Graphilla.com :: Преглед на тема - Книги
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Книги
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
high crime



Регистриран на: 22 Окт 2005
Мнения: 341

МнениеПуснато на: Вто Авг 24, 2010 3:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

сега се чуствам отговорен че аз започнах целия този спам. това за параграфа го казах във връзка с поста на хоф, за неговия приятел от училище които всичките истини на света открил в синовете на великата мечка. пошегувах се че за мен това е параграфа, хелър ми е любим автор, и да чел съм нещо се случи. обаче темата се превърна във "виж ми книгите дето съм чел"и "кой колко, и какви книги е прочел"
сори за спама, не съм го искал, темата за нови книги е добра
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Вто Авг 24, 2010 3:42 pm    Заглавие: :-) Отговорете с цитат

Спокойно, бе, човек!

Това, че се шугуваме, не значи, че не ви приемаме сериозно!

:-)

Иначе, кво, да стана на половин век, без половината му, та да чакам Уикиту да ми каже за 42, та да го прочета.

:-Р

Нищо лошо няма в това, някой да си каже предпочитаните книги, пък и е хубаво да си говорим за книги.

А като има нещо ново и хубаво, всеки ще си публикува...

:-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Вто Авг 24, 2010 3:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

форти ту го има на филм, верно смотан е, но може да се преглътне с една бутилка узо и да разбереш за 42 :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
velinov



Регистриран на: 17 Сеп 2004
Мнения: 3975
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Вто Авг 24, 2010 4:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

42 е идеалният °
...може би това е истината. Остава да разберем какво е питието. Аз мисля, че е джин.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Вто Авг 24, 2010 4:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Узо бе, престани с дезодорантите :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Candelero



Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 1211
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Авг 24, 2010 4:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

velinov написа:
42 е идеалният °
...може би това е истината. Остава да разберем какво е питието. Аз мисля, че е джин.


GIN-a e само за жени :)
_________________
The designer can see from his drawings how the final design will look but, unfortunately, not necessarily how it will work.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
velinov



Регистриран на: 17 Сеп 2004
Мнения: 3975
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Вто Авг 24, 2010 4:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е, англииската кралица що го пие? :)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maceman
nightWoWalker


Регистриран на: 14 Яну 2003
Мнения: 4421
Местожителство: Ironforge

МнениеПуснато на: Вто Авг 24, 2010 5:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

тя мъж ли е?
_________________
... gief more epix ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
high crime



Регистриран на: 22 Окт 2005
Мнения: 341

МнениеПуснато на: Вто Авг 24, 2010 8:52 pm    Заглавие: Re: :-) Отговорете с цитат

RG® написа:
Спокойно, бе, човек!

Това, че се шугуваме, не значи, че не ви приемаме сериозно!

:-)


;-)
само за протокола последно, кои вие, и кои нас?;-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Вто Авг 24, 2010 8:55 pm    Заглавие: :-) Отговорете с цитат

аналоговите -> дигиталните

:-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
velinov



Регистриран на: 17 Сеп 2004
Мнения: 3975
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Вто Авг 24, 2010 9:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Чшшш, аз съм пюр аналог бе маскари! ;))) Как си пие дигитален ром...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Вто Авг 24, 2010 9:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

хм, това с виртуалното пиене е ниша в пазара, нещо като виртуалния секс, пари ще паднат :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
spacer
bad ass panda


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2193
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Авг 24, 2010 9:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе, шо не се съберете сите пияндурници да си направите един читателски клуб? :) И ще сте по темата дори . :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Вто Авг 24, 2010 10:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

толкова път за един път :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Вто Авг 24, 2010 10:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дайте да не оспамваме хубавата тема с глупости...
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
daysleeper



Регистриран на: 27 Юни 2003
Мнения: 734

МнениеПуснато на: Вто Авг 24, 2010 11:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

"Повелителят на мухите" на Уилиям Голдинг
"Дългата разходка" на Кинг
_________________
daysleeper.postfolio.org

cinemotion.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
TETRAGRAMATON



Регистриран на: 07 Ное 2005
Мнения: 932
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Сря Авг 25, 2010 12:06 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз сега съм натиснал ей това четиво http://en.wikipedia.org/wiki/A_History_of_Western_Philosophy
от много добър автор, като я свърша се надявам че ще мога да си позволя дапропусна доста други заглавия ;)
А иначе имам много кофти навик, почвам да чета, докарвам до някаде, и в един момент се оказва че си купувам друга книга и започвам следващата без да съм свършил предишната.... то това май за оплакването
_________________
London professional Portrait and Headshots photographer
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
wicky



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4389
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Авг 25, 2010 8:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Хъм, нещо забелязах, че има странен ефект темата, щом взехме да се обиждаме чак :)
На мен ми е интересно да разбера и на кой какви книги са му били любими за четене (освен какво ново има на пазара)! Може да се подсетя така за някоя и да я прочета! След "Тъмните му материи" от година и половина насам така и не си намерих хубава книга за четене (докато не излязоха новите на Пратчет). Подхващах и недочитах, което не бях правила от малка...

RG® - има хора, които много четат, но Дъглас Адамс не биха чели, защото не им допада и някак си Пътеводителя не ги вълнува, та от де да знам от "кои" си ти :P
_________________
Отрежеш ли крилата на жената, тя ще полети на метла !

http://wickyhouse.com

http://wickywelcome.blogspot.com/

http://this-and-that.eu/

http://tui-onui.blogspot.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mira



Регистриран на: 01 Апр 2004
Мнения: 992

МнениеПуснато на: Сря Авг 25, 2010 10:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Като стана дума ...

ЧЕТЕНЕТО КАТО ОПИЯНЯВАЩО УДОВОЛСТВИЕ

Скъпи ученици, зная, че нямате много време за четене на книги. Сигурно си мислите, че това е скучно и самотно занимание за разлика от дискотеката. Докато чете, на човек не може да му се случи нищо интересно. Никой няма да ви застреля, защото сте харесали книгата, която той харесва. Не съм чувал и да стават масови сбивания за това, че някои предпочитат Елиът, а други не го понасят. Няма да чуете поздрав за момчето от трета маса (в читалнята) и неговата дама с нашумелия монолог на Разколников от хита на Достоевски "Престъпление и наказание".
Но ако си представите четенето като опияняващо удоволствие, всичко става съвсем друго. В бара може да си поръчате 100 страници Джойс и 25 страници Кафка (все пак той е по-силен). Да не говорим за Хемингуей и Фитцджералд, от които се поръчват направо цели глави. Всеки си поръчва любимия автор. Барманът също от време на време прочита по някоя страница. И тъкмо сте свършили парите, но ви се чете още, и се появява някой непознат благодетел и казва: "Дай на всички по 50 страници от Селинджър. Днес аз черпя. Имам повод." А какъв е поводът? Човекът с широките пръсти е спечелил на лотария събраните съчинения на Дикенс с оригинални илюстрации. Всички са усмихнати и радостни. Двамата старци в ъгъла се смеят шумно. Ами разбира се - и двамата четат Швейк. Богатият господин вляво от бара чете Шекспир и си разрежда с литературен анализ. Но това са луксове, които не всеки може да си позволи. Най-зле са скитниците без пукната пара, които могат да разчитат само на някой безплатно подхвърлен том от Маркс или Ленин - все неща неприятни за четене и неводещи до опиянение. Не дай си боже да прочетат стихотворение за партията от български автор. Тогава токсикологията не им мърда.
Но да се върнем в бара и да видим какво става там. Някои вече са чели прекалено много. Ето, високият младеж в ъгъла плаче и крещи, че животът е безсмислен и му се повдига от толкова много Камю. А седналата до него хубава блондинка, явно прекалила с Мопасан, го гледа влажно и се опитва да го целуне. Възрастният мъж зад тях, очевидно закоравял читател, смесва Толстой с Набоков, за да понесе по-лесно "Ана Каренина". По-нататък е тоалетната. Старицата, която събира таксата, естествено чете вестник. Самата тоалетна е заета. Там пристрастените четат Буковски и Керуак, след което излизат с променени зеници. Сред читателите има, разбира се, и такива, които нищо не разбират от литература и спокойно може да им пробутат списание "Наш дом" вместо Балзак или "Ръководство по охрана на труда" вместо "Жерминал" на Зола. Те, разбира се, и разводнен текст няма да усетят и с часове могат да четат "Отнесени от вихъра", мислейки я за "Кама сутра". Всички други нещастници, които нямат пари за четене, пишат в близкото бинго цифри или решават кръстословици. Разбира се, и с четенето не бива да се прекалява, защото може да ви се увеличи мозъкът и тогава няма спасение. Сутрин, докато не прочетете едно малко хайку, ръцете ви ще треперят и светът ще ви изглежда чужд и враждебен. И така докато върнете прочетените книги и съберете пари за нова. Ако нямате пари за цяла книга, едно литературно списание също върши работа. Вземете ли заем, може дори да купите нещо от Нобелов лауреат. Но да не мечтаем. При тези цени на книгите единственото, което остава, е да си изрязвате стари вестници, докато получите домашно четиво. И тук се крият опасности - лошите текстове с много курсив водят до ослепяване.
Отказването от четене е много трудно, почти невъзможно. Но все пак можете да опитате като от силни минете на слаби текстове и накрая на напълно безвредни вестници, партийни програми и предизборни обещания. Така ще стигнете до отвращение от четенето.

Людмил Станев
_________________
Жить - хорошо!
А хорошо жить - еще лучше!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wicky



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4389
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Авг 25, 2010 10:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Е няма такава книга :D
_________________
Отрежеш ли крилата на жената, тя ще полети на метла !

http://wickyhouse.com

http://wickywelcome.blogspot.com/

http://this-and-that.eu/

http://tui-onui.blogspot.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 3 от 5

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov