Graphilla.com :: Преглед на тема - Photoshop щуротии
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Photoshop щуротии

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки"
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
SNUFF



Регистриран на: 22 Май 2007
Мнения: 525
Местожителство: Munich

МнениеПуснато на: Чет Дек 24, 2009 3:41 am    Заглавие: Photoshop щуротии Отговорете с цитат

Е добре, вече се изнервям. Работя няква картинка във ФШ, харесва ми как съм я едитнал и когато я сейвам в .jpg , за да я ъплоудна някъде, всичко изглежда много по-измито и цветовете нямат нищо общо с psd-то.
Пробвах с export for web and other devices, пробвах някви цветови формати да сменям, ама толкова ми разбира и главата, само съм насрал нещо още повече. Някой може ли да ми каже какво точно трябва да направя, за да си изкарвам jpg-тата такива, че да изглеждат като psd-то........... Тенкю вери мъч за вниманието.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lllll



Регистриран на: 03 Дек 2002
Мнения: 137

МнениеПуснато на: Чет Дек 24, 2009 4:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Сигурен съм че има хора, които разбират повече, но...

Работи файла в sRGB, като експортваш виж да е ънчек-нато "embed color profiles"...

Любопитен съм и другите какво ще кажат
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Дек 24, 2009 11:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Начи баркодето преди мен е казал верни неща ... за веб и въобще за мултимедийни приложения се

ползва sRGB цветово пространство, което по съвсем разбираеми причини е крайно ограничено, та поради

туй цветовете ти седят кат измити.

Сега не си казал за кой фотошпек иде реч, а тук пред мен иам само CS4, но мисля, че и за по

предните версии е същото. Начи даваш саве фор веб и горе в дясно имаш два чекбокса - Embed Color

Profile Convert to sRGB.

Не знам ква ти е идеята за таз картинка, но по отношение на първия чекбокс имай предвид, че някои

браузери се още не отбират от вградени в картинката профили, за разлика от други (например огнената

лисица и милко балев сафарито :) ) ... а колкото до втория чекбокс изключи го и би трябвало да

видиш разликата - изобщо поцъкай и поекспериментирай :)

Друг по тегав вариант е в самия фотошпек да си конвертираш картинката до sRGB и да си поиграеш и да

видиш дали можеш да постигнеш добър резултата, въпреки, че както вече казах тва sRGB е доста тесну
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Чет Дек 24, 2009 11:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.darganov.com/articles/kakvo-tsvetno-prostranstvo-da-izpolzwvam-srgb-ili-adobe-rgb-140.html
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Чет Дек 24, 2009 12:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Извода ме прати в оркестъра....

Всъщност проблема не е Adobe RGB или sRGB, а на цветно пространство на монитора и това което сте избрали.
Ако ще работите предимно веб - на мястото на RGB цветно пространство сложете мониторният си профил.
Хубаво е последният да бъде създаден от спектрофотометър (калибратор)
Така ще забравите веднъж за винаги, проблема с различните цветове в браузера и в фотошоп

П.П. Относно статията. Много добре би било, когато се превежда нещо от нета, поне малко да се разбира от материята.
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
SNUFF



Регистриран на: 22 Май 2007
Мнения: 525
Местожителство: Munich

МнениеПуснато на: Чет Дек 24, 2009 2:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ууу май проработи, хвала вам люде!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки" Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov