Graphilla.com :: Преглед на тема - Ноутбук за странстващи дизайнери и фотографи
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Ноутбук за странстващи дизайнери и фотографи
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Новини, интервюта и уроци
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Nixon



Регистриран на: 19 Дек 2002
Мнения: 886
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Сеп 01, 2008 12:35 am    Заглавие: ммм Отговорете с цитат

martisimo, не знам какво си конфигурирал за $7000, но не мисля че е чак толкова необходимо. Ако ти трябва мобилна работно място наистина, и смяташ че ще имаш работа, аз бих взел малко по-слаба машина (двуядрена), външен хард, 20 инчов LCD монитор (от по-изчистените), таблет и безжична мишка + клавиатура. Вярно че малко още 1-2 кашона в багажника, но ако имаш кола, не мисля че е толкова страшно.

W700 според мен е основно за презентации и работа по проекти на място при клиент примерно. Иначе за композитинг този монитор е ОК, но при по-дълга работа много изморява очите, пикселите са дребни.

A иначе както казва snooper, наистина не си е нито работа, нито почивка ако ти се налага да налага да носиш такова нещо някъде... Но пък аз си мисля, че ако работиш по външни проекти, екипа ти е "вързан" с интернет, спокойно може за лятото да се пренесе човек на морето :)
_________________
Критиката е хубаво нещо, за хубави неща...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
martisimo



Регистриран на: 22 Яну 2006
Мнения: 32
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Сеп 01, 2008 12:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Nixon, имам приятел, който си пътужа от Англия до софия и обратно когато му скимне и си носи само едно малко куфарче с дрехи и подобен лаптоп.. наистина както казващ ти ако си вземе чвек по ефтин лаптоп и отделно тези екстри ште му излезе по ефтино но това е и същността на този че всичко ти е под рака и не мъкнеш хиляда глупости иначе откъм надуване реших да го видя колко най скъп излиза та само хард диска който сложих за системен специален 64 гигабаитови супер бързи и е по 900 долара единия и като сложиш максималната рам и тн и става толкова естествено че ако бих копувал такова чудо няма смисъл да го натоварвам с толкова имайки на предвид че надали ще го натоваря някога толкова :) но не се знае де :) все пак лаптопа би бил заместител за малко време на персоналния компютър вкъщи по време на почивка презентация с клиенти и тн. но както при моя приятел при него е основния инструмент лаптопа и определено му трябжа максимално мощен. та както и да е де.. всичко е въпрос на нужда. това което ми хареса за този е че е всичко в едно и няма смисъл да мъкна осхте глупости. а и някак си отдавна си мечтаех за подобна машина да пуснат по принцип на пазара да се сетят и за нас производителите на лаптоп. на HP сам ги гледал пак с Quadro видео карти и тн но не са чак толкова надути като възможности а цените са същите за по малка производителност. колкото за монитора този монитор е за работа с графики и 3д а не за чат и интернет. предполага се че над 50% ще се ползва за обработка на изображения и 3д което не е проблем за очите проблемат е ако трябва да чете човек текстове на такъв монитор. но и това си има няколко решения не са перфектни но вършат работа. въпрос на нужди просто. на мен лично за сега не ми трябва винаги съм бил почитател на по тежката артилерия вяро не мога да я мъкна със себеси но поне кърти :) а и е доооста по ефтина :) всичко с времето си.. един приятел беше ми казал на руски но не се сещам как се казва .. но превода е "ще поживеем-ще видим :)" та което казах за поефтиняването на тези стоки както виждате става и вапрос на време е просто ина този продукт да се нормализират цените. IBM пускат продукт доста по мощен и с повече екстри и тн от продукт на същата цена от HP въпрос на време е просто. аз го слагам до година примерно :)
_________________
The life itself is a 3D experiance but with better resolution :) so lets play more LIFE less GAMES
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Пет Сеп 19, 2008 1:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Бе аз от няколко месеца бачкам само на лаптоп. С външен монитор и клавиатура в офиса, естествено. Всеки ден си го нося от нас до работа с рейс, с колело или пеша. И вечер като ходим по кръчми пак с него.
Лаптопа ми струва 1800кинта с ддс и си е повече от достатъчен за работа.
Минах и на виста (не се смейте :D по-удобна е от хп) и чак сега 2-те гиги рам взеха да отесняват... мисля за 3, но не повече.
двуядрен процесо 2.1 3мб кеш, 5400рпм харддиск, нвидия 8600гт 256 мб и т.н.

Може да имаш много повече скорост, да, но това е абсолютно достатъчно за комфортна работа и определено предостатъчно за мобилно пц.
15-те инча стигат, стига резолюцията да е 1440х900.
Та тея извънземни булшитз някъде другаде... А батерията колко им трае някой попита ли на тея мобилни станции?
_________________
http://exlbrs.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
minimiro
Ксараджия


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1974
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Пет Сеп 19, 2008 1:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз от година и половина съм така...
само че се постарах повече и в 13" натрясках сериозна машина дет си реди билборди 1:1 на 200dpi

1280х800
Core2Duo na 2.2 s 4Mb L2 HT na 800FSB i 4G ramec DDR2 na 800Mhz
SATA HDD na 7200 s 16Mb kesh
i DVD RAM ustroistvo - голема шукария, видиш DVD-то кат 32Бит ФАТ и пишеш и бришеш в реално време както на ХДД

пък исках да е 13-ка щот е кило и половина и е дребен и моа си го суркам насекъде....
пък и устисква 3,30 на батерия коет си е файдица
Да не говорим че му свикнах на ъгъла на гледане и предпечат зех си редим на него
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Пет Сеп 19, 2008 6:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

йеп, тва си е далавера, ма тогава като цена не ми лягаше.
абе в настолно пц виждам смисъл за наистина производителни многопроцесорни машини за рендеринг, примерно.
Останалото като изисквания се покрива от ноутбуците.
Да не говорим, че са по-тихи и автоматично ти дават втори дисплей за квото си искаш.
И като станеш от пц-то и искаш да бачкаш вкъщи всичко ти е 1 към 1. Не да прехвърляш файлове нон-стоп, независимо ква синхронизация ползваш. Цветни профили, програми, всичко.

А и музиката ти се пази най-вече :D
_________________
http://exlbrs.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Новини, интервюта и уроци Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov