Graphilla.com :: Преглед на тема - Открадната работа!!!!!!
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Открадната работа!!!!!!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
SIMPLI



Регистриран на: 22 Ное 2002
Мнения: 1175
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2008 9:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Малък, по твоя въпрос с картичката правиш следното: зимаш адресите на сички други, дето като теб са получили картичка от твоите клиенти и им изпращаш същата картичка, ама с подходящ текст, от който да разберат кой е автора ... после да те съдят, ако искат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2008 10:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

SIMPLI написа:
Малък, по твоя въпрос с картичката правиш следното: зимаш адресите на сички други, дето като теб са получили картичка от твоите клиенти и им изпращаш същата картичка, ама с подходящ текст, от който да разберат кой е автора ... после да те съдят, ако искат.

как само ме изпревари...
_________________
www.vrabchev.com
www.slideman.net
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
жапанкъ



Регистриран на: 17 Сеп 2007
Мнения: 1944

МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2008 11:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ако направиш това, ще си направиш много лоша самореклама. недей.
_________________
www.grozen.com
grozen ent. fb page
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Вто Дек 23, 2008 11:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

жапанкъ написа:
ако направиш това, ще си направиш много лоша самореклама. недей.


Тук няма как да не се съглася с жапанката. Не ги слушай тия кибици, на чужд гръб и 100 тояги са малко ;)
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
SIMPLI



Регистриран на: 22 Ное 2002
Мнения: 1175
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Сря Дек 24, 2008 12:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

"минимиро предоставя за ползване тази коледна картичка на всички, които не могат да си го позволят като дизайнер"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Дек 24, 2008 12:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе като се замисля, май наистина първосигнално реагирах, но е гадно да знаеш че с бездействието ги караш да се чувстват по-велики от теб и безнаказано да ти се подиграват.
_________________
www.vrabchev.com
www.slideman.net
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
M0



Регистриран на: 13 Дек 2005
Мнения: 680
Местожителство: Paris

МнениеПуснато на: Сря Дек 24, 2008 12:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

SIMPLI написа:
"минимиро предоставя за ползване тази коледна картичка на всички, които не могат да си го позволят като дизайнер"


dobro !!!

...no az mislq, che ne im dreeeeme. Taka, che Zing mnogo mudro ti go rekna. Po nqkakuv stranen zakon se narejdat neshtata, taka che vinagi imash vuzmojnost da im go ... . Togava reshavai dali imash jelanie ili ne !
_________________
"...Най-добрата околна среда за човека е свободата. ..." - Вацлав Клаус
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
manolchev



Регистриран на: 04 Авг 2007
Мнения: 290

МнениеПуснато на: Сря Дек 24, 2008 5:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Един съвет към всички вас. Подобен тип дела и легални действия са загубен мач. Просто защото ще изхарчите много повече пари и нерви отколкото .. е нужно.. незнам как да го формулирам.

Моя съвет - Намерете си добър адвокат, който да ви състави един приличен непробиваем текст, на който само да му сменяте да кажем, вида услуга или стока която ще предложите (илюстрация, сайт, лого) и Винаги го слагайте под носа на клиента ви, и изисквайте подписа му. Така ще имате двустранна конвенция, която има много голяма тежест в съда, и може да бъде ползвана (не дай Боже) в по-горните ситуации.
Същността на това което казвам е следната - Направете така, че клиентът ви да бъде предупреден формално, чрез договор или неформално, че ще последват последствия и че не може да се ебава с вас. Взимайте превантивни мерки.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
жапанкъ



Регистриран на: 17 Сеп 2007
Мнения: 1944

МнениеПуснато на: Сря Дек 24, 2008 6:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

мда. това си е най-добре като вариант, но аз поне имам голяма преграда когато ми връщат пари, които съм дала назаем.. никога не ги броя пред човека, който ми ги връща - първо, щото за да не демонстрирам, че не му вярвам, второ за да демонстрирам че му имам пълно доверие.. по същия начин подхождам към клиентите си.. когато ме потърсят по работа не им поставям подобни условия още преди да свърша работа - първо, за да не ги карам да се чувстват неудобно и второ, защото подобен договор ме кара да изглеждам в очите им като голяма работа, а недай си боже после да се изложа я със срока, я с друго - и ще си подроня афтортетъ малко повече, отколкото без договоръ..

но, кво да обяснявам... проблема е в моя телевизор.. един такъв договор винаги е добро решение, стига да имаш очи да си поискаш да ти го подпишат. :) хихи. отивам спъ. лека нош..
_________________
www.grozen.com
grozen ent. fb page
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
HEA



Регистриран на: 20 Окт 2005
Мнения: 1244

МнениеПуснато на: Сря Дек 24, 2008 12:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нормално към приятел да се подходи с нужното уважение и доверие, но като говорим за клиент, който по подразбиране е опериран от морал и етика, то човек е хубаво да има някакъв документ във вид на договор или възлагателно писмо - просто така за всеки случай.

Но, като погледна назад, най добре е работило при мен авансовото плащане преди стартиране на дадена поръчка.
_________________
Keep It Simple
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Дек 24, 2008 6:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Най-добре си е договор, в който е опоменато авансово плащане, изходни материали, корекции и всички необходими неща за да се започне работата, след което започва да тече срока и всяка промяна да се заплаща. Та този вариант не само на непознати клиенти, а и на роднини го препоръчвам, за да си запазите приятелските взаимоотношения. Често липсата на тези точки води до неприятни последствия, разваляне на отношения и неприятно чувство, защото липсата на договор, кара хората да очакват повече от другия за по-маллко, да не говорим, че така и лесно може да се пренебрегнат всякакви уговорки, а хората "забравят" уговорките.
_________________
www.vrabchev.com
www.slideman.net
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Дек 24, 2008 7:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

та да се върна на темата ... все още е рано да се каже, но мисля че ще има битка с тез сладури, които иначе и билборд са си пуснали :)


_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
SNUFF



Регистриран на: 22 Май 2007
Мнения: 525
Местожителство: Munich

МнениеПуснато на: Сря Дек 24, 2008 7:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

оооо баси наглите типове!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
TchudO



Регистриран на: 02 Фев 2005
Мнения: 1175

МнениеПуснато на: Сря Дек 24, 2008 8:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

курчовци ша крадът ми виш им портфолиото деебеш
_________________
Кой е най-високо летящия бозайник?

КАТЕРИЧКАТА НА СТЮАРДЕСАТА
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dreamer



Регистриран на: 25 Юли 2003
Мнения: 3548
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Дек 29, 2008 10:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

mucho написа:
...иначе и билборд са си пуснали :)...


Забелязах втори, на бул. Каблешков до пазара в кв. Борово... Действат със замах?!?! :))
_________________
.


Dreamerworx.com
-------------------------------------
Steps Of Inspiration
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Дек 29, 2008 6:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dreamer написа:
... Действат със замах?!?! :))


аз също ;)


_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
manolchev



Регистриран на: 04 Авг 2007
Мнения: 290

МнениеПуснато на: Пон Яну 19, 2009 2:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

По темата : http://www.mayavifxn.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
_sasho



Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 1579
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Яну 19, 2009 5:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Явно това е най-харесваното лого в света.
_________________
www.skachkov.eu
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Яну 19, 2009 10:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ааааааа еееееееее тука крилата са други, тва си е уригиналну + тва тез сладури праат и логута тъй, че ... ;)
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov