Graphilla.com :: Преглед на тема - Още един селф
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Още един селф
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Фотография, фотоманипулация и ретуш
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
minimalistic



Регистриран на: 06 Окт 2003
Мнения: 120
Местожителство: Копенхаген, Дания

МнениеПуснато на: Нед Ное 22, 2009 11:14 pm    Заглавие: Още един селф Отговорете с цитат

Повредих си ръцете, та не мога да свиря на пианото от известно време... Та реших да снимам нещо.

По-долу е резултата от липсата на модели, неделната скука, 2 светкавици и около 2ч тестване на различни физиономии и пози :))

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
minimalistic



Регистриран на: 06 Окт 2003
Мнения: 120
Местожителство: Копенхаген, Дания

МнениеПуснато на: Пон Ное 23, 2009 1:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

знам за чадъра в чашата, ама... във фш не съм толкова навътре, че да го махна културно

ей тук има по-голяма версия
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Пон Ное 23, 2009 3:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Приятен изтрещял портрет с настроение!

Сянката от каскета точно през очите и носа не ти помага обаче, според мен, най-малкото ако искаш умишлено да е там - поне един рефлектор още за да не "потъва" толкова в тъмно.
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Пон Ное 23, 2009 11:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

мен ме дразни чадъра в чашата.
Кажи ми, че мишката е майкрософт-ска?
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
minimalistic



Регистриран на: 06 Окт 2003
Мнения: 120
Местожителство: Копенхаген, Дания

МнениеПуснато на: Пон Ное 23, 2009 11:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

@snooper: дам, така е.. трябва да измисля някаква стойка за рефлектора, че в момента ми е теоритично невъзможно. следващия път по-добре :)

@имплант: дам, майкрософтска е :) чадъра ще пробвам да го забърша във ФШ, ама... най-вероятно ше го оплескам здраво.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Пон Ное 23, 2009 5:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

minimalistic написа:
@snooper: дам, така е.. трябва да измисля някаква стойка за рефлектора, че в момента ми е теоритично невъзможно. следващия път по-добре :)


Ааа, ще се караме - все по-често чувам от различни хора такива неща. Няма ситуация, в която човек си е вкъщи и няма на какво да си сложи рефлектор... Дали ще е на стол, дали ще е на закачалка, към която с тиксо е увита вилица и на нея забоден стереопор...

Да, фирмите за аксесоари правят страхотни улеснения, но все пак дифузери, реглектори, продуктови палатки и какво ли още не - човек може да си ги направи и с пвц-тръби, фолио, тиксо, паус...

Първия попаднал пример
http://www.diyphotography.net/a-i-r-the-portable-affordable-reflector и изобщо целия сайт :)
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Пон Ное 23, 2009 6:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето например един ринглайт, монтиран на домакинска стълба, който си направих преди време... пък с него има и кадри, отпечатани насам-натам - а цялото съоражение струва 25 лева, без да броим стълбата :)


_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Пон Ное 23, 2009 6:08 pm    Заглавие: :-) Отговорете с цитат

Добре, че са двамата... там, та да направят кадъра!

:-)

Снупъре, не забравяй, че не всички са сръчни и изобретателни като теб!

:-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
minimalistic



Регистриран на: 06 Окт 2003
Мнения: 120
Местожителство: Копенхаген, Дания

МнениеПуснато на: Пон Ное 23, 2009 6:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

абе правя си и аз разни работи, импровизации колкото искаш. в случая съвсем за кратко ми мина през акъла да светна там с рефлектор, но предвид положението на другата светкавица щеше да ми е доста зор да го нагодя с подръчни материали. не че е невъзможно, но - програмист човек съм - с 2 леви ръце, когато опре до неква истинска физическа работа :)

но мисля да си взема един boom arm да ми крепи рефлекторите. има разни евтини и малки, дет вършат работа. с подръчни материали губя сума време и нерви...

peace :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Пон Ное 23, 2009 6:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пийс бре, никой не се е карал :) Просто теоритично невъзможно закрепяне на рефлектор няма :)

И Благодаря, дето ме мислите за сръчен, но... не е баш така, по-скоро неволята учи :)))
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Ное 23, 2009 6:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз от сръчност последния път си счупих модела :)
_________________
и един шоколад увива мармота в станиол
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
54ka



Регистриран на: 15 Окт 2003
Мнения: 1198
Местожителство: space

МнениеПуснато на: Вто Ное 24, 2009 12:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Като стана въпрос за рингови светкавици :)))



Адаптера е от Бързо сглобяем софтбокс
Щипка 2.50лв.
Саксия 2.40лв.
Винтове и гайки ~1лв.
Труд ~ 20 мин.

Вече е тествано... голям кеф :)))))
_________________
:::::| 54ka PhotoBlog and Gallery |:::::| 54ka SketchBook |:::::
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
54ka



Регистриран на: 15 Окт 2003
Мнения: 1198
Местожителство: space

МнениеПуснато на: Вто Ное 24, 2009 12:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Упс... пропуснах да спомена... селф-а кърти :)))
...а с чадъра в чашата си има и стробистки виц ;)
_________________
:::::| 54ka PhotoBlog and Gallery |:::::| 54ka SketchBook |:::::
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
minimalistic



Регистриран на: 06 Окт 2003
Мнения: 120
Местожителство: Копенхаген, Дания

МнениеПуснато на: Вто Ное 24, 2009 12:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

oт много време се каня да си направя подобен ринг, ама ми търсене е тая скоба дето държи саксията към swivel-a на светкавицата.

по коледа мисля да се хвана и да направя едно такова, както и адаптерче за стандартен спот (от тия дето от пред могат да им се слагат гридове), така че да мога и него да го закрепвам на speedlight-a

я кажи вица :))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
54ka



Регистриран на: 15 Окт 2003
Мнения: 1198
Местожителство: space

МнениеПуснато на: Вто Ное 24, 2009 1:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Виц и да има, аз не го знам ;)
Имам предвид, че има закачка в кадъра... нещо като стробистка наздравица :D

А онова на горната картинка си е моето ръкоделие, ползвам този адаптер.
Като си взимах мобилните боксове Dynaphos ги окомплектоваха с "мобилния адаптер" и реално не се налагаше да си го купувам допълнително :)

С тези адаптери съм си измайсторил вече всевъзможни "светки", определено си избиват парите :)))
_________________
:::::| 54ka PhotoBlog and Gallery |:::::| 54ka SketchBook |:::::
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
minimalistic



Регистриран на: 06 Окт 2003
Мнения: 120
Местожителство: Копенхаген, Дания

МнениеПуснато на: Вто Ное 24, 2009 1:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

благодарско за инфото и коментарите! ще взема и аз един такъв адаптер и ще мъча с него :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ecobo



Регистриран на: 12 Яну 2006
Мнения: 182
Местожителство: BG

МнениеПуснато на: Вто Ное 24, 2009 2:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ама идеята на ринговата светкавица е да снимаш през дупката на кравая. Така единствената файда е, че вместо кръгчета ще имаш в отраженията кравайчета.
_________________
Nikolay Dimitrov Photography | Stock Photos from Bulgaria
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Вто Ное 24, 2009 2:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Екобо, не винаги - Ейми Дресър и още няколко фотофграфи редовно снимат с рингови светкавици, разположени далеч от камерата.

54ка, супер показано, само мисля си - ефектът няма ли да е "по-ринг", ако покриеш стените на саксията с фолио или черна хартия, да се изолира светлинния поток наоколо изън кръгчето?
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
54ka



Регистриран на: 15 Окт 2003
Мнения: 1198
Местожителство: space

МнениеПуснато на: Вто Ное 24, 2009 3:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ecobo, не е задължително да се снима през ринга, въпрос на търсен ефект.

snooper, за портрет е перфектно, прави си характерната светлина и в окото има идеално кръгче. Но за обект, който дава отражение, примерно модел с очила... има проблем :/ ...и си мисля, че с един черен спрей и някакъв маншон между самата светкавица и "ринга" може да се реши? Скоро ще разбера... ;) а и съм приготвил една доста по-голяма саксия :))))
_________________
:::::| 54ka PhotoBlog and Gallery |:::::| 54ka SketchBook |:::::
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rostislav



Регистриран на: 06 Окт 2004
Мнения: 555
Местожителство: PLOVDIV

МнениеПуснато на: Вто Ное 24, 2009 11:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Портрета е приятен, но работата с осветлението ми се вижда претупана:)

Относно ринга. И аз съм правил някои експерименти. И стигнах до извода, че трябва да е голям...Е пак зависи какво се търси...
_________________
:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Фотография, фотоманипулация и ретуш Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov