Graphilla.com :: Преглед на тема - Представяне фотография
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Представяне фотография
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Zalmoxis



Регистриран на: 02 Фев 2009
Мнения: 19

МнениеПуснато на: Пон Фев 02, 2009 6:23 pm    Заглавие: Представяне фотография Отговорете с цитат

Здравейте,
Това са няколко от снимките ми.
Повечето са правени с Canon S3 IS.
Очаквам критики и коментари :)










Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Фев 02, 2009 7:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Малко ми е трудно да изкажа мнение за снимките ти... но направи ми една услуга - оправи АВАТАРА преди импланта да си е дошъл ;D
_________________
Номерът не е да видиш нещо, което другите не са виждали. А да видиш онова, което всички виждат, но така, както никой друг не го е виждал до този момент.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Zalmoxis



Регистриран на: 02 Фев 2009
Мнения: 19

МнениеПуснато на: Пон Фев 02, 2009 8:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, с аватара обърках линка и го оправих веднага ;)

А това, че те затруднявам да изкажеш мнение го приемам като плюс на снимките ми.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Пон Фев 02, 2009 10:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Прекаляваш с обработката, композициите са хаотични, като цяло трудно намирам акцент в кадрите - има по какво да се работи, то цял живот има за всички ни, но на този етап според мен това са ти основните проблеми.

Пак на този етап - няма никакво значение с каква камера са снимани нещата ти, нулева разлика в крайния резултат, щом има поне ръчни настройки.
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
spacer
bad ass panda


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2193
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Фев 02, 2009 11:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Zalmoxis написа:
Да, с аватара обърках линка и го оправих веднага ;)

...


Изискванията за аватарите е да са максимум 100Х100 пиксела. Твоят продължава да е доста над това. Плс оправи го.


-
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Zalmoxis



Регистриран на: 02 Фев 2009
Мнения: 19

МнениеПуснато на: Вто Фев 03, 2009 3:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Така надявам се, че вече изчерпахме темата с аватара ми.
За снимките:
snooper - не съм казвал, че има значение с какво снимаш! просото казвам с каква техника се правени. S3 си е турбо сапунерка и от него може да извадиш много добри неща.
За обработката - къде по-точно?
За това, че композициите са ми хаотично и няма акцент не съм никак съгласен. Бъди по-конкретен, някъде може и да е така, но не може да говириш за всичките снимки.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Вто Фев 03, 2009 4:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Zalmoxis написа:

За това, че композициите са ми хаотично и няма акцент не съм никак съгласен. Бъди по-конкретен, някъде може и да е така, но не може да говириш за всичките снимки.


в тоя форум е хубаво да се слуша на представяне, а не да се спори :)

ама нали съм добър:
снимка 1: дете в камион с баща (дядо) си. акцента би трябвало да е на детето, но в момента и детето, и камиона (емблемата му), па и чичото са с еднаква тежест. камиона заради гигантското място в кадъра и емблемата си, чичото заради светлината, която го "облива". лоша композиция.

снимка 2: централна композиция с неясен характер. предполагам кошчето с малката кукла би трябвало да е е център на внимание, но цветните петна и най вече това в горния десен ъгъл отвличат вниманието. окото се лута да намери нещо, за което да се схване и не успява. лоша композиция.

снимка 3: 4 елемента, които си противодействат. очи, чучур, сапуни и канал. очите ги видях на третото гледане на кадъра, което значи, че не са добре измислени да седят там. очи на това място ми говорят само, че има някакъв смисъл в тях, но като не съм ги видял още първия път, а съм се разсеял със цветните петна на сапуните (които имат и светлинен акцент)... значи - лоша композиция.

снимка 4: тва не ми е ясно изобщо що трябва да го коментирам, ама нали са поред - има светлинни петна, дето се правят на зони на интерес, ама там няма нищо интересно - сняг. да не говорим, че отражението на небето (блик на плочите) прави втори такъв център, където няма нищо. това, което е в кадъра са вестниците и списанията вляво, пак се бият за внимание с недъгав цветен нюанс. не успяват да го получат. няма идея и... лоша композиция.

снимка 5: клише - язовир, дърво и кон. централна композиция на дървото, което обаче с нищо не му помага да надделее в борбата си за внимание с коня, да не говорим за малкото черно борче вдясно, което с контраста си постоянно дърпа окото там. линиите на язовира режат снимката така, че окото изобщо не иска да ходи нагоре, да види какво става там - лоша композиция.

снимка 6: тука нещата са маааалко по-добре, но това е само защото основния обект е поставен на правилното място в кадъра. от друга страна по ъглите има страшно много елементи, които излизат от него и създават впечатление за неравномерност и хаос. - относително сполучлива композиция.

снимка 7: елементите на кадъра се бият за внимание, няма акцент, нищо не се случва, дори и самота няма... дреболии, като стърчащи клони отдясно и отрязания блик на същата светлина там няма нужда да се коментират - лоша комопозиция.

снимка 8: от единия ъгил излизат някакви релси, пресичат се с кола, която влиза пък в кадъра, от другия ъгъл има някакви караулки... свелинни спотове отгоре, а долу гигантски цветен и светещ акцент. би могло да излезе прилична снимка, но не от този ъгъл - лоша композиция.

снимка 9: възрастен мъж от село, сниман отгоре в ... нямам представа как се нарича този начин на кадриране - ни е до кръста, ни е до колене, ни до никъде. тупнат в центъра на кадъра до път... сори, ама нищо не ми говори тази снимка на мене - няма нищо, което да отговаря на категория "портрет". ако ти е близък и се кефиш на снимката - време е да почнеш да гледаш малко отстрани, защото ние нямаме такива сантименти и снимките не трябва да ни се обясняват. както и да е- нали за композиция говорим - центърирана, разсейващи елементи, скучна - лоша композиция.

снимка 10: тук също композицията е лоша. има 2 контрапункта (кръпката и спота на слънцето), които са мноо близо един до друг, а напречните релси се опитват да спрат окото да иде до тях. то и да иде - няма какво да види, но в момента уж не говорим за това. според мене е трябвало снимката да е хоризонтална, като релсите формират диагонали, които създават напрежение, а не задушават кадъра както в момента. трябвало е тия два акцента да се поставят в някои от силните точки на внимание, за да се получи поне композицията добра... щото тук не е.

ми май тва бяха снимките... ще излезе снупъра прав, че всичките не били добре ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Zalmoxis



Регистриран на: 02 Фев 2009
Мнения: 19

МнениеПуснато на: Вто Фев 03, 2009 4:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм спорил. Исках уточнение, то нямаше върху какво да се спори.

На теб благодаря за изчерпателния коментар (с който не смятам да споря) и оставам с едно на ум за композицията.
Това винаги е била тема, в която съм бил с специално мнение - особено когато нещата опрат до правилно и грешно.
Ще продължим диалога и с други снимки.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Zalmoxis



Регистриран на: 02 Фев 2009
Мнения: 19

МнениеПуснато на: Вто Фев 03, 2009 5:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Още:









Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kapitana!



Регистриран на: 11 Авг 2005
Мнения: 536
Местожителство: OC Оrange County

МнениеПуснато на: Сря Фев 04, 2009 8:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

на мен нещата Ви ми харесват!!! ::)))
наблегнал сте на концепцията, което е много по-умно!
двете слаби работи са небенцето и какпчиците /лично мнение/

по отношението на аватарите и пънк рок настроението,
което се опитвате да наложите с господин hristov2256
съответно с аватари 82/100 px и 100/83
искам да кажа че тази песен сме я слушали :::))))))
наред с пущрителните функции
разполагаме и с репресивни ::)))))
_________________
no ads, no mercy!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
piks



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2382
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Съб Фев 07, 2009 7:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Zalmoxis, няма да ти е забавно при нас. Мисля, че има достатъчно други форуми които ще са ти повече по душа.
Успех!
_________________
°
°In an unseen forest they can hide
just like a child's hidden minds°
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Нед Фев 08, 2009 12:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Zalmoxis, швепса и фиата цепят мрака!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Нед Фев 08, 2009 1:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

SNUFF написа:
абе, сериозно, вие фотографите, що не обичате новите?! забелязал съм една тенденция на идване на нов надъхан юзър, който сипва снимките си, обижда се, че го храните, почва да псува, вие го храните още повече и почват едни скандали... интересни хора...


Евгени, казано по принцип, във фотографската работа често се работи с хора или в неблагоприятни условия, ако на човек му избиват нервите лесно - това ще му пречи.

Инак конкретно в случая, каза се и по-нагоре - лоша обработка, която вреди на кадрите. Зле композирани и липсват акценти.

Практически, ако човек иска овации от първите си стъпки в снимането - има много други забавни форуми.
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Нед Фев 08, 2009 12:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Колкото и да съм съгласен с част от казаното от вас, не мога да не напомня отново - при създаването на фотография отнасяш шамарите далеч от компа, не е като да можеш да станеш за едно кафе и да се върнеш спокоен. Дори да снимаш много добре, това само по себе си не е достатъчно. Както каза един колега отдавна "Или ставаш куче, или не продължаваш с развитието".
Дали ще снимаш реклама в екип от 10 човека, ще снимаш сам изключително изнервяща и ограничена моделка или ще стоиш самотен някъде седмица в дъжда за да чакаш 5 минути хубава светлина - мястото за нерви и грешки е никакво, ако търсиш резултати. Та, затова и при представянията за тази секция респективно шамарите ще идват по-бързо и по-големи, който не иска да се метне в дълбокото, може да си топи петите и в леген.
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DinYa



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 1039

МнениеПуснато на: Нед Фев 08, 2009 11:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За щастие или не, в спец. форумите, безплатни съвети и насоки все още се дават.
На първо гледане пък друго освен ДА или НЕ може и да е много. После вече който наистина се интересува най-малкото нека попита.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kapitana!



Регистриран на: 11 Авг 2005
Мнения: 536
Местожителство: OC Оrange County

МнениеПуснато на: Пон Фев 09, 2009 11:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.youtube.com/watch?v=vNA5krNq3zM&feature=related
:::)))))
_________________
no ads, no mercy!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Фев 09, 2009 12:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

събрали сте се пак на седянка да обсъждате модератори?!
не е тук мястото

а към автора - коментарите бяха казани, аватарчето беше пределно изчерпателен, от там нататък от представящия се зависи дали ще се вслуша в тях
на този етап, грешките са твърде фундаментални, но покрити с много глазура, на която се кефят баба, мама и приятелите от училище
така че, след като човекът изгради визуална култура и умения, почувства че е дръпнал напред в развитието си, да заповяда пак и ще му разгледаме нещата

останалите: марш да се чешете другаде

кептън, порицание за това че не си виждал нещата на Пикс, 2 крачки пред строя, 20 лицеви и марш и ти засрамен в ъгъла

точка.
_________________
и един шоколад увива мармота в станиол
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Zalmoxis



Регистриран на: 02 Фев 2009
Мнения: 19

МнениеПуснато на: Пон Фев 09, 2009 1:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

леле каква дискусия се е отприщила тука не е истина :)
няма да влизам в нея по друг начин, освен със снимки:










Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
piks



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2382
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Вто Фев 10, 2009 4:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Nub много е лесно да извадиш от коментарите ни с мим това, което ти е изгодно.
Разбирам, че ти е скучно и се опитваш да се забавляваш за наша сметка, но няма да стане.
Представяне не е мястото за критика, спец форума е за това.
Ако представящият се е показал поне 2-3 интересни кадъра, ще бъде приет без проблеми.

Нямаме нужда от хора, които снимат "просто ей така", а от хора, които се интересуват от осветление, композиция, идея, ретуш и т.н.
Изобщо хора които се вълнуват от това, което правят и искат да се развиват стил.
Хора, които са били достатъчно заинтригувани от фотографията и са разгледали поне класическите фотографи.
За останалите си има доста места в нета, където да споделят кадрите си.

Нещата не са по-различни от рисуването. Трябва да познаваш анатомията за да се справяш поне прилично.
Е, аз рядко виждам такива хора. И т.к. това е моето време аз решавам на кой ще го отделя.

п.п.
Ще ви помоля да спрете да пълните темата на Zalmoxis с мнения, които не са свързани с представянето му.
_________________
°
°In an unseen forest they can hide
just like a child's hidden minds°
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Deskov



Регистриран на: 26 Юни 2006
Мнения: 423

МнениеПуснато на: Вто Фев 10, 2009 9:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
За мен някак си с професионализма идва и едно нещо със странното име:
култура на комуникация.

:)


Zalmoxis щом ти е интересно да се занимаваш в тази област продължавай ... и пробвай отново след определен период от време ;) но мисли върху композицията и избирай най-интересните и добри кадри ... ако имаш някой познат доказан фотограф може и да се консултираш ... Успех!
_________________
If you can imagine it, you can create it. If you can dream it, you can become it.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov