Graphilla.com :: Преглед на тема - В полярните планини на Норвегия...
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

В полярните планини на Норвегия...
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Фотография, фотоманипулация и ретуш
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Сря Сеп 30, 2009 3:12 pm    Заглавие: В полярните планини на Норвегия... Отговорете с цитат

Привет,
'
бях се позагубил за известно време това лято, но... 51 дни без компютър е едно важно условие човек да може да съсредоточи върху фотографията.

В периода от 25-ти Май до 14-ти Юли 2009-та предприех едно дълго самотно пътуване с цел да заснема различни места в северния полярен кръг – няколко островни групи в Северния Ледовит океан и Атлантика, както и някои планини в континентална Норвегия. Пътувах сам близо 2 месеца през бурите и затишията по време на полярния ден, когато слънцето не залязва под хоризонта 24 часа в денонощието, създавайки илюзия за безвремие... Сменях кораби, автостоп, около 800 км пеша, хванах високоскоростна гумена лодка на стоп в полярен фиорд и преминавах ледени реки, крещейки по северните елени на другия бряг... С една дума - снимах.

Имаше седмици, в които не изваждах камерата от раницата и чаках бури, мислейки сам в палатката си и ходейки наоколо. После идваше еуфорията на онези 5 минути прекрасна Светлина, за която си чакал 5 дни. С други думи думи - един много дълъг и интимен разговор със Светлината, с приласкаване, по време на полярния ден с 24 часа слънце над хоризонта.

Стига приказки, тук пускам кадри, а на който му се гледат още или просто на черен фон, да заповаяда направо на линка в края на темата. Там ще намерите и линкове към 2 пътеписа от избрани снимачни и не само снимачни дни... доколкото полярния ден може да се раздели на дни.

1.



2.



3.



4.



5.



6.



7.



8.



9.



10.



11.



12.



13.



14.



15.



16.


И накрая едно авто-магаре-портрет, правено по време на последната седмица на проекта - исках да си се имам документиран, докато съм с 8 кила по-лек и с двумесечна брада, нищо повече :)


17.



Още 2-3 кадъра бонус и всичко на черен фон na VerticalShot.com

---------------------------------------------------------------------
В подкрепа на новия проект, по който работя - албум, изложба и филм за група катерачи, които се готвят да прекосят Африка, катерейки интересните скали на континента за 10 месеца - пускам лимитирана серия принтирани кадри, от всеки размер ще се печатат до 15 копия, номерирани и подписани. Ако има желание, във формата за контакти на сайта има форма за контакт и мой телефон, Благодаря След малко ще има и тема за новия проект, адресът е http://www.verticalafrica.com
-------------------------------------------------------------


Пускам и обещаните пътеписи, всеки от тях е с около 10 страници текст и 20-на непретенциозни снимки, така че всеки с желание да си прецени кога има време за четене, не искам да уволнят някого заради пътеписите ми:


В полярните планини на Норвегия - част първа

В полярните планини на Норвегия - част втора




Този снимачен проект се осъществи, благодарение на подкрепата на:
Посолство на Норвегия в България , магазини за екипировка СТЕНАТА и магазини за фото-техника: Фото Павилион

И, благодаря на Графила, че ме срещна с всички интересни хора, защото част от тях са виновни за това какво правя в последните години, Благодарско :)
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Сеп 30, 2009 3:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Както снимките, така и пътеписа е уникален.
За пореден път доказваш, че си човек за уважение :)
Шапка свалям за търпението и смелостта.

П.С Желая успех и адски много късмет (който е нужен), за осъществяване на следващият проект.
_________________
Номерът не е да видиш нещо, което другите не са виждали. А да видиш онова, което всички виждат, но така, както никой друг не го е виждал до този момент.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Сря Сеп 30, 2009 3:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

шефа на светлината :) браво! :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Сря Сеп 30, 2009 3:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Изкърти ме бро.
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Сря Сеп 30, 2009 3:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

според мене снупа нещо фейква с цветови корекции.. не може да има толко красиви места по земята...!

кадъра с червената къща-13 и тоя с ледовете в езерото-15 са ми фейвъритс...

аз искам да имам време и пари и да ида до Исландия... да снимам гейзери и камънак на воля... ма това са мечти!
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
54ka



Регистриран на: 15 Окт 2003
Мнения: 1198
Местожителство: space

МнениеПуснато на: Сря Сеп 30, 2009 3:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ти си знаеш... ама аз пак да кажа ЕВАЛА !!! :)))))))))
_________________
:::::| 54ka PhotoBlog and Gallery |:::::| 54ka SketchBook |:::::
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rostislav



Регистриран на: 06 Окт 2004
Мнения: 555
Местожителство: PLOVDIV

МнениеПуснато на: Сря Сеп 30, 2009 4:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нечовек!!!
_________________
:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dreamer



Регистриран на: 25 Юли 2003
Мнения: 3548
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Сеп 30, 2009 4:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз се обзалагам, че след време, съвсем скоро, за Снупъра ще има от онези кратичките очерк-мини-филмчета между предаванията на НатГеоТВ как обяснява "ей тука 65 дена чаках едни 3 минути светлина за един кадър..." все едно е най-обикновеното и тривиално нещо на света!!!

Ние тука го занимаваме със сбирки, запивания и графилски дреболии и глупости, а той човека лети в космоса вече... Кефя се, че те познавам, Снупъре!!!
_________________
.


Dreamerworx.com
-------------------------------------
Steps Of Inspiration
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Soul)S(urvivor



Регистриран на: 25 Мар 2003
Мнения: 1384
Местожителство: The Edge

МнениеПуснато на: Сря Сеп 30, 2009 5:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Президент си отсякъде просто! О_0
_________________
'Success is 90 percent perspiration and 10 percent inspiration.'
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
kalvera



Регистриран на: 11 Дек 2002
Мнения: 459
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Сря Сеп 30, 2009 5:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Маниашки кадри... Поздравления... Каквото и да кажа ще е недостатъчно.

Лични фаворити 1, 8, 15.
_________________
"Imagination is more important then knowledge"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
emmsky



Регистриран на: 04 Окт 2007
Мнения: 118
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Сеп 30, 2009 8:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Владиииии!!!! Евала!!!!
Не мога да скрия възхищението си към теб и нещата, които правиш...
От все сърце ти желя успех във всяко едно начинание и велико пътешествие!
_________________
if you are not prepared to be wrong, you won't came up with anything original
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Darksorrow



Регистриран на: 29 Сеп 2005
Мнения: 95
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Сеп 30, 2009 9:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз в тая тема няма да коментирам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Сря Сеп 30, 2009 10:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря на всички, както винаги си спестихте критиката, ама айде :)

Ще помоля някоя мила модераторка да оправи моята разсеяност - в края на темата линковете към пътеписите са верни към 2 различни пътеписа, но на долния също пише първа част :)

Ето я и втора и се извинявам за объркването http://verticalshot.com/stories/polar-norway-02/
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Candelero



Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 1211
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Окт 01, 2009 12:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

MAMMA MIA ... Che bellissimi... !
Няма такива цветове просто ! Е**си уникалното !

No.1 ми е фаворит...
_________________
The designer can see from his drawings how the final design will look but, unfortunately, not necessarily how it will work.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Чет Окт 01, 2009 12:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз ще си позволя една критика :)))) 13-ката ми се излива нещо на дясно...
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Чет Окт 01, 2009 12:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

implant написа:
Аз ще си позволя една критика :)))) 13-ката ми се излива нещо на дясно...


Всъщнот много се радвам, че повдигна темата - интересно ми е и друг да сподели по какво определя хоризонта, когато брегът не е права линия (което е възможно само в язовир май) и заливите изглеждат в дръга повърхнина? Много се мъчих над този въпрос, особено на това пътуване - ето например на този кадър, ако изправиш брега отзад, ще се наклонят къщата на преден план и брегът под нея. Много ме тормозят такива дилеми...
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Чет Окт 01, 2009 12:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

snooper написа:
implant написа:
Аз ще си позволя една критика :)))) 13-ката ми се излива нещо на дясно...


Всъщнот много се радвам, че повдигна темата - интересно ми е и друг да сподели по какво определя хоризонта, когато брегът не е права линия (което е възможно само в язовир май) и заливите изглеждат в дръга повърхнина? Много се мъчих над този въпрос, особено на това пътуване - ето например на този кадър, ако изправиш брега отзад, ще се наклонят къщата на преден план и брегът под нея. Много ме тормозят такива дилеми...


ти ако изправиш вертикалите на къщите, всичко ще си дойде на мястото :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Чет Окт 01, 2009 1:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аватарче написа:
snooper написа:
implant написа:
Аз ще си позволя една критика :)))) 13-ката ми се излива нещо на дясно...


Всъщнот много се радвам, че повдигна темата - интересно ми е и друг да сподели по какво определя хоризонта, когато брегът не е права линия (което е възможно само в язовир май) и заливите изглеждат в дръга повърхнина? Много се мъчих над този въпрос, особено на това пътуване - ето например на този кадър, ако изправиш брега отзад, ще се наклонят къщата на преден план и брегът под нея. Много ме тормозят такива дилеми...


ти ако изправиш вертикалите на къщите, всичко ще си дойде на мястото :)


И понеже Снуп смята, че ще е полезно за някой, ето как да се "изправят" снимките най-лесно:

зимате си линийката (ruler tool - shortcut I) и си пускате една линийка по стената, която смятате, че трябва да е хоризонтална (или вертикална). колко дълга линийка - няма значение, няма да мерим разстояние, а ъгли. после image/rotate canvas/arbitrary ще завърти цялата картинка на ъгъла, който е измерила линийката :)

гледате и преценявате дали ви кефи :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Чет Окт 01, 2009 1:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

м, докато го напиша и Аватарски ме е изпреварил... ;)
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Manchev



Регистриран на: 26 Сеп 2007
Мнения: 225

МнениеПуснато на: Чет Окт 01, 2009 2:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Страшен си, Снуупъре!!! Евала!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Фотография, фотоманипулация и ретуш Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov