си като тука, дори и по-ниски! Говоря за цени в хранителни магазини. Да не споменавам, че електрониката е по-евтина. Да не казвам че дрехите са (понякога в пъти) по-евтини! Да не казвам (понеже гледам че доста хора са кредитни @#$-нери) че лихвите там са по-ниски :)
За заплатите - девелопер в ЕУ да бачка за 8 еур на час - смях! ето последно един e-mail получен по пощата за заплати в УК:
Цитат:
Dear Velichko,

Below we have listed the 50 new vacancies that match your requirements.
1 Snr Web Designer / Snr Front End Designer N.W London 30K-50K £30k to £50k pa + Bonus, h Hendon, Brent Cross, Mill Hill, Edgware, Watford
2 Oracle Application Designer (ERwin or Oracle Designer) £45k to £50k pa + bENEFITS Berkshire, Bracknell, South East, London, Surrey
3 AutoCAD Store Designer 45000 London
4 Front End UI Digital Web Designer - CSS £32k to £36k pa + benefits West End
5 Interior Designer £25,000 to £35,000 London
6 Interior Designer £27,000 to £40,000 London
7 Freelacne Commerical Designer £100 to £110 p/day + Freel London
8 Flash Designer (Flash, ActionScript, XML, JavaScript) - Lead £305/day West London
9 Interior Designer £27,500 to £35,000 London
10 Print Designer £24 to 30k West London
11 Web / Digital Designer, Farnborough, £25-£30k £25 to £30k Farnborough, Fleet, Camberley, Portsmouth, Southampton, London, Guildford, Woking, Basingstoke, Reading
12 Interior Designer £25,000 to £30,000 London
13 PCB Designer (Aviation)- Middlesex £28,000 to £30,000 Middlesex, London, Harrow, Enfield, Staines, Ealing, Potters Bar, Westminster, Sunbury on Thames
14 Middleweight Digital Designer, London (SW10), £27-£30k £27k to £30k South West London, Chelsea
15 GRAPHIC DESIGNER MARKETING (MATERNITY COVER) up to £45k pro rata Central London
16 STORE DESIGNER - Fashion Retailer £Competitive + bens Central London
17 Interior Designer £40,000 to £55,000 London
18 Temporary Works Designer Market rates London, Stevenage, Bristol
19 INTERACTIVE DESIGNER - PHOTOSHOP, XHTML, CSS, FLASH £175 to £200 p/day City of London
20 Middleweight Interaction Designer / Prototyper £20000 to £55000 London
21 Publications Manager £30k to £39999 pa + £36,00 North London
22 Production design Engineer £28.000 to £30.000 London, Essex
23 vb.net developer £35k.00 to £40k.00 pa + + City of London
24 Junior vb.net £25k.00 to £27k.00 pa + + City of London
25 net developer £35k.00 to £40k.00 pa + + City of London
26 Client Side Developer (JavaScript, CSS, HTML) - London £30 to 33k dep on exp. Central London
27 Site Manager 40000.00 London
28 Front End Web Developer £30k to £37k pa + Bens London
29 UI Developer / Web Developer (AJAX) - Berkshire £35k to £45k pa + + benefi Berkshire, West London, Surrey, Buckinghamshire, Home Counties, Middlesex, Reading, Maidenhead, Bracknell, Slough
30 Mechanical Design Engineer / Senior Mechanical Design Enginee £30k to £40k pa + pension, london
31 Intermediate and Senior Electrical Design Engineers £28500 to £40k pa + pensio london
32 Mechanical Design Engineer (Special Purpose Machinery) £30 to 35K+Bens South East, London
33 Sales Executive / Area Sales Manager 40000 South East, Bedfordshire, Buckinghamshire, Hertfordshire, Essex, Kent, Berkshire, Surrey, Sussex, Hampshire, Oxfordshire, Home Counties, London, East Anglia, Norfolk, Suffolk, Cambridgeshire
34 Field Sales Executive / Business Development Manager 30000 South East, Bedfordshire, Buckinghamshire, Hertfordshire, Essex, Kent, Berkshire, Surrey, Sussex, Hampshire, Oxfordshire, Home Counties, London, East Anglia, Norfolk, Suffolk, Cambridgeshire
35 Calypso \ Java Team Leader Market Rates + Bonus + Be City of London
36 Associate (architecture) £45,000 to £60,000 London
37 CAD Technician Circa £30/hour Euston
38 Showroom Administrator 19000 negotiable London
39 Architectural Technologist £35,000 to £40,000 London
40 Assistant CDM Co-Ordinator £25,000 to £35,000 London
41 Architect - Qualified £27,000 to £37,000 London
42 Senior Development Project Manager - West London £50000 to £75000 / annum West London
43 Intermediate Technical Support Contract or Permanent London
44 Intermediate Technical Coordinator Up to £43K London
45 Store Manager - White City £25k to £30k pa + Bonus + London
46 Maintenance Electrician - Foot Mobile To £28,000 London
47 Software Developer / Software Developer Team Lead x 2 £55k to £60k (neg) London, Staines, Middlesex, Twickenham, West London, Harrow, Surrey, Hounslow, Kingston Upon Thames, Reading
48 Highway Design Engineer Circa £32/hour Euston
49 Network Solutions Project Consultant Neg London
50 Project Assistant Based on experience Euston

Skills:
Must include designer
Location:
within London


Cancel This Jobs-by-Email
[/code]

Трябва си дигаме стандарта тука, няма друг начин, прави са момичетата. Иначе трябва ходим към УК, там вече не е трудно да се почне работа :)
_________________
www.velichkovelikov.com
www.pured.co.uk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2008 2:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Айде пък да не споменавам пък кави са в Англия цените на квартирите и колко струва една бира в заведение. Цигари. Автомобил. Даже градси транспорт. Супермакетите навън са за бедни студенти.

Навън е по-лесно, не евтино, да живееш както живееш тук - да пазаруваш и ядеш от супермакет, да не мизерстваш, да си позволиш нещо гсм-че, кецове, дрешка. Щото за тази цел можеш да работиш и в Макдоналдс и пак ще си го позволиш, тук -не.

Айде да видим обаче, ако искаш да се докопаш до така желания "висок стандарт" какво правим?

Щото според мен "висок стандарт" не означава да можеш да си земеш кецове глоуб и куад кор бачкайки в супермаркет. Колко ти коства да си купиш жилище, да поддържаш кола, някой ден децата ти да учат в свястно училище? Доста повече от 2000 евро на месец, така си мисля. Така че там евтините цени на стоките от първа необходимост изобщо не значат, че живота е евтин. А си излязъл от супера са те почнали.
_________________
http://exlbrs.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2008 2:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми ходете в УК кат искате бе, нали затва е темата?
Да не се мрънка ами да се действа?
То характерното за парите е че за да се дадат трябва да се вземат отнякъде или не?
Вдигаме стандарта дружно? Юруууууш! :)))) хахаха кефите ме много.

Къ я мислите тая работа не знам.

Нали трябва за да вдигнеш заплатите двойно клиентите ти да платят двойно?
Ако рекламна агенция си вдигне цената на труда x2 примерно клиента ша каже """" ти луд ли си бе? аз ще си го направя за тия пари в Publicis Paris, или в BBDO London или не знам къде си дето имат редица световни награди за реклама

Ако студио си вдигне цените двойно агенциите ще си намерят друго студио.

И ти вместо да се сложиш на хората си щото им трябват пари ще трябва да ги уволняваш.
Баси наивниците има тука. :) Те така стават нещата... с искане?
Хехехе :) Наистина е Фън темата.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kekata



Регистриран на: 09 Май 2003
Мнения: 2242
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2008 2:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

JoiNT_NaTuRe написа:
Айде пък да не споменавам пък кави са в Англия цените на квартирите и колко струва една бира в заведение. Цигари. Автомобил. Даже градси транспорт. Супермакетите навън са за бедни студенти.

Навън е по-лесно, не евтино, да живееш както живееш тук - да пазаруваш и ядеш от супермакет, да не мизерстваш, да си позволиш нещо гсм-че, кецове, дрешка. Щото за тази цел можеш да работиш и в Макдоналдс и пак ще си го позволиш, тук -не.

Айде да видим обаче, ако искаш да се докопаш до така желания "висок стандарт" какво правим?

Щото според мен "висок стандарт" не означава да можеш да си земеш кецове глоуб и куад кор бачкайки в супермаркет. Колко ти коства да си купиш жилище, да поддържаш кола, някой ден децата ти да учат в свястно училище? Доста повече от 2000 евро на месец, така си мисля. Така че там евтините цени на стоките от първа необходимост изобщо не значат, че живота е евтин. А си излязъл от супера са те почнали.


Пич, не знам дали си сигурен за кво говориш... аз ще кажа цените:
наем за двойна стая - около 250 лири на месец, за човек, всички разходи са включени - ток, вода, газ, ТВ, Интернет.
квартира - цяла къща, с двор, със 2 спални, една единична стая, отделно хол, кухня, антре, две тоалетни, баня(всичките са с нормални размери): около 1000 лири на месец (2500 лв) говоря за 4-та зона, Лондон, в малките градове е по-евтино.
Ще кажа само, че да изплащаш горната къща трябват около 7-800 лири на месец. Струва около 200 000 лири, изплаща се за около 25 години.
За бирата - Гинес, голяма - 2.2 лири (толкова долу горе е билет за градски автобус). Цигарите са от 3 до 5 лири, ама ги броя за екстра :) не ме вълнуват. Автомобил - сестра ми преди две седмици си купи Рено Меган 1.9 ТД, 1998 год за 420 лири. Годишния му данък е 92 лири, технически преглед - 35 лири. Седмично, ако караш дизел разхода излиза около 20 лири.
Хайде сега погледни заплатите, които съм пуснал по-горе и си направи една груба сметка.
Колкото до супермаркетите - ами оттам обикновено си купува човек храна. Ти откъде купуваш?
_________________
www.velichkovelikov.com
www.pured.co.uk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kekata



Регистриран на: 09 Май 2003
Мнения: 2242
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2008 2:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

@Био - сори пич, ама нещо не мога да те разбера. Аз лично съм си доволен от заплатата, не мрънкам. Темата е такава - да се установи някаква рамка на заплатите в нашия занаят в БГ - нищо лошо не виждам. Колкото до УК - ами който иска - ходи, хубавото на нашето време е, че пазара на труда доста се отвори, избор има всеки. Аз лично ходих, работих, видях, искам си в БГ - тука си се чувствам добре, не живея за да се къпя в пари. На по-елементарни неща се радвам. Но пък това не значи, че ми харесва, като гледам как някой работи за без пари, заслужавайки повече. Има някои много интересни неща в БГ. Например - продаваме стоки на международния пазар, на цени МНОГО близки до тези в другите ЕУ страни. И чуваме (от работодатели) как не могат да се вдигнат повече заплатите... е как става тоя номер?! продаваш в ЕУ, на Европейски цени, а не можеш да дадеш европейски заплати. Ми не мисля , че е щото няма откъде. По-скоро - няма желание. Говоря за фирми - производители, на които и оборудването е топ и пазара плаща достатъчно. Що така?
_________________
www.velichkovelikov.com
www.pured.co.uk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки" Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 5 от 7

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov