Graphilla.com :: Преглед на тема - Помогнете за домашно озвучение
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Помогнете за домашно озвучение

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Deskov



Регистриран на: 26 Юни 2006
Мнения: 423

МнениеПуснато на: Пон Фев 14, 2011 6:28 am    Заглавие: Помогнете за домашно озвучение Отговорете с цитат

За сега са ми направили впечатление:

M-Audio Studiophile BX8a Deluxe
http://www.m-audio.com/products/en_us/StudiophileBX8aDeluxe.html
много ме радват и като дизайн. Намерил съм ги за 400лв

YAMAHA A-S700 B
http://promo-zone.info/c2a76085-dc0b-4929-aa33-a58c164a5bb3/yamaha-a-s700-b.info
идва ми скъпичък и се чудя ... но ме радва много.

Целта ми е да си направя хубаво домашно озвучение. Гледах, четох, чудих се, още се чудя и реших да се консултирам и с вас. Искам оптимална комбинация на качество и сила, като качеството е с предимство.

Баскасата имам желание да си я направя сам (ще ми помогне и човек който разбира), само трябва да си избера говорител. Приемам предложения. Хубаво ще е говорителя да е до 200-300лв max :)


Като цяло не разбирам много от озвучение, така че приемам всякакви предложения.

Защо пиша в тоя час не ме питайте : ))))
_________________
If you can imagine it, you can create it. If you can dream it, you can become it.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Пон Фев 14, 2011 9:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Нов ресивър за 1000 лева плюс евтини монитори? :/

Не си купувай студийни монитори преди да си ги чул, понеже звукът на мониторите принципно няма нищо общо с нормална домашна "hi-fi" колона... Те са ориентирани към абсолютно неутрална картина, което повечето хора ги дразни а и това не е точна дефиницията на качество...

После доколкото разбирам искаш да имаш два монитора и някакъв суб... Мхм, в беля се вкарваш според мен за човек без опит. До тук си стигнал някъде 1500 лева за компоненти без съба... Това е цената на един приличен транзисторен стерео усилвател втора ръка + две прилични DIY ОТ-та, което съм 99,9% сигурен, че ще ти даде по-приятни резултати.

За усилватели - http://www.ljclub.net/, или дебнеш bgaudio форумите, примерно. За ОТ-тата вече нещата могат да варират безкрайно, особено ако се навиеш да си ги правиш сам, или пък дадеш на човек да ти ги прави - схеми всякакви и там трябва да си слушал 3-4 конструкции поне да се ориентираш за какво иде реч като се каже хорна, оупън бафъл и т.н. Или просто грабиш пак каквото изпадне в bgaudio и не се правиш на майстор :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Chef



Регистриран на: 05 Окт 2003
Мнения: 1148

МнениеПуснато на: Пон Фев 14, 2011 11:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

право думаш
_________________
ground zero terorist
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Deskov



Регистриран на: 26 Юни 2006
Мнения: 423

МнениеПуснато на: Пон Фев 14, 2011 12:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря exile. Аз си мислех, че са хубавички монитори... бях намерил и прочел доста мнения за тях, но може да съм в грешка. По принцип какво трябва да гледам при избора на монитори? Освен говорителя до колкото съм чувал е хубаво да са с черешово дърво .. с по-добра акустика били.

Като цяло не бързам за никаде ... ще чета още, ще търся и така :) Ще се радвам и на други мнения и съвети. Даже ако имате желание може да се похвалите с какво озвучение сте вие :)
_________________
If you can imagine it, you can create it. If you can dream it, you can become it.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
piperkov



Регистриран на: 13 Яну 2009
Мнения: 432

МнениеПуснато на: Пон Фев 14, 2011 12:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ехе, защо са ти мониторни колони :D
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Пон Фев 14, 2011 12:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е въпросът дали са добри монитори или не, а дали изобщо ти трябват монитори :) По дефиниция мониторите са за про работа - мастеринг и прочее, когато ти трябва неутрална картина за да балансираш добре канали и бля бля. На някои хора просто им харесва да си ги слушат вкъщи - лошо няма. Просто неутралната картинка и честотна характеристика на едно ОТ не го прави по-добро, или по-лошо, просто го прави ОТ с неутрална картина подходящо за ползване като монитор :) От тази гледна точка преди да си чул някаква hi-fi колона за някакви пари и монитор да скочиш на монитор е малко необмислено, според мен.
Иначе за парите си сигурно са прилични монитори за целите на домашно студио, примерно, но не задължително за целите на домашно слушане на музика за кеф. Защо не пуснеш една тема в bgaudio да помолиш 2-3 души да ти пуснат техните системи да чуеш малко различни решения? Аудио пичовете по принцип не изпускат възможност да се похвалят с каквото имат ;D

И не забравятй, че за да има смисъл цялата гимнастика трябва да подаваш и качествен сигнал от някакъв източник, та идва инвестицията и в CD player, или някакъв читав DAC за PC, плюс съответните гигабайти флакове :)

И при избора на компоненти принципно каквото и да гледаш - кел файда, важното е да го чуеш. Череши, мереши, хората слагат един широколентов говорител на парче велпапе и пак било яко, иди го разбери :) Пък може да се окаже че за твоя вкус и неци пари точно някакви монитори ще паснат, но просто чуй и нещо друго преди това.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Deskov



Регистриран на: 26 Юни 2006
Мнения: 423

МнениеПуснато на: Пон Фев 14, 2011 12:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

значи не ми трябват мониторни :) okey благодаря за отделеното време :)
_________________
If you can imagine it, you can create it. If you can dream it, you can become it.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Пон Фев 14, 2011 1:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Народа обича logitech z-550 (и аз като стадото съм с такъв)
Около 800 лв, бичи бас (но от 40 херца нагоре), високи няма (има средно високи, това за филми се оказва че работи много добре). В техномаркетополисните мултирамни и прочее магазини е често срещан модел - на място ако го пробваш нищо няма да разбереш.

Принципно можем да се разберем да ти дам да го пробваш в твоето си помещение и да си съставиш мнение ще ти върши ли адекватно работа.
Понеже акустиката няма как да я предвидиш каквото и да си вземеш.
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
achko



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 166
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Фев 14, 2011 1:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

хорни + лампов усилвател (единственият им проблем, е че телата стават много големи - ако имаш място не се замисляй)

ще си учуден колко силно свири 3 ватов усилвател на говорители с висока чувствителност

стерео + суб е лоша комбинация - 5 + суб е друго нещо


Ако не искаш хорни си направи TL тела с не повече от 2 (различни) говорителя в тях. Мен ме дразнят пищялка + среда + бас тонколоните - звука ми идва от прекалено много места. И си струва да станеш дърводелец или да си платиш на такъв, защото готовите ОТ са много скъпи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Пон Фев 14, 2011 7:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето това и забравяш.

_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sixide



Регистриран на: 29 Мар 2007
Мнения: 597
Местожителство: Heidelberg, Germany

МнениеПуснато на: Пон Фев 14, 2011 8:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bio, а какво е това? :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Пон Фев 14, 2011 8:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

yamaha hs50m

страхотни студийни линейни монитори с ултра ясен звук, плътни басове средни и високи
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Пон Фев 14, 2011 9:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истинските фенове си правят сами ламбени изнасилватели и хорни, флигорни и други орни, имам дълъд списък с хайфи обремемени фенове изгонени от жените си и топлещи се на ламбите на усливателя :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Deskov



Регистриран на: 26 Юни 2006
Мнения: 423

МнениеПуснато на: Вто Фев 15, 2011 12:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

achko, ники, bio благодаря за коментарите. Утре отивам да оглеждам по магазините ... и ще ги чуя как са тези които ми препоръчвате.

Ники ако случайно реша да взема logitech ще пиша на лични и ще съм благодарен ако ми предоставиш възможността да им направя проба.

Zing прав си, но тe и разбират повече от мен :)
_________________
If you can imagine it, you can create it. If you can dream it, you can become it.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Вто Фев 15, 2011 12:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако си вземеш лоджитека с цел слушане на музика Михайлов най-добре да напуска страна с оглед на собствената си безопасност. :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov