Graphilla.com :: Преглед на тема - подаряваме си котето
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

подаряваме си котето

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Обяви
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dundy



Регистриран на: 31 Яну 2006
Мнения: 40
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Апр 12, 2009 12:53 pm    Заглавие: подаряваме си котето Отговорете с цитат

Това е Фокси, на една година е почти. Преди една седмица бяхме на алерголог и на сина ми му поставиха диагноза бронхиална астма. Съответно в изследванията излезе, че е алергичен към котки и в момента търсим на кой да подарим Фокси. Тя е женска, има си навиците на домашна котка. Купихме я за персийска - незнам до колко е породиста...Много си я обичаме, но няма как - изрично ни казаха да и намерим нови стопани.
Ако някой има желание, моля да ми пише на мейл
daniella@gbg.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Demon_Hunter



Регистриран на: 05 Окт 2005
Мнения: 887
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Апр 12, 2009 6:29 pm    Заглавие: Re: подаряваме си котето Отговорете с цитат

dundy написа:
Съответно в изследванията излезе, че е алергичен към котки



Принципно така се прави ма не съвсем правилно. И аз имах алергия към котки. Водили са ме по лекари и те казали котката вън, ма случайно съм попаднал при лекар билкар, който посъветвал да оставим животинката. С времето тялото си изгражда имунитет. Вече нямам алергия от котки или е много притъпена. Ма се пак вие си преценете.
_________________
penetrating radiation
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Нед Апр 12, 2009 7:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Зависи в какво се изразява алергията. С астмата шега не бива. Котката не може да е по-важна от детето все пак.
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
FPrint



Регистриран на: 23 Юни 2004
Мнения: 709
Местожителство: San Francisco

МнениеПуснато на: Нед Апр 12, 2009 7:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За малко дете да има алергия към котки и да го оставиш да се задушава, щото да си изгражда "имунитет"... що за глупост?

Не му е мястото да обсъждате подобен род неща, още повече че алергията е свръх остра реакция срещу изразени антигени - т.е. имунна реакция. Сори за офтопика.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Demon_Hunter



Регистриран на: 05 Окт 2005
Мнения: 887
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Апр 12, 2009 10:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

sumo написа:
Зависи в какво се изразява алергията. С астмата шега не бива. .


Мда, принципно е така, шега не бива. Точно за бронхиална астма ставаше дума и в моя случай, но при всеки е различно все пак.

FPrint написа:
За малко дете да има алергия към котки и да го оставиш да се задушава, щото да си изгражда "имунитет"... що за глупост?
.


Ако детето се задушава и е твърде остра реакция ДА, в противен случай лекарства, билки, да не се завира котката в детето, до няколко години отшумява, говоря от личен опит, не си измислям въпросните "глупости"

Иначе имам хора дет си търсеха коте, така, че ше ги питам!

сорри за офф-а:..
_________________
penetrating radiation
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dundy



Регистриран на: 31 Яну 2006
Мнения: 40
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Апр 12, 2009 10:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за отношението. Сина ми не е изразявал до сега такива реакции. Просто имаше настинка и през нощта започна да се затруднява с дишането. Отидохме на лекар и след изследванията се оказа, че е алергичен към котки, кучета и полени. Сина ми е на 9 години и сам събира парите, за да си купи котето, сега му е много тъжно, но не мога да рискувам.
Demon_Hunter - обичаме Фокси, но не може да рискуваме. Благодаря за съвета и разбирането.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Buhal



Регистриран на: 01 Апр 2004
Мнения: 69
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Апр 18, 2009 10:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Алергията може да причини асматичния пристъп. Има разлика между астматичен бронхит и бронхиална астма. Ако си само алергичен към котки и кучета може и да живееш с тях, по този начин с времето да заглушиш алергията към животни. Първо, бронхиалната астма трябва да се лекува по лекарски път. Още повече че детето от скоро е развило заболяването. То е само на 9 години и в момента не е достатъчно голямо и здраво за да се прибягва до допълнително самолечение. С времето когато риска от пристъпи е по малък и детето е по-здраво физически, може. Никакви дразнители на този етап. Чистене редовно за прах. Ако има и алергия към треви полени и др. Да се внимава когато го пращате на планина без вас. Ако са някакви лагери от училище винаги взимайте сериозни мерки. Предварително да има лекар или учител запознат с проблема и медикаменти за успокояване на пристъпа. Попитайте лекаря алерголог какъв е риска от подобни лагери. Там рядко може да се окаже качествена помощ при астматичен пристъп.

Задължително намерете спорт който да не е опасен за заболяването, по късно и друг спорт. Здравословна храна задължително, дори да не я обича. Мното внимавайте с какво го храните, ако е еднообразна храна може да развие и повече алергии. Това е една от големите грешки които се допускат.

Заболяването се лекува много внимателно и деликатно. Никакви съвети от познати и близки. :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kristina Iovcheva



Регистриран на: 07 Яну 2009
Мнения: 283

МнениеПуснато на: Съб Апр 18, 2009 4:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не искам да ставам нахална или да решите, че се застъпвам за котката вместо за детето:))) Аз съм израстнала с бронихална астма - и то от по-лошия вариант - проявена в пубертета. Алерголозите казват, че ако се прояви преди пубертета, има по-голям шанс за надживяване. Мойта се прояви по време на пубертета, но въпреки това я надраснах - сега вече не се проявява.
Алергията ми е към домашен прах, към пух, перушина, котки и кучета. Откакто се помня имам две кучета и една котка... И сега е така, пък съм на 30. Преживах и бременността си и отгледах (силно казано, щото е на 4:)) дъщеря ми пак със същото количество животни. Първото ми куче ми го подариха, като бях на три:)))))
Та приказката ми е - ако си обичате котката и детето не проявява много остри реакиции към котето (аз примерно се ограничавах в пипането му - не че не го пипах, но не прекалявах), изчакайте... Наистина отминава и се надраства. Това е от мен. Шанса е по-голям ако се сбори с алергията.
Ако все пак решите да я дадете, ще разпитам тук там :)
Поздрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dundy



Регистриран на: 31 Яну 2006
Мнения: 40
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Апр 21, 2009 11:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Още веднъж много благодаря за съветите.
Много мъдрувахме, но все пак решихме да се разделим с котето. Лекарката ни предписа едни лекарства, които да пие сина ми в продължение на 3-4 масеца. Те са доста скъпички, но учудващо ни ги изписаха безплатно през здравната каса. Детето се чувства добре, но не мога да рискувам в тази възраст. Наистина ми е много трудно и ми е шок все още.
Трудно може да ограничим достъпа на детето до котето, защото живеем в 2 стаи и това е невъзможно. Майка ми и свекърва ми упорито ме съветват да го пусна едва ли не на улицата, защото още не сме намерили стопанин, но в това отношение съм категорична, че първо ще намеря кой да се грижи добре за нея.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
_sasho



Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 1579
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Апр 21, 2009 12:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dundy написа:
Много мъдрувахме, но все пак решихме да се разделим с котето. ... Детето се чувства добре, но не мога да рискувам в тази възраст.

Според мен не трябва да се мъдрува толкова много. А пък и не трябва да се рискува с децата дори и на по-голяма възраст.
Въпреки, че обичам животните бих разкарал веднага котката. Дано да има кой да я прибере... Щото и това е гадно.
_________________
www.skachkov.eu
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dundy



Регистриран на: 31 Яну 2006
Мнения: 40
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Апр 25, 2009 9:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Подарихме котенцето на много мили и добри хора. Благодаря още веднъж за отзивите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Обяви Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov