Graphilla.com :: Преглед на тема - Аааааааааааааааа ;(
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Аааааааааааааааа ;(

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки"
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
TETRAGRAMATON



Регистриран на: 07 Ное 2005
Мнения: 932
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Съб Сеп 12, 2009 4:39 pm    Заглавие: Аааааааааааааааа ;( Отговорете с цитат

Дружина, преди около месец и половина си взех нов комп, значи от тогава и почна страното трептене на мониторът ми, най вече се забел
язва по ръбовете на леиърите в шопа, но почти навсякаде кадето има черено и сиво, отдалечих тонколоните, самата щайга и нея я дръпнах леко по настрани от компа, инсталирах последните драивъри за мониторът и графика картата....и трептенето си продължава, направо ми разгонва фамилията, особено сега когато ми се навързаха 3 сватби една след друга и оправиям около 200-300 снимки на събитие.
Някой ако се е сблъсквал с подобен проблем, или има опит в тези неща, нека да сподели някаква полезна информация, мониторът е DELL 21" 2007WFP
_________________
London professional Portrait and Headshots photographer
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
velinov



Регистриран на: 17 Сеп 2004
Мнения: 3975
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Съб Сеп 12, 2009 4:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз съм с делл, и моя трепка от време на време... ;) Не знам защо... Определено стана след инсталацията на нещо ново... ъпдейтите съкс!!! ;) Решение не знам... Ще съм благодарен ако някой сподели инфо по темата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Съб Сеп 12, 2009 5:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А на каква честото ви работят мониторите гледали ли сте?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan



Регистриран на: 12 Дек 2002
Мнения: 801
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Сеп 12, 2009 5:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

при мене има един много странен проблем - работя на лаптоп към който е вързан 22" монитор и когато лаптопа е вързан към мрежата явно има някакво леко изтичане на напрежение по видео картата и по монитора се появява лек бандинг и преебавки с червеното. когато лаптопа е на батерия няма проблеми. това беше проблем и с предишния ми лаптоп и монитор. единствено в една квартира в която живеех бях успял да го оправя като бяха включени в два различни контакта... и си виж заземяването на контактите
но може и въобще да не е от това де...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Съб Сеп 12, 2009 5:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

*честота...

Ей тия настройки как са ви...



Друго... самия монитор може да има по менютата настройка на честотата, може и от там да се оправи проблема.

Иначе това с колонките не би трябвало да има нищо общо конкретно за този монитор... виж на CRT - да...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
TETRAGRAMATON



Регистриран на: 07 Ное 2005
Мнения: 932
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Съб Сеп 12, 2009 6:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

При мен лично настриките са така

И рефреш реитът максимумът му е 60Hz
_________________
London professional Portrait and Headshots photographer
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
icf



Регистриран на: 23 Юли 2007
Мнения: 110
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Сеп 12, 2009 6:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ya day screenshot na monitor? :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Coldblooded



Регистриран на: 15 Дек 2002
Мнения: 1401
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Сеп 12, 2009 9:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз да вметна понеже мернах че връзката на монитора е аналогова. Имах подобен проблем с едно ЛГ. верно старо, не е кой знае какво но DVI-ката оправи нещата веднага.
_________________
зомбииии!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
velinov



Регистриран на: 17 Сеп 2004
Мнения: 3975
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Съб Сеп 12, 2009 9:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз сум с DVI-II - трепка ми от време на време ни в клин ни в ръкав. Днес инсталирах последния драйвър. Още не ми е намигъл... ;)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
54ka



Регистриран на: 15 Окт 2003
Мнения: 1198
Местожителство: space

МнениеПуснато на: Съб Сеп 12, 2009 11:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В 90% от случаите причина за подобни проблеми е проблемно напрежение. Решава се с UPS.
_________________
:::::| 54ka PhotoBlog and Gallery |:::::| 54ka SketchBook |:::::
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Нед Сеп 13, 2009 10:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

задължително през DVI !!!
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
daysleeper



Регистриран на: 27 Юни 2003
Мнения: 734

МнениеПуснато на: Нед Сеп 13, 2009 11:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

като си купи нов комп, взе ли си и нови колонки, които си заврял зад монитора .. толкова близо, че да го карат да трепери? ;)

аз имах подобен проблем, но като си смених диоптъра и се оправи ;)))
_________________
daysleeper.postfolio.org

cinemotion.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Coldblooded



Регистриран на: 15 Дек 2002
Мнения: 1401
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Сеп 14, 2009 4:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако нищо не помага....има вариант видео картата да дава проблем...един приятел преди време имаше нещо подобно. Просто видео картата не даваше правилни херцажи....
_________________
зомбииии!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
TETRAGRAMATON



Регистриран на: 07 Ное 2005
Мнения: 932
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Пон Сеп 14, 2009 11:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Колонките са ми старите, са отдалечени от мониторът, въпреки че със предияният комп си бяаха над мониторът(и нямаше проблеми)....обаче ми направи впечатление че проблемът се появява когато работя в шопа, първият признак на трептене се долавя в макот сиво квадртче със номер 2
.... това е в стадии когато компа е пуснат, и не се ползва шопът, не се долавят трепения

това е когато шопът работи, пак не се долавят трептения в сивото поле(по принцип там първо се усещат, след това почва да се забелязват и по другите апликации), но в този случай снимката е от вътрешният хард диск.

.. тука сивото квадратче с двойката вече трепти, полетата на лейърите не трептят, но тука съм включил вече външният хард диск, между другото включвам и едно JOBO one ultra, когато работя(той е като карт риидър, и съхранияване на фаиловете)
Та се чудя дали трептенето се появява заради шопът, или заради външните компоненти който ползвам при работа със шопът...... то ще направч още няколко пробни наблюдения, но за сега в такава последователност започва да трепти, стига се до там че в един момент дори полетата на скайпът и другите прозорци който са отворени и те тепрят
А това за icf

_________________
London professional Portrait and Headshots photographer
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Пон Сеп 14, 2009 1:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кога ще гледаме сватби?
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Вто Сеп 15, 2009 12:38 pm    Заглавие: :-) Отговорете с цитат

Ако сте с тръбоскопи!, да, бе, ВалБо, знам как се казват!...

:-)

Та ако ви играят мониторите от време на време, сменете квартала!

Тва абсолютно сериозно!

Антибандитските системи на бандитите го правят!

:-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sami



Регистриран на: 08 Мар 2003
Мнения: 1190

МнениеПуснато на: Вто Сеп 15, 2009 1:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е, да, ама там първо Жисиемити заглъхват.
_________________
печат на книги
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки" Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov