Graphilla.com :: Преглед на тема - моля за мнение
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

моля за мнение

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Фотография, фотоманипулация и ретуш
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vesquto



Регистриран на: 05 Юни 2008
Мнения: 47

МнениеПуснато на: Вто Ное 30, 2010 12:04 am    Заглавие: моля за мнение Отговорете с цитат

Привет, от доста време не бях пускал нищо, но сега се престраших, та моля за мнение. Всякаква критика е добре дошла! Най-вече искам съвет за развитие, защото който и да попитам, знаете какви са отговорите.
Благодаря :)













_________________
http://www.behance.net/vnickolov
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Ное 30, 2010 12:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Za men 4, no ne sym siguren, che chervenite lenti po racete sa pravilniqt izbor v sluchaq.


Sorry za latinicata, na drug komp. sym.
_________________
Номерът не е да видиш нещо, което другите не са виждали. А да видиш онова, което всички виждат, но така, както никой друг не го е виждал до този момент.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DeyanStefanov



Регистриран на: 24 Фев 2007
Мнения: 184
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Ное 30, 2010 12:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

4 ме грабва, но има забележки по ретуша... по ръцете най-вече.
може би и бликовете по гривните може да се пипнат.
от ч/б третата ми харесва, но имам чувството, че се изсипва надясно :)
_________________
Photography and ala-bala
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Вто Ное 30, 2010 10:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

всички до 1 ми харесват на мен... може би това че, моделът не е поставен в някаква конкретна среда-ситуация... ще спечелят кадрите от някаква заигравка с енваермента... въпреки че е разбираемо за жанра малко случайни ти стоят кадрите имено заради това че са снимани на просто флатън фон...

последните 2 кадъра най-много ми харесват
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Вто Ное 30, 2010 11:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

aз съм за първия, като леко можеш да моделираш тялото да е по-финно и последните две.
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
54ka



Регистриран на: 15 Окт 2003
Мнения: 1198
Местожителство: space

МнениеПуснато на: Вто Ное 30, 2010 12:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Първото впечатление от кадрите е много приятно :)))

Като проблемчета виждам...
Не добре балансирана светлина, на шестия кадър е очевадно.
Проблемчета при ретуша на 5 дясна ръка на модела се вижда изсветляваща четка и не само там.

Оставам с впечатление, че не ти е добре калибриран монитора?
_________________
:::::| 54ka PhotoBlog and Gallery |:::::| 54ka SketchBook |:::::
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Candelero



Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 1211
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Ное 30, 2010 1:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

P E T R O V написа:
aз съм за първия, като леко можеш да моделираш тялото да е по-финно и последните две.


Petrov - няма угодия за теб :):):) тия жени :):):)

@vesquto
Много приятни наистина - моделът е можел да бъде изцеден още. Убеден съм, че има страхотна усмивка - нещо, което не си показал.

За цветната серия, лично аз мисля, че най-големия пропуск е, че не си снимал на бял-светъл фон. Много е трудно да се получи пластиката на дрехата, когато тя почти се слива с фона.
_________________
The designer can see from his drawings how the final design will look but, unfortunately, not necessarily how it will work.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vesquto



Регистриран на: 05 Юни 2008
Мнения: 47

МнениеПуснато на: Вто Ное 30, 2010 3:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря много на всички за положителните мнения! Честно, не го очаквах! :)
На тези с черния фон, с ретуша и аз много се притеснявах как е станало, направих всичко каквото можах и пак на места изглежда съм се поизпуснал.
За светлината имам много да уча, в момента имам възможност да снимам на филм в студиото и пробвам едни работи с "бюти чинийка" или както там му се вика на Beauty dish-a. Та тва, че е с филма ме кара повече да се замислям преди да натисна спусъка и всъщтност осъзнавам колко много съм изгубил в безразборно щракане!
Иначе с тези се опитах да докарам по-висок контраст и като цяло ме кефят повече контрастите, иначе сега се опитвам да го изрисувам един вид осветлението върху модела, незнам и аз как да се изразя. С предно странично осветление, с бюти диш и 1стоп по-слабо осветен фон, както и да отворя блендата максимално, за да мога колкото се може повече да разгранича модела от фона, въпреки, че фона е черен. По-късно днес ще проявя филмите и ще видя кво се е получило!
Инак монитора ми е уж калибриран, ама нещо контраста ми е прекалено нисък, та за тва на три различни монитора ги гледах снимките и на всички изглеждат що годе еднако.
Колкото до първия модел, нещо не се сработихме с девойката и като цяло от повечето снимки от серията не съм доволен.... трябва повечко да поряботя с психологията! :D Та за тва я карах само да скача и да се движи, за тва може би седят случаини, в блога съм си кръстл серията Movements. :)
Благодаря още веднъж за коментарите.
_________________
http://www.behance.net/vnickolov
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Фотография, фотоманипулация и ретуш Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov