Graphilla.com :: Преглед на тема - Another mess
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Another mess

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Графики и илюстрации
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
EnSo



Регистриран на: 09 Ное 2003
Мнения: 42
Местожителство: Aperfect Circle

МнениеПуснато на: Пет Апр 08, 2011 8:12 am    Заглавие: Another mess Отговорете с цитат

Здравейте мастъри! ;)

Завръщам се отново на форума след оная масакра дето си я спретнах... но да не отварям дума. Не съм се търкалял с водка в ръка до сега де! Просто имах кофти късмет и трябваше да се изнасям от Софето... пък и с компа си имах проблеми. Но, наскоро успях да стабилизирам нещата и се заех за работа. Натрупах сравнително доста материал и макар да виждам, че имам много грешки, и трески за дялкане ще ги постна периодично тук, като се надявам на вашите съвети и критики.

Също така, ще ви помоля, ако имате някаква техническа препоръка (примерно, нещо което съм използвал във рисунката не стои добре и вие кажете: "тва не стой, има по-добри начини!"), моля Ви да бъдете малко по-изчерпателни. Явно съм куц и сляп в нета и макар да съм изтеглил/изгледал сума туториали, все още не съм разбрал всеки трик, как се прави! И разбирам, че това е хватка на майсторлъка, но ще съм ви изключително признателен за неговото разкриване... Освен това, да знаеш едно нещо как се прави, не означава, че ще го приложиш толкова добре.

Та, ето и някой от първите драсканици. Първия и втория ми опит с цвят. Бая нерви скъсах тук. И да, няма референс :)




_________________
E.N.S.O.: Electronic Networked Sabotage Organism
www.7circles.hit.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
orehovka



Регистриран на: 12 Дек 2004
Мнения: 225

МнениеПуснато на: Пет Апр 08, 2011 11:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Първото, което се набива в очи е, че нямаш реален светлинен източник и в двете рисунки. В първата рисунка светлината би трябвало да идва от прозореца зад мацето и съответно лицето и да е в сянка, а ръбовете на силуета и да са осветени (това се нарича контражур). Вместо това по нея има само някакви неопределена разлята светлина, която осветява лицето, краката, но не и бронята по тялото (?). Същото се отнася и за пространството, в което си я сложил - в зависимост от това откъде ти идва светлината ще имаш различно осветени части.
Тези неща важат и за втората ти картинка - нарисувал си небето през деня и логиката е че светлината трябва да идва отгоре. Въпреки това планините ти са по-светли от небето, птицата и перата и също. За капак нито един от тези обекти всъщност не излъчва собствена светлина. Вижда се, че си направил някакъв опит тук да има осветена и сенчеста страна, както и хвърлена сянка (предполагам), но и трите неща все още стоят просто като цветни петна, които нямат някаква логическа връзка помежду си. (А палмите даже са с някакво нощно осветление?)
Хубаво е преди да започнеш да се занимаваш с цвят, да порисуваш малко черно-бели композиции и да наблегнеш на светлина-сянка-хвърлена сянка. Както и на начина по който предметите отразяват светлината. Ако възнамеряваш да развиваш уменията си в реалистичното рисуване, това е едно от най-основните неща, върху които градиш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EnSo



Регистриран на: 09 Ное 2003
Мнения: 42
Местожителство: Aperfect Circle

МнениеПуснато на: Пет Апр 08, 2011 12:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ти, Orehovka!

Явно съм допуснал epic fail!, защото не мислех фонът отзад да създава някаква асоциация със прозорец и светлинен източник (това за момата с меча). Хъм, а дори си мислех, че светлината идва от горе в дясно и това се вижда по рамото и краката... но, явно не съм се справил достатъчно. Благодаря и за препоръката, ще трябва да се занимая по-сериозно с този проблем.

П.П.: Хм, сега като размислям - в по-новите си неща избягвам всякакви пейзажи и постановки, което вероятно е точно от неувереността ми в светлината и сянката. Мерсаж.
_________________
E.N.S.O.: Electronic Networked Sabotage Organism
www.7circles.hit.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
EnSo



Регистриран на: 09 Ное 2003
Мнения: 42
Местожителство: Aperfect Circle

МнениеПуснато на: Съб Апр 09, 2011 6:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат



...........


_________________
E.N.S.O.: Electronic Networked Sabotage Organism
www.7circles.hit.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
EnSo



Регистриран на: 09 Ное 2003
Мнения: 42
Местожителство: Aperfect Circle

МнениеПуснато на: Сря Май 11, 2011 5:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат






_________________
E.N.S.O.: Electronic Networked Sabotage Organism
www.7circles.hit.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wi-flip-ff



Регистриран на: 03 Апр 2005
Мнения: 680

МнениеПуснато на: Чет Май 12, 2011 1:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

мисли повече за светлината и материала, това което е по-близко до светлинния източник ще е по-светло(гледай да не осветяваш всичко с еднаква сила). Помагай си с фона за акценти и контраст - светъл обект на тъмен фон и обратното.

ето примерче.


и последно dodge и burn на тоя етап ги остави. ключа е в alt-a, взимаш цвят и мажеш.
_________________
http://pulnej.blogspot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Чет Май 12, 2011 2:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

хаха не бях се усетил... за това с алт-а:D много точно казано...

EnSo, вместо да ползваш бърн и пр.. ползвай абджъстмент леери с филтри ...
тая девойка последната може да стане доста добре... има нужда тук таме да се стегне формата на гиъра
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
EnSo



Регистриран на: 09 Ное 2003
Мнения: 42
Местожителство: Aperfect Circle

МнениеПуснато на: Пет Май 13, 2011 8:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря, wi-flip-ff и DR2! Ценя съветите ви и ще поработя отново върху момата. :) От примера на wi-flip-ff виждам къде са ми проблемите... :) ще трябва да черпя. ;)

А, това са няколкото последни работи.







Момата, малко се е залюляла... : / хех.
_________________
E.N.S.O.: Electronic Networked Sabotage Organism
www.7circles.hit.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
smid



Регистриран на: 08 Май 2005
Мнения: 121
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Май 13, 2011 8:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще станат нещата само dodge i burn туловете наистина ги остави за по-натам евентуално :]
_________________
http://radoslavtopalov.blogspot.com/
http://rtopalov.cghub.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
EnSo



Регистриран на: 09 Ное 2003
Мнения: 42
Местожителство: Aperfect Circle

МнениеПуснато на: Пет Май 13, 2011 9:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да. Със сигурност... то се вижда, че ги използвам за да замажа пропуските си, пък и аз си знам.
_________________
E.N.S.O.: Electronic Networked Sabotage Organism
www.7circles.hit.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
EnSo



Регистриран на: 09 Ное 2003
Мнения: 42
Местожителство: Aperfect Circle

МнениеПуснато на: Съб Май 21, 2011 9:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Поработих малко върху момата, изхождайки от примера на wi-flip-ff. Надявам се, че съм налучкал правилния подход... ;)


_________________
E.N.S.O.: Electronic Networked Sabotage Organism
www.7circles.hit.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Графики и илюстрации Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov