Graphilla.com :: Преглед на тема - Mac + Adobe CS5
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Mac + Adobe CS5
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
manolchev



Регистриран на: 04 Авг 2007
Мнения: 290

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 12:34 am    Заглавие: Mac + Adobe CS5 Отговорете с цитат

Добър ден.
Имам няколко въпроса за всички, които работят на макове, тъй като планирам в най-скоро време и аз да се оборудвам с един iMac.

По стара българска (а и не само) традиция, никога не съм плащал за лицензиран software и исках да ви попитам как стоят нещата с Adobe CS5 suite-a на Mac. Има ли възможност да се намери нелицензирана версия, както под Windows ?

Също така, като колеги дизайнери, предполагам че използвате много спомагателни програми, като font viewers, etc и бих искал да знам дали като цяло работата на бъдещия ми Mac може да бъде възпряна поради факт-а, че например съм скръндза и не искам да си платя за някоя програма и прочие ? По-точно да се изразя - Разполагам ли със същата свобода на кракнат софтуер както под Windows, и по-точно сред програмите за графична обработка.

Всякакви впечатления от стари и по-нови Mac users ще ми е много от полза.

Благодаря предварително :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 2:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Нямаш проблем. Давай смело. Само се оглеждай за другаря Колев, че чувам напоследък и форуми четял :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 8:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

с парите които ще дадеш за МАС може да си купиш ЦС5 дизайн стандарт + Вин7 Ултимейт и да си ъпнеш компутера да е с 8гб рам под вин7 х64 лети :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 9:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ся темата е много обширна и чесну казану малку ма мързи да пиша, та затуй набързо - като цяло особени проблеми няма да имаш, почти всичкуту софт за пц го има и за мак, но в някои случаи в по-малко количество, но все пак го има ... аз лично имах проблеми най-вече с шрифтовете, защото голяма част от тях (а те са бааааяяяя, бааааяяяя) не ядат ябълки и трябва да се конвертират, а конвертирането крие доста хуйове, хеле па автоматичното ...

... сега темата мак вс. пц също е угрооомна и конкретно за аймака - една от машините, които ползвам е точно такава (най-напомпаната 27ца) ... и като цяло добре се работи с нея, удобна, джиджана, лъскавка, дезигнерска, но честно казано, таз машинка е "дезигнерска", но не е мислена за дезигнери (въпреки, че навсякде по агенции и студия е залято с нея), това просто е шукаристански цунцунтер за кипрещото се офис и домашно население ... дори най-напомпаната версия на аймак не, чак толкоз бърза и мощна, пък да не говорим за убийственото глоси на екрана и калибрирането му ...

... разбира се маковете и изобщо концепцията зад тях си има и много предимства - абе тез неща нямат еднозначен отговор
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 10:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

защо ще минаваш на мак... има пц-та толкова добри
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
TchudO



Регистриран на: 02 Фев 2005
Мнения: 1175

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 12:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ами заради magic mouse :)

купувай и не ги слушай щом имаш излишни 4К и ще си хепи, въобще да не ти пука програми има, и шрифтове и лепенки за глосито има
_________________
Кой е най-високо летящия бозайник?

КАТЕРИЧКАТА НА СТЮАРДЕСАТА
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 12:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

TchudO написа:
ами заради magic mouse :)

купувай и не ги слушай щом имаш излишни 4К и ще си хепи, въобще да не ти пука програми има, и шрифтове и лепенки за глосито има


деба ти па ако не си на процент те на, стига лъга с лепенката за глосито - пълен ташак ... сам каза, че за DTP е гадно :) ...

... ма маковете не са лоши бе, просто като всяка друго нещо си имат + и - :)
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 1:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Точно пък работата с шрифтове е нещото, заради което едва ли някога ще се връна на пц :) Ама може би не ми се е налагало да ползвам тези супердрупер шрифтове, които на мак не тръгвали, нз :)
Иначе 27-цата я намирам за непрактична за работа - 21,5+втори хубав матов монитор all the way. Иначе като мултимедиен комп за негеймъри е нъмбър 1, можеш да си изгубиш в този дисплей. :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
minimiro
Ксараджия


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1974
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 1:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

TchudO написа:
ами заради magic mouse :)....


аз ше му дам драйверот дет да си го подкара и под ПЦ-то ;)

аз нали бех длъжен да проа'м на жената съсела... ем красота, ма пък неудобно, ма пък красота, ма пък неудобно.....
_________________
minimiro.com

whitewater
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
TchudO



Регистриран на: 02 Фев 2005
Мнения: 1175

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 1:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

27" е перфектна,
аз в момента съм с такава конфигурация като тази която предлагаш и не е зле, само дето 21" йМак ми идва по високо от 21" АСД което дразни доста, на глосито ми е бюрокрацията на АСД си бацам и ми е екстра.
Ама този вариант излиза по скъпичко и по-обемисто от една 27" йМАК.
_________________
Кой е най-високо летящия бозайник?

КАТЕРИЧКАТА НА СТЮАРДЕСАТА
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 1:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не ти трябва да мак, или искаш пц юзърите да гледат на теб като ултра-фенси позьор от снобарско общество и да нямаш всичките им проблеми които може да ти донесе един сглобен? Помисли ли от какво се отказваш?
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 3:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
manolchev



Регистриран на: 04 Авг 2007
Мнения: 290

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 5:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здрасти пак и мерси много на всички за отговорите.

@мучо - това с фонтовете много ме притесни, направо ме стресна :) Бях чувал за тва, но не си бях давал сметка. 1 точка повече за сглобения с Вин значи..

@ другите - По темата мак / пц : Като цяло и аз суупер много се дразня на мак юзърите, не ми се ще да ставам един от тях, глосито ме вбесява когато съм разцъквал на аймак-а, но вече не се издържа на тая тъпа 7-ца.
Имам чувството, че с колкото и рам и видео да напомпам едно PC ще дойде даден момент, след 3 месеца или 6 месеца или година, когато ще стане непоносимо бозаво, ще ми къса нервите при включен флаш, илюстратов и шоп и т.н.
Знам, ще кажете , тоя проблем е нищо, преинсталираш бозата и всичко е ток - Е да обаче ми писна да преинсталивам системи и незнам си какво, след това да слагам всички неща на ново.

Иначе съм решил най-ефтиния 21,5 да взема. Знам, че вече на практика е остарял с тея параметри, обаче университета ми има споразумение с Ябълката , и мога да го взема за 1К еуро, което ми е по силите, за разлика от 2К еуро, които спомена Чудото.

@импланта - Точно не искам да гледат на мен като ултра фенси позьор, защото съм супер практичен човек и повечето ще си помислят, че съм го взел да гледам филми или да ми е по просторно бюрото. То зависи каква ти е средата де .. :) Мойта е такава - не-дизайнерска.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 5:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

manolchev написа:
Като цяло и аз суупер много се дразня на мак юзърите


Баси, не знаех, че ни го пише на челото :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Sami



Регистриран на: 08 Мар 2003
Мнения: 1190

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 5:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хм, едно време такива въпроси май не се толерираха.
_________________
печат на книги
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 5:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ма този разговор май, май зе найстина да става безумен дори аз го осъзнавам :) ...

... виж сега пределно е ясно, че въпроси от сорта мак/пц, илюстратор/корел, левски/цска и прочее трудно ще имат еднозначни и обективни отговори ... всички ще са прави и всички ще са криви ...

... и няма такова животно, като едните никога нямат никви проблеми апа другите ручат картофите с калта ...

... това, че вин 7 те дразни не е причина да се откажеш от пц, нито пък това, че ЕВЕНТУАЛНО можеш да имаш проблем с някой фонт при ОС Х да те спре да минеш на аймак ...

... аз лично паралелно тъка и на двата стана и в двата има неща, които харесвам и които не ...

... всичко е върпос на правилни решения и организация - не претендирам моите да са най-правилните, но аз лично вкъщи съм с Windows Server 2003 Enterprise Edition настроен да работи като Workstation и смея да твърдя, че това е една от най-стабилните ОС, която работи изключително надеждно, крайно скромна откъм заемани ресурси и генерално не помня от колко години не съм пипал нищо по нея, хеле пък да съм преинсталирал ...

... в работата съм с аймак 27" който също ми върши чудесна ворк, но и при него както и при пц-то ми трябваше да се поровя, поцъкам и пробвам разни неща, за да стигна до най-доброто възможно ...

толкоз ;)
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 5:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

manolchev написа:

@ другите - По темата мак / пц : Като цяло и аз суупер много се дразня на мак юзърите, не ми се ще да ставам един от тях, глосито ме вбесява когато съм разцъквал на аймак-а, но вече не се издържа на тая тъпа 7-ца.
Имам чувството, че с колкото и рам и видео да напомпам едно PC ще дойде даден момент, след 3 месеца или 6 месеца или година, когато ще стане непоносимо бозаво, ще ми къса нервите при включен флаш, илюстратов и шоп и т.н.
Знам, ще кажете , тоя проблем е нищо, преинсталираш бозата и всичко е ток - Е да обаче ми писна да преинсталивам системи и незнам си какво, след това да слагам всички неща на ново.

Иначе съм решил най-ефтиния 21,5 да взема. Знам, че вече на практика е остарял с тея параметри, обаче университета ми има споразумение с Ябълката , и мога да го взема за 1К еуро, което ми е по силите, за разлика от 2К еуро, които спомена Чудото.


аз до кога ще обяснявам! :)
гаражното събрано ПЦ и за солитейр не става!
утиваш купуваш си идно маркесто и после стой та гледай :)
един марков воркстейшън тежи 20 кила аз мак тежи 9 кила с тиливозора - ем то нема матрял вътре :)))
http://persy.com/bg/c/13-rabotni-stancii/conf/122--w006-stinger-intel-core-i7-edition-supermicro.html и за Адоби ще има пари :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 8:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Само за протокола - iMac-a си e Aййй мак
Той е направен за домашна и секретарска работа
За профита си има МакПро.
Тежи като за световно, но и като за световно бачка
Сравенията между профи воркцентер базиран на вин и iMac e неправилно.
Толкова за протокола

П.П. Корел и Ксара на Мака не вървят;-)
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 8:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 9:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

manolchev написа:
Е да обаче ми писна да преинсталивам системи и незнам си какво, след това да слагам всички неща на ново.

@импланта - Точно не искам да гледат на мен като ултра фенси позьор, защото съм супер практичен човек...


Ще станеш практичен, когато спреш да се занимаваш с това от което ти е писнало. ;) Познай кога ще се случи.

Колкото до шрифтовете, попитай ме имам ли проблеми и имал ли съм някога... работя на Мак от ерата на Quadra 900 и LC2 когато версията на PS беше 2.5
Точно заради шрифтовете мак е компютър за професионалисти в тази сфера. Ако взимаш под вниамние мненията на хора които са се оглеждали два пъти в глосито на имак-а.. по добре си остани на ПЦ. Иначе рискуваш да се лишиш от очарованието да имаш проблеми :)

Скоро сигурно ще продавам 24" imac ако не бързаш пиши ми на лично да ти дам подробности. ;)


Като за енд ъф дискъшън само ще ти кажа, който е мигрирал на мак... никога не се е върнал на ПЦ! Обратна тенденция няма!
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov