Graphilla.com :: Преглед на тема - http://www.schizogenesis.com
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

http://www.schizogenesis.com

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
LOX



Регистриран на: 17 Мар 2003
Мнения: 147

МнениеПуснато на: Сря Юли 09, 2003 10:25 pm    Заглавие: http://www.schizogenesis.com Отговорете с цитат

начи ето тука един скрийншот на личния ми сайт:



можете да го видите и на живо на http://www.schizogenesis.com

сайта го правя за кеф и за да си поиграя с "новите" стандарти.
Целта ми е интуитивен и функционален дизайн т.е. такъв който да помага за възприемането на информацията (която за момента е основно текст).

бих искал да получа конструктивни мнения и забележки за дизайна (layout, типография, цветове).


Последната промяна е направена от LOX на Чет Юли 10, 2003 10:32 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
niki michailov
ники михайлов


Регистриран на: 23 Апр 2003
Мнения: 1465
Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Сря Юли 09, 2003 10:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

wij sega gledai na men kato na tipi4nia USER PROSTAK(simple user)
...oba4e ako toq sait ne e za maslini po-dobre gi razkarai tezi cwetowe
_________________
SHINEEEEEEEEEEEEE.......
днеска съм нежен
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
borkataboy



Регистриран на: 15 Мар 2003
Мнения: 472
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Юли 09, 2003 10:43 pm    Заглавие: :-) Отговорете с цитат

Ами семпличко, с лесна навигация...Точно като за текст и личен дневник;-))) Дразни ме само надписът "Shyzogenesis"! Между другото твоят браузер за момент ми заприлича на Neoplanet;-) Успех!
_________________
no name,
no slogan
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
BadmotherfuckeR
Kill 'em All


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 912

МнениеПуснато на: Сря Юли 09, 2003 11:00 pm    Заглавие: Re: http://www.schizogenesis.com Отговорете с цитат

LOX написа:

можете да го видите и на живо на http://www.schizogenesis.com ако сте с по-модерен браузър от Explorer 6 (Opera 7, Mozilla или Konqueror)





em s mudernite browseri deto sa 0.0007% she ti go gledat site...sia az sa zasilih da go pogledna ma nali sum s IE6 pa i toi ne e moderen...i si vikam...kude si trugnal da sa vresh i ti pri mudernite s CSS -site...
nali ne mislish sia che tochno zaradi tvoia site she trugna da svaliam browseri a?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bobolin



Регистриран на: 16 Юни 2003
Мнения: 64
Местожителство: Свищов

МнениеПуснато на: Чет Юли 10, 2003 2:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

LOX написа:
... ако сте с по-модерен браузър от Explorer 6 (Opera 7, Mozilla или Konqueror)

Туй влез и си го изредкатирай че срамота таквиз неща да се четат ...
Просто в случая туй "по-модерен" е издънката в изказването ти. Ама как само звучи :-)

LOX написа:

ВНИМАНИЕ:
Сайтът не се вижда добре с InternetExplorer
Горещо ви препоръчвам ...

Е с туй напрво влeзе в личния ми top 10 за вечерта.
Не че се заяждам ама ти да не си го правил под *NIX с VI в конзолен режим и затова препоръчваш Konqueror или Mozilla? Прибави към списъка с браузерите и Lynx.

Иначе за самия сайт лично мнение: семпличко направено ... ама тоя надпис schizogenesis и елипсата след него с home, profiles и content май по-добре да ги няма. И основното - то сайта си е твой и теб явно ти харесва тая цветова гама ама няма нещо, което мен да ма накара да прочета повече от един ред ярко жълти букви върху тъмно кафяво-зеленикъв ли ще дойде фон.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Чет Юли 10, 2003 10:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ne mu raziram az na CSS, CZ, MZ, Java Sport i t.n.
i do snosti si mislih che Konquerora i Galeona sa mi mnogo priyatno izglezdasti i burzi brovseri i sichko bez flash skivat(stoto me domarzya da go instaliram).

ama ne bi to bilo taka - nesto sa beshe razmestilo po framitata a na edin refresh Galeona - BUM.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LOX



Регистриран на: 17 Мар 2003
Мнения: 147

МнениеПуснато на: Чет Юли 10, 2003 10:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

значи, дотук разбирам че не ви кефи гамата и хедъра. За хедъра ще помисля, но гамата не мисля че ще я сменя (поне за сега).


относно "модерните браузъри": знам какъв процент от юзърите са с такива щото си гледам статистиките. Извинявам се ако съм засегнал някой. Опитал съм се да го направя да изглежда достатъчно добре под IE. Да, използвал съм повечко CSS щото ме кефи - след като никой не ми плаща трябва поне да ме кефи, нали? Иначе ~90% IE, ~9% Mozilla, 1% Opera 7.

Боболин, не е издънка в изказването ми - последната версия на експлорър е от началото на 2001. Не ми се спори на тая тема, така че си редактирам първия пост. Правил съм го под windows с TextPad в сещаш се къв режим :) Иначе с lynx се вижда перфектно (също така и от телефона ми, макар че от къв зор...)

borkaboy, browsera е Phoenix с Coffee скин.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zi



Регистриран на: 03 Юни 2003
Мнения: 205
Местожителство: Sf

МнениеПуснато на: Чет Юли 10, 2003 12:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
бих искал да получа конструктивни мнения и забележки за дизайна (layout, типография, цветове)


Цитат:
За хедъра ще помисля, но гамата не мисля че ще я сменя (поне за сега).


при това положение това жълтото и подчертаното - ми не ...

и по-добър вариант или само на БГ или не - щот объркващо си е "Експлорър" и "InternetExplorer" ; "Gezata" и "Геца" пък и в таз насока и менютата така ...

===============================================
:) GDGB :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Flexer



Регистриран на: 20 Юни 2003
Мнения: 5
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Юли 10, 2003 2:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Сайтът не се вижда добре с InternetExplorer.
Горещо ви препоръчвам да си качите Mozilla Firebird или Опера 7.


Цитат:
Забележка: Скрипта за refresh работи само под Explorer. Докато го оправя можете да рефрешвате с бутона на браузъра.
PS: бутона на страницата също не работи.


Последно с Explorer или Mozilla ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
LOX



Регистриран на: 17 Мар 2003
Мнения: 147

МнениеПуснато на: Чет Юли 10, 2003 2:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Flexer написа:
Последно с Explorer или Mozilla ?


заяждане ли усещам ? :-Р

както вярвам си забелязал, скрипта си работи много добре и под Експлорър и под Мозила - текста е останал от едно време (fix-нах го вече)

като цяло сайтът изглежда по-добре под мозила. С какво ще го гледаш лично ти си е твоя работа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Юли 10, 2003 3:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Priateliu mladi tova e cheren fon s oranjevi bukvi i nekav tvarde bevel-nat i shadow-nat nadpis !!!

Tuka DESIGN nema, ili ako ima si go skril nekade mnou dalboko v HTML-a, pak az toz ezik ne go cheta mnogo dobre.

btw, pieneto na eftina vodka /i podobni/ vodi do poniakoga neobratimi promeni v mladejkia organizam
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LOX



Регистриран на: 17 Мар 2003
Мнения: 147

МнениеПуснато на: Чет Юли 10, 2003 3:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

извинявай LH, прекалено много уважавам нещата които си правил за да се излагам и да ти противореча.

че "тука дизайн нема" туй го знам (ти си първия който го казва, но достатъчно съм чел из форума за да знам кои още са си го помислили).

Постнах го не за да се хваля колко било хубаво, а за да получа (евентуално) конкретни идеи и съвети от хората чиито неща харесвам. Предполагам че трябва да тълкувам думите ти че "в туй леб нема". Ми убуу - важното е водка да има (пък била тя и ефтина).

интересно е, че в тоя thread много хора говорят за технологии (HTML, CSS), които съм бил използвал въпреки че изрично помолих да не се спираме на това. Постнах скрийншот за тези които ползват браузър за който не съм успял да го напиша (щот не мога -- не, не ме е срам), и въпреки това половината отговори се опитват да започнат browser war.

ми тва е.

благодаря на ZI за забележките и на тези които ми казаха че ги дразни хедъра.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Юли 10, 2003 3:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Vij sega, v toia forum se navartat osnovno grafici, pri tebe grafikata e tvarde oskadna za da ochakvash da se komentira.

Mi ok, shte govoria za neia:

Parvo: Bevel i Shadow e slado kazano demode... osobenno polzvani po toia nachin.

Vtoro: Kombinacia ot cherno i oranjevo varshi rabota, kogato se polzvat po shiroki poleta, napravena po toia nachin samo zatrudniava cherimostta.

Treto: Teia butoni na men sa mi tvarde glow, a glow e sashto neshto s koeto triabva da se vnimava.

Puka mi na mene za IE-to ili niakovo drugo ekzotichno jivotno, kvoto doide s Win-a nego polzvam. Aide sas zdrave i ha dano da ima pari i za skapa vodka.
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Чет Юли 10, 2003 4:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

lox, az da go izkomentiram li?

abe malko gubia smisula ot toia mi ti "lichen" sait... s ujasen interface, header, colors, i tn...

kolko li vreme gubish da ia podurjash, taia nikomu nenujna stranica?

redesign ti predlagam iz osnovi, ako she produljavash da se zanimavash s neia!
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LOX



Регистриран на: 17 Мар 2003
Мнения: 147

МнениеПуснато на: Чет Юли 10, 2003 5:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

имплант, ако те интересува - губя по 20 минути 3-4 пъти в седмицата.

смисъл - няма. Който иска смисъл да чете библията, корана, упанишадите или списание егоист (г-н. Захариев, обадете се на ICQ да уточним хонорара ми)

чудих се дали "redesign ti predlagam iz osnovi" мога да го приема като елемент на градивна критика в поста ти, но не - не мога.

официално моля треда да бъде заключен...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Чет Юли 10, 2003 5:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

znaeh si che shte me razberesh...
i shtom takova vi e jelanieto!
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov