Graphilla.com :: Преглед на тема - Gametwister3
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Gametwister3
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
GameTwister



Регистриран на: 20 Ное 2006
Мнения: 53

МнениеПуснато на: Вто Дек 30, 2008 4:30 pm    Заглавие: Gametwister3 Отговорете с цитат

Здравейте,Весела Нова година!!!
Казвам се Ян Новаков от София съм.Кандидатствам за права - Графики.Тук са последните ми произведения.Критиките са добре дошли.Това е третата моя тема.

[IMG]
http://i41.photobucket.com/albums/e296/YaneNovakov/magiosnik.jpg[/IMG]




















Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
GameTwister



Регистриран на: 20 Ное 2006
Мнения: 53

МнениеПуснато на: Вто Дек 30, 2008 4:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Yaroslav Kuzmin



Регистриран на: 28 Юли 2007
Мнения: 395

МнениеПуснато на: Вто Дек 30, 2008 10:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

здравей, честита и на теб... на колко си години? имаш хубави неща. имаш добри попадения като цвят и идея, но навсякъде имаш анатомични грешки и композиционни. рязанията ти не са убедителните. пропорциите на фигурите също. трябва да обмисляш замъгляванията да са на подходящите места, а не навсякъде, под дрехите не навсяъде формата на мускулатурата е убедителна. не ги завършваш. трябва да доработиш материалността, както на рицаря трябва материята с шлема и перата отгоре трябвада подчертаеш по-дбре блясъците на метала и фактурата, защото на някои места изчезва материалността,която е добре направена на другите места. степенувай по-добре плановете. и мисли за функцията на действащото лице в илюстрацията, да изразява действието по-убедително. Например не те ли притеснява в този синкав мъж с куб вместо китката защо се е озовал там. При орка със щита ръката зад него не може да се побере, поне покажи как излиза лакътя зад него, пък на предната която е хванала меча в областта на китката ставите си показал прекалено меки. не трябваше и да режеш така цялата фигура, можеш да я доработиш като добавиш пространство отдолу и дорисувах краката как са стъпили. бягащия човек не е добре, защото не е стъпил е първото, второто е, че е неубедителна поза и действие. физиономиите,които правиш са ми малко безлични. офф ...виж рисувай много анатомия - костна система, скици на цял ръст фигури, шлайфай детайла. и лъв с конско тяло мхм... не е добро съчетание....мисли върху идеята....успех...можеш повече.
_________________
you may bark, but you'll never sing!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
NOX



Регистриран на: 26 Фев 2003
Мнения: 2140

МнениеПуснато на: Вто Дек 30, 2008 10:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

". и лъв с конско тяло мхм... не е добро съчетание..."

E, ubavo e, 4e si imame SEM...
_________________
"... човек се влияе, а средностатистическия човек се влияе дори повече." wi-flip-ff
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
GameTwister



Регистриран на: 20 Ное 2006
Мнения: 53

МнениеПуснато на: Пет Яну 09, 2009 12:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Yaroslav Kuzmin написа:
имаш хубави неща. имаш добри попадения като цвят и идея
Благодаря.Сега анатомията не ми е най-силната част, но са ми казвали, че рисунките са ми анатомични.Искам да ми покажеш каде съм рязал на стави, защото не си прав за ''неубедителните рязания''.
Yaroslav Kuzmin написа:
Например не те ли притеснява в този синкав мъж с куб вместо китката защо се е озовал там
- Пие бира.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Yaroslav Kuzmin



Регистриран на: 28 Юли 2007
Мнения: 395

МнениеПуснато на: Пет Яну 09, 2009 1:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

все по-малко ми се занимава с обясненията по-принцип, но ще ти напиша - да вземем за пример лакътната става, която в свито положение към нас явно си показва ръба(самия лакът), което при изобразяването трябва да си личи, че е твърдо(изобразява се с рязък ръб - по-рязък от тези на залавните места при мускулите, нали знаеш, как всяко едно от влакната се залавя за костната тъкан - ръбовете им са мо пмеки на всяко едно влакно. Да разгледаме протегнатата ръка на орка - тези мускули, които ни идват най-напред към нас имат по-силен ръб в залавното място отколкото лакътната става малко вляво, същото става и в областта на китката, освен, че дъгата на костите там трябва да е извита навън, което при тебе е точно обратното, защото четвъртата кост хлътва навътре, но за твърдостта има, просто ги подчертай рязко, също така икостта на предмишницата, където ти е като топче, освен, че е по-малко, а и по-твърдо. да се върнем пак към пръстите - имат някаква обратна перспектива, защото незавиват както трябва, а имат повече светлина от горните кости. ето на следващата картинка, колкото и да е странно, но ръцете там са ти изключително по-добре направени от тази по-горе. При другите, незнам при този син чичо трябва да подчертаеш възловите моменти на гръдната клетка с мечовидната кост отдолу, виж анатомията на предмишницата, защото мускулните влакна там са доста по-малко - в горната част, където имаш пронация(завъртане навътре) - те са 2групи и се залавят зад бицепса, докато долу в лакътя имаш още 2 влакна, които се връзват към лакътната става. виж на 2-та колко са добре ръцете, пък колената са меки, защото не си подчертал чашката и залавните места на четириглавия мускул на коляното, същото важи и за главите. костните изпъкналостите са доста по-важни от мускулните съединения, ако направиш изсушен човек като външност подчертавайки скулите и костичката на носаи на челюстта или на челото - ще изглежда доста по-стабилно от това да направиш увиснали мускули, които няма да мога да се заловят никъде. Това е за чистата анатомия, за деформациите може да имаш право, при този дъжащ черепа, а и виж колко по-добре е самия череп от неговата глава.
_________________
you may bark, but you'll never sing!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
GameTwister



Регистриран на: 20 Ное 2006
Мнения: 53

МнениеПуснато на: Съб Яну 10, 2009 2:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Yaroslav Kuzmin написа:
и виж колко по-добре е самия череп от неговата глава.
И черепът и главата са еднакво добри. Деформирани са и двете, въпреки че едното е череп, a и черепът има коса, което e доста откачено не мислиш ли? Според мен орка важи и така, но мисля да го коригирам малко в бъдеще...Не знаех, че мечовидния израстък е толкова важнен. Даже не стърчи... и на някои хора е доста малък. Гръдна клетка = Гръден кош? Колената са доста трудни, доста интересни. При жената ще ги подчертая... Жената и останалите неща са правени от един човек, който знае анатомия на едно и също ниво,което теб не те задоволява.Чух ти мнението по върпоса - антомия. И все пак долавям нещо лично в постовете ти. Предлагам ти да ми пишеш на ЛС - лични съобщения. :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maceman
nightWoWalker


Регистриран на: 14 Яну 2003
Мнения: 4421
Местожителство: Ironforge

МнениеПуснато на: Съб Яну 10, 2009 3:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

GameTwister написа:
..... Предлагам ти да ми пишеш на ЛС - лични съобщения. :)

отваряш тема в представяне и искаш да ти пишат на лична?!?!
рано ти е още за спец форума.....
_________________
... gief more epix ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Yaroslav Kuzmin



Регистриран на: 28 Юли 2007
Мнения: 395

МнениеПуснато на: Съб Яну 10, 2009 5:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

maceman е прав (wait)
_________________
you may bark, but you'll never sing!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
GameTwister



Регистриран на: 20 Ное 2006
Мнения: 53

МнениеПуснато на: Съб Яну 10, 2009 6:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Yaroslav Kuzmin написа:
maceman е прав (wait)
Реших малко да се пошегувм.. с ЛС то :).На 19 години съм, а ти на колко си Ярославе?
@Maceman - Мисля, че се получи гласно неодобрение от колкото негласна възхита :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Yaroslav Kuzmin



Регистриран на: 28 Юли 2007
Мнения: 395

МнениеПуснато на: Съб Яну 10, 2009 8:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

има ли значение :( айде, успех
_________________
you may bark, but you'll never sing!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
GameTwister



Регистриран на: 20 Ное 2006
Мнения: 53

МнениеПуснато на: Съб Яну 10, 2009 11:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Yaroslav Kuzmin написа:
има ли значение :( айде, успех
Благодаря ти за постовете Ярославе!!!Бяха като библия за мен...Няма значение на колко си години за мен:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maceman
nightWoWalker


Регистриран на: 14 Яну 2003
Мнения: 4421
Местожителство: Ironforge

МнениеПуснато на: Пон Яну 12, 2009 8:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

имаш изградена цветова култура, добре изграждаш обеми- работите ти куцат на ниво композиция и особено анатомични подробности....
даже фигурата да е фентъзи и да търпи деформации, мускули и пропорции трябва да се правят убедително...
_________________
... gief more epix ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
GameTwister



Регистриран на: 20 Ное 2006
Мнения: 53

МнениеПуснато на: Вто Яну 13, 2009 10:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Анатомични подробности ми звучи по-стряскащо, сложно отколкото просто анатомия. Гледах композициите ми да приличат на композиции на хора от форума - е сега не се е получило. Пропорциите на някои от нещата са .... - е не сега не се е получило. Ако имаше някоя истинска мацка в темата ми щеше да се получи по-интересно представяне - е сега не се е получило.

@maceman - 10x
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
жапанкъ



Регистриран на: 17 Сеп 2007
Мнения: 1944

МнениеПуснато на: Сря Яну 14, 2009 2:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ц, ц...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
velinov



Регистриран на: 17 Сеп 2004
Мнения: 3975
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Сря Яну 14, 2009 10:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Още работа те чака... Работиш добре с цвета, но за да пресъздадеш обем на който зрителя да повярва трябва да имаш ясна представа за структурата на една фигура. Навлегни на тренировките в това отношение и зарежи цвета и желанието си са направиш картинка подобна на някой от художниците които харесваш. Не слагай каруцата пред коня. Имай търпение и наблегни на анатомията. Също така никакво цвилене от недоволство, че не сме признали гения ти. Опасен капан за всеки, който си повярва прекалено много. Успех!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
GameTwister



Регистриран на: 20 Ное 2006
Мнения: 53

МнениеПуснато на: Пет Яну 16, 2009 9:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

@velinov - 10x
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
GameTwister



Регистриран на: 20 Ное 2006
Мнения: 53

МнениеПуснато на: Пет Мар 20, 2009 1:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
GameTwister



Регистриран на: 20 Ное 2006
Мнения: 53

МнениеПуснато на: Пет Юни 25, 2010 1:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

[img] http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs067.snc3/13467_1373134936450_1474103589_30993344_7405652_n.jpg[/img] [img] http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs067.snc3/13467_1373135016452_1474103589_30993346_5454453_n.jpg[/img] [/img]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
GameTwister



Регистриран на: 20 Ное 2006
Мнения: 53

МнениеПуснато на: Пет Юни 25, 2010 1:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

[img] http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs067.snc3/13467_1373134936450_1474103589_30993344_7405652_n.jpg[/img]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov