Graphilla.com :: Преглед на тема - Представяне: Фотография, Калоян Христов
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Представяне: Фотография, Калоян Христов
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Апр 21, 2009 12:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

да попитам: гларусите (или чайки ли са), за какво ги пусна, какво видя ти в кадрите, за да ни ги покажеш

аз разбирам защо си ги снимал, не е лесно да "ловиш" птици в кадър, особено ако не живееш край морето
_________________
и един шоколад увива мармота в станиол


Последната промяна е направена от mim на Вто Апр 21, 2009 2:43 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mira



Регистриран на: 01 Апр 2004
Мнения: 992

МнениеПуснато на: Вто Апр 21, 2009 2:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

на мен тръстиките пък ми харесват, и онуй пиле в цъфналото дърво също
_________________
Жить - хорошо!
А хорошо жить - еще лучше!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Апр 21, 2009 2:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е първото ми предупреждение!!!

mim - Очаквам да получа конструктивни коментари по снимките ми, но от близо 8 месеца, в моето представяне се говори за грамотност, коя от мацките била с по-големия чичко или се използват мои снимки за цели, които нямат нищо общо с темата. Аз мисля, че като за първи път са станали добре, дал съм си зор да отидя до границата сам, за да пробвам нещо ново. Газих в блатата, "стрелях" с измислени "пушки", следях непознати за мен птици и най-накрая се получи нещо, което ми хареса.Вярвам че тук има хора, които се занимават с фотографиране на птици и могат да вметнат 1,2 съвета.
_________________
Номерът не е да видиш нещо, което другите не са виждали. А да видиш онова, което всички виждат, но така, както никой друг не го е виждал до този момент.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Вто Апр 21, 2009 3:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Досега ми харесваше, че не си изпускаше нервите в това представяне.

Да газиш в блатата и да пътуваш не е достатъчно, хич. Има видове фотография, за които се изисква перфектна спортна и психическа форма - да мъкнеш товари колкото половината си тегло, да зъзнеш в някоя дупка 5 дена... и всичко това няма да има добър резултат, ако нямаш съответние умения, сърце и очи за да видиш обектите си и да ги покажеш на света подобаващо.
Има и снимане на модели... където едно изпускане на нервите ти праща по дяволите всичко, отрязваш си шанса да заснемеш състоянието на човека, с който работиш.

Представяш се постоянно, за кратко време - не очаквай за няколко месеца да дръпнеш 20 обиколки напред. Представяне не е място за критика, не очаквай критика на място, чиято цел е коментари с Да и Не.

Опичай си акъла и се упражнявай, няма нужда да показваш всичко. Фотграфията от жанровете, които показваш напоследък, е занимание самотно. Пиша толкова в твоята тема, защото мисля, че имаш възможност да се научиш, ако не си губиш времето с глупости и не се тръшкаш да ти оценяват нещата с "УАУ" или "УЖАС". Успех.
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Апр 21, 2009 4:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

hristov2256 написа:
дал съм си зор да отидя до границата сам, за да пробвам нещо ново. Газих в блатата, "стрелях" с измислени "пушки", следях непознати за мен птици

това е причината заради която си снимал, самото снимане е тръпка, преживяване
питането ми беше: защо от вече готовите кадри, тези ти харесаха, какво в тях те накара да ги извадиш от купчината
опитай се да разграничиш спомена от процеса и погледни кадрите като чужди, анализирай ги, отговори си на няколкото основни въпроси:
каква е идеята в кадъра
как светлината рисува обектите и фона
намерена ли е най-добрата композиция, динамична ли е или не
цветовете какво настроение докарват, има ли настроение
с какво ще запомня този кадър

проблемът ти не е, че не можеш да направиш достатъчно хубави кадри, проблемът е, че не знаеш кое е хубаво и кое не, защото в постовете ти до момента имаш кадри заради които да те пусна, но наличието на "плява" сред тях ме спира

п.п. много пъти вече пиша едно и също, сигурно съм втръснала на доста хора, сори
_________________
и един шоколад увива мармота в станиол
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pepa_gaidarova



Регистриран на: 18 Мар 2009
Мнения: 427
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Апр 26, 2009 1:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще си позволя няколко думи, с които по-скоро искам да те успокоя и насърча. Когато си толкова млад, с голям хъс и силно желание да развиваш таланта си, най важнато е да се научиш на търпение. Голямо търпение, и в това, което правиш, и в това, което чуваш като коментар. Занаят не се преподава, а се краде. На този етап се радвай повече на критика и бягай от похвали и възклицания. Когато калиш волята си на търпение, да изслушваш и наблюдаваш без да бързаш да даваш определение. Ти си този, който трябва да развива таланта заложен в теб. Оцеляват гъвкавите, а не силните. Успех и не спирай да се трудиш и експериментираш:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Май 11, 2009 11:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Малко книжки влязоха в употреба през последните 2 седмици.
Тайната на снимките: Ц200 (лепило) + тръстики, залепени на старо яке. Въргаляне, търпение и много надежда за хубав кадър :)

Пригответе се за малко повечко кадри:


















_________________
Номерът не е да видиш нещо, което другите не са виждали. А да видиш онова, което всички виждат, но така, както никой друг не го е виждал до този момент.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mira



Регистриран на: 01 Апр 2004
Мнения: 992

МнениеПуснато на: Пон Май 11, 2009 12:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

пак си ги пуснал малко повечко, но пък се вижда че си се старал.
тая с 2те дървета много убава е станала, пу пу пу.
_________________
Жить - хорошо!
А хорошо жить - еще лучше!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Май 11, 2009 12:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

виртуално ти стискам ръка, за добрите попадения

особено са ми присърце 46742199.jpg, 51747198.jpg, 67187630.jpg и 61766141.jpg
пробвай да ги продадеш на списания или да участваш в конкурси с някои от тях свързани с Природа, диво, животни, България (ако са снимани тук) и т.н.

надявам се, че ще усетиш тръпката от добре свършената работа
и ще си поговоря с колежката за пускането ти ;)
_________________
и един шоколад увива мармота в станиол
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Май 11, 2009 12:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ти mim ! Снимките са снимани в България, Драгоман и Шабла.
_________________
Номерът не е да видиш нещо, което другите не са виждали. А да видиш онова, което всички виждат, но така, както никой друг не го е виждал до този момент.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Пон Май 11, 2009 4:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Има попадения, браво :)
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Deskov



Регистриран на: 26 Юни 2006
Мнения: 423

МнениеПуснато на: Пон Май 11, 2009 4:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

мишлето и дърветата ме разбиха от кеф ... мерси!
_________________
If you can imagine it, you can create it. If you can dream it, you can become it.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
trial



Регистриран на: 02 Фев 2006
Мнения: 36

МнениеПуснато на: Вто Май 12, 2009 1:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

аз не виждам нищо интересно в тея кадри...кво като има приятно изглеждащи... нищо не ми казват!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maceman
nightWoWalker


Регистриран на: 14 Яну 2003
Мнения: 4421
Местожителство: Ironforge

МнениеПуснато на: Вто Май 12, 2009 8:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

trial написа:
аз не виждам нищо интересно в тея кадри...кво като има приятно изглеждащи... нищо не ми казват!

.....тва от спортна злоба ли?
_________________
... gief more epix ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
trial



Регистриран на: 02 Фев 2006
Мнения: 36

МнениеПуснато на: Вто Май 12, 2009 12:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

maceman написа:
trial написа:
аз не виждам нищо интересно в тея кадри...кво като има приятно изглеждащи... нищо не ми казват!

.....тва от спортна злоба ли?
хахах от 3 спортни злоби не една
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Май 12, 2009 1:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

trial написа:
аз не виждам нищо интересно в тея кадри...кво като има приятно изглеждащи... нищо не ми казват!


Помисли наново ? :)

Корморан-> Показал съм ги в среда, в която не винаги обитават (блатата), често се срещат около крайбрежията. Попринцип са високи около 75 сантиметра, размах на крилете около метър. Гнездат поединично или на малки колонии, но в случая не беше така (възползвах се от ситуацията да снимам). Снимани са 1 километър след Дуранкулашкото езеро, навътре в тръстиките около обработените земи с жито.
_________________
Номерът не е да видиш нещо, което другите не са виждали. А да видиш онова, което всички виждат, но така, както никой друг не го е виждал до този момент.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Вто Май 12, 2009 1:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Христов, харесва ми как дърпаш напред!

Пак си направил доста широка селекция, още не можеш да си пробереш хубавите кадри измежду многото заснети, но и това ще стане, продължавай да снимаш и Успех!
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Вто Май 12, 2009 1:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

snooper написа:
Христов, харесва ми как дърпаш напред!


Дам... освен това на мен последните ти кадри ми носят естетическа наслада... Потапят ме в средата някакси. А това което усещам "потапяйки се" е спокойствие.

Може да не го разбирам изкуството аз много, но когато нещо създава такава положителна емоция в мен (макар и субективна), аз го адмирирам. Пък кой каквото иска да ми обяснява за изкуство, арт, косми и уотевър.

Ако не можеш да отсееш кадрите по чисто фотографски принцип, пробвай да ги организираш като фоторазказ. Тогава всичко ще се осмисли и ще пуснеш само нещата които е необходимо.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Май 12, 2009 1:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, това ми е болна тема с кадрите. Направих около 200 кадъра само на тези птици. Гледах да ги подбера по някакъв ред, в различни пози и различно настроение, за това са толкова много.
_________________
Номерът не е да видиш нещо, което другите не са виждали. А да видиш онова, което всички виждат, но така, както никой друг не го е виждал до този момент.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
piks



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2382
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Нед Май 17, 2009 10:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се за късното включване.
Поздравления за кадрите! Още по-големи поздравления за посоката в, която си поел :)
Добре дошъл от мен!
_________________
°
°In an unseen forest they can hide
just like a child's hidden minds°
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 7 от 8

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov