Graphilla.com :: Преглед на тема - SIMPLI
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

SIMPLI

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Печатен дизайн и предпечат
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
SIMPLI



Регистриран на: 22 Ное 2002
Мнения: 1175
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Вто Дек 03, 2002 11:11 am    Заглавие: SIMPLI Отговорете с цитат



друг път ще обяснявам/оправдавам горното
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SIMPLI



Регистриран на: 22 Ное 2002
Мнения: 1175
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Вто Дек 03, 2002 9:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

бах го в бързия сървър ... някой видя ли нещо?
дано сам при мен не се зарежда - аз съм го виждал вече ;-)

етикети за бяло и червено вино .... такааа, дежурните оправдания:
- нямам си и идея за изискванията в бранша
- тираж - повече от мижав (около 100 бр.) - повода е новогодишния банкета на фирмата
- за по-ефтино обединих преден и заден етикет ама дали е разрешено ... нямам представа. сигурно ще ги разделя ... и без тва текстовете много дребни станаха, а там беше майтапа в идеята
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Imperial



Регистриран на: 03 Дек 2002
Мнения: 1223
Местожителство: Соединенные Штаты Америки

МнениеПуснато на: Сря Дек 04, 2002 12:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

hit.bg - не се вижда от USA....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Дек 04, 2002 4:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

chai da si svarsha dneshtata speshna rabuta i shta razsipia:)
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Дек 04, 2002 6:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Taiii, znachiii... za neshtoto za koeto sa prednaznacheni, sa idealni... az shte kaja samo principnite greshki spored men.

Znachi vision na vinen etiket se pravi dosta specifichno spored pazara i cenovia sigment, tai kato tuka takav nema shte govorim principno.

Znachi osnovno vinenite etigeri bivat 2 tipa, 1. Kalsicheski frenski etiket 2. Savremene etiket /kato tuka vliza vsichko koeto ne e v grafa 1/, Za parvia sa izpoisani tomove literatura, az lichno imam nad 20 kg knigi po temata, pri vtoria, kolkoto i da e uj ozvoboden avtora ima kanoni, koito zadaljitelno se spazvat i koito se diktuvat ot klasicheskia etiket.

V tvoia sluchai tipa etiket e po-podhodiasht za brendi ili drug tip otlejava visokoalkoholna napitka. Vinenite etiketi sa po izchisteni, tochno poradi dominiraneto na estetikata na toia spomenatia klasicheski frenski. Ne che niama vsiakakvi zabejki, ama pazara podskazva, che v tova otnochenie e dosta konservativen. Otdelno, az ne preporachvam da se izpolzvat mnogo rasterni izobrajenia, zashtoto pri malkia rasmer se omazvat za svetovno. Otdelno vsiakakav pacaging na alkohol trebva da vizabiliti ot okolo 2 metra, shtoto tva vse pak ne e baka s boia i etiketa standartno e okolo 11x9.

Tehnicheski :
-Mnogo gruba greshka e da napravish tolkova tamen etiket za bialo vino.
-Az lichno ne haresvam imitacia na shtancirane, tva sa biradjiiski priomi s koito se pestiat pari pri golemi obemi
-Toia barcode, komu e nujen, ochevadno ne ste vzeli ean ot TPP, mno pro li ti zvuchi da go slojish. Pri nai skapite vina se izbiagvat codove dori
-Koi e toia Plamen Velikov i shto na 2 mesta trebe da piche che bilo kachestveno?:)))) Malko si go pretrupal ot kam text

Zakonovo:
Pochti si spazil vsichki izeskvania, lipsva ti samo partidnia nomer i dannite na proizvoditelia. Vsashnost tiah moje da gi ima na toia sitnia text otdolu, znam li. Zakona ne opredelia kolko shte sa etiketite, moje i da niama etiket, prosto niakvo kolichestvo danni trebe da ko ima zdravo zakrepeno kam butilkata.

da se nadevame, che do mesec shte vidite ednomesechnia mi trud na tema vino po magazinite:)))
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SIMPLI



Регистриран на: 22 Ное 2002
Мнения: 1175
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Сря Дек 04, 2002 10:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На ЛХ благодаря за полезното инфо. Наистина нямах и представа за изискванията в дизайна на алкохол. Установих, че е интересно да се работи в тая посока, а както ми бяха писнали боите ... направо се кефих няколко часа с тази задачка.

Обяснявам някои от забележките:

1. Пламен Великов е шефа на фирмата - хрумна ми, че ще му хареса нещо такова. Той няма и идея за тези етикети и ще бъде изнанада. А човек е такъв, че ще се изкефи да си прочете името на етикета. Там е и подписа му (чувал съм че малко хора имат право да се подписват на етикети).
2. Още като направих етикетите ми заприличаха на тези за концентрат, но кво да права - харесах си ги ;-)
3. В етикета няма пиксел растер, тези листенца са векторни и фитнати към линия.
4. В дребния текст пише "....произведено по оригинална рецепта на Мегахим от добре хомогенизирана система безцветни лакове, пигментни пасти, пълнители, сикативи и адитиви ...." - майтап некъв съчиних.

Абе с други думи - трябваше да станат тежки - имитация на голд, щанци, коронки, подписи, баркод, медали ... все глупости дет ще се харесат на таргета, за който са предназначени - човека П. В.

Айде тва е.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Дек 05, 2002 12:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Propusnah nai-vajnata zabelejka


ZADALJITELNO triabva da e napisan sorta grozde ot koito e napraveno vinoto. Chesto toi e mnogo po-vidim i mnogo po vajen ot samia brand.

Abe to vsashnost za tvoia sluchai nishto ne e zadaljitelno :)

p.s. po vinata se podpisvat celar masters, no nikoi ne e kazal tova zakonovo, prosto tova si e tradiciata.
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
minimiro
Ксараджия


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1974
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Чет Дек 05, 2002 1:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

SIMPLI написа:
....
3. В етикета няма пиксел растер, тези листенца са векторни и фитнати към линия....


Imash... :)
Shadowsite na brusha s listencata :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
SIMPLI



Регистриран на: 22 Ное 2002
Мнения: 1175
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Чет Дек 05, 2002 10:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

::::Понеже се заражда малък спор с големия КСАРАМАСТЕР минимиро за тези които не се сещат ;-)) етикетите са правени в Xara X:::::

мини,
това е бръш с векторно листенце без ефект "сянка", поради което няма растер. Има един линеарен градиент в листото, а сянката е от дублиране на вектора. Нищо растерно няма! Не се вижда добре, щот се е омазало от компресията, но си е вектор.

Ехххх, докога ще съм жив да те уча ;-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
minimiro
Ксараджия


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1974
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Пет Дек 06, 2002 3:09 pm    Заглавие: eee Отговорете с цитат

ne moe me vinish togava..... da beshe postnal Xar fileto :))))

Btw...a az puk kaji mi dokoga shta u4a da ne si exportvash JPG-tata ot X-a? a? kolko puti da ti povtaryam purvo tif kum shopa i ot tam si naprai JPG-to...shtot na vij za poreden put kvi shits with sand staat >:o(

P.S. za u4eneto..... hm...ne ti ostaa mnou vreme oshte...to na tvoita vuzrast...si4ko moe o4akva 4uvek :PPPPP
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Печатен дизайн и предпечат Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov