Graphilla.com :: Преглед на тема - Книги
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Книги
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Сря Авг 18, 2010 12:38 pm    Заглавие: Книги Отговорете с цитат

Чудните патила на Пърдоний Флат

или една наистина смешна пародия на Шифърът на Леонардо



Романът на Едуардо Мендоса "Чудните патила на Пърдоний Флат" или наричан още "най-смешната
пародия на "Шифърът на Леонардо", излиза на български следващата седмица, съобщиха издателите от "Колибри".

Писателят Едуардо Мендоса с размах смесва жанрове и персонажи, за да забърка една неповторимо
комична история (апокрифно евангелие, библейска притча, криминале?) за доброто, приятелството и внезапните обрати на съдбата.

Действието се развива в началото на I век от нашата ера. Сърцатият Пърдоний Флат, римски философ и самоотвержен естествоизпитател, странства из затънтените краища на империята и търси изворите на мъдростта.

Съдбата го отвежда в Назарет - спокойно провинциално градче, смутено от загадъчното убийство на уважаван богаташ. Доказателствата са категорични и на кръста ще увисне градският дърводелец. Убеден в невинността на баща си, невръстният син на дърводелеца моли Пърдоний да открие истината.

По чиста случайност неговото име е . . . Исус.

Следват шеметни приключения и хитроумни решения, в които се намесват Аполон, малката Мария Магдалена, Юда Бен-Хур, Гарванът и Лисицата от баснята на Езоп. . . и две злонамерени кози.

Едуардо Мендоса е юрист по образование, работи дълги години и като преводач, а
първите си стъпки в литературата прави през 1975 г. Той е автор на 14 романа, студии и театрални творби.

Дневник
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Пет Авг 20, 2010 8:20 pm    Заглавие: ! Отговорете с цитат

"Форбс": Трилър, хорър и вампирските романи са най-доходоносни

Издателите на печатни книги може да страдат заради финансовата криза или набиращите популярност електронни издания, но тези фактори нямат отрицателно влияние върху писателите. Списание "Форбс" публикува списък на десетимата най-високоплатени автори, които имат общи приходи от 270 млн. долара за изминалата година.

На първо място в класацията се нарежда Джеймс Патерсън, автор на трилър поредиците за Алекс Крос, Майкъл Бенет и Даниел Екс, както и много други заглавия. За последните 12 месеца той е спечелил 70 млн. долара, като през 2009 г. са издадени 9 негови творби, а от началото на 2010 г. до сега - седем. От 1976 г. насам Патерсън е написал 51 книги, обявени за бестселъри от "Ню Йорк Таймс".

Втора е авторката на вампирската сага "Здрач" - Стефани Майер. През 2009 г. тя е спечелила 40 млн. долара, въпреки че не е издала нито една нова книга. Американката е получила седем милиона долара от правата за екранизацията на вампирската история - през юни третото заглавие от поредицата, "Здрач: Затъмнение" донесе приходи от 175 млн. в първата си седмица, което го направи най-успешната премиерна лента на годината.

Хорър писателят Стивън Кинг се нарежда на трето място в класацията, като през изминалите 12 месеца е заработил общо 34 млн. долара.

Даниел Стийл е четвърта, с приходи от 32 млн. долара, а британецът Кен Фолет, който е спечелил 20 млн. долара за последната година, е пети.

Останалите писатели в класацията са Дийн Кунц, известен с трилър романите си, който е спечелил 18 млн. долара; авторката на мистерии Джанет Еванович с приходи от 17млн. долара; Джон Гришам с 15 млн. долара; Никълъс Спаркс с 14 млн. и Джоан Роулинг с 10 млн. долара.

http://www.dnevnik.bg/razvlechenie/2010/08/20/949437_forbs_trilur_horur_i_vampirskite_romani_sa/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Пет Авг 20, 2010 9:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

всъщност, то има само един писател, всички след него само преразказват :)

така каза един велик ум!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
HEA



Регистриран на: 20 Окт 2005
Мнения: 1244

МнениеПуснато на: Съб Авг 21, 2010 4:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам, но тази тема ми харесва :)
_________________
Keep It Simple
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
maceman
nightWoWalker


Регистриран на: 14 Яну 2003
Мнения: 4421
Местожителство: Ironforge

МнениеПуснато на: Съб Авг 21, 2010 12:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

на мен също много ми харесва темата! благодарско на RG-то :)
_________________
... gief more epix ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Съб Авг 21, 2010 4:44 pm    Заглавие: :-) Отговорете с цитат

Рей Бредбъри: Мразя днешния свят, в него има твърде много интернет

Авторът на романа "451 градуса по Фаренхайт" Рей Бредбъри заяви в интервю за "Лос Анджелис таймс", че е ужасен от идеята творбите му да бъдат дигитализирани.

"Мразя светът такъв, какъвто е днес, в него има твърде много интернет, твърде много мобилни телефони и нови технологии. Трябва да се отървем от всичката тази техника", коментира писателят, който на 22 август ще навърши 90 години.

По думите му само през последните дванадесет месеца е получил три предложения от различни компании романите му да бъдат пуснати като електронни книги. "Казах на Yahoo да си гледат работата", заявява Бредбъри пред изданието.

"САЩ се нуждае от революция, за да се сложи край на прекалено голямата власт на управляващите. Нека не забравяме, че управлението трябва да е в ръцете на хората. Вместо това тези хора държат... мобилни телефони", казва още писателят.

Седмицата преди рождения ден на Бредбъри ще бъде отбелязана с различни събития и празненства в Лос Анджелис, където той живее.

Дневник
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Morty



Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2050
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Авг 21, 2010 5:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма нищо по- хубаво от това да разгърнеш страницата

Морти :)
_________________
pixel pixelu oko ne vadi
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Съб Авг 21, 2010 5:13 pm    Заглавие: :-) Отговорете с цитат

:-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Съб Авг 21, 2010 6:29 pm    Заглавие: :-) Отговорете с цитат

Жан Тьоле – "Магазинът за самоубийци"



Жьн Тьоле е режисьор на анимационни филми. Романът му "Магазинът за самоубийци" прилича малко на комикс и донякъде напомня историите на семейство Адамс. Само че тук семейството се казва Тюваш, а личните им имена са на хора от всякаква националност, известни на публиката с драматичните си самоубийства.

По никакъв начин не разбираш конкретните причини за мрачното настроение на героите (няма сутрешни блокове; присъстват единствено новините, които задължително са депресиращи, дори и светската хроника). Действието се развива някога в бъдещето, най-вероятно прз 2012, когато се очаква да излезе едноименният анимационен филм, разнообразявайки края на света. Романът забавлява само с мрачната си част. Излъскан до блясък магазин, държан от семейство Тюваш, което не разчита на постоянна клиентела, а тъкмо напротив.

Предлага всевъзможни средства за самоубийство, като включва и елемент на хазарт. Като по каталог. Черното (всъщност светло) петно в семейната идилия е най-малкият син - радостен, щастлив, усмихнат, готов да зарази всички самоубийци с желание за живот. Развитието на сюжета не предполага изненади. Накратко - магазинът за самоубийци се превръща в център на веселие и желание за живот.

Романът обаче печели с финала си (не се разказва, защото ще убие поуката), залагайки на прословутото френско чувство за ирония. Това обяснява защо този иначе не толкова забележителен роман се е превърнал в бестселър във Франция.

Капитал лайт
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Съб Авг 21, 2010 9:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Страхотна тема, поне докато не са почнали споровете и скандалите ;)
Мерси RG®!!!
_________________
"I'm a ink injected doodling machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
wicky



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4389
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Авг 21, 2010 9:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хахаха! Готин роман е този последния :)

Обожавам Рей Бредбъри! Една от книгите, която беше най-близко до сърцето, като я четох е "Вино от глухарчета"! Но това е човек от други времена и въобще - от цял друг свят! Нормално е да каже така... ако беше писател фантаст, примерно, едва ли би отхвърлил компютрите и технологията:)

Чудесно е че има такава тема! Да ви споделя, че последните години - книгата, която тотално ме размаза е на Филип Пулман - "Тъмните му материи". Рядко го казвам, но книгата е много над филма. За мен тя е много над всичко, което съм чела (е хайде, на почти всичко). И не съм изненадана, че филма няма продължение. Първо - незнам как биха го направили сносно и второ - най-вероятно са си имали проблеми с църквата, както и самият писател :)

И немога да на отбележа Дъглас Адамс, като един от фаворитите ми! Жалко само че има малко книги...

И разбира се за Тери Пратчет няма какво да ви пиша... то е ясно:)

За изброените топ 10 автори в света също бих казала, че няколко от тях съм ги попрочитала, даже доста. Вярно, че са малко по-наивно звучащи, но пък трябва да им се признае, че имат таланта да пишат увлекателно за всички или поне за повечето хора, което никак не е лесно...
_________________
Отрежеш ли крилата на жената, тя ще полети на метла !

http://wickyhouse.com

http://wickywelcome.blogspot.com/

http://this-and-that.eu/

http://tui-onui.blogspot.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bile



Регистриран на: 26 Авг 2003
Мнения: 1367
Местожителство: dead city

МнениеПуснато на: Нед Авг 22, 2010 12:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ехх, ся като ще изброяваме любими автори... =))
Дан Симънс, Достоевски, Бари Хюгарт, братя Стругацки, Пратчет, Кинг, Зелазни, Умберто Еко, Урсула Ле Гуин...

между другото, съвсем неочаквано открих книга, която ми се стори далеч по скапана от филма, правен по нея - а именно "Боен Клуб" - толкова немощно написано четиво отдавна не бях зачитал... а може проблема да е в превода, знам ли
_________________
pestilence
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Нед Авг 22, 2010 9:26 am    Заглавие: :-) Отговорете с цитат

wicky написа:
... ако беше писател фантаст...


:-РРРРРРР

Уики!

Ти си любимият ми критик!

:-)))

-------

Виждаш ли, Биле, какво нещо е...

Понеже това не е моята материя, се зачетох в разни ревюта за тази книга.

То не са революции, то не са взривове на бедната световна литература...

:-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maceman
nightWoWalker


Регистриран на: 14 Яну 2003
Мнения: 4421
Местожителство: Ironforge

МнениеПуснато на: Нед Авг 22, 2010 1:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

wicky, Бредбъри e предимно фантаст :) "марсиански хроники" е една от най- известните му книги :)
_________________
... gief more epix ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Нед Авг 22, 2010 2:04 pm    Заглавие: :-) Отговорете с цитат

Да, де...

Пък 451... е магически реализъм, мейби, според Уикиту...

:-)

Няма страшно, след дълго и уморително виртуално порицание с билков чай, с мед и много лимон, Уикито тържествено призна, че е имала пред вид, че Рей Бредбъри е "аналогов"...

С което намеква за нещо, ама...

:-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wicky



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4389
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Авг 22, 2010 9:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

RG® така добре е обяснил моят неразбран изказ :) Мерси!

bile - "Островът от предишния" ден на Умберто Еко ми харесва най-много! А тази книга да не би да е писана По "Боен клуб"? Или изначално си е бил книга...?
_________________
Отрежеш ли крилата на жената, тя ще полети на метла !

http://wickyhouse.com

http://wickywelcome.blogspot.com/

http://this-and-that.eu/

http://tui-onui.blogspot.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bile



Регистриран на: 26 Авг 2003
Мнения: 1367
Местожителство: dead city

МнениеПуснато на: Нед Авг 22, 2010 9:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

wicky написа:
А тази книга да не би да е писана По "Боен клуб"? Или изначално си е бил книга...?


Филма е правен по книгата, която на доста места е силно възхвалявана... затова ме изненада така =)
_________________
pestilence
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
high crime



Регистриран на: 22 Окт 2005
Мнения: 341

МнениеПуснато на: Нед Авг 22, 2010 9:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

;-)на мен пък ми хареса "боен клуб".
както и "плажът" на алекс гарланд- две книги които са получили някаква известност заради филмите по тях
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hof



Регистриран на: 04 Яну 2005
Мнения: 684
Местожителство: с.Скрът

МнениеПуснато на: Нед Авг 22, 2010 10:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

"Шифърът на Леонардо" е пълен боклук , просто съм прочел няколко стотин книги в живота си и след някой от тях такива боклуци вече не мога да чета . При това рядко съм краен и обикновенно много търпим.
Има не малко невероятни книги . Много харесвам Мураками, Патоцки , Хофман, Булгаков, Вонегът,Селинджер, Маркес, Борхес, Скорса, Кортосар ,Праттчет, братя Стругацки, Довлатов и други . От българските-Ботев От българските съвременници Димитър Динев , "Ангелски езици" ми направи много добро впечатление , човека умее да пише да расказва , рядкост , много приятна изненада.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Нед Авг 22, 2010 11:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Шифърът се търпеше до някъде
но следващата книга от поредицата - е няма такава боза
Стои на полицата в тоалетната от една година и не издържам повече от две странички да зачета. А аз обичам това спокойно място за четене;-)
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov