Graphilla.com :: Преглед на тема - Earthrise cinеmatic
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Earthrise cinеmatic

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
gelan



Регистриран на: 13 Дек 2005
Мнения: 24

МнениеПуснато на: Съб Яну 22, 2011 4:18 pm    Заглавие: Earthrise cinеmatic Отговорете с цитат

Бихме искали да споделим най-новия си проект, интро трейлър към MMO играта Earthrise. Благодарим на всички които допринесоха за създаването на този филм.

Повече инфо може да намерите с линковете по-допу.

гледайте във VIMEO или YOUTUBE

GENIG STUDIO
MASTHEAD STUDIO
EARTHRISE























_________________
http://genig.eu/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
gelan



Регистриран на: 13 Дек 2005
Мнения: 24

МнениеПуснато на: Съб Яну 22, 2011 4:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мда. Нещо след всеки линк се получи едно допълнително ulr, заради което линка не те отвежда където трябва. ПЛС ако може някой админ да го оправи.

Оу и заглавието трябваше да бъде Earthrise cinematic. Ако може и това. Мерси предварително много :)
_________________
http://genig.eu/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
shmud



Регистриран на: 19 Юли 2005
Мнения: 288
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пон Яну 24, 2011 9:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами добре е!

Биваше да има малко повече патаклама, ама и така изглежда добре ;).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
LOC



Регистриран на: 21 Ное 2005
Мнения: 438
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Яну 24, 2011 9:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Всеки един screenshot изглежда яко! Тва мисля е най-добрата синематика на българска игра досега ^^ респект за положения труд!

А...само да попитам, от чисто маркетингова гледна точка, чия е основната концепция за видеото?
Питам защото ми се вижда, не много уместно да се рекламира ММО със синематик които излъчва самота и единачество...или беше компромисно решение диктувано от срок и бюджет?
_________________
...I'm an idiot!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bethoven



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 710

МнениеПуснато на: Сря Фев 09, 2011 1:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И здравейте отново,

Отново постваме нещо свързано с интрото към играта Earthrise, но този път бихме искали да покажем накратко създаването му. Забавно е че, бяхме забравили доста от нещата, които е трябвало да направим при създаването на филмчето и сега когато гледахме making-of-а, си припомнихме колко много работа беше.

И така.. надявяме се да ви хареса

Най-добри пожелания,
Genig team

Гледайте във VIMEO или YOUTUBE или директно свалете от ТУК

GENIG STUDIO
MASTHEAD STUDIO
EARTHRISE
_________________
M i h a i l P o p o v
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Christian



Регистриран на: 07 Мар 2006
Мнения: 230

МнениеПуснато на: Сря Фев 09, 2011 2:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Може би малко хора ще оценят, колко много работа сте
свършили, евала за което и се надявам да не спирате до тук, а да продължавате да се развивате :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
velinov



Регистриран на: 17 Сеп 2004
Мнения: 3975
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Сря Фев 09, 2011 2:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На мен много ми харесва, като изключим някой елементи от режисурата, динамиката и тайминга на целия синематик, но предполагам, че е имало заложени изисквания с които е трябвало да се съобразявате.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Сря Фев 09, 2011 3:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

доста ми напомня на адвент чилдрен... поне в началото... коетмо ми допада:D
адмирации за камарата работа дето сте метнали...
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Boteff



Регистриран на: 04 Мар 2003
Мнения: 2354
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Фев 09, 2011 5:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Има много гот моменти .. мацката е сладурана също :}.
Леко ми навява спомени за Анакин ''препускащ'' на спидера си напът да избие пустинните хора в еп. 2 :}.
_________________
.. so far .. so good .. so what ? ..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
daysleeper



Регистриран на: 27 Юни 2003
Мнения: 734

МнениеПуснато на: Чет Фев 10, 2011 1:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво за количеството отхвърлена работа .. много е, наистина ... евала!

Нооо анимацията доста куца. Единствено падането на войничето на каданс се доближава до реалистично. Всичките други анимации са доста дървенки, сори!
И Велинов е прав, има доста нелогични моменти в режисурата.
Дизайна на оръжията не ме кефи и последния изстрел срещу камерата е нелепо бавен, но това си е друга тема ...

Много ме радва огънчето, което остава по ръба на цевта след изстрела на мацката.

Поздравления за усилията!
_________________
daysleeper.postfolio.org

cinemotion.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sixide



Регистриран на: 29 Мар 2007
Мнения: 597
Местожителство: Heidelberg, Germany

МнениеПуснато на: Чет Фев 10, 2011 3:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Trailera e mnogo iak, s malki iyklu4enia, koito po-gore sa spomenati. Na men nai-silno vpe4atlenie mi napravi animaciata, naistina mojeshe da se poraboti oshte nad neia, moje bi tova se dalji na Mocap-a...prosto v vsi4ki savremenni produkcii se polzva kato tehnologia, a tuk sum po4ti siguren 4e vsi4ko e animirano na raka, koeto ne si e malkra rabota...ina4e respekt za rabotata!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bethoven



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 710

МнениеПуснато на: Чет Фев 10, 2011 5:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре, найстина не мога да не попитам за моментите в режисурата? Сериозно, това не е намек или нещо кофти, да не стават грешки :)

То е гледано вече 8812 пъти и велигденски зайци да излизат сигурно няма да ми направят впечатление, та за това кажете. Също и за динамиката и тайминга. Имаше заложени неща, като сценарии разбира се, но той е бил превърнат във филмчето с доста свобода на действие. И тъй като, съм доста педантичен точно в това отношение, ме интересуват точно тези споменати неща.

Разбира се, че всичко е анимирано на ръка :) То представяте ли си, толкова добре да го бяхме анимирали, че да е по-истинско и от MoCap :) Щеше да е супер, ама няма как. Реално, това е положението за момента. Момчетата които са бачкати, които са и познати на повечето от вас :) повече не могат за това време. То и не е нужно, щото 10 секунди на ден анимация, пък и да е 100% да е като MoCap.... ехеее... Ако можеха, пичовете нямаше да са тука, а в големи студиа :) Е... аз съм сигурен, че следващия път ще е по-добре, не защото те сега могат по-добре, а защото сами себе си ще искат да надминат.

А аз пък лично не съм фен на MoCap-ите. Няма нищо... направено в това нещо. Седят там, записват два дни и... всичко е готово. Дори и в лицата вече няма нищо анимирано, всичко е MoCap. От аниматорите вече, каква ще е нуждата ако всичко е с MoCap? Да наредят движенията? Е това е като да си оператор, ама само в монтажната да седиш... Няма го предизвикателството и после кефа от свършената работа. Е... хубаво, не е перфектно, ама е анимирано, пък следващия по-добре :) Но това е лична гледна точка :)

От друга страна, MoCap системите, или поне тези качествените, са една интересна цифра :) Заради което не е случайно, че само продукции с огромни бюджети могат да си позволят да ги използват :) Всички останали, правят каквото могат с анимиране на ръка :)

Относно истрела :) Ами той се случва точно за 4 фрейма... което е 1/6 от секундата. Това естествено е тествано и за по-малко, не се вижда нищо. На тази ситуация, беше измислено хитро решение, но то щеше да натовари филмчето и за това беше оставено за друг път :)
_________________
M i h a i l P o p o v
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bethoven



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 710

МнениеПуснато на: Чет Фев 10, 2011 6:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Забравих да нашиша.

Хора, коментарите са много сериозно ценени и всеки които е бачкал, чака с интерес да види какво се пише тука. А пък и от обсъждания никои на никого не вреди... така че, ако имате мнение - споделяйте :)
_________________
M i h a i l P o p o v
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
daysleeper



Регистриран на: 27 Юни 2003
Мнения: 734

МнениеПуснато на: Чет Фев 10, 2011 7:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

4 фрейма са много :) ... прекалено много даже. От два месеца се занимавам с мъзел-флашове и съм изгледал стотици референции и стигнах до извода, че освен заснетите на каданс, само по-голям калибър оръжия си позволяват да пуснат огън 2-3 фрейма .. само от ловджийска пушка нагоре ;)

За анимацията и МоКап-овете ... не е нужно да го имате, можехте просто да си заснемете с 2 камери от различни ъгли за референция. Доста щеше да ви улесни. ;)
Пък и всеизвестен факт е че никой не ползва чистата информация от МоКап-а и че всичко се доанимира допълнително, дори лицата ;)

За режисурата мисля, че е доста абстракно понятие и е като цветовете - въпрос на вкус. На мен лично не ми харесва, че няма дебнене преди да заходи към "хранилището". Слезе от мотора, спрян по средата на едно открито поле, мина по права линия и се залепи за монитора с гръб към света. Малко безразсъдно за смъртоносна игра. ;)
Вярно е, че това е пряко свързано с доста допълнително анимиране, но все пак такава ни е работата.
_________________
daysleeper.postfolio.org

cinemotion.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sixide



Регистриран на: 29 Мар 2007
Мнения: 597
Местожителство: Heidelberg, Germany

МнениеПуснато на: Чет Фев 10, 2011 7:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Dobre v BG niama li niakoia firma koiato da zaema tehniki za filmi kato kameri i mocap aparatura? Realno poglednato ti triabvat naistina za 1 den da si gi naemesh i ot ikonomi4eska gledna to4ka ti izliza po4ti tolkova skupo kolkoto niakolko animatora da ti animirat niakolko sedmici, ta moje daje i po tunko da minesh. Za animatorite ne si prav..vseki mocap triabva da se 4isti i da se pipa posle, taka 4e rabotata po zapisanite dvijenia si ia ima, i profesiata animator ne se obezmislia. Kakto kazah kato cialo trailera e 4uden i se nakefih mnogo. Posta e super!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Чет Фев 10, 2011 7:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

за режисьорските решения...

- кадъра с драйва.. ок
защо обачи пича спира на 15 метра от дивайса... някак нелогично стои
ненужно забавя действието това решение и вкарва допълнителна работа за анимиране и рендър тайм

- кадъра в който пичагата е ривайвнат също не ми допада като решение, камера и анимация. тези спокойни кадри от далече спокойно е можело да минат с близки и камера която да вкара малко напрежение... мисля си че още при излизането пича е бая бесен не само като му казват колко са похарчили за ривайва... ходенето на пича е прекалено механично и вкарва допълнителна статика в тоя кадър...

инак па ще кажа евала и кат цяло филмчето си е ок. просто някои неща са ми направили впечатление... но тва са си мои виждания
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
n1x0n



Регистриран на: 16 Окт 2003
Мнения: 1819
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 11, 2011 2:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз логиката на поведението няма да коментирам, защото всеки ден гледам как реални хора правят доста по-нелогични неща :-)

Основният ми коментар към видеото е, че малко ми се "точи" като цяло... нещата се случват точно със секунда-две закъснение спрямо това, което аз очаквам.
Мисля, че малко по-динамичен монтаж и по-активна работа с камерата биха допринесли за по-добро усещане на обстановката и историята като цяло.

Поздрави за свършената работа, тегля game client-a в момента... :-)
_________________
Veritas † Aequitas
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov