Graphilla.com :: Преглед на тема - CS4 on MAC cannot connect to Version Cue CS3 Vista
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

CS4 on MAC cannot connect to Version Cue CS3 Vista

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
FPrint



Регистриран на: 23 Юни 2004
Мнения: 709
Местожителство: San Francisco

МнениеПуснато на: Сря Яну 21, 2009 5:03 pm    Заглавие: CS4 on MAC cannot connect to Version Cue CS3 Vista Отговорете с цитат

Е такава простотия няма! Не мога от мак ЦС4 пакет да се вържа към вершън кю сървър ЦС3 под Виста! Сега какво, трябва да ъпдейтвам и сървъра ли? ДАМН ИТ!

Някой има ли подобен проблем/решение?

П.С. Става дума за легален софтуер... а ъпдейта е майка си и баща си, дамн ит!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Сря Яну 21, 2009 7:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

От това вершън кю, само проблеми съм видял
д ане го бяха пускали изобщо тия от Адоб

Виж дали няма някой ъпдейт за сървара
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Пет Яну 23, 2009 11:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

не мога да помогна или да кажа нещо смислено по проблема ти, ама... ако не ти е проблем, дай някакво мнение - тая система удобна ли е за работа? тука 3ма човека понякога работим на едни и същи файлове (примерно темплейтен файл, който трябва да се промени за конкретен клиент), като всеки си държи копия на диска (рядко на сървъра) - ноо... след примерно 40тия проект (или след 40тата промяна на темплейта) нещата почват да се омазват и да се забравя коя е последната версия и кой я има. таз джаджа как точно работи - щот на сайта на адоби не пише нищо смислено, а аз нямах досега нерви и време да се ровя по-задълбочено :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
FPrint



Регистриран на: 23 Юни 2004
Мнения: 709
Местожителство: San Francisco

МнениеПуснато на: Пет Яну 23, 2009 3:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Version Cue е изключително удобен и лесен за работа, защото виззуално можеш да видиш всяка промяна по версиите, която някога е била закачена на сървъра. Единственият проблем е, че няма автоматично настройване на бекъпи на проектите, а трябва ръчно да минава някой след всеки проект да му каза кога и по колко архив да прави.

За колективна работа е повече от благина - аз затова и направих един отделен сървър на работата, че сме и ние няколко човека и събирането на финална версия от компютрите като цяло е ужас.

Сега всичко се вижда от всички, на самият сървър се влиза през Бриджа или директно от Фотошоп/Илюстратор/Индизайн.

Само дето аз съм с ЦС4 на Мак, а всички други са на ЦС3 под Уиндоус, включая сървъра, и аз съм преебан да не мога да го достигна, щото от Адоби са решили да не го поддържат!

Като цяло - това е най-лесната система за запазване на версии за графични файлове и най-удобната за група от дизайнери. Пробвай да отделиш около 30 минути за да си пуснеш един сървър, настрой го да създава автоматично потребители, след това всички влизате в сървъра през бриджа и започвате да си слагате проектите... само трябва да си изработите правила за презаписване на версия и какви коментари да има, за да не се бъркате :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Пет Яну 23, 2009 3:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

FPrint написа:

Само дето аз съм с ЦС4 на Мак, а всички други са на ЦС3 под Уиндоус, включая сървъра, и аз съм преебан да не мога да го достигна, щото от Адоби са решили да не го поддържат!


ето на виждаш ли?! ти си вируса в системата, минаваш на РС и проблема се решава от само себе си :Р
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Пет Яну 23, 2009 4:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

FPrint написа:
Уиндоус, включая сървъра, и аз съм преебан да не мога да го достигна...


Кат реши освен да си шеф, да си и гъзар - е така става! :)
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
FPrint



Регистриран на: 23 Юни 2004
Мнения: 709
Местожителство: San Francisco

МнениеПуснато на: Пет Яну 23, 2009 4:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Айде айде сега... всичко е едно нещастно стечение на обстоятелствата. Решението е всички дизайнери - на МАК. Ама ще почака
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Пет Яну 23, 2009 6:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

FPrint написа:
...


10х... бях се почти навил - сега вече ще отделя време със сигурност :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov