Graphilla.com :: Преглед на тема - 3D
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

3D

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
moulder6



Регистриран на: 02 Фев 2006
Мнения: 30
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Май 14, 2009 2:27 pm    Заглавие: 3D Отговорете с цитат

Здравейте,
Казвам се Петър, а онлайн се подвизавам с псевдонимите moulder6 i Peter Blackearth. Занимавам се с 3D вече доста годинки... Започнах с RayDream Studio, а по настощем съм фен на 3ds max. Любимият ми render engine е mental ray, не защото е по-добър, по-лош, по-труден или по-лесен от всеки друг, но е по-арт (мое мнение), а и след появата на vray е доста по-непопулярен, особено в България.
На личния ми сайт може да видите доста мои неща сътворени през последните 3 - 4 години... Основната част от тях са продукт на max + mental ray, но има и работи създадени с Cinema 4D + vray.
Ето го и линка:
http://eclipse.lamzo.com

Всички визуализации на сайта са 100% мое дело (от най-малкия триъгълник, до последната крушка), ако и не всички да са правени по мой дизайн. Това важи и за анимациите - правил съм ги 100% сам.

Оскоро се подвизавам като freelancer, поради простата причина, че последната фирма, в която работих затвори врати, заради кризата (или по-скоро слаб маркетинг). Ако работите ми представляват интерес за потенциални работодатели, в Пловдив, или в София, ще се радвам да се свържат с мен.
_________________
Тези, които забравят историята са осъдени да повтарят грешките и.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
AndonastY



Регистриран на: 23 Юли 2008
Мнения: 1105

МнениеПуснато на: Чет Май 14, 2009 4:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

опалаааа, мирише ми на дъжд времето в Пловдив
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
moulder6



Регистриран на: 02 Фев 2006
Мнения: 30
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Май 15, 2009 3:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще се радвам и на коментари по темата, както и ако ми бъдат дадени права във форума за 3Д, заради което публикувах представянето си тук.
_________________
Тези, които забравят историята са осъдени да повтарят грешките и.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Пет Май 15, 2009 5:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Обикновено хората се представят с картинки в темите си... Не всеки има време да се мотае в твоя сайт, а и качеството на картинките там е доста под нужното за някакво конкретно мнение.

Това, което виждам аз на онези картинки, е една посредствена визуализация - много далеч от добрите образци по темата. Разбира се, подобни проекти винаги са подчинени на срокове, клиентски желания и бюджет, да не говорим за специфични цели .... за това не е редно да се правят заключения за твоите умения на тяхната база.

Съвет - подбери си нещата, които те представят най-добре и ги пусни директно тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
moulder6



Регистриран на: 02 Фев 2006
Мнения: 30
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Май 15, 2009 9:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нещата са същите, които съм качил на сайта, или поне част от тях.
Има нойз в отраженията, няма ДОФ, Ленс Флейърс, Хеър & Фър, антиалайзинга на места е недостатъчен поради факта, че като всички и аз работя със срокове. В повечето случай около 3 седмици/проект. Анимациите правят изключение. Работени са по-дълго. Съжалявам, ако е натрапчиво, но държа да отбележа, че като се изключат няколкото модели на Евърмоушън (които всички ползваме за да спестим време) всичко останало е мое лично дело а не плод на екипна работа.

За начало 3 от тях:
1) Правена е само с макс - моделиране, текстуриране, осветление, анимация, рендеринг и композитинг:
http://eclipse.lamzo.com/Animations/3DMakers.html

2) Макс + Вю Екстрийм 7 - моделиране, текстуриране, осветление, анимация, рендеринг и композитинг:
http://eclipse.lamzo.com/Animations/ml.html

3) Макс - моделиране, текстуриране, осветление, анимация, рендеринг:
http://eclipse.lamzo.com/Animations/CumaExt.html

Най-добрите ми (според мен) рендери:
1)Интериор - моделиране, текстуриране, осветление, рендеринг :





2)Екстериор - моделиране, текстуриране, осветление, рендеринг:


3)Лични - моделиране, текстуриране, осветление, рендеринг:




4) Лоу-поли сцена, създадена за риал тайм рендеринг енджина на Quest 3D - осъществена и като анимиран 3Д скрийн сейвър, впоследствие пререндната и от макс + ментал рей.



Благодаря на всеки, който е отделил от времето си за да разгледа нещата ми и напише някой ред.
_________________
Тези, които забравят историята са осъдени да повтарят грешките и.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
velinov



Регистриран на: 17 Сеп 2004
Мнения: 3975
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Пет Май 15, 2009 9:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам какво му се кефиш на Mental-a ама е много куц рендър. Много пластмасови изглеждат нещата. Не съм човека от който зависи дали ще си ин, но личното ми мнение е, че технологията позволява далеч по-добър излгед на дизайните ти, които не коментирам. Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Май 15, 2009 10:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://eclipse.lamzo.com/Pierre/P003.jpg тая врата как я отваряш ?
а и материала на паркетите ти е странен..не съм виждал дъски, отразяващи толкова "мокро"
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
marin.ski



Регистриран на: 12 Юни 2008
Мнения: 33
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Съб Май 16, 2009 11:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

аз мисля че имаш сериозни пропуски относно осветлението и материалите ... нещата изглеждат повече от пластмасови ... това което каза за ментал рей, че го ползваш щото бил по арт ... не ми звучи сериозно това да ти кажа честно ... за 3 години би трябвало да си доста по напред ... ментала е един сериозен рендер енджин и трябват знания и тренинг, а ти ги нямаш - очевидно е ... или поне не на нивото на което ти се иска да си ... това за сроковете и ниските настройки не е оправдание - мое мнение ... бих казал продължавай да работиш и успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
SNUFF



Регистриран на: 22 Май 2007
Мнения: 525
Местожителство: Munich

МнениеПуснато на: Съб Май 16, 2009 12:01 pm    Заглавие: Re: 3D Отговорете с цитат

moulder6 написа:
Занимавам се с 3D вече доста годинки...


не личи по нищо
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LMNT



Регистриран на: 09 Ное 2002
Мнения: 321

МнениеПуснато на: Вто Май 19, 2009 6:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Освен нещата които ти казаха по-горе,бих добавил-заслужава си да поработиш и по композицията. Избягвай третата убежна точка при ниски постройки и интериори, освен ако не тьрсиш оправдан драматизьм и поетика.

Цитат:
Не знам какво му се кефиш на Mental-a ама е много куц рендър.

Дилетантски изказвания.
_________________
На экзаменах в разведшколу абитуриент Петр Семенов не ответил ни на один вопрос, в результате чего был принят сразу на второй курс
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
moulder6



Регистриран на: 02 Фев 2006
Мнения: 30
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Май 20, 2009 1:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря, LMNT, безусловно съм съгласен. И понеже наистина не ме бива с "камерите" ги поставям така, че с минимален брой рендери да покажа максимална част от интериора, ако и самия кадър да не е добре композиран. Ще се постарая да се поправя :)
Благодаря и за добрия тон :)
_________________
Тези, които забравят историята са осъдени да повтарят грешките и.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dickens



Регистриран на: 12 Юни 2004
Мнения: 103
Местожителство: Orange county

МнениеПуснато на: Сря Май 20, 2009 9:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

velinov написа:
Не знам какво му се кефиш на Mental-a ама е много куц рендър. Много пластмасови изглеждат нещата.


То не е виновен Mental-a за това ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov