Graphilla.com :: Преглед на тема - Задачка-закачка - разписание на метрото.
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Задачка-закачка - разписание на метрото.

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки"
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Вто Мар 22, 2011 8:14 pm    Заглавие: Задачка-закачка - разписание на метрото. Отговорете с цитат

Заснех този лист на последната спирка на метрото (в останалите станции има един допълнителен ред, така че списъкът тук е малко “по-опростен”).
Нищо не разбрах, трябваше ми време да си съставя ориентир къде трябва да гледам за да разбера кога да хвана влак.

Нещото изглежда така:



Ако имахте възможността да промените външния вид на тези безумия, как биха изглеждали те според вас? В картинки ако може =)
Инфографика или текстов списък, нека да пробваме да го направим четимо и за обикновените хора.
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Вто Мар 22, 2011 11:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е хубава задачка. :)
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
magibox



Регистриран на: 25 Окт 2008
Мнения: 122
Местожителство: Тук

МнениеПуснато на: Вто Мар 22, 2011 11:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

...`начи..."влаковете" тръгват от 5:30 или от 5:00 ..интервала..ясно.Ако може някой да ми прати часовете "разбити" в текстов фейл.Логото ше си го трейсна (.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
_sasho



Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 1579
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Мар 23, 2011 9:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам чувството, че това разписание са го правили Pixologic :)
_________________
www.skachkov.eu
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
magibox



Регистриран на: 25 Окт 2008
Мнения: 122
Местожителство: Тук

МнениеПуснато на: Сря Мар 23, 2011 9:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Сря Мар 23, 2011 10:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Задачата не беше ли да се улесни?
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Сря Мар 23, 2011 11:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Айде сега... Последния формат съм го ползвал като редови прост турист, доста си е удобно при всекидневна употреба...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Мар 23, 2011 5:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз пък така си го наредих


_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
daysleeper



Регистриран на: 27 Юни 2003
Мнения: 734

МнениеПуснато на: Сря Мар 23, 2011 7:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

че какво му е сложното ... от колко, до колко, през колко и кои дни :)
еуементарно!
_________________
daysleeper.postfolio.org

cinemotion.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Juana



Регистриран на: 20 Мар 2003
Мнения: 1052
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Мар 28, 2011 5:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

cutepoison написа:
аз пък така си го наредих



Ти добре си го наредил, но след колко мин. ще дойде метрото, ако съм на спирката в делничен ден в 13.45? За мен не става ясно.

По magibox се ориентирам перфектно. На някои трамвайни/автобусни спирки също са го направили разбираемо. На мен проблемът ми е в пресмятането на тези интервали, искам точен час, пък ако ще да е изписан в розови сърчица.
_________________
... Днес изпитах мноо лошото чувсту докато заклиучвах вратата имах лошото чувству че зад мен има роуг в стелт...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Пон Мар 28, 2011 6:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Забелязал съм, че на практика има разминаване между светлинните табла и момента, когато идва влакът. Може би затова не са писали конкретни часове/минути а очаквания интервал за съответния часови пояс.

Аз продължавам да си мисля, че решението е инфографика.
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Мар 28, 2011 8:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не видях нещо, което не се разбра на този лист?!
_________________
Номерът не е да видиш нещо, което другите не са виждали. А да видиш онова, което всички виждат, но така, както никой друг не го е виждал до този момент.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
daysleeper



Регистриран на: 27 Юни 2003
Мнения: 734

МнениеПуснато на: Вто Мар 29, 2011 5:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Juana написа:
cutepoison написа:
аз пък така си го наредих



Ти добре си го наредил, но след колко мин. ще дойде метрото, ако съм на спирката в делничен ден в 13.45? За мен не става ясно.

По magibox се ориентирам перфектно. На някои трамвайни/автобусни спирки също са го направили разбираемо. На мен проблемът ми е в пресмятането на тези интервали, искам точен час, пък ако ще да е изписан в розови сърчица.



на време си отишла ... след 2 минути идва влака ;)
_________________
daysleeper.postfolio.org

cinemotion.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки" Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov