Graphilla.com :: Преглед на тема - Holly man
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Holly man
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Фотография, фотоманипулация и ретуш
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
TETRAGRAMATON



Регистриран на: 07 Ное 2005
Мнения: 932
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Нед Окт 11, 2009 2:12 pm    Заглавие: Holly man Отговорете с цитат

Значи пак същият сценари, събота след работа, един колега, той всъщност почна работа при нас наскоро(една седмица), опитвам се да ползвам работното ни място като студио(ми като няма друго импровизираме)
Кумаран-хинду.



Сега съм се уговорил с него да организирам една сесия, в тяхният хинду темпъл, живот и здраве ;)
_________________
London professional Portrait and Headshots photographer
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
DeyanStefanov



Регистриран на: 24 Фев 2007
Мнения: 184
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Окт 11, 2009 5:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притеснен изглежда човечеца... втората ми хресва много. :)
_________________
Photography and ala-bala
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
minimiro
Ксараджия


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1974
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Нед Окт 11, 2009 8:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Чисто технически ме кефи добрата разработка на бялото, и мургавкия в същото време... леко HDR ми седи :)
_________________
minimiro.com

whitewater
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Нед Окт 11, 2009 10:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Първия е по-добре, макар и доста пластмасово да стои.

Във втория обаче осветлението не е добре - много остро и в същото време от неподходящ ъгъл - такива триъгълни сенки на носа не помагат на кадъра.
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Пон Окт 12, 2009 11:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Много ХДР седи даже...
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
54ka



Регистриран на: 15 Окт 2003
Мнения: 1198
Местожителство: space

МнениеПуснато на: Пон Окт 12, 2009 11:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Първия ми допада :)))
_________________
:::::| 54ka PhotoBlog and Gallery |:::::| 54ka SketchBook |:::::
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
TETRAGRAMATON



Регистриран на: 07 Ное 2005
Мнения: 932
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Вто Окт 13, 2009 12:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи не знам какво се има в предвид като се казва че изглежда хдр-ско, ако се има предвид че изглежда по начин по който една фотография изглежда след ползването на съответен софтуер, искам да вмъкна че съм ползвал само шопът, със няколко лейъра със цветови корекций и шарпенинг, но да по принцип по начина по който е използвано осветелението, няма начин да не е хдр, можеше и по добре да стане ако имах някой друг модифаер и поне още двбе осветителни тела, в този случай използвах 5-те канонски светкавици който имам под ръка, а за острите сенки и мен това ми вади очите и то много, но е трудно, е ако се обърне внимание на портретите на Gill Greenberg, и там може да се видят доста подобни странични ефекти.
Но по принцип аз съм си доволен, това ми е първи опит да снимам хай кии, пък и го карам малко или повече експирементално ;)
_________________
London professional Portrait and Headshots photographer
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Вто Окт 13, 2009 8:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ух тоя/тея не го/и знаех... има добри портрети! тея на Трики и Моби размазват ...
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Окт 13, 2009 10:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

аз едно време май ти бях казвала да не ползваш еднакви по сила осветления от двете страни, а може и да не е било на теб

вземи пробвай ;)
_________________
и един шоколад увива мармота в станиол
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
minimalistic



Регистриран на: 06 Окт 2003
Мнения: 120
Местожителство: Копенхаген, Дания

МнениеПуснато на: Чет Окт 15, 2009 6:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

и аз като снупъра - първата е по-добре...

а за светкавичките що не си вземеш модифайерчета - в английския ибей има много и евтини неща, пък и шипват бързо :)

да живеят офис-студиата, и аз същото правя - в нас много тесно :(
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Чет Окт 15, 2009 6:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А на мен пък повечето от нещата на този Gill Greenberg ми се виждат голям кич, нищо общо със силната съвременна фотография в тези жанрове, мисля.
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
TETRAGRAMATON



Регистриран на: 07 Ное 2005
Мнения: 932
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Нед Фев 28, 2010 5:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат



Да не отварям нова тема, и да не се връщам назад към гръцката, защото това е портрет на бат Манчо, един много колоритен циганин(няма да се спускам в детайли;), един от многото с който сме се потяли по гръцките ниви, нямах много време искаше ми се да ги снимам всичките образи, но всеки беше зает с търсене на работа и бачкане съответно, даже бат Манчо случайно минаваше под балкона та го викнахме. Редовният му номер пред всеки новодошъл нашенец е да се изживява като ветеран от Кмбоджа, иначе много обедителен, но се стига до момент в който колкото и да ти е сладко да му слушаш историите осъзнаваш че никога не е имало такива филми ;)))
_________________
London professional Portrait and Headshots photographer
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Пет Мар 05, 2010 11:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мирчев, не знам защо никой не е коментирал, но според мен това е покъртително добра работа!

Доста убедително прилича на ромски хемингуей в този кадър :)))
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Съб Мар 06, 2010 12:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

snooper написа:
Мирчев, не знам защо никой не е коментирал, но според мен това е покъртително добра работа!


Сега го виждам.
Най-после по малко тунинг.
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mira



Регистриран на: 01 Апр 2004
Мнения: 992

МнениеПуснато на: Вто Мар 09, 2010 4:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кадъра е 1 път.
_________________
Жить - хорошо!
А хорошо жить - еще лучше!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
MissMims



Регистриран на: 20 Юли 2007
Мнения: 152
Местожителство: sofia/bourgas

МнениеПуснато на: Нед Мар 14, 2010 8:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ми лайкииииииии!!! мн мн мн :)
_________________
And me, I still believe in paradise. But now at least I know its not some place you can look for, cause its not where you go. Its how you feel for a moment in your life when you'rе apart of something, and if you find that moment... it lasts forever...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
minimalistic



Регистриран на: 06 Окт 2003
Мнения: 120
Местожителство: Копенхаген, Дания

МнениеПуснато на: Пон Мар 15, 2010 12:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

последния наистина кърти! естествена светлина ли е само или си го светнал с нещо? (питам понеже в очите не видях отражение)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Пон Мар 15, 2010 3:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Човек... просто браво.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
TETRAGRAMATON



Регистриран на: 07 Ное 2005
Мнения: 932
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Пон Мар 15, 2010 4:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Светлината е натурална, накрах го да застане пред една двойна врата към терасата, беше късен следобед и слънцето беше много ниско и както си бъбриха по едно време с брат ми за риболов ми направи впечатление качеството на светлината, и тогава го настъпих бат Манчо, ама той какъвто е артист.... върти се сучи се вика Николай така ли да застана иначе ли, бат Манчо е голяма история ;)... даже тъмният заден план аз съм го докарвал в шопа щото нали се сещате не много голяма стая и такъв голям светлинен източник, втъпреки че го издърпах максимално до прозорците(мисля че го снимах с 70-200мм), а аз самият бях отвън на терасата, пак се разпиляваше доста светлина из стаята отзад.
_________________
London professional Portrait and Headshots photographer
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
TETRAGRAMATON



Регистриран на: 07 Ное 2005
Мнения: 932
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Пон Мар 15, 2010 4:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето това е оригинала, ако на някой му е интересно да види

_________________
London professional Portrait and Headshots photographer
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Фотография, фотоманипулация и ретуш Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov