Graphilla.com :: Преглед на тема - Колеги от Стара Загора, пазете се от в-к SZ Око!
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Колеги от Стара Загора, пазете се от в-к SZ Око!

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Wizard



Регистриран на: 28 Апр 2006
Мнения: 137
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Дек 15, 2009 10:50 am    Заглавие: Колеги от Стара Загора, пазете се от в-к SZ Око! Отговорете с цитат

Здравейте, колеги! Знам, че на темата не й е мястото тук, но искам да предупредя - дано администраторите нямат нищо против и да не я затрият (ако искате, преместете я в друг раздел).

Знам, че във времената, които ни предлага България в момента - криза, безработица и т. н. - човек много-много не подбира, но въпреки това искам да ви посъветвам - ако случайно някога съдбата ви срещне с потенциалната работодателка Даниела Ангелова, т. нар. "издател на безплатен вестник SZ Око" - Стара Загора, бягайте колкото се може по-надалеч. Имах неблагоразумието да правя дизайна на вестника близо година и, честно казано, това е една от най-неблагодарните работи, на които съм бил (а съм минал през работодатели от Велико Търново, Стара Загора, Смолян, Русе и София!). Ще ви изброя накратко проблемите, с които се сблъсках по време на заниманията си с дизайна и предпечата на вестника на госпожица Ангелова:

1) Тотална, пълна и безпрецедентна липса на каквато и да е подготовка, организация и планиране на работния процес. Човек никога не знаеше кога именно ще му пададат материали - обикновено това ставаше в последния ден (петък), когато беше и крайният срок за подаване на вестника в печатницата. Резултатът - хаос и куп изхабени нерви в последния работен ден на седмицата.
2) Колосални финансови проблеми - първо пазарлъци за сумата (жълтите стотинки, каквито се явяваха мизерните 10 лева на страница, се виждаха непосилна сума за госпожицата, която явно бе свикнала на безплатно правене на безплатния й вестник - в крайна сметка знаете, че клошари, които подбиват цените, е имало, има и ще има!), след това неизброимо количество нерви, докато си ги получиш. Оправданията варираха от световната финансова криза през атмосферното налягане та до работното време на банките. Специално заради това заплащане си извадих нова дебитна карта, за да мога да получавам (уж) по-навреме парите си... "Блажени са вярващите", както се казва в Библията.
3) Пълна неграмотност от страна на по-голямата част от екипа, заради което освен с предпечата бях принуден да се занимавам и с коректурите на вестника. Това, смея да ви заявя, беше една от най-тежките задачи, тъй като правописните грешки в 90 на сто от статиите бяха повече от парите, които ми дължи госпожицата.
4) Безпрецедентна незаинтересованост за подобряването вида и разпространението на вестника. От жалко бюлетинче, правено на CorelDRAW с всичките произтичащи от това последствия (колегите, които са се занимавали с предпечат на вестници, ще ме разберат, за останалите ще поясня, че това е все едно да правиш билборд с Microsoft Word), вестникът заприлича на модерно издание, с прекрасно обработени снимки, сдоби се (благодарение отново на мен и личните ми усилия) с група в социалната мрежа Фейсбук и Интернет-страница, разположена на личния ми хостинг и изработена в свободното ми време... Излишно е да ви споменавам, че не съм видял и стотинка за това, по-жалкото беше, че не видях признание, благодарност или, с риск да се повторя, каквато и да било заинтересованост.

Като за финал ще ви цитирам част от писмото на госпожицата: в него тя ме обвинява, че търсейки заработените си пари (400 лева, забавени над два месеца!), едва ли не съм постъпил нецивилизовано. Очевидно за някои хора е достатъчно да ти предоставят работа, като за това вие сте длъжни да им целувате ръцете. Щом обаче започнете да си търсите заплащането, изведнъж ставате нецивилизовани варвари, които не оценяват тяхното, на работодателите, благодеяние.

Накратко, ако сте като мен - 35-годишен човек, който от 14-годишна възраст работи във вестници, радиа и телевизии, а от над десет години се занимава с графичен дизайн и предпечат, който през живота си не е правил една правописна и почти нито една печатна грешка, стойте далеч от тази месторабота. Ако пък за вас е по-важно да видите името си в карето като метранпаж на вестник и парите (или в конкретния случай - липсата и неизплащането им) за вас не значат нищо, сигурен съм, че при госпожицата винаги ще има свободно работно място за вас.
_________________
http://artportal-bg.info
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
HEA



Регистриран на: 20 Окт 2005
Мнения: 1244

МнениеПуснато на: Вто Дек 15, 2009 11:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще цитирам един твой съгражданин, прочел темата тук, който пък цитира Иречек:

"…Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо."
_________________
Keep It Simple
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Вто Дек 15, 2009 12:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

HEA написа:
Ще цитирам един твой съгражданин, прочел темата тук, който пък цитира Иречек:

"…Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо."


Толкова вярно...
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Take 1



Регистриран на: 26 Май 2003
Мнения: 69

МнениеПуснато на: Вто Дек 15, 2009 1:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

snooper написа:
HEA написа:
Ще цитирам един твой съгражданин, прочел темата тук, който пък цитира Иречек:

"…Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо."


Толкова вярно...


Докато работих в БГ го имахме сложено на стената в редакцията ... Предполагам още стои. (бел.: И в "Иречково" си има такива ситуации но не са така масови както в БГ).
_________________
There's always a better way!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov