Graphilla.com :: Преглед на тема - Фотография - тема на PATRIOT
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Фотография - тема на PATRIOT
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки"
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
patriot



Регистриран на: 05 Дек 2002
Мнения: 419
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Окт 29, 2009 10:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

snooper написа:
Поздравления за първата награда в конкурса "Преоктрий България" на списание Осем!


Благодаря snooper! :)
То и твоя снимка май беше в изложбата ? Сега вече съм сигурен , че те видях на изложбата. Чудех се от къде си ми познат, и чак сега се сетих че от една от снимките ти в Норвегия , където си в палатката :)

Коя беше твоята снимка ?

Поздрави
Иван
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
patriot



Регистриран на: 05 Дек 2002
Мнения: 419
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Окт 29, 2009 10:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да разкажа и историята на снимката:

Имахме за цел да снимаме Кончето в събота сутринта на изгрев слънце, като това беше единствения ден който до обед нямаше да се разваля времето и да има пролука от ясно небе (според прогнозата). За това тръгнахме в петък вечер от х.Яворов. Имаше пълнолуние и челниците след като минахме гората не се наложи да ги ползваме. Бяхме като в нощна приказа. Въпреки , че заради нощта не се откриваха гледки, чувствахме духа на планината.

Стигнахме до заслон Кончето към 1:30.Там вече имаше хора,и спахме на вън на скалите в едно каменно гнездо под открито небе. Около 6.00 станахме и се запътихме към кончето. В началото имаше страшна мъгла и си помислихме че всичко ще се провали. Но небето се изчисти за няколко минути , в които можахме да направим достатъчно снимки. И после като гледах снимките , благодарих на облаците, защото те добавиха образ на сцената , който до сега не съм виждал на този сниман много пъти обект.

Надявам се да съм предал изживяването на мига чрез снимката и така повече хора да изпитат почти същото усещане.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
patriot



Регистриран на: 05 Дек 2002
Мнения: 419
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Окт 29, 2009 11:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

behind the scenes:
http://mountain.bajhui.org/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=5558&g2_serialNumber=1

http://mountain.bajhui.org/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=5578&g2_serialNumber=1

http://mountain.bajhui.org/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=5580&g2_serialNumber=1

http://mountain.bajhui.org/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=5582&g2_serialNumber=1

http://mountain.bajhui.org/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=5566&g2_serialNumber=1

тука на снимкuтe съм аз
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Окт 29, 2009 11:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

поздравления!
_________________
и един шоколад увива мармота в станиол
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Чет Окт 29, 2009 12:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мдам, мотах се и аз наоколо покрай откриването, ей този кадър е в изложбата http://www.verticalshot.com/uf/project/69_Bulgaria-Vratcata-01.jpg

Честно казано не бях пускал в Български конкурс от 3 години някъде и имах известни резерви, но в крайна сметка около половината от селекцията в изложбата ми хареса, което си е постижение. Не ми допадна мястото за изложбата, защото авторите в конкурса бяха 477, а посетителите на изложбата едва ли ще бъдат и 200 - на този род изложби мястото им е навън, извън галериите. Самите кадри предразполагат към това... Дано има повече такива инициативи и тематиката да не е само местна, макар че в случая ми хареса ;)
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
patriot



Регистриран на: 05 Дек 2002
Мнения: 419
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Окт 29, 2009 3:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

snooper написа:
Мдам, мотах се и аз наоколо покрай откриването, ей този кадър е в изложбата http://www.verticalshot.com/uf/project/69_Bulgaria-Vratcata-01.jpg

Честно казано не бях пускал в Български конкурс от 3 години някъде и имах известни резерви, но в крайна сметка около половината от селекцията в изложбата ми хареса, което си е постижение. Не ми допадна мястото за изложбата, защото авторите в конкурса бяха 477, а посетителите на изложбата едва ли ще бъдат и 200 - на този род изложби мястото им е навън, извън галериите. Самите кадри предразполагат към това... Дано има повече такива инициативи и тематиката да не е само местна, макар че в случая ми хареса ;)


да твоята снимка много ми хареса!

И аз бях прияно изненадан от избраните снимки. Наистина половината не бяха за изложба, но другите си заслужаваха.

Съгласен съм че щеше да е по добре да е навън изложбата, за да я видят повече хора.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
patriot



Регистриран на: 05 Дек 2002
Мнения: 419
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Ное 03, 2009 10:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

.пак от серията с портретите

.и един есенен кадър
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
epixs



Регистриран на: 02 Фев 2007
Мнения: 1492
Местожителство: с. Добри дол - в центъра

МнениеПуснато на: Вто Ное 03, 2009 11:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

MNOGO HUBAVI SNIMKI
_________________
Best Wine Labels Design
Best Logos
Hand Lettering on Wine Labels
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
patriot



Регистриран на: 05 Дек 2002
Мнения: 419
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Ное 09, 2009 4:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Малко снимки от Стара планина, над и около с. Рибарица.

[1]


[2]


[3]
тази снимка я показвам за да дадете акъл как да я обработя за да стане по читава...


[4]


[5]


[6]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Пон Ное 09, 2009 4:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Впечатлението от темата е, че хубавите снимки са 1-2 и те са по случайното съвпадение на светлина, обект и фотограф - като последния е на последно място.

Не, че в това има нещо лошо, напротив... просто ако някой се чуди защо темата не е в специализирания форум.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Пон Ное 09, 2009 5:04 pm    Заглавие: :-) Отговорете с цитат

Аватарче написа:
... съвпадение на светлина, обект и фотограф...


Най-краткото определение за фотография.

Или акцентът е върху "случайно"?!

:-)

Добре, де!

Знам отговора.

:-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
patriot



Регистриран на: 05 Дек 2002
Мнения: 419
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Ное 09, 2009 5:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аватарче написа:
Впечатлението от темата е, че хубавите снимки са 1-2 и те са по случайното съвпадение на светлина, обект и фотограф - като последния е на последно място.

Не, че в това има нещо лошо, напротив... просто ако някой се чуди защо темата не е в специализирания форум.



Здрасти Аватарче,
Благодаря ти за мнението. Но то не беше полезно. :)
И не виждам никой не пита ,защо темата не е в специализрания форум.

Ако имаш критика по някоя снимка сподели я. Вярвам че човек не е перфектен и че може да научи нещо от анализ или коментари на други хора които се занимават с фотография :)

Иначе "специализирания" форум ще си стои така празен и специален ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Пон Ное 09, 2009 5:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

patriot написа:
Аватарче написа:
Впечатлението от темата е, че хубавите снимки са 1-2 и те са по случайното съвпадение на светлина, обект и фотограф - като последния е на последно място.

Не, че в това има нещо лошо, напротив... просто ако някой се чуди защо темата не е в специализирания форум.



Здрасти Аватарче,
Благодаря ти за мнението. Но то не беше полезно. :)
И не виждам никой не пита ,защо темата не е в специализрания форум.

Ако имаш критика по някоя снимка сподели я. Вярвам че човек не е перфектен и че може да научи нещо от анализ или коментари на други хора които се занимават с фотография :)

Иначе "специализирания" форум ще си стои така празен и специален ;)


Ако се представиш в "представяне", пък и ако поискаш конкретно мнение за конкретна снимка дори в този форум - да, бих ти дал аргументи защо "това не става", или "онова не е наред". В момента темата ти е като албумче със снимки от разходки в парка и аз не виждам смисъл да си хабя времето да пиша критики.

Коментара ми би ти бил полезен само ако се замислиш върху него - аз смятам, че не си се научил да снимаш и добрите ти снимки са случайност, а не търсено събитие. Освен това не си се научил да разпознаваш добрите и недобрите си снимки. Това личи единствено от тази тема, от нищо друго.

Ако не искаш такова мнение - имаш пълното право да го подминеш и да си помпаш самочувствието от спечелени конкурси - нещо, в което аз не виждам нищо лошо всъщност...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
patriot



Регистриран на: 05 Дек 2002
Мнения: 419
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Ное 09, 2009 6:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами избрал съм да публикувам в тази тема за да чуя конструктивна критика. И съответно да чуя аргументи. В момента си прикзваме празни приказки и нито ти на мен помагаш, нито аз на теб.

Далеч съм от мисълта, че всичките ми снимки са в целта. Сигурно ако бяха щях да си правя изложби и въобще да не публикувам тук. Но аз мисля, че тук във "Фотография" има много качествени фотографи, от които може да се научи нещо. Понякога и малкото е много полезно.

Ако коментарите като твоя преобладават, ще стане така че в специализирания форум на 3 месеца ще се пускат 2 снимки , всички ще викат: супер, много яко, жестоко... и т.н. И форума няма да се различава от другите в нета. Където освен тези три фрази няма други смислени коментари. (под смислен коментар разбирам , да разкатаеш една снимка от критика, ама тоя дето я е пуснал да прочете всичко и да си направи изводите) Съответно няма какво да се научи.

Най-лесно ми е да си пускам снимките от спечелението конкурси и да слушам само хвалебствия. Ама това не ми помага да се развия, нали ?

толкова от мен по тази тема :) отивам да снимам.


Аватарче написа:

Ако се представиш в "представяне", пък и ако поискаш конкретно мнение за конкретна снимка дори в този форум - да, бих ти дал аргументи защо "това не става", или "онова не е наред". В момента темата ти е като албумче със снимки от разходки в парка и аз не виждам смисъл да си хабя времето да пиша критики.

Коментара ми би ти бил полезен само ако се замислиш върху него - аз смятам, че не си се научил да снимаш и добрите ти снимки са случайност, а не търсено събитие. Освен това не си се научил да разпознаваш добрите и недобрите си снимки. Това личи единствено от тази тема, от нищо друго.

Ако не искаш такова мнение - имаш пълното право да го подминеш и да си помпаш самочувствието от спечелени конкурси - нещо, в което аз не виждам нищо лошо всъщност...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Сря Ное 11, 2009 4:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Коментарът на Аватарчето е всъщност много верен, гласи да не очакваш много конструктивни коментари, докато не полошиш старание да подбираш кои кадри да качваш - на кадър с понетциал и 2-3 по-дребни грешки има много какво да се каже.

На "нестанали" неща няма какво да се коментира толкова - защото това ще рече да се цитират цели книги.

Просто спазавай по-тясна селекция на показваните тук работи и всичко ще е ок, кадрите за конкурса са добри - сега от теб автоматично се очаква повето ти неща да се доближават до тях или да са по-добри. Дано вместо да се сърдиш, да разбереш, че тук не ти говорят "ей така".
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки" Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov